Autor Tema: PlayStation 4  (Posjeta: 160898 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline blowfish

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #390 u: Studeni 25, 2015, 21:07:38 »
New on PlayStation Plus in December: Gauntlet, Kings Quest, more - PlayStation.Blog.Europe

Mogli su se barem za nadolazeće blagdane isprsiti, ali oni nastavljaju u istom bezveznom tonu kao i prethodnih mjeseci.


Taman sam mislilo da će konačno nešto dobro da ne moram odmah trošit na igre, kad ono još gore nego prošli mjesec.

X1 ima Van Helsinga i Thiefa.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline c0bra123

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #391 u: Veljača 03, 2016, 18:47:18 »
Šta preporučujete za ps4: Monitor ili TV?  kava1

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline bartul_9

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #392 u: Veljača 03, 2016, 18:50:46 »
Ja bi ti preporucio monitor od 24,27 stavis ga ispred sebe i uzivas.Iako ja sam igrao na 32 tv-u i skroz mi je dobro bilo.Al volio bi da sam imao dobar monitor ispred sebe, a i radi rezolucije bit ce ti ljepsa slika na monitoru, iako kazem i tv je skroz dobar.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline c0bra123

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #393 u: Veljača 03, 2016, 18:59:47 »
Ja bi ti preporucio monitor od 24,27 stavis ga ispred sebe i uzivas.Iako ja sam igrao na 32 tv-u i skroz mi je dobro bilo.Al volio bi da sam imao dobar monitor ispred sebe, a i radi rezolucije bit ce ti ljepsa slika na monitoru, iako kazem i tv je skroz dobar.
Da a i jeftini je i jače specifkacije ima, da bi uzeo tv  dobar moraš masno platit :)
mislm i monitor cu masno platit do 800KM a TV sa takvim specifikacijam bi platio 2500KM zato pitam. :) 
Da, ja sam igrao ps3 na tv od 32 HD ready, ok je bila slika a da je bolji tv bilo bolje bi iskustvo bilo sto se tiče boja :)   p1va

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Praetorian

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #394 u: Veljača 03, 2016, 19:12:41 »
Ja sam igrao i na monitoru i na tv. Dobro je je i jedno i drugo. S tim da je jeftinije kupit dobar monitor nego tv.
Evo moj monitor sas ima 2 hdmi porta pa u buducnosti kad dode plejka samo ju spojim na monitor i perem Unc 4 :)

Offline c0bra123

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #395 u: Veljača 03, 2016, 19:20:29 »
Nego isto iskustvo? mislim kakve su boje i texture mislim da su iste a ima li razlike neke u vrijeme odazivu i hz?

http://www.olx.ba/artikal/17491770/akcija-philips-242g5djeb-144hz-1ms-24-gaming-monitor/

Mislim si ovaj uzimat ali još ne prvo triba uzet ps4 nego se raspitivam, pre moćne su spec.  thumbs1

ima i http://www.olx.ba/artikal/19342069/benq-xl2430t-1ms-144hz/#detaljno

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Praetorian

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #396 u: Veljača 03, 2016, 19:27:36 »
Gledaj da ti je monitor najmanje 27 incha moja preporuka. Mozes naravmo i na manjem, ja sam ps 3 igrao na lg monitoru od 22 i bilo mi je dobro. Sto se tice boja pa monitor je puno lakse kalibrirat nego tv.

Offline c0bra123

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #397 u: Veljača 03, 2016, 19:30:04 »
Gledaj da ti je monitor najmanje 27 incha moja preporuka. Mozes naravmo i na manjem, ja sam ps 3 igrao na lg monitoru od 22 i bilo mi je dobro. Sto se tice boja pa monitor je puno lakse kalibrirat nego tv.

okej hvala ti ko bratu,  ave1 thumbs1 al' samo full HD pošto mi ne treba jača rezz jelde? pošto ne iđe preko ps4.  p1va

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline the_prodigy

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #398 u: Veljača 03, 2016, 19:32:04 »
Čuj, TV je uvijek nešto veći i u principu plug'n'play za konzole, a ima i neke druge stvari koje monitor nema, pa je teško uspoređivat cijenu jednog monitora sa TV-om. A naravno ima i monitora koji su skuplji od TV-a, sve ovisi šta ti treba.

U tvom slučaju, za konzolu ti ne trebaju neke 4K spike, 3D monitori, 21:9 reza, 120 ili 144 Hz - konzola to niti ne podržava i to će ti biti bacanje love, osim u slučaju da ćeš takav monitor koristiti i na PC-u. U principu ti treba običan HD1080 x 60Hz monitor, a njih nećeš morati puno platiti. Kod takvih ono što možeš eventualno gledati je veličina i kvaliteta panela, kad se udaljiš malo od njega kakva će ti biti slika, dali pušta neka osvjetljenja sa strane i slično.

Jedna od stvari koje možeš očekivati s konzolom na monitoru su neizoštreni rubovi jer većina igara nema anti-aliasing. Pošto su monitori dosta oštri zbog malih pixela, ti rubovi se dosta primjete što je manji slučaj na TV-u - zbog većih pixela, manjeg response rate-a, pa dolazi do laganog blura koji te rubove zamaskira. Daju se oni i na TV-u primjetiti, ali ne toliko kao na monitoru. Monitor je s druge strane brži, response rateovi od 1ms-5ms, uglavnom na monitoru dobiješ čistu (raw) sliku iz konzole, bez ikakvog blura, maskinga ili korekcija kao što to TV radi.

A druga stvar koja bi ti mogla predstavljati problem je zvuk, jer ide preko HDMI. Tu imaš par solucija, monitor ti mora imati zvučnike ugrađene ili da ima audio izlaz (najčešće obični audio jack) pa da u monitor uštekaš PC zvučnike ili nešto drugo. A treća solucija bi bila možda i najbezbolnija po monitor, postoje HDMI adapteri koji imaju odmah izlaz za zvuk, ovako nešto



CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline c0bra123

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #399 u: Veljača 03, 2016, 19:45:26 »
Hvala na opširnom pojašnjenju.  thumbs1

znači tvoja preporuka je?

a svakako sam mislio monitor + ps4 i slušalice neke prikopčat na monitor bili to radilo i vidio sam na dualshock 4 ima ulaz audio jack?

A slušalice bi koristio i na tv-u volim kad je precizan zvuk, pogotovo u pucačinam da se čuju koraci neprijatelja i slično.


a što se tiče tih rubova to bi mi malo smetalo s vremenom...  cry1

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Praetorian

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #400 u: Veljača 03, 2016, 19:54:56 »
Prodigy mozes i tv sto se preporuca prebacit da ga ps4 prepozna ko monitir. Onda nema nikakvog blura, noisa i slicnih gluposti. Vec ti onda tv simulira monitor i daje cistu sliku kakvu bi imao i na pc monitoru. 4.4.4

Nema rubova istu sliku imas i na monitoru i na tv. Jer tv za pravilnu kalibraciju moras prebacit pod pc mode. Kad to napravis apsolutno nema razlike izmedu tv i monitora osim u velicinj panela

Offline the_prodigy

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #401 u: Veljača 03, 2016, 19:57:04 »
Imaš pravo da, zaboravio sam da kontroler ima isto audio izlaz, tako da sa zvukom nećeš imati problema, uštekaš jack u kontroler i to je to. Eventualno u postavkama namjestiti da su slušalice uključene u kontroler, ako ne prepozna automatski.

Moja preporuka ti je da ako sigurno uzimaš PS4, prvo uzmeš njega i probaš kod nekog spojit na monitor, to ti je najbezbolniji način i nećeš požaliti kasnije kao u slučaju ako odmah kupiš i monitor pa ti ne bude pasalo.

EDIT: Istina Praetorian, većina TV-a danas ima PC Mod koji dosta smanjuje lag i postprocessing na samu sliku.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Thergothon

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #402 u: Veljača 03, 2016, 20:05:44 »
Kupi kvalitetan surround headset s decoder boxom i direktno ga poveži s PS4 pomoću digitalnog optičkog kabla.

Offline c0bra123

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #403 u: Veljača 03, 2016, 20:10:21 »
i daje cistu sliku kakvu bi imao i na pc monitoru. 4.4.4

Moreš mi pojasnit to 4.4.4 ne razumijem se baš detaljno tako? Hvala :)

Imaš pravo da, zaboravio sam da kontroler ima isto audio izlaz, tako da sa zvukom nećeš imati problema, uštekaš jack u kontroler i to je to. Eventualno u postavkama namjestiti da su slušalice uključene u kontroler, ako ne prepozna automatski.

Moja preporuka ti je da ako sigurno uzimaš PS4, prvo uzmeš njega i probaš kod nekog spojit na monitor, to ti je najbezbolniji način i nećeš požaliti kasnije kao u slučaju ako odmah kupiš i monitor pa ti ne bude pasalo.

EDIT: Istina Praetorian, većina TV-a danas ima PC Mod koji dosta smanjuje lag i postprocessing na samu sliku.

Aham. hvala, znači da uzmem ps4 i probam ga kod nekog na Monitoru i vidim kako će da mi bude i da se odlučim ako ne bude pasalo za tv prebacim u PC mod i manje laguje a kad bi uzimao TV uzeo bi ga da mi more 10 godina jer je to tv a stari tv u sobu ili novi tv u moju sobu to ću se sa sobom dogovorit.

Kupi kvalitetan surround headset s decoder boxom i direktno ga poveži s PS4 pomoću digitalnog optičkog kabla.
to sam imao u planu da, i dali će mi mikrofon radit? jer planiram većinom online da igram, single player čitav život igram nekako mi mrtvo izgleda hehe.  cer1njo

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Praetorian

Odg: PlayStation 4
« Odgovori #404 u: Veljača 03, 2016, 20:18:22 »
Taj 4:4:4 ti je prikaz slike kakav je dev neke igre i zamislio. Znaci dobijas cistu i ostru s sliku plus rubovi su ti zagladeniji. Sve izgleda bolje nego recimo kad igraa na tv koji nema pc mode pa sve djeluje nazubljeno i nikakvo.