Autor Tema: Battlefield 4  (Posjeta: 75627 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #105 u: Studeni 03, 2013, 01:31:26 »
Teško je pogoditi prek onoga zida ispred B zgrade, a još su mu pomagali i likovi s RPG-om pa nisam znal po kome pucati i na kraj smo neslavno završili  cer1njo

U toj istoj rundi na C točki su tebe raznesli, dolaziš s tenkom na raskrižje i zaboraviš OSNOVNO pravilo. Gledanje levo i desno prije skretanja  cer1njo

Skreneš desno, a lik dolazi sa suprotne strane s tenkom i dere po tebi, dok sam ga označil već si bil pokojni  cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #106 u: Studeni 03, 2013, 01:34:52 »
Zato sam rekel da smo imali prave poteze na Šangaju jer znam da sam i ja imal neki potez, a sad i znam koj. cer1njo cer1njo

A ono jučer na Transmissionu je bilo presmešno. Celo vreme sam po commo rose-u deral, ovaj se po ruski zleval celo vreme. cer1njo

Još kak smo v tenku bili - celo vreme go go go - ovaj viče DAVAJ DAVAJ DAVAJ!!!! cer1njo

Zaletiš se v nekaj s tenkom - odma NJET! cer1njo

Kreneš prema točki koju sam označil - DA! cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #107 u: Studeni 03, 2013, 01:41:55 »
Sama sreća kaj od trojke više nema one BC2 gluposti i dizanje tlaka dok te medic oživljava  cer1njo

Par put sam se sam zajebal dok sam prihvatil i iste sekunde zalegnul, odma mi je BC2 prošel kroz glavu i bjesomučno vikanje NEMOJ ME OŽIVLJAVATI cer1njo cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #108 u: Studeni 03, 2013, 01:45:21 »
Hahahah dok se samo setim, likovi zaprti v bazi, nemru nikam, mi ih streljamo, a ovi se oživljavaju celo vreme da popiju instantno metak. cer1njo

Al isto je znalo biti - NEMOJ ME VIŠE OŽIVLJAVATI, MOLIM TE KAJ BOGA - i pak piđama, a medicu bodovi idu. cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #109 u: Studeni 03, 2013, 01:47:48 »
To im je bila jedina prilika da osvoje neke bodove, ponekad su odustali od pružanja otpora i samo se oživljavali i imali na kraju više bodova od mene koji sam ih streljal  cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #110 u: Studeni 03, 2013, 01:50:23 »
Mine postavljaš kaj?

Offline Cole™

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #111 u: Studeni 03, 2013, 02:09:41 »
Odigrao kampanju, a online će pričekati kao i u slučaju predhodnika neka bolja vremena. Kod BF3 sam odmah po završetku kampanje sipao razno razne hvalospijeve uopće ne shvativši i ne uberivši ogromne propuste koje igra ima i overhypao sve živo zbog prokleto savršene vizualne prezentacije. Sada sam dvije godine iskusniji i neke stvari ipak nemogu proći ispod mog radara. Prvo da kažem da sam jednako impresioniran kampanjom kao što sam i razočaran istom. Jednostavno do sada najveći jing/jang u FPS žanru. Užasno puno toga ne valja, ali s druge stvari ima jako puno stvari koje su mi skroz fino sijele, pa ću rađe počet s ovim lošima.

Kod BF3 mi je priča još bila ispričana na skroz simpatičan način, ništa neviđeno, ali dovoljno kul da bih mogao popušiti. U BF4 priča je još veće sranje, ali bar ne komplicira na dramatici. U suštini je govno i neznam kome bi ovo bila dobra priča, uz smećaste likove i nijemog protagonista, ništa ovdje nije zavoljovajuće i na razini. Nijednog lika nisam uspio upamtiti, osim glupog Irisha, koji je plačipička samo takva i cijelo vrijeme imam osjećaj da slušam neko staro gunđalo maskirano u Semper Fi momka. Ubacivanje ženskog lika, jednako je poražavajuće kao sam plot priče i tu sve gubi smisao. Jedino što nekako drži slamku su lokacije i same misije te njihova otvorenost, no o tome nešto kasnije.

Sljedeće što me ubilo u pojam, je i glavna mana igre - bugovitost. Jednostavno je presmješno i u isto vrijeme pretragično koliko je igra nedovršena i neispolirana. Znam da će doći patchevi i razni updatei, ali ovo je sramotno. Bugovi su tragikomični i bolje da ih ne nabrajam uopće. Kampanja je još kraća nego li što je to bio slučaj sa predhodnikom, iako je to bilo jasno da će biti tako. Jednostavno se sve da završiti unutar pet sati, što je šteta, jer su neke od misija ušle u rang najboljih FPS napucavanja koje sam doživio. U igri ne postoji stealth i to užasno zamjeram. Naravno da stealthom ne smatram što u dva navrata u igri možeš prić neprijatelju nožem s leđa i obuć ga u drvenu pidžamu. Nema nikakvog prigušivača ili misije gdje nesmiješ biti detektiran. U jednu ruku pozdravljam tu odluku, jer više ni COD ni BF nemogu stvoriti nekakvo stealth iskustvo koje će pružit igraču zadovoljstvo. Sljedeća stvar koja me je zasmetala je nepostojanje smooth opcije miša, pa sam bio prisiljen igrat na kontroler, jer mi igra iako leti na ultra detaljima jednostavno izgleda usporeno, tj. kao da ima lagg. Na svu sreću dosta sam zadovoljan igranjem na kontroler, pa mi to nije bio neki preveliki bed.

A sada na ono pozitivno. Igra izgleda bolje od predhodnika iako ponekad malo pretjeruje u efektima i osvjetljenima. Cijelokupna prezentacija je na standardno zavidnoj razini kada se radi BF serijalu i tu nije podbacila, ako nećemo dirat u tehničku stranu igre (koju sam ranije popljuvao, da ponovim - bugovito smeće). Sviđa mi se jako feel online komponente u singleplayer kampanji. Ponekad sam imao dojam da sam u multiju, što zbog XP rejtinga što iskače nakon svakog ubojstva i činova, što zbog općenite otvorenosti, koja je dokaz da su shvatili kako su s BF3 kampanjom samo vodili igrača za ruku bez ikakve mogućnosti za slobodnim kretanjem po mapi. Ovdje možete prić meti ili neprijateljima sa više strana bilo to vertikalno ili horizontalno. Sviđa mi se jako što svako malo možete otić u weapons ili gagdet/bomb crate i izabrat otključano oružje ili teško naoružanje (stingeri, C4 bombe, Javelin i sl.). Zamjeram što nema kastomizacije istih, što je drugačiji slučaj u MP segmentu igre. Bilo bi rulalo da možemo mjenjat i personalizirat optiku, prigušivače i ostale blagodati kao u SC: Blacklistu ili Ghost Recon: Future Soldieru. No takva odluka ne čudi, budući da se nisu odlučili na stealth misije. Samo napucavanje i hit detekcija je dosta bolja nego li u BF3 i tu se osjeti fino napredovanje.

Prve tri misije, su mi bile srednja žalost i jako dosadan početak kampanje, a onda do kraja su uslijedile misije koje mi ulaze u krug najboljih FPS misija koje sam prešao. U dosta njih je nakrcano ponešto MP elemenata i to mi je odmah promjenilo neku rutinu i sliku koju susrećem u ovakvom tipu igre. Baš sam se dobro zabavio u otvorenosti, različitosti tog dijela kampanje koja je sasvim drugačija svemu što sam dosada vidio od moderne tematike, barem u singleplayeru. Iako priča nedaje nikakvu dubinu, štoviše zaglupljuje, kampanja dobiva itekako prolaznu ocjenu, zbog nečeg novog i sviježeg (barem taj drugi dio jel). Destrukcija je nešto bolja što sam primjetio, ali svjedno ide minus, jer je u BC2 još bila za desetku, a prošlo je gotovo 4 godine od tog naslova. AI je standardno glup, ali i takav je bolji od onog što srećem u COD serijalu zadnjih xy naslova.

Multi kao što sam rekao nisam probao i možda bitno popravi ocjenu, kao i patchevi koji uslijede. Ali za ovo što sam odigrao kampanju u dva popodneva, tek prolazna ocjena uz eto dobar dojam drugog dijela kratke kampanje u kojoj sam uživao u napucavanju i raznovrsnim misijama na lijepim lokacijama, no isto tako i dobio frustracije radi katastrofalno nedovršene i bugovite igre. Kada razmislim, kako neke male igre malih developera bivaju ispeglane i ispolirane, zgrozim se nad tolikom moći kakvu imaju momci i cure iz EA da bi isporučili poludovršene poluproizvode.

CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #112 u: Studeni 03, 2013, 12:09:46 »
Mine postavljaš kaj?

Još ih nisam koristil, a kolko sam primjetil slabo ih i ostali igrači koriste. Nisam niti jedanput naletel s vozilom na mine, a u Vietnamu su ih postavljali na svakih deset koraka  cer1njo

Ti ih koristiš?

@Cole
Očekivano, a sad se bacaj na MP, prišarafi prigušivač i odradi taj neprežaljeni stealth napad na dušmane  ;D

Offline ManTheRamparts

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #113 u: Studeni 03, 2013, 12:14:08 »
Koristim, na inžinjeru nemam alat za popravljanje, mine sam si del.

Offline Thergothon

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #114 u: Studeni 03, 2013, 12:17:28 »
Ja od početka furam taj alat, a dok krenem nekoga popravljat već je prekasno  cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #115 u: Studeni 03, 2013, 12:21:37 »
Ma nema preveč smisla, tak i tak je na normalu auto regeneracija.

Offline ManTheRamparts

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #116 u: Studeni 03, 2013, 17:47:09 »
Koje bekeče sam im stiskal na Flood Zone jaaaooo. Na onoj Ther kaj si rekel da ti je dosadna runda bila. Vi ste svi bili oko B i A, a ja sam branil benzinsku na C.

Ono kak su odma zrušili branu kaj se vodostaj digel je bilo pravo - postavim mine tam na malo povišeno od benge di se još more hodati po vodi i začas BUUUUUUM double - likovi s čamcom na mine naleteli. cer1njo cer1njo

Začas pak vidiš - neko puca po meni, okrenem se - vidim lete na skuteru - autoprelet naprave na bengu i taman su mi došli kaj sam im bil bočno, a oni onak dezorjentirani ne znaju di su kaj su - samo pištolj i bang bang double. cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #117 u: Studeni 03, 2013, 18:04:16 »
Da, zato mi je vjerojatno bila dosadna kad je akcija bila na C točki, a meni se nije dalo plivati do tam  cer1njo

Na Zavodu su opet pošteno dobili, baš silovanje  cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #118 u: Studeni 03, 2013, 18:05:58 »
Zavod je bome pak bil streljaona, jedino mi je jedan malo više muke zadaval, nekak Butcher se zval - oko A točke sam dosta vremena z njim zgubil kad smo se nastreljavali. cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Battlefield 4
« Odgovori #119 u: Studeni 03, 2013, 18:10:31 »
Tog lika sam i ja zapamtil, brijem da je rezultat bil 10-2 u moju korist  cer1njo

Padali su ko kruške, a bilo je i malo sreće, naganjam lika da ga zakoljem i još trojica se spawnaju na njega - TRRRRR multi drvena pidžama  cer1njo