Autor Tema: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana i ostale periferije  (Posjeta: 141857 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline speedy56

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #180 u: Prosinac 29, 2012, 17:39:53 »
Malo sam si sada dao truda i pretražio malo po internetu i zaključio da ako ću uzimati DFGT da ću ga uzeti u Austriji = cca. 96€ (povrat poreza je 20% na elektroniku). Kolega je dao link za slovenski dućan koji je nešto jeftiniji. Pa, razlika je cca. 10€, a u Sloveniju ne idem, pa mi je lakše dati to malo love više, ali mi je usput.
G27 sam gledao po eBayu i nevjerujem da ću ga uzimati jer su mi malo (pre)skupi.
Našao sam nekoliko oglasa koje bih već za tu cijenu uzeo:
Ova 2 su već završena:
Logitech G27 Racing Lenkrad für PC + PS 2 + PS3 - wie neu! | eBay
Logitech G27 Racing Wheel Lenkrad for PS 3, PS 2, PC | eBay
A ovaj još traje:
Logitech G27 Racing Wheel | eBay

Offline karlo007

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #181 u: Siječanj 30, 2013, 16:56:37 »
Ljudi jel se ovo isplati ? Sta vi kazete kolka bi vas procjena bila?http://www.njuskalo.hr/igrace-konzole/kokpit-gran-turismo-5-oglas-2900487

Offline KimiHR

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #182 u: Siječanj 30, 2013, 17:27:34 »
Ljepo izgleda , a ako je volan uključen u cijenu onda i nije preskupo.

Jedino što mi se čini malo preteško i preglomazno , pa ako nemaš neku posebnu prostoriju u kojoj češ to držati i igrati neće biti baš zgodno to nositi tamo-vamo

Offline versus

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #183 u: Siječanj 30, 2013, 17:51:16 »
zanimljivo je to sročio
"sve je unikat jer je polozaj cjeloga kokpita uzet sa auta Toyota celica 2 pinin farina."
di je baš Celicu izvukao? nebitno...

cijena samog volana (novog) je negdje 1800-2200kn
pa ako je volan u dobrom stanju, plus ako se da cijena roknut na kojih 2500, OK ponuda (ako se ima mjesta naravno)
sve u svemu zgodno je to složeno, osobno mi se najviše sviđa pretinac (idealan za pivo/grickalice)



P.S. kad pogledam, na drugu, oni nosači za volan, možda imaju predugačak dio bez oslonca pa ; ako su ti nosači čvrsti-super, ali ako nisu čvrsti, moglo bi postolje volana vibrirati lijevo-desno

« Zadnja izmjena: Siječanj 30, 2013, 17:55:09 od versus »

Offline Jadran 73

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #184 u: Siječanj 30, 2013, 19:25:23 »

P.S. kad pogledam, na drugu, oni nosači za volan, možda imaju predugačak dio bez oslonca pa ; ako su ti nosači čvrsti-super, ali ako nisu čvrsti, moglo bi postolje volana vibrirati lijevo-desno

Ako su oba nosaca spojena nekom plocom ispod volana sto vjerujem da jesu (jer volan 100% nije uhvacen za cijevi) onda se nece micat lijevo-desno.
Koliko se da vidit na slici sve je vareno tako da nema straha ...
CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS

Offline karlo007

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #185 u: Siječanj 30, 2013, 21:25:54 »
ja vec dugo trazim nekog da prodaje u kompletu rinoseat sa logitech g25 , g26,DfGT ? ak znate nekog da to prodaje u setu javite mi :D
BTW razmisljam i o ovom Racing Seat - Bigben Interactive 
3rd Earth Wireless Racing Seat review by Charlie Brown of Cybershack

naso sam u aveni mallu u zagrebu za 700 kn
« Zadnja izmjena: Siječanj 30, 2013, 21:35:27 od karlo007 »

Offline versus

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #186 u: Siječanj 30, 2013, 23:16:30 »
vjerojatno je to indivudualna stvar, možda se nekom sviđa, ja ne bi nikom preporučio

kad sam doma doveo plejku&GT5&volan, rastavio sam jedan stariji stolić i sklepao postolje (draga popeezdila  kuul), funkcioniralo je tako da sam sjedio na podu a ispred mene to postolje s volanom
kasnije dodao jastuke
pa još
pa još
nisu pomogli
pod je jednostavno pre-pretvrda podloga za duže igranje, a i da nije, takav položaj vrlo brzo počne iritirati

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #187 u: Siječanj 31, 2013, 13:26:48 »
Ljepo izgleda , a ako je volan uključen u cijenu onda i nije preskupo.

Jedino što mi se čini malo preteško i preglomazno , pa ako nemaš neku posebnu prostoriju u kojoj češ to držati i igrati neće biti baš zgodno to nositi tamo-vamo

Ako je volan nov i/ili u dobrom stanju, i ako imaš mjesta za to, ja bih uzeo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline the_prodigy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #188 u: Siječanj 31, 2013, 16:25:29 »
BTW razmisljam i o ovom Racing Seat - Bigben Interactive
Ovo mi uopce ne izgleda nešto stabilno, a niti udobno, jer praktički sjediš na podu, a kut volana i naslonjača ne priliči baš tome. Lijepo to izgleda, ali nakon 15 min. kad te krenu boljeti koljenja, butovi, leđa, neće ti biti lako  cer1njo

U videu kažu "feel like a formula 1 driver", a ovom tipu što ga vozi volan i ruke su mu između koljena  fpalm1

Al dobro, ako je 700 kuna sve skupa sa volanom, ne znam, možda i prođe  sm1jeh
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #189 u: Siječanj 31, 2013, 17:24:52 »
Ni pod razno ne kupuj ovo, to je smijurija.
Kad već kupuješ/tražiš postolje, volan, kupi ono što je dobro i u čemu ćeš uživati. Što je dobro, to obično i košta. Radije šparaj pa kupi ono s njuškala nego ovo.
Naravno, najbolja solucija bi bila da si sam sklepaš nešto. Malo potrošiš, a bit će još kvalitetnije nego li ovo.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline sepa

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #190 u: Veljača 17, 2013, 17:45:30 »

Jel netko zna di bi mogao kupit adapter za DFP,GT ili neki zamjenski adapter ?Izlazna voltaza je 24V.


« Zadnja izmjena: Veljača 17, 2013, 17:49:37 od sepa »

Offline the_prodigy

CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #192 u: Veljača 23, 2013, 12:47:06 »
Citajuci amarovu recenziju Fanatecovih novih proizvoda na GTPlanetu, poceo sam mastati i razmisljati o kupovini novog volana i sveg sto ide uz to. Povod je bio dolazak novog PSa i zelja da se rijesim vec starog i nekompetentnog DFGT volana.

Kad bih imao 15 000 kuna, bez razmisljanja bih ih potrosio na CSW base + BMW M3 GT2 rim + CSP V2 pedale + CSL/rinoseat GTR. To samo ako opljackam banku ili dobijem masnu svotu kladjenjem.

Ali sto me zivcira je nevjerojatna skupoca istih proizvoda. Nekako bih lakse to progutao da imaju popuste i da CSW dolazi u paketu s volanom, pedalama i H mijenjacem. Ne, to mora dolaziti odvojeno fpalm1 Dok entry modeli poput GT3 RS ili GT2 kostaju 200€, za svaki jos bolji proizvod ti moras kupovati u dijelovima ( a isti ti dijelovi kostaju kao ova dva volana). Odlicna im je politika. Plus postarina, carina koje iznose trecinu iznosa samo onog sto si kupio. Daj bok!

Polazem nade da ce dolaskom novog GTa i Forze doci i novi, sluzbeni volani istih igara, koji ce biti kvalitetni i tesko kvarljivi.
Trenutna situacija je zbilja katastrofalna, Logitech nece vise raditi volane za konzole, vec samo za PC (dosla je nova vijest na VirtualRu ;), G25/27 ne mislim kupovati jer su isto stari, Thrustmaster T500RS - stvarno ne znam sto da mislim o njemu, i na kraju Fanatec.
 cry1

Dok ne promijene nacin prodaje, ponude i nekih gluposti, nema sanse da im primirisim.


EDIT
ono sto sam previdio je to da u Fanatecovom web shopu sve dolazi odvojeno, nista kao komplet. S druge strane, Logitech volani su dolazili s volanom, pedalama, mijenjacem...
« Zadnja izmjena: Veljača 23, 2013, 13:09:11 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #193 u: Veljača 23, 2013, 13:18:15 »
Dok bude došlo vrijeme za kupovinu novog volana, obavezno uzmi neki koji koristi remenje.

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #194 u: Veljača 23, 2013, 13:32:38 »
Nista bez para sm1jeh
Nema nista dok se ne trgnu ovi iz Thrustmastera, Fanateca. Valjda ce novi sluzbeni volan biti jeftiniji od T500 RS.

Najbolja solucija bi bila kupiti rabljeni Rinoseat GTR+ neki kvalitetan volan šofe1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.