Autor Tema: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana i ostale periferije  (Posjeta: 141903 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Punisher

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #270 u: Ožujak 18, 2014, 21:24:36 »
Nikoje koji se kod nas mogu kupiti, ima f458 italia thurstmasterov, i neki šrotni madcatzovi i to je više manje to, ostalo je Fanatec sfera.

Offline radici

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #271 u: Ožujak 18, 2014, 23:17:08 »
više od 500 kn pretpostavljam?

onda bum mora ručno,nema veze,poz thumbs1

Offline manjamax

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #272 u: Ožujak 23, 2014, 17:20:44 »
Thrustmaster T500RS
Ima li neki takav volan, isto Thrustmasterov, a da ne košta 3500 Kn?

EDIT: Ovaj sam mislio, ali neznam jel radi na PS3....
Thrustmaster Ferrari Force Feedback GT Racing Wheel
« Zadnja izmjena: Ožujak 23, 2014, 17:26:50 od manjamax »
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline speedy56

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #273 u: Ožujak 23, 2014, 19:52:33 »
Nemoj taj kramp, radje dodaj još 200kn i uzmi DFGT

Offline Jadran 73

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #274 u: Ožujak 23, 2014, 20:14:23 »
Logitech G27 volan    Cijena: 1.500 kn
Logitech G27 volan

Volan Logitech G25 + Wheel Stand Pro replika   Cijena: 1.200 kn
Volan Logitech G25 + Wheel Stand Pro replika

Logitech G25    Cijena: 1.400 kn
http://www.njuskalo.hr/igrace-konzole/logitech-g25-oglas-10769721


Fanatec CSR Volan, pedale, shifteri   Cijena: 2.400 kn
Fanatec CSR Volan, pedale, shifteri

Thrustmaster mjenjač TH8 RS Shifter PS3/PC   Cijena: 1.149 kn
Thrustmaster mjenjač TH8 RS Shifter PS3/PC

Logitech G27 Racing Wheel PC/PS3    Cijena: 2.399 kn
http://www.njuskalo.hr/igrace-konzole/logitech-g27-racing-wheel-pc-ps3-oglas-3554659

Thrustmaster volan T500 RS GT   Cijena: 3.799 kn
http://www.njuskalo.hr/igrace-konzole/thrustmaster-volan-t500-rs-gt-oglas-3058720

Fanatec CSR volan za Xbox 360, PS3, PC +club sport V1pedale +shifteri    Cijena: 3.000 kn
http://www.njuskalo.hr/igrace-konzole/fanatec-csr-volan-xbox-360-ps3-pc-club-sport-v1pedale-shifteri-oglas-10011619
CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS

Offline manjamax

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #275 u: Ožujak 23, 2014, 21:38:18 »
EDIT: Uzimam DFGT, najeftiniji mi je, a kasno sam vidio @speddy56 odgovor. Hvala svima na pomoći. :)

Još samo jedno pitanje: Kakav je volan Trust GTX27? Jel radi kako treba na GT6?

EDIT2: Jel dobar ovaj?
Logitech Driving Force Pro

EDIT3: Malo se zabavljam po Njuškalu, pa sam našao i ovaj volan, isto Logitech.
Logitech Driving Force EX

EDIT4:Da, još jedan sam našao....
Logitech Driving Force Wireless

E sada, ako nije problem da mi netko napiše razlike između ta 4 volana, swvi su od Logitecha, valjda je lakše zbog toga. Najviše me privlači Logitech Driving Force Pro, ali ako je EX,Wireless ili GT, može li onda obrazloženje zašto? Hvala unaprijed, puno pomažete.  hug1

Na forumima govore da su skoro isti, ali ovo je forum kojem najviše vjerujem. (Ispričavam se ako pretjerujem, ali malo sam kratak pri novcima, pa razumite što ovako tražim.  hmm)
« Zadnja izmjena: Ožujak 23, 2014, 22:18:13 od manjamax »
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #276 u: Ožujak 23, 2014, 23:26:01 »
Uzimaj DFGT i ne gledaj nista drugo.
Jedno od onih momenata gdje ti se moze toliko toga nabrajati zasto DFGT, ali gdje je najjednostavniji, najtocniji odgovor upravo DFGT. (Kratki odgovor zbog nedostatka vremena, ali i dalje tocan, netko drugi ce uci u detalje ako mu se da)
Ako vec ne mozes zbog financija se isprsiti za DFGT, kupuj DF Pro.

Jedna zanimljiva cinjenica za kraj.
2011., kad sam kupio svoj DFGT, platio sam ga 550 kuna, a sad se ne moze nitijedan naci za ispod 700-800 kuna...
« Zadnja izmjena: Ožujak 23, 2014, 23:28:36 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline manjamax

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #277 u: Ožujak 23, 2014, 23:29:16 »
Nije m 700 Kn puno, a kupit ću neki PS3 sa 5 igara, pa te igre prodat, skupit ću ja za njega, samo pitam koji je najbolji za GT6. :)
Hvala na odgovoru. :)
A šta mislite o Trust GTX27, imam ga, ali je malo pokvaren, jel on dobar? (svakako kupujem DFGT, ali čisto ovako informativno.)
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #278 u: Ožujak 23, 2014, 23:34:41 »
A šta mislite o Trust GTX27, imam ga, ali je malo pokvaren, jel on dobar? (svakako kupujem DFGT, ali čisto ovako informativno.)

Informativno i iskreno, da ga poklanjas nekome na forumu, njuskalu, tesko da bi nasao neku osobu koja bi to uzela. Nisam ni znao za taj volan dok ti nisi napisao da ga imas, a cim sam vidio spoj imena Thrustmastera, DFGT-a i G27-ice, sve mi je bilo jasno. ;D +sto ti je pokvaren.......

Nemoj se naljutiti. ;D Za tvoje godine i iskustvo je bio fenomenalan, to sam siguran.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline manjamax

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #279 u: Ožujak 23, 2014, 23:42:10 »
A kupio sam ga prije 2-3 godine, tada sam još Grid igrao, pa sam žutio kupiti volan. Jedan od razloga kupnje volana je i taj Thrustmaster, vidio ga na Gamereportu, pa sam si htio urediti prostor za igranje i to, ali nije baš kvalitetan volan, sama plastika, premali je i to. Sada je i pokvaren malo, auti u igri ne skreću kada je volan okrenut za 10 stupnjeva s obje strane, a više ot toga počnu skretat, to malo smeta, a i stalno mi neki feder iskače kad vozim, pogrešno motorić unutra radi, dosta problema ima, ali sam ga kupio svojim novcima, pa mi ga je i žao dati. Mislim da će mi to biti volan za PC igre, a budući DFGT za PS3.
Došlo mi je na ideju kupnje novog volana, jer znam kako je igrati na kontroleru, teže je....
Hvala na pomoći, ako budem imao još pitanja, pitat ću, a ako treba nekom pomoć, pomoći ću. :)
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Thergothon

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #280 u: Ožujak 24, 2014, 09:10:23 »
Mislim da će mi to biti volan za PC igre, a budući DFGT za PS3.

DFGT je kompatibilan i s PC-om, stari volan slobodno možeš staviti na tavan za sva vremena.

Offline manjamax

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #281 u: Ožujak 24, 2014, 09:16:41 »
A vidit ću, moj frend ima stari neki volan, neki Genius ili Logitech, pa njemu dam. I onda na DFGT igranje GT6. Nemogu dočekat. A kupujem PS3 oko 16.5, ali ne želim ga igrati do 13.6, tada škola završava, da ocjene ne pokvarim. A i taman skupim za DFGT.... Bolji savjet nisam mogao dobiti. Hvala ljudi.  p1va
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Zsadist

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #282 u: Ožujak 24, 2014, 10:07:53 »
Evo pošto ti nije hitno prijedlog je nemoj rabljeni volan..skupi lovu i uzmi makar i DFGT al novi..kupiti rabljeni je uvijek mačak u vreći...osim ako uzimas od nekog poznanika.Kod nas se tesko moze naći bilo sto osim G27 ili DFGT,kupovao nedugo pa ti govorim iz prve ruke.(govorim o nabavci novih u trgovinama)
CPU: Intel i5 4690k 3,50 GHz | MB: MSI Z97 Gaming 5 | GPU: ASUS ROG STRIX GTX 1070
| RAM: DDR3 16GB (4x4GB) HYPER X Savage, 2400Hz | SSD: Samgung 850 EVO 250 GB Kingston 120GB + WD Black 1TB+ WD 1TB | PSU: Corsair RM650W | Soundcard/Headphones:Asus Strix 7.1
| Monitors: Asus vg248 | OS: Windows 10pro x64
| Gamecontroler: T500RS +Loadcell ver.2 l Keyboard: Logitech 510s + Logitech G700s miš

Offline manjamax

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #283 u: Ožujak 24, 2014, 10:19:04 »
Problem je u tome što ja nemam PS3 nego štedim za njega. Starci mislie da je konzola nepotrebna, pa zato moram sam skupljat. Skupit ću oko 1400 Kn, upit PS3 za 1000 Kn, prodat igre i imati ću oko 800 Kn. To mi je taman za rabljeni. Sad možda kupujem mačka u vreći, ali tako je, to je najviše što mogu. Vjeruj mi da imam para, kupio bih si Thrustmaster T500RS, jer je volan savršen i još uz to bi kupio Rinoseat GTR. A pošto sam ovako kratak s parama, prisiljen sam rabljeno kupovat. Ali kada budem kupovao, tražit ću isprobavanje volana, tako da oni koji odbiju.... I onda si kupim DFGT i u GT6 postavljam rekorde (možda ne, trebat će mi dugo da naučim).  šofe1
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline speedy56

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #284 u: Ožujak 24, 2014, 18:18:18 »
Problem je u tome što ja nemam PS3 nego štedim za njega. Starci mislie da je konzola nepotrebna, pa zato moram sam skupljat. Skupit ću oko 1400 Kn, upit PS3 za 1000 Kn, prodat igre i imati ću oko 800 Kn. To mi je taman za rabljeni. Sad možda kupujem mačka u vreći, ali tako je, to je najviše što mogu. Vjeruj mi da imam para, kupio bih si Thrustmaster T500RS, jer je volan savršen i još uz to bi kupio Rinoseat GTR. A pošto sam ovako kratak s parama, prisiljen sam rabljeno kupovat. Ali kada budem kupovao, tražit ću isprobavanje volana, tako da oni koji odbiju.... I onda si kupim DFGT i u GT6 postavljam rekorde (možda ne, trebat će mi dugo da naučim).  šofe1
He, da ja imam para, kupio bih si neki Fanatec, njihove CS pedale, onaj WRC sic, S-works specijalku, neku 4K telku, auto zamijenio, otišao u Grčku na ljeto  ;D

Treba naći neku granicu i ne zaletavati se