Autor Tema: Koje albume trenutno slušate?  (Posjeta: 7306 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luckyluke

Koje albume trenutno slušate?
« u: Rujan 10, 2012, 22:48:16 »
Sgt Peppers Lonely Hearts Club Band - (1967) Full Album


00:00 - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
02:02 - With a Little Help from My Friends
04:46 - Lucy in the Sky with Diamonds
08:15 - Getting Better
11:03 - Fixing a Hole
13:39 - She's Leaving Home
17:14 - Being for the Benefit of Mr. Kite!
19:52 - Within You Without You
24:57 - When I'm Sixty-Four
27:34 - Lovely Rita
30:17 - Good Morning Good Morning
32:58 - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (Reprise)
34:17 - A Day in the Life


Prema mišljenu kritike - najbolji album ikad, a trenutno ga preslušavam da doznam zašto se smatra najboljim.  ;D
Čuo sam samo neke pjesme, no album u cijelosti još nisam.

-------------------------------------------------------------------------------

U2 - The Joshua Tree [Full Album]


1. Where The Streets Have No Name
2. I Still Haven't Found What I'm Looking For
3. With Or Without You
4. Bullet The Blue Sky
5. Running To Stand Still
6. Red Hill Mining Town
7. In God's Country
8. Trip Through Your Wires
9. One Tree Hill
10. Exit
11. Mothers Of The Disappeared


Nedavno skinuo njihovu diskografiju, pa idem nekim redom; koji mi se čini da ima najbolje pjesme.
« Zadnja izmjena: Rujan 10, 2012, 23:01:20 od Luckyluke »

Offline ManTheRamparts

Odg: Koje albume trenutno slušate?
« Odgovori #1 u: Rujan 10, 2012, 22:54:21 »
Taj album od Beatlesa sam slušal prije, baš iz istog razloga.  ;D

Ma sve je to stvar subjektivnosti, za svakog postoji najbolji album, makar ja nemam svoj najbolji - već ih imam par koji su mi vrh vrhova, kad su u onom kontekstu kak su zamišljeni najbolji. Svaki od njih je zapravo vrh u svome žanru, pa ih se niti nemre direktno uspoređivati.

Trenutno od albuma slušam opet Converge - Jane Doe, nisam neko vreme slušal, sad me opet primilo kad dolazi novi album.

Uz to slušam stvari pojedinačno od nekih drugih bendova, tak da zapravo Jane Doe samo preslušavam kompletan album u zadnje vreme.

Offline Luckyluke

Odg: Koje albume trenutno slušate?
« Odgovori #2 u: Rujan 10, 2012, 23:21:33 »
Baš to kaj kažeš. Ja isto ne volim te klasifikacije najbolje ovo najbolje ono jer sve
je to stvar subjektivnog dojma i na svakoga će jedna pjesma ostaviti drukčiji utisak.

Mislim da se Sgt. Peppers smatra najboljim albumom jer je u to doba bio revolucionaran.
Od tekstova koji su bili bolesno psihodelični i izvrnuti, instrumenata koji se
prije nikad nisu pojavljivali, sve do uporabe double trackinga i višekanalnog zvuka.

Uz to, kolko sam shvatio čitajući tu listu albuma veliku ulogu ima utjecaj albuma na glazbu poslije njega,
šta je već objektivniji pokazatelj vrijednosti.

Tipkajući ovo, poslušah već pola albuma - unikatan je na neki način, drugačiji od bilo čega šta sam čuo dosad.
« Zadnja izmjena: Rujan 10, 2012, 23:23:04 od Luckyluke »

Offline ManTheRamparts

Odg: Koje albume trenutno slušate?
« Odgovori #3 u: Rujan 11, 2012, 06:13:44 »
Štos je zapravo u tome - da nije bilo Beatlesa, rock i svi podžanrovi vezani uz njega ne bi bili kakvi jesu danas. Ipak je to klasik i to s razlogom. Sam si navel stvari zbog čega je album poseban.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Koje albume trenutno slušate?
« Odgovori #4 u: Rujan 11, 2012, 19:08:22 »


U2 - The Joshua Tree [Full Album]

1. Where The Streets Have No Name
2. I Still Haven't Found What I'm Looking For
3. With Or Without You
4. Bullet The Blue Sky
5. Running To Stand Still
6. Red Hill Mining Town
7. In God's Country
8. Trip Through Your Wires
9. One Tree Hill
10. Exit
11. Mothers Of The Disappeared


Nedavno skinuo njihovu diskografiju, pa idem nekim redom; koji mi se čini da ima najbolje pjesme.


Meni vjerojatno najdraži album, slušam ga i ovih dana, iako zapravo U2 nikad ni ne prestajem slušati. Meni najdraži živući bend sa točno muzikom kakvu volim i jedni od rijetkih gdje "pazim" i na tekstove koji mi inače nisu bitni u glazbi. Također, psužili su mi najbolji koncert (općeniti doživljaj i show) ikad i nekako sumnjam da će to itko ikad nadmašiti. Opet subjektivno jel, jer netko će reći da npr Rammstein ima veći show jer imaju bacače plamena i sl, ali mene ne zanima to, nego ovo što je U2 napravio. Jedini koncert na kojem sam bio da sam pustio koju suzu, i to par puta, i da me pritom nije uopće bilo sram jer nisam bio jedini  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Koje albume trenutno slušate?
« Odgovori #5 u: Lipanj 08, 2013, 20:13:40 »
Preslušavam prvijenac rock n roll legendi:

Aerosmith - ''Aerosmith'' Full Album (1973)


Odličan album, bluesy, r'n'r i nešto elemenata hard rocka.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Koje albume trenutno slušate?
« Odgovori #6 u: Listopad 12, 2013, 20:24:06 »
Faces - A Nod Is As Good As A Wink (Full Album)


Fantastičan album, pravi rock i ogromna šteta što su prekinuli 1973. sa zajedničkim radom, a i ovako su ostavili veliki trag...

4x replay danas.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Praetorian

Odg: Koje albume trenutno slušate?
« Odgovori #7 u: Prosinac 21, 2013, 23:41:02 »
Počeo sam slušat Nickelback, jbt predobri su mi  ave1

Osjećam se ko neki tinejđer  cer1njo ;D