Autor Tema: Birtija  (Posjeta: 1901337 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #6150 u: Siječanj 25, 2015, 11:06:49 »
60ks? 55kW? What? :l sm1jeh

60 Ks, a 44kW thumbs1

106ica je i meni uvijek potajno bila favorit. Bijele OZice i crvene blatarice sm1jeh
U pod i camber do Isusa cer1njo
Pogreška. Hvala na ispravku.  thumbs1

Htio sam staru 106, ali sve su u dosta lošem stanju sada. A pošto sam izabrao malo noviju, mogu pitati tatinog frenda jel treba što znat, pošto ju on ima.

Ljudi, mogu li ja negdje u Hr dobit posao, ako imam 16. godina? Trebam si kupit par stvari, pa pitam.
« Zadnja izmjena: Siječanj 25, 2015, 12:38:44 od manjamax »
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline doktor1

Odg: Birtija
« Odgovori #6151 u: Siječanj 25, 2015, 13:11:18 »

Offline Wulf

Odg: Birtija
« Odgovori #6152 u: Siječanj 25, 2015, 13:27:35 »
@manja: ako znas nekoga da te uzme za praksu onda da... ali mislim da negdje da dobijes neki ugovor i da te nerko doslovno zaposlij, tesko. Ako ti se netko bavi necime s kime mozes ici raditi i da ti to plati - dogovori se thumbs1

Offline Taggart

Odg: Birtija
« Odgovori #6153 u: Siječanj 25, 2015, 13:33:25 »
Znate ono prije godinu dana kada sam vam rekao da mi je tata rekao, da si pogledam malo aute, i odaberem neki za budućnost?
E napokon sam odabrao.
Izabrao sam:
.
.
.
.
Iščekivanje....
.
.
.
.
Peugeot 106 1.1

Zašto taj auto? Do 1000€ meni dobar. Dopuštena cijena je veća, ali bolje da tati ostane malo.  p1va
Jesam li dobar auto izabrao? Ima li neki bolji izbor?
(Ne želim ovaj iz oglasa, to sam samo bezveze uzeo auto. Taj je dosta očuvan.)

 šofe1


nisam skuzio, trebas auto za ucit se vozit po svom mjestu ili trebas auto za prvi auto kad polozis vozacku? jer si napisao da imas 16. ako trebas za ucit se vozit, onda je ok auto, ako ti je za prvi auto, po meni postoji bolji izbor.

Offline speedy56

Odg: Birtija
« Odgovori #6154 u: Siječanj 25, 2015, 13:58:09 »
Najbolji auto za prvi auto je ovo, samo hauba ima 2m metala ispred tebe ak se slupaš  cer1njo

Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #6155 u: Siječanj 25, 2015, 16:58:46 »
@manja: ako znas nekoga da te uzme za praksu onda da... ali mislim da negdje da dobijes neki ugovor i da te nerko doslovno zaposlij, tesko. Ako ti se netko bavi necime s kime mozes ici raditi i da ti to plati - dogovori se thumbs1
Tata će mi vodit praksu, tako da ništa od love. On misli da se praksa besplatno treba obaviti. Zato i pitam za posao....

nisam skuzio, trebas auto za ucit se vozit po svom mjestu ili trebas auto za prvi auto kad polozis vozacku? jer si napisao da imas 16. ako trebas za ucit se vozit, onda je ok auto, ako ti je za prvi auto, po meni postoji bolji izbor.
Prvi auto. Baš sam si dugo birao, i mislim da sam si dobro izabrao.
Htio sam Volvo, ali su cijene prevelike, pa odustao.
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Boss302

Odg: Birtija
« Odgovori #6156 u: Siječanj 25, 2015, 20:17:34 »
meni je ipak ovo pravi pocetnicki auto
tako kad se to govno pokvari,da se naucis sam ga slagati  cer1njo

Offline radici

Odg: Birtija
« Odgovori #6157 u: Siječanj 25, 2015, 21:22:01 »
kak sam to vozikoooooo šofe1

Offline manjamax

Odg: Birtija
« Odgovori #6158 u: Siječanj 25, 2015, 22:08:02 »
meni je ipak ovo pravi pocetnicki auto
tako kad se to govno pokvari,da se naucis sam ga slagati  cer1njo


To sam rekao tati da mi uzme, samo YUGO. Jer kad ga kucnem u zid, neću plakati danima.  cer1njo
Svi su mislili da sam lud, ali meni je YUGO brutalan autić.
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline radici

Odg: Birtija
« Odgovori #6159 u: Siječanj 25, 2015, 22:22:26 »
onda ti nebi bilo dosadno,svaki mjesec jednom kod mehaničara i upoznaješ auto....
i onda neke stvari i sam.... šofe1

Offline Taggart

Odg: Birtija
« Odgovori #6160 u: Siječanj 25, 2015, 23:54:29 »
Tata će mi vodit praksu, tako da ništa od love. On misli da se praksa besplatno treba obaviti. Zato i pitam za posao....
Prvi auto. Baš sam si dugo birao, i mislim da sam si dobro izabrao.
Htio sam Volvo, ali su cijene prevelike, pa odustao.

ti u principu kupujes ono kaj sam ja gledao prije 9 godina kad sam isto dobivao prvi auto. po meni bolji su ti izbor peugeot 306, fiat bravo, alfa 145/146 i slicni. za iste pare dobijes prostraniji auto, jaci, s vise opreme, tipa klima, abs, servo, zracni jastuci. po meni i - ljepsi. 106 mi je vise auto za zene za recimo od 306. to je moj dojam. mislim da ti sad nema razlike medju svima njima. bilo koji od svih tih koji gledas da uzmes mozda ce trebati neki veliki servis. tu su kilometraza i godine. tako da nikad ne znas kaj ces ubost.

Offline radici

Odg: Birtija
« Odgovori #6161 u: Siječanj 26, 2015, 00:39:54 »
moj savjet-ne
fiat bravo cry1

Offline Taggart

Odg: Birtija
« Odgovori #6162 u: Siječanj 26, 2015, 18:21:26 »
ne vidim niti jedan razlog zasto bi navedeni auti bili losiji od 106-ice, osim mozda po potrosnji. po cemu bi? pogotovo ako uzmemo najslicniji auto - 306-icu. 106-ica mi djeluje ko vw lupo i slicni auti a tu i spada. bas si se uhvatio za bravo koji je definitivno najgori prijedlog gore, ali jos uvijek bolji od 106. sumnjam da mu je u pocetnickim godinama potrosnja vazna, nece ustedjeti nista na benzinu, sigurno nece raditi veliku kilometrazu, niti ce voziti auto svaki dan ko da ide na posao itd, vjerojatno ce ga koristiti par puta tjedno, ako i toliko i tada ako gledamo kroz kompletnu godinu potrosnja je nevazna, osim ako su mu starci u dugovima i kreditima do grla di se svaka kuna broji ili ako slucajno ovo gore navedeno ne vazi.

moj savjet - prvi auto koji ti starci kupuju ILI prvi auto koji ces si sam kupiti kad ces poceti raditi (a ako neces imati zenu/djecu), kupi si neki auto za gust. jednog dana kad ti dodju zena/djeca/krediti neces moci birati auto jer ces imati zivotne troskove i bit ce ti bitno koliko trosi, kolko ima prostora, kakva je funckionalnost itd. sad si kupi neki auto u kojem ces uzivati i izgustati se jer ti je sad vrijeme za to, poslije ces zaliti kaj nisi iskoristio kad si imao priliku. osim ako auto dozivljavas kao sredstvo koje te prebacuje od tocke A do tocke B. zanemari cijene na netu, kod kog da dodjes bit ce sretan, kriza je i ljudi bi bili sretni da mogu prodati takve aute da ne placaju registraciju, tako da ako je i navedeno 1200e, ziher ga mozes dobiti za 1000e za koliko i trazis ili je covjek koji prodaje bedast i vjerojatno ga nikad nece uspjeti prodati.

na kraju krajeva nista te ne kosta da odes sve tipove auta koji te zanimaju pogledati uzivo i provozati, to je ionako najzabavniji dio kupnje, tak oces moci usporediti i saznati kaj zapravo hoces. razmisli, ionako je na tebi odabir. imas vremena, sigurno ti nije neka hitnost s kupnjom.

u svakom slucaju ja bi prije da mi benzin guta i da popravljam nesto ovakvo nego 106 (oglasi su random):
Peugeot 306 1,6 XR REG 1 GODINU, 1994 god.
Alfa Romeo 145 1.6 Twin Spark 16V, 2000 god.

u svakom slucaju ako su preskupi, mozes pogledat bez klime i sa slabijim motorom koji su jeftiniji.
« Zadnja izmjena: Siječanj 26, 2015, 18:26:26 od Taggart »

Offline SuperVeloce

Odg: Birtija
« Odgovori #6163 u: Siječanj 26, 2015, 18:41:59 »
potrosnja je nevazna


Izvini kolega, ali nisam mogao odoliti  :P

Offline Taggart

Odg: Birtija
« Odgovori #6164 u: Siječanj 26, 2015, 19:05:04 »
izvadio si iz konteksta, naveo sam cijeli niz pretpostavki koje vecinom vrijede za nekog njegovih godina i cijeli niz uvjeta po kojem je potrosnja u tom slucaju nevazna, odnosno zanemariva. naravno ako ne spada u te uvjete i u tu vecinu ljudi i ima drugaciji stav o tome, naravno da nekom igra ulogu.

ako radis 100km mjesecno u tim godinama, a auto ti trosi 8l ili imas auto koji trosi 10l to bi ti trebalo biti svejedno. razlika je u 2l benzina, to je grubo zaokruzeno 18 kn - ne mozes ni kebab za to kupiti. pa cak i veca razlika u potrosnji na tu kilometrazu, mislim da nije neka uloga. a pogotovo ako radi manju kilometrazu.

ovisi kolko misli voziti.
« Zadnja izmjena: Siječanj 26, 2015, 19:08:15 od Taggart »