Autor Tema: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"  (Posjeta: 17828 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Wulf

Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #15 u: Listopad 14, 2012, 20:34:47 »
meni počelo trokirat isto, mislio sam da je feed "krepo" kad je otvorio vrata... i restartam ffox i sve i on već pada  fpalm1
popizdio sam, ali kad sam vidio na IR da se vrti isto mi nije bilo svejedno, sam sam čeko kad će se padobran otvoriti...

stabilizing roll at 100,000 feet.. Like a boss ;D ave1 ave1

Offline fury3r

Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #16 u: Listopad 14, 2012, 21:08:42 »
 cer1njo Samo mi je malo glupo što nije bilo kamere na njegovoj kacigi ili negdje da vidimo iz prvog lica pad  ;D Svaka mu čast  thumbs1

Offline ManTheRamparts

Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #17 u: Listopad 14, 2012, 21:15:45 »
Onboard il se nije desilo.  cer1njo

Offline Montoya

Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #18 u: Listopad 14, 2012, 21:20:04 »
Budu ovih dana i onboard snimke - 3 HD kamere je imal na sebi.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline doktor1

Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #19 u: Listopad 14, 2012, 22:03:59 »
Nije da se hvalim, ali to sam bio JA!!

Hvala

Offline buby0706

Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #20 u: Listopad 15, 2012, 14:26:55 »
Headcam footage of Felix Baumgartner's jump 128k feet from space World Record [HQ]

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #21 u: Listopad 15, 2012, 22:46:14 »
Na sve strane sada Felix. Baš me zanima koliko će dugo biti. Mislim, svaka čast čovjeku, ali ako se mene pita, ovo je previše. Također heroj ovo ono. Iskreno, smatram da je to privilegija, ne junaštvo. Znam da se tu moglo toliko toga dogoditi, no da imam priliku, dao bih sve da sam to mogao osobno iskusiti, pa makar znao da mogu i poginuti, ali ako se za nešto islpati riskirati život, onda je to ovakvo što. Eto, ja definitivno nisam heroj, a sada bih se odrekao svega samo da mogu takvo što iskusiti, jer da i nadrapaš - umro si kao nitko ikad, a ako preživiš, ostaje ti vjerojatno nešto što ti doslovno ništa na zemlji ne može zamjeniti. Sorry, nisam hejter, sve super Felix ovo ono, ali govori se o njemu sad kao da je stao pred metak za nekoga. To ej junaštvo - ovo je uživanje i iskustvo kakvo će imati samo on, a neće 99,99999999% populacije


I da,super je slika, samo malo komentiram pecto trilijuna statusa na fejsu, forumu i svim mogućim internet portalima
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Kole

Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #22 u: Listopad 15, 2012, 22:47:27 »
Ja sam ga malo i žalio jer je to dosta opasno po život. Pogotovo ono kad se počeo vrtit. Ima previše rizika u tome. Čovjek je oborio 3 rekorda mislim. To je za pohvalu i junaštvo sigurno.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #23 u: Listopad 15, 2012, 22:54:09 »
Slažem se za vrtnju, i ja sam gledao, ali mislim da sav taj rizik se nejmu isplatio jer je doživio nešto što praktički nitko nije. I vjerujem da bi svatko. Uostalom to je napravio jer to voli, bavi se time i inače (skokovima), a takvi ljudi to uopće ni ne gledaju kao na hrabrost, nego više igru. Znam jer i sam volim ekstrmene sportove i da mi je samo love već bih se svakakvim čudima bavio, a pogotovo netko toliko u tome.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #24 u: Listopad 15, 2012, 22:56:39 »
Shimmy čitam ti post tri puta i ne kužim. Tvoja percepcija je da je prenahypano to sve, ali sasvim normalno jer nitko još nije skočio tom brzinom i visinom slobodni pad.
Lik je bog zato jer se pripremao 5 godina, neznam kolko ljudi ima takvu privilegiju ili ne, ali znam sigurno da ima čelična muda...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Kole

Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #25 u: Listopad 15, 2012, 22:59:04 »
Slažem se za vrtnju, i ja sam gledao, ali mislim da sav taj rizik se nejmu isplatio jer je doživio nešto što praktički nitko nije. I vjerujem da bi svatko. Uostalom to je napravio jer to voli, bavi se time i inače (skokovima), a takvi ljudi to uopće ni ne gledaju kao na hrabrost, nego više igru. Znam jer i sam volim ekstrmene sportove i da mi je samo love već bih se svakakvim čudima bavio, a pogotovo netko toliko u tome.

Frajer se za skok priprema 5 godina, zna kakav je rizik toga. Jedna kriva greška i on je gotov. Sigurno se može reći da je Heroj spustit se takvom brzinom dolje i ostat živ. A gledaj nije ti svejedno se onak spustit. Ja sam se doslovno naježio al pravo. Mogu si mislit kak je njemu bilo, makar voli taj ekstremni sport bacakanja itd itd.

Offline DogZy

Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #26 u: Listopad 15, 2012, 23:07:58 »
Mislim da je bilo dosta raspravi u ovoj temi. Rasprave o tome idu u Red Bull Stratus temu  kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #27 u: Listopad 15, 2012, 23:43:29 »
Imaš pravo DogZy - ups, htio, ali skužio onda da ne mogu spojiti u sport jer nisam tmao mod shy1

@Cole i Kole ( cer1njo cer1njo) - nisam osporio da nema muda, samo da sada ne filozofirma previše jer moram još nešto obaviti a spava mi se evo c/p sa komentara sa fejsa gdje sam rekao isto jer tamo 10000000 ljudi koje znam ima već pecto postova o njemu

" to je nešto što voliš, dakle on je napravio nešto čime se inače bavi i što voli i ono što je sigurno, napravio je to za sebe, ne nas ili koga već. Da je hrabar potez bio, jest. Da je tip neki junak - ništa više nego neki kako si rekao ili vrhunski nogometaš ili ne znam, Michael Schumacher i sl. Samo je napravio najviši (doslovno :)) mogući korak u sportu kojim se bavi. Nije da je išao spašavati čovječanstvo tim skokom ili otkrivati nove planete"
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #28 u: Listopad 16, 2012, 07:49:58 »
Moram se složiti sa Shymime u vezi ovoga  sm1jeh
također nisam hejter, ali sve ima svoje granice.. Nije da mi je dosta njega sad već po netu, faceu i slično... Sve super kaj se piše, ali mislim da se pretjeruje sa tim junaštvom..
Po meni je ovo više hrabrost nego junaštvo. Npr, on nije junak što je skočio skroz od tamo jer nije pobijedio gravitaciju ili se hrvao sa vanzemaljcima u atmosferi.
Frajer ima muda i to ogromna očito, zbog kojih se valjda i okretao tak puno i tak sporo penjao do gore. Treba imat i živce i snagu i izdržljivost i mozak i pun kurac "stvari" za tak nekaj izvest. Nije on sad heroj jer ima "fizičku spremnost" za skok, primjer neki banalni.
To je po meni prije hrabrost neka određena nego junaštvo odnosno heroizam. Meni je još od početka bilo ajmo reć čudno kak svi pričaju "heroj, heroj" sm1jeh

Offline Thergothon

Odg: Red Bull Stratos - skok s "ruba svemira"
« Odgovori #29 u: Listopad 16, 2012, 10:00:10 »
Novinarski naslovi i senzacionalizam koji se odrazava na citatelje/gledatelje. Za tjedan dana nitko ga se nece ni sjecati jer ce "in" biti neka druga stvar koja ce im zaokupirati paznju. Nije mala stvar svojim tijelom probiti zvucni zid i ja mu se divim. Heroj i junak bi npr. bio da je te silne pare kojima se financirala misija ulozio u namirnice s kojima bi nahranio gladnu africku djecu ili im izgradio skole, ali hej - to nije cool  sm1jeh
« Zadnja izmjena: Listopad 16, 2012, 10:28:24 od Thergothon »