Autor Tema: Slušalice, headseti... kako već  (Posjeta: 52426 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #75 u: Listopad 02, 2012, 21:16:47 »
@DogZy - ma vjerujem, jer nisam vidio skupe slušalice da su otvorenog ili poluotvorenog tipa (kakve su moje), ali meni to ne paše iz razloga koje sam naveo - ergonomija i osjećaj. Iako na taj osjećaj se sigurno mogu naviknuti, no to sa znojenjem me stvarno muči, nisam normalan po tom pitanju, imam takvu cirkulaciju i mogu se je... cry1

@Ther - a gle, ja sada tu pričam o tome što sam čuo, i iz perspektive nekog tko nema ni kune  cer1njo
Kada ću sljedeći put kupovati neke, jasno da ću poslušati, ali u granici novaca koliko imam. Tako i ove kada sam kupovao, gledao sam do 500kn, jer nema mi smisla gledati neke za 2000kn jer znam da ih neću kupiti, a možda mi ove za 500 prema njima budu jadne i onda neću biti zadovoljan dok ne sakupim za ove od 2000, a to - neću cer1njo Kužiš me valjda. Tako uglavnom sve kupujem - recimo sluške - čuo sam obične neka za 100kn kakve sma uvijek imao i kakve većina ima i onda se pomicao prema gore dok nisam čuo one koje su me apsolutno oduševile i razvalile sve što sam do tada čuo, pritom pokušavajući ostati u nekoj razumnoj granici. Da sam raspolagao sa 1000kn, išao bih do te cifre, razmeš me, jel... shy1

Isto i sa kompom, i biciklom i gitarom i kaj god sam ili budem kupovao. Jasno, uvijek postoji neka perverzija koju nikada neću imati i baš zato ju onda "isprobam" tj npr volim sjesti u neki Brabus/Ferrari/Bentley na nekom auto showu ili sl jer znam da to ipak neću nikada imati pa se ni ne zamaram time koliko je bolji od ičega što ču voziti, ali sve što je običnom čovjeku kolko tolko prihvatljivo, pokušavam si ne unišiti gušt nekim skupljim modelom koji bih možda za razliku od Ferrarija i mogao kupiti, ali je suludo u odnosu na prihode koje imam
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #76 u: Listopad 02, 2012, 21:32:04 »
Sve znam, prije ni ja nisam imao neke ultra kvalitetne sluske i ovo s prvim Trittonom je bio veliki rizik. Imao sam neke pare i sve do lipe sam ulupao u njih. Kod nas se nisu mogle nabaviti, nego sam narucio iz SAD-a i slijepo vjerovao reviewima. Dok sam probao, zvuk me razvalio, totalno odusevio. Onaj osjecaj TO je TO. Inace sam dosta rezerviran i rijetko koja meterijalna pojava mi moze priustiti taj osjecaj. Kasnije je jedino algoritam u HR ponudio taj model i to u ogranicenoj seriji. Cim sam stavio na njuskalo, ocekujuci da mi se nitko nece javiti godinama u ovo doba krize - dobio sam barem 10 upita u roku od 2 sata. Prodao sam skoro po istoj cijeni za koju sam nabavio i to sa sitnim ostecenjem (koje ne utjece na zvuk). Samo zbog toga si mogu priustiti novi model jer ce nadoplata biti relativno sitna. Tritton ako nije Ferrari u svijetu gaming headseta, onda je barem Lambo i potraznja je uvijek velika, pogotovo kod nas gdje ga je jako tesko nabaviti  ;D
« Zadnja izmjena: Listopad 02, 2012, 21:35:24 od Thergothon »

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #77 u: Studeni 21, 2012, 20:59:44 »


Kao sto sam i obecao, evo detaljnijih dojmova iliti mini reca koja se tice novog Tritton PRO+ 5.1 surround headseta.
Imao sam priliku i zadovoljstvo koristiti starijeg i "nekad" revolucionarnog brata Tritton AX PRO koji se isticao po true surround (3D) zvuku, za razliku od mnogih drugih koji su samo simulirali taj zvuk. Ovo nikako nije revolucija, nego evolucija tj. poboljsanje i redizajn, vec ionako gotovo pa savrsenog gaming headseta.





Dolazi u poprilicno velikoj kutiji, neupuceni bi mogli pomisliti kako se radi o konzoli, a i cijenom je skoro u rangu potpuno nove konzole. Odusevljava sadrzaj paketa, apsolutno svi kablovi/adapteri/converteri su ukljuceni. Headset je kompatibilan sa svim platformama i pohvalno je da sve sto vam treba za spajanje ne trebate kupovati zasebno.

U odnosu na prethodnika prvo sto upada u oci je vizualni redizajn. Headset je dosta laksi jer se koristila drugacija vrsta plastike.
Puno fleksibilniji, doslovno se moze nemilosrdno frkati bez ikakvih posljedica. Sam okvir puno ljepse izgleda i presvucen je sjajno bijelom bojom.  Jedan od noviteta je i mogucnost okretanja skoljki iliti ear-cups za 90 stupnjeva. To je jedan od razloga zasto je sad ergonomicniji i odlicno se prilagodjava i najkvrgavijoj glavi. Ear-cups po defaultu dolaze presvucene kozom i malo su vise izbocene prema unutrasnjosti, razlog je jos bolja izolacija vanjske buke. U pocetku je potrebno malo privikavanja jer cak i dok je iskljucen, zvuk iz okoline je jako prigusen. Savrseno za  duge online seanse tijekom kojih vas nije briga ako je vani u tijeku apokalipsa. Mikrofon je odvojiv i jako fleksibilan, gotovo neunistiv.  Sa svake strane se nalaze 4 vrhunska zvucnika. Bitna promjena je  drugaciji razmjestaj pa se sad dobiva jos bolji zvuk basova i opcenito sofisticiraniji i responzivniji zvuk.



Vjerojatno najvaznija novost je novi decoder box koji je zasluzan za fenomenalan surround. Dosta veci od prethodnika, velik kao pola routera s bolje  razmjestenim tipkama. Prisutni su razni efekti i funkcije poput Time Delaya i Dynamic range compression. Iza se nalazi opticki i USB input, kao i 5.1 output mini-jacks za zvucnike. Tu dolazimo do najbitnije stvari u citavoj prici. Ako zelite izvuci maksimalni potencijal iz headseta, obavezno ga spojite optickim kablom, bez obzira o kojoj se platformi radi. Moze se koristiti i zasebno na PC-u bez decoder boxa, ali tada je potrebna zbilja dobra zvucna kartica. Isto tako se moze spijiti samo putem USB-a, ali tada nemate mogucnost reguliranja svakog zvucnika zasebno i zvuk nije na onoj brutalno visokoj razini. Nije los, dapace, prosjecnog korisnika bi i taj zvuk odusevio. No ipak - opticki kabel vam je najbolji prijatelj.



In-line remote. Osim na decoder boxu, jacinu zvuka mozete i ovdje kontrolirati, kao i balans izmedju chata i zvuka iz igre.
Moguce je namjestati svaki surround channel zasebno (front, center, rear i sub). Najbitnija stvar za idealni zvuk koji ovisno o igri dobijete tek dok prckate i nadjete idealni omjer. Za npr. online pucacine bi bilo pozeljno naglasiti rear da cujete svaki korak iza sebe, a tako i ostale ovisno o igri i osobnim preferencijama. Tko koristi default postavke (svi channeli jednako pojacani) ne zna koliko propusta, uvijek je pozeljno ovisno o zanru  neke zvukove malo bolje naglasiti da dobijete jos bolji osjecaj za virtualni prostor u kojem se nalazite. Problem je ako igrate mjesecno vise naslova i taman dok si slozite idealni setup za jednu igru, u drugoj vam mozda ne pase i morate ga promijeniti. Idealno bi bilo da ima neka save opcija, ali koliko sam upoznat - za sad to nema ni jedan headset. Novi dodatak je i mute opcija koja se odnosi na instantno pauziranje zvuka.

Kvaliteta zvuka... Ne mogu reci da me oborio s nogu jer vec sam imao prilike koristiti true surround headset, ali definitivno spada u sam vrh ponude uz Astro i jos par proizvodjaca. Tko nije nikad probao nesto takvo, vjerojatno bi skakao od srece. Odusevljava na bilo kojem podrucju.  Razbija cak i predrasude da surround sluske nisu dobre za slusanje glazbe. Bez obzira na zanr, od grinda i tech. death metala gdje jos dodatno naglasava brutalnost svakog instrumenta, pa do ambijentalne glazbe. Posebno me odusevilo ponovno preslusavanje nekih epskih filmskih OST-ova.  Konkretnije, djela Basila Poledourisa kao sto je Riddle Of Steel/Riders Of Doom. Totalno nova dimenzija. Blue-ray filmovi su takodjer prica za sebe. I ono najbitnije - igre. Upravo tu najvise briljira i s punim pravom se kaze da je nepravedna prednost u online FPS igrama. Pogotovo u smirenijim modovima tipa S&D. Voznje su perverzija! Pogotovo na Forzi dolazi do izrazaja. Tijekom downshiftanja popratni backfire zvuci poput eksplozije atomske bombe. Zvukovi motora, pogotovo V8 muscle pile izazivaju trnce koji prolaze citavim tijelom. GTR takodjer fantasticno zvuci, pa cak i GT5 i auti koji inace zvuce poput usisavaca. Kvaliteta zvuka dosta ovisi i o igri i nerealno je ocekivati da sve jednako dobro zvuci.

Velika mana je brzo privikavanje na glasnocu i prekoracivanje praga zbog cega cu pod stare dane vjerojatno biti nagluh  cer1njo
Realne mane su cijena i kablovi. Meni osobno kablovi ne smetaju i preferiram zicno spajanje bez obzira o cemu se radilo. Kabel je 3m duzine i nema osjecaja ogranicenosti. Posto se tezi opcoj bezicnosti i ako se baci pogled na ponudu konkurencije, mogli su ponuditi isti bezicni model. Cijena je glavni razloga zasto vecina igraca nece ni razmisliti o ovom modelu. Mentalitet je takav da je vecini vizualno iskustvo puno vaznije od zvuka i radije ce kupiti novi monitor, graficku ili konzolu. Takav kvalitetan proizvod ce sigurno naci svoju publiku medju HC igracima. Kao u svemu i ovdje vrijedi ona: kolko para tolko muzike.... 
« Zadnja izmjena: Studeni 21, 2012, 21:38:16 od Thergothon »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #78 u: Studeni 21, 2012, 22:54:09 »
Savrseno za  duge online seanse tijekom kojih vas nije briga ako je vani u tijeku apokalipsa.

 cer1njo ave1 ave1

Nego, kolka je ta cijena?
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Jadran 73

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #79 u: Studeni 21, 2012, 23:08:57 »
cijena 1.399,00 kn

Algoritam Multimedia Bookshop

mozda ima i jeftinije.... samo treba nac  ;D
CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #80 u: Studeni 21, 2012, 23:21:53 »
TI BOGA ave1

jednog dana... cry1 shy1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #81 u: Studeni 21, 2012, 23:57:38 »
Moje Sharkoonke koštaju oko 1000 kuna, a bile su 1200. Vjerojatno negdje još toliko koštaju, iako je to sad već malo stariji proizvod i mislim da bi kao takav trebao koštati oko 700-800kn u dućanima. A ja sam ih platio samo 600kn jer sam ih kupio preko čovjeka koji ih je vjerojatno imao neke pogodnosti, ili je kupovao na veliko u Njemačkoj.

Dati više od 500 kuna za headset je puno, u smislu novaca, ali ne i isplativosti ;), a kamo li još 2,5x toliko dati... Stvar je u tome da kupuješ vjerojatno najbolju stvar u tom segmentu, kvaliteta izrade je vrhunska, dobiješ sve moguće kablove, customer support je zasigurno odličan. Pored toga, to je san svakog ljubitelja zvuka, da se uživi i da uživa u kojemgod multimedijalnom obliku mi pričali, iako je to primarno gaming headset.

Thergothone, jako lijepo napisano. Starih si se riješio, došao novi headset, koji je poboljšan. Miran si sljedećih 5 godina  sm1jeh Nemam namjeru niti planove u bližoj budućnosti kupovati nove sluške, ponajprije zbog toga što, eto, su moje i dalje pri samom vrhu ponude SS headseta (moje su kopija tvojih starih), a i sam si rekao da je ovaj proizvod samo evolucija, a ne revolucija kao prethodnik.
« Zadnja izmjena: Studeni 22, 2012, 00:26:17 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #82 u: Studeni 22, 2012, 01:22:05 »
Da Sharkoon ima tako skupih proizvoda?
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Jadran 73

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #83 u: Studeni 22, 2012, 11:33:12 »
Ja imam Razer Carcharias vec 2 godine (dobio ih za 200 kuna  ;D ) i ne mislim ih mjenjat dok se ne raspadnu  a jos uvijek su ko nove iako ih  koristim svaki dan...

CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS

Offline Kole

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #84 u: Studeni 24, 2013, 19:14:23 »
Neznam di da napišem pa ću tu. Kako da dobim bolji zvuk recimo na filmovima i ostalim stvarima ? Se može korisit neki program s kojim se dobi bolji zvuk ?

Offline ManTheRamparts

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #85 u: Studeni 24, 2013, 20:08:26 »
Teško. To ovisi o zvučnoj kartici i kvaliteti fajla. Normalno, ovisi i o zvučnikima/slušalicama koje imaš.

Jedino ako pod 'bolji' zvuk misliš na podešavanja i prčkanja po ekvilajzerima u programima.

Offline Kole

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #86 u: Studeni 24, 2013, 22:07:08 »
Teško. To ovisi o zvučnoj kartici i kvaliteti fajla. Normalno, ovisi i o zvučnikima/slušalicama koje imaš.

Jedino ako pod 'bolji' zvuk misliš na podešavanja i prčkanja po ekvilajzerima u programima.

Recimo, gledam film, a svaki film koji skidam je 720p, i pojačam do kraja na zvučnicima i onako osrednje se čuje. Samo da se jače čuje bi bilo dobro. Koristim media player classic.

Offline ManTheRamparts

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #87 u: Studeni 24, 2013, 22:15:21 »
VLC player je dost glasni.

Offline Kole

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #88 u: Studeni 24, 2013, 22:27:41 »
Budem probao. Hvala  shy1

Offline Luckyluke

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #89 u: Studeni 24, 2013, 22:52:45 »
To je i mene zanimalo pa sam skužio da je do samog videa. Isto gledam HD filmove i čudi me zašto je tako tiho. Nije do playera sigurno.
Stavi neki film i stisni na volume gumbić u tray-u i vidjet ćeš da ti vjerojatno neće preći kakvih 30%. U tome je stvar.

Ja sam za probu uzeo jednu prilično glasnu pjesmu s YT-a i stavio je u MPCHC i nisam izgubio ništa na glasnoći, tako da je problem definitivno u samom filmu.