Autor Tema: Formula 1  (Posjeta: 838714 vremena)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline radici

Odg: Formula 1
« Odgovori #3900 u: Ožujak 20, 2016, 07:13:53 »
ljepo se skršili..........

Offline Wulf

Odg: Formula 1
« Odgovori #3901 u: Ožujak 20, 2016, 08:12:11 »
1st Rosberg
2st Hamilton
3st Vettel

Iako strateška pobjeda, drago mi je da je Rosberg pobijedio. Hami odnio 2. mjesto, moglo je biti napeto na kraju da Vettel nije izletio .6sec iza Hamia 2kruga prije kraja. I naravno Vettel bi se možda bolje plasirao da je stavio Med gume za vrijeme RedFlaga.
I čestitke i drago mi je što je Haas uzeo bodove u prvoj utrci Campaigna u F1. I izgleda da su se dobro pripremili jer nisu imali nikakve kvarove ili pizdarije sa bolidom Grožđana  p1va šofe1

Utrku obilježio užasan sudar u kojem su sudjelovali Alonso i Guttierez koji je doveo do redflaga. Alonso fala bogu dobro i nije mu ništa. Malo šepao nakon izlaska iz bolida i bio je vidno potresen jer nije ni sam vjerovao kaj se dogodilo i da se izvukao iz toga. Bolid je fakat bio zdrobljen nakon par okreta i zapinjanja u sand trapu.

Još jedan dvoboj bi bilo ok spomenuti, a odnosi se na Renault, koji btw sjajno izgleda i dva ToroRossa. Potrajalo je i čak se Sainzu "zaprijetilo" da stisne Renault i prestigne ga ili bu išel v pitstop i da Verstappen preuzme(valjda je bio verstappen).

Offline speedy56

Odg: Formula 1
« Odgovori #3902 u: Ožujak 20, 2016, 08:18:39 »
Najvažnije da je ovo dobro završilo


20 godina nakon onog Brundleovog sudara.
Bit će zanimljivo čuti komentare kakve su snimke dobili od nove nove kamere ispred vozača


 =D>


Horror-Crash von Alonso: McLaren überschlägt sich mehrfach (Bildergalerie, Bild 7) - Auto Motor und Sport

Offline Wulf

Odg: Formula 1
« Odgovori #3903 u: Ožujak 20, 2016, 08:25:11 »
Kad sam vidio zgužvani bolid u pozadini koji se btw jedva primijetio oči su mi skoro ispale.

Sad si me sjetio... Također su komentatori povukli pitanje HALO modula za safety. Koliko bi mu to pomoglo u ovakvoj situaciji? I što ako se bolid zapali? Jel bi isto tak brzo izašao van s tim sranje iznad glave?

Offline speedy56

Odg: Formula 1
« Odgovori #3904 u: Ožujak 20, 2016, 08:54:02 »
Kad sam vidio zgužvani bolid u pozadini koji se btw jedva primijetio oči su mi skoro ispale.

Sad si me sjetio... Također su komentatori povukli pitanje HALO modula za safety. Koliko bi mu to pomoglo u ovakvoj situaciji? I što ako se bolid zapali? Jel bi isto tak brzo izašao van s tim sranje iznad glave?
Sigurno bi teže izašao,ako bi uopće mogao izaći dok ga ne bi poravnali
Prema komentarima, izlaženje iz bolida s halo-om nije problem dok no normalno stoji na 4 kotača, jer se vozač u tom slučaju samo rukama primi za halo i povuče se van iz kokpita, ali mu u ovakvim situacijama halo zatvara prostor za izlazak.
Alonsov bolid se nije zapalio i u slučaju da je ostao još nekoliko minuta u bolidu se ne bi ništa dogodilo, veći je problem ako dođe do nekog požara.
Halo bi mu danas vjerojatno spasio život u trenutku dodira s Gutierrezom da je imao manje sreće, kad mu je otišao cijeli prednji desni kraj i kotač se dignuo u zrak. U proteklim godinama su kotači, iako su ih držale iste sajle kao i danas u slučaju sudara znali otići svojim putem.
Uglavnom, sve se svodi na ono da halo koliko u nekim situacijama može pomoći, toliko u drugima može odmoći.

Rekli su da će biti istraga sudara nakon utrke, ali mislim da bi najbolje bilo ovo prozvati trkaćim incidentom.
Gutierrez je jako kasno (ako sam dobor vidio na onboard ni snimkama nekih 250-200m od zavoja) odlučio promijeniti putanju (valjda je Alonsa očekivao na unutarnjoj strani) i kočio je prije Alonsa.


Živ i zdrav


Inače utrka ok, neću ju baš pamtiti kao neki klasik, ali nakon jučerašnjeg debakla ovo je čist solidno. btw- od Bahreina se vraća stari sustav kvalifikacija.
Malo previše računjanja i taktiziranja s gumama, a premalo kvalitetnog fighta na stazi za moj ukus, al ajde, to je F1 ovih godina

Offline Wulf

Odg: Formula 1
« Odgovori #3905 u: Ožujak 20, 2016, 08:58:16 »
Ova grafika neki gif ili slika samo za prikaz brzine u trenutki dodira?

Sent from the den


Offline speedy56

Odg: Formula 1
« Odgovori #3906 u: Ožujak 20, 2016, 09:23:23 »
Ova grafika neki gif ili slika samo za prikaz brzine u trenutki dodira?

Sent from the den
Samo slika točki kočenja iz Skyeve analize. Grafika je navodno FOM-ova, ali čini se da su ju samo Skyeve ekipe koristile

Offline ZoNTrA

Odg: Formula 1
« Odgovori #3907 u: Ožujak 22, 2016, 18:24:51 »
Prilicno dobra utrka, prava steta sto je Ferrari fulao u strategiji, mogli su pobjedit nakon fantasticnog starta.

Offline Cole™

Odg: Formula 1
« Odgovori #3908 u: Ožujak 23, 2016, 15:38:38 »
Danas pogledao cijelu utrku. Valjda prvu nakon pretprošle sezone ako se ne varam.
Solidna no po nipočemu pamtljiva, osim teškom sudaru Alonsa i Guittača. Sva sreća nikome ništa nije bilo.
Slažem se da je to trebalo klasificirati kao trkaći incident, jer su obojica vozača imali tu nesreću, da su u krivo vrijeme krivo reagirali...

Dobro natjeravanje Sainza i Verstapena također...
Grozni je iznenadio. Iako dobar ulov za Seba, zaslužio je više u ovoj utrci...
Za razliku od Hamiltona, kojemu se sve vratilo, unatoč poprilično rezerviranoj vožnji. Sve mu se poklopilo da se vrati na drugo mjesto.

Najviše od svega bih volio, da Ferrari malo više preuzme inicijativu te da se onakvi kvarovi poput onog na Kimijevom bolidu, više ne dešavaju.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline speedy56

Odg: Formula 1
« Odgovori #3909 u: Ožujak 23, 2016, 20:00:56 »
Treba reći i da (iako nije bilo ničeg službenog) je Gutierrezov bolid vjerojatno netom prije sudara počeo "harvestati" energiju, odn. umjesto da ju šalje u MGU-k i ubrzava bolid, počeo je puniti bateriju.
Kažem, nije ništa službeno, ali se na slowmotionu vidi da je mu je stražnje svjetlo počelo treperiti, a ono treperi samo dok voze po kiši (točnije kad na volanu podese postavke bolida za kišu, onda se automatski pali) i kada bolid počinje harvestati da bi upozorio vozača iza da bi mogao biti nešto sporiji.
https://streamable.com/y4iv

Možda je i ovo odigralo jednu ulogu u cijelom incidentu

Offline doktor1

Odg: Formula 1
« Odgovori #3910 u: Ožujak 23, 2016, 23:17:15 »
F1 Australian Grand Prix 2016 - crash Alonso and Guttierez - view from tribune - YouTube

Offline speedy56

Odg: Formula 1
« Odgovori #3911 u: Ožujak 31, 2016, 20:12:21 »
Alonso propušta Bahrein ovaj vikend, a i Kina (za dva tjedna) je pod upitnikom.
Nakon što je došao u Španjolsku nakon onog sudara u Australiji, našli su frakturu jednog od desnih rebara.

Mijenja ga Stoffel Vandoorne, GP2 prvak 2015.

Offline Cole™

Odg: Formula 1
« Odgovori #3912 u: Ožujak 31, 2016, 20:57:27 »
Kad su treninzi sutra?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Formula 1
« Odgovori #3913 u: Ožujak 31, 2016, 22:31:38 »

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #3914 u: Travanj 02, 2016, 22:24:41 »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.