Autor Tema: Novi modeli automobila  (Posjeta: 201354 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #165 u: Ožujak 05, 2013, 14:05:19 »
Nešto mi je čudno na njemu ali ne mogu točno odrediti što. Lambo je definitivno čudan ali nešto na tom Ferrariju mi manje sjeda nego na Lambu. Valjda što je on skroz ekstravagantan kao i P1, dok Ferrari ej nešto između, ima neke radikalne linije, ali opet nije takav. Ne znam, morat ću vidjeti još i/ili se priviknuti. A ime je  fpalm1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline versus

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #166 u: Ožujak 05, 2013, 14:29:55 »
meni je onaj Lamborghini (iako marku obožavam) čudan, al to je očekivano od takvih izvedenica. Lambo tu i tamo izbaci nekakvu ekskluzivu proizvedenu u samo par primjeraka, i svi su redom čudnovato dizajnirani. (Sesto elemento, prije njega Reventon).

a na Ferari imam prigovora ko u priči  kuul
samo lijenost u pisanju me može zaustaviti u nabrajanju
svjetla izdužena (efekt ko kad u vožnji pokupiš ptičje govno pa se ono razvuče prema zadnjem kraju)
kabina super izgleda izvana, al nefunkcionalna, uska. Znači vozač i suvozač se dodiruju ramenima. Dražesno. Ko u Hyundai Atosu.
kombinacija izrazito oblih i izrazito ravnih linija nikad nije sretno rješenje
(tu nastupa lijenost u pisanju, možda nastavim kasnije)
« Zadnja izmjena: Ožujak 05, 2013, 14:32:18 od versus »

Offline the_prodigy

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #167 u: Ožujak 05, 2013, 14:35:35 »
Meni su na Ferrariju jedino retrovizori malo čudni  sm1jeh
Ostalo sve za 5
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline versus

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #168 u: Ožujak 05, 2013, 14:42:43 »
Ferrari će bit proizveden u 499 primjeraka, a imaju već 1000 narudžbi.
Cijena 1,5 milijuna eura. 963ks.





Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #169 u: Ožujak 05, 2013, 14:49:39 »
kombinacija izrazito oblih i izrazito ravnih linija nikad nije sretno rješenje

e to je! Sada znam što mi smeta, tj ne sjeda, točno ovo. Baš je kombinacija koja ne ide. P1 je skroz zaobljen, Veneno oštar, a ovo nit smrdi nit miriše.
Zapravo cijela prednja hauba mi je ono što mi se nikako ne sviđa plus svjetla. Ne pašu mu. Iza mi je doduše dobar, dosta
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #170 u: Ožujak 05, 2013, 14:53:21 »
Fantastican je shy1

Svidja mi se sto ima od svih Ferkana ponesto - 458 prednja svijetla, od SP1 ima kabinu, neke Enzove konture i od trkaceg P4/5 zadnji dio.

LaFerrari, zasto??? fpalm1 cry1
Vec vidim neki ga zovu LaCrap
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #171 u: Ožujak 05, 2013, 15:20:44 »
Na prvu mi nije baš sjeo tj. bio mi je čudan, ali nakon par minuta zurenja i uočavanja sitnih detalja shvatih da mi je zapravo odličan  thumbs1

Offline the_prodigy

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #172 u: Ožujak 05, 2013, 15:42:44 »
Launch video

LaFerrari - official launch video
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline versus

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #173 u: Ožujak 05, 2013, 15:48:15 »
... e, i ime "LaFerrari" je  fpalm1
unutra su 2 motora, V12 sa 790ks i dodatni elektro sa još 160-170ks
to je za one trenutke kad ti 790 konja jednostavno nije dovoljno

sjetit ću se ja još  kuul

Offline Cole™

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #174 u: Ožujak 05, 2013, 15:52:30 »
Oba su prefantastična. Veliko osvježenje.  shy1  hug1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #175 u: Ožujak 05, 2013, 15:59:59 »
Meni su na Ferrariju jedino retrovizori malo čudni  sm1jeh

Meni su baš oni super. Ne znam, ta hauba i svjetla. Pa ne možeš mi imati na top ultra mega modelu ista svjetla kao na nekom više "kežual". Ma zapravo kao na bilo kojem drugom. Ne možeš  cry1 cry1
Kad god pogledam svjetla pada mi na pamet Italia, ono, nabrijana Italia. Ne sviđa mi se to uopće. Trebao je biti cijeli jedinstven.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #176 u: Ožujak 05, 2013, 16:40:30 »
Znači došao je dugo očekivani nasljednik Enza, došao je novi Lambo, dolazi/došao McLaren P1 i Porsche 918. Svi do jednog super sportski automobili ili hyper automobili. Inače kao što sam nedavno rekao ne volim futuristički izgleda auta, a najčešće su hyper automobili takvog izgleda. Najizraženiji takav izgled ima McLaren P1 i Lamborghini Veneno.
Isto tako možda baš zbog tog futurističkog izgleda ne preferiram hyper automobile. Jednostavno smatram ih nepotrebnima i ne korisnima. Previše koštaju, previše idu i kupuju ih ljudi koji će ih prvom prilikom slupat ili zapaliti. Obožavam 458 Italiju, Lambo Gallardo, McLaren MP4-12C, SLS AMG, Aston Martin Vanquish, 911, Maserati granturismo ili Jaguar XF, ali ovo ne. Naravno i ovi auti puno koštaju, brzo idu i već su puno puta slupani, ali jednostavno oni su za mene vrh, više od toga ne.
Ali mogu razumjeti da Ferrari ili McLaren ili bilo tko drugi želi predstaviti ovakve automobile, zadnji krik tehnologije, nešto najbolje što ta marka može napraviti.

Već sam rekao McLaren P1 ništa. Lambo Veneno katastrofa (mada mi je Lambo Reventon brutala). Porsche 918 nit sim nit tam. I sad na kraju Ferrari. S obzirom da jednostavno obožavam ovu marku, obožavam F1 momčad za koju navijam od kad znam za sebe, njihov svaki auto mi je prelijep (osim navedenih hyper). Očekivao sam da će i oni izbaciti nekakvu ružnu zvijer. Ali ovo mi je jednostavno prelijepo. Malo mi je čudan, npr odozada, ali koliko vidim napravili su F1 bolid za cestovni promet. Točno se primijete ti F1 elementi iz F1, pogotovo stražnji dio auta. Prednji branik kao da je pokupljen od Lamba. Auto mi je predivan i nisam očekivao da će me se tako dojmiti s obzirom na gore navedene negativnosti.
LaFerrari je nešto najbezveznije što sam čuo, ne znam kako im je to moglo pasti na pamet.
S obzirom da ima ona poznata (iz To Geara) - kad proizvedu odličan auto onda naprave smeće od bolida, kad naprave smeće od auta onda pobjeđuju u F1. Nadam se da će ovaj puta biti win-win s jedne i druge strane.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #177 u: Ožujak 05, 2013, 17:12:14 »
Prednji branik kao da je pokupljen od Lamba.

I baš zato ne paše. Obožavam Lambo, dapače, oviše nego Ferrari, ali to su skroz drugačiji auti danas. Nekad su bili donekle slični, recimo u 80-ima su obje marke imale oštre linije, no danas nisu ni slični izgledom - Ferrari je skroz zaobljen i ne može mu se ukomponirati Lambo element
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #178 u: Ožujak 05, 2013, 18:10:08 »
I baš zato ne paše. Obožavam Lambo, dapače, oviše nego Ferrari, ali to su skroz drugačiji auti danas. Nekad su bili donekle slični, recimo u 80-ima su obje marke imale oštre linije, no danas nisu ni slični izgledom - Ferrari je skroz zaobljen i ne može mu se ukomponirati Lambo element


Ne znam, ali meni hebeno izgleda  kuul

Offline Iceman

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #179 u: Ožujak 05, 2013, 18:29:14 »
ukomponirati Lambo element


Ako malo pogledaš prednje farove od Lamba Veneno na prvu izgledaju kao da su ukrali nekom od Le Mans auta, na drugu gornji dio tih farova izgleda skoro kao od 458 Italie