Autor Tema: Novi modeli automobila  (Posjeta: 201335 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Wulf

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #240 u: Travanj 29, 2013, 09:55:23 »
Izgleda da je nova RSica Octavia skinula kamuflažu i krenula u svijet. Meni jako dobro izgleda osim ovog stražnjeg spojlera koji izgleda ko da je skinut sa Smarta...
Motor je i dalje naravno od Golfa, ali sa 220ks koje će se slati na prednje kotače preko 6 brzinskom ručnog ili DSG dual clutcha.

Slikice su ovdje

Skoda Octavia RS Unwrapped

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #241 u: Travanj 29, 2013, 18:02:16 »
Stražnji spojler mi je užasan a prednji dio se ne vidi još - ova maska mi izgleda koma, nadam se da će ispod malo bolje. Također zašto kliješta više nisu zelena? Bila su drugačija od ostalih i odmah sam ih povezivao sa (sportskom) Škodom. Ugl, nisam zadovoljan ovime
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #242 u: Travanj 29, 2013, 18:44:50 »
pa nije finalna verzija sigurno  sm1jeh.... Valjda neće biti niti crne felge... A dolje di su maglenke su nalje samo, tak da.... I još dolje ima malo kamuflaže na "splitteru"  ;D
A nadam se da će spojler promijeniti. S retrovizorima su mogli biti barem malo kreativniji na skinut ih sa šestice  :/
I da, bilo bi dobro da vrate kliješta

Offline Iceman

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #243 u: Travanj 29, 2013, 20:43:20 »
Zasada mi starija škoda RS (model iza) bolje i ljepše izgleda

Offline versus

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #244 u: Travanj 29, 2013, 20:46:17 »
tu Ocaviu da još mrvicu uljepšaju odozada dobili bi Audi A4.
al onaj iz 2002.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #245 u: Travanj 29, 2013, 23:34:57 »
To na žalost nije slučajnost (u VW grupaciji, ali ovim "podmarkama")

Vidio nedavno Seat Exeo iznutra i rekoh, pa ne mo'š me jebat, taj interijer mi izgleda jebački poznato. I vidio se ja sa jednim frendom koji ima baš taj A4 koji si naveo, tu generaciju a kad ono...

Exeo:



A4 B6:



Razlika? ventilacijski otvori (i volan ako ćemo cjepidlačit). Drvo je opcijski paket, jel.

Ali onda pogledamo istu generaciju kabrio:



Olaaaa, Exeo ima jedno 6-7 godina stari interijer tj isti kokpit kakav je koristio A4 2 generacije prije. Dvije, da, ne jedna. OK, na ovoj slici kabrio nema full opremu pa nema onaj središnji display, ali neće me valjda nitko je*at radi toga. A volan - ako pogledamo malo novije modele A4, i volan je onda tu negdje

Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #246 u: Travanj 30, 2013, 00:29:56 »
Pa kada je dolazio Exeo rekli su da su dobili od Audia platformu. Prema Audi je napravljen Exeo.
Susjed radi u Seatu pa stalno vozika različite modele, pa tako i Exeo. Mogu reći auto pristojno izgleda, jedan od ljepših Seata, ali se totalno vidi da je to Audi sa setovom značkom (a vjerojatno i jeftiniji)

Offline Punisher

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #247 u: Travanj 30, 2013, 16:31:10 »
Haha, ne znam kaj ti je tu čudno Shimmy, pa Exeo i izvana debelo podsjeća na A4. Doduše meni je bezveze što su to sve folkcvageni mrtvi. Najgeneričnija firma ikad. Samo čekam dan kad će Lambo i Porš imati dosadan dizajn ko VW.

Offline DogZy

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #248 u: Travanj 30, 2013, 17:36:22 »
Lambo mi vec ima, barem s Gallardom. Treba im novi entry car s V10, ovaj je svoje odradio jos 2010.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #249 u: Travanj 30, 2013, 18:56:16 »
+1 na sve
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline karlo007

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #250 u: Travanj 30, 2013, 23:20:19 »
Jaguar XJR
LONDON - Jaguar je objavio da će na Sajmu automobila u New Yorku premijerno prikazati model XJR koji pokreće 5-litarski V8 motor potpomognut mehaničkim kompresorom. Rezultat svega je 550 KS i 680 Nm okretnog momenta. Jaguar još uvijek nije objavio detaljne performanse, ali već ima informacija da će XJR od 0 do 100 stizati za manje od 4,5 sekundi.

Okarakterisan kao „dinamička perjanica“ kuće, novi XJR razlikuje se po redizajniranom prednjem odbojniku, usisnicima na poklopcu motora i crno obojenom maskom hladnjaka. Pored nabrojanog, tu je i posebno podešen ovjes, a ispod felgi sa pet krakova mogu se vidjeti u crveno obojena kočna kliješta.

Direktor brenda, Adrian Hallmark, kaže: "Novi XJR predstavlja najbolje što nudi današnja tehnologija, uz vrhunske performanse dostupne u luksuznoj limuzini i moderan dizajn kojim jasno pokazujemo naš pravac u 21. stoljeću.“



Jaguar XJR reveal promo 2013

Offline Punisher

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #251 u: Travanj 30, 2013, 23:41:43 »
Naprijed prefap, iza OMGWTF IS THIS KILL IT WITH FIRE.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #252 u: Svibanj 01, 2013, 01:15:22 »
Meni je baš iza dobar. Inače mi se je Jaguar nešto izgubio zadnjih godina. Nema sumnje da su lijepi ali - nije mi to Jaguar - otišli su u smjeru generičnog dizajna kao većina firmi danas i jednostavno nije nešto posebno što je uvijek bio. Možda sam ja samo staromodan ali Jaguar mi mora imati taj neki "retro" štih, ujedno pokazatelj britanskog bezvremenskog luksuza. Danas je rađen na istu foru kao i neka Kia. Baš zato mi je iza i najdraži jer je jedino tamo još ostao različit i donekle poseban.

Ovo je Jaguar





A ovo...






je nešto lijepo ali izgubljeno u prijevodu
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline karlo007

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #253 u: Svibanj 02, 2013, 13:37:21 »
Iskreno slažem se s tobom, al Jaguar jako puno propada ovih zadnjih godina i morali su nešt napravit , stari xj je bio stari i zgledo je staro i niko ga s bas nije htio ( iskreno meni je bio ljep),gledo sam podatke da da od početka ove krize 2008 do danas prodano je  oko 50 auti sto nije nista ,i naravno da su zbog toga zatvorili svoju poslovnicu sa jankomira i umjesto stavili Infinit( ok auto nije i neš).Jaguar je jednostavno bio prisiljen napravit neš NOVO i naravno radili su one glupe XKR,XKR-S,XKR-SS itd Koji su bili slabi na tržistu i nisu nista napravili. Ovaj model novi Xj je odličan stavrno njemci mu se mogu sakrit ,vozio sam se u njemu  šofe1   auto je ja nezz kajj da kazem jednostavno savršennn.
Ali opet se ne prodaje tako lako u hrvtskoj jel su makli te dilere iz hrvatske pa si opet na ničem, al zelim im iskrenu sreču s tim modelom  u svijetu.

Offline Wulf

Odg: Novi modeli automobila
« Odgovori #254 u: Svibanj 03, 2013, 16:33:14 »
Der neue 911 Turbo... Prije 40 godina su također na Frankfurtskom autoshowu predstavili prvi 911 Turbo, a sada 40 godina poslije imaju se čime pohvaliti.
Nijemci su najavili i novog turbaka. Brži i jači od prethodnog S modela, a po meni i žešči. Najviše straga. Izgleda mi fakat dobro.
Sa dosta nove tehnologije u sebi izgleda da je ovo dosta "napredno" s obzirom na zadnji model, gdje ovaj poprima i nešto od GT3.
Oba će biti 4WD, ali ne kao i Carrera 4.

Porsche Reveals New 911 Turbo