Autor Tema: Što ste zadnje gledali?!  (Posjeta: 702501 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #795 u: Travanj 01, 2013, 22:09:24 »
Taj The Last Samurai je meni žestoka bljuzga od filma. Ipak rađe Akira Kurosawa.  cer1njo

Offline Praetorian

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #796 u: Travanj 01, 2013, 22:27:48 »
Kad smo već kod Japanaca...na današnji dan je rođen Toshirô Mifune  thumbs1

Offline Wulf

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #797 u: Travanj 01, 2013, 23:25:06 »
@versus: i to kaj kažeš, s time se slažem. Ste gledali možda "The Darkest Hour"?
Inače su mi fora takvi filmovi, ali me ovaj odbio skroz. Upravo zbog tog obrazca. Hrpa američkih tinejdžera dojde u Rusiju na neku eksurziju i dojdu električni vanzemaljci i sad su oni najpametniji i oni su spasili svijet u Rusiji gdje nikad nisu bili i imaju onak jedva 25, ma puši karinu s tom šprehom i takvim filmom.

Offline Cole™

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #798 u: Travanj 01, 2013, 23:51:58 »
Baš i nije samo pljačka, nego svi mogući detalji. Ne otvarati spoliler za one koji nisu gledali oba


To sve štima na papiru. Ali u zbilji filmovi su totalno jebeno različiti.
Jedan nemogu podnjet, drugi mi je jedan od najboljih akcijskih filmova koje sam gledao. Okej ukus. Ali meni ta dva filma jebeno različita. Na stranu isti plot, bitna je izvedba oba filma.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline versus

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #799 u: Travanj 02, 2013, 15:07:47 »
a i ako se traži zajednički nazivnik sa Heat-om ja bi ubacio i The Town i Oceans 11 (ili koji već nastavak) i Good job in Italy i ...

neka poznata osoba je rekla da je jedino pravilo sa filmovima da ako tebe zabavlja, film je dobar. Naglasak na "tebe", svi imamo različite prohtjeve

npr. ja sam jučer odgledao zabavan film. Točnije, mali film, po ničemu se ne može svrstati u išta veliko, niti za nagrade, niti pametno, al me je zabavio. Što u ovoj poplavi sranja, stvarno nije lak zadatak.

Frequently Asked Questions About Time Travel (2009) - IMDb





Offline Praetorian

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #800 u: Travanj 02, 2013, 16:02:51 »
neka poznata osoba je rekla da je jedino pravilo sa filmovima da ako tebe zabavlja, film je dobar. Naglasak na "tebe", svi imamo različite prohtjeve

S ovim se slažem. I poanta toga je da tebe kao gledatelja film zabavi i da ti je dobar. Bez obzira kakve ocjene dobiva film, ili šta kažu tamo neki filmski kritičari.

Offline Thergothon

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #801 u: Travanj 04, 2013, 03:26:26 »
Mnogi od tih filmova na koje se versus referira su mi bili dobri prilikom prvog gledanja, ali čim počnem analizirati malo dublje - tipično američansko smeće!
Nemojte krivo shvatiti, nisam nacionalista i boli me ona stvar iz koje zemlje film dolazi. Zna se iz koje (tvornica snova aka Hollywood) zemlje dolazi većina poznatih filmova. Sve te priče koje nam dostavlja su divne, krasne, romantične, humane i neznam ti ni sam kaj sve ne - nema ništa loše u tome, ALI... Sve je na isti obrazac i besramno se prodaje propaganda koja je isto ono što je Hitler htio postići u svoje vrijeme uz redatelje koji su bili njegovi pristaše.

Naravno, ovdje se to radi na jedan sofisticirani način koji te natjera da još i zaplačeš zbog "američanskog" jadnička u tuđinskoj zemlji. Propaganda i subliminarne poruke koje u većini filmova veličaju samo jedan narod, a sprdaju se na svakom koraku s ostalima. Uvijek će amer uspostaviti mir u nekoj "terorističkoj" zemlji čiji stanovnici se predstavljaju kao krvoločni primitivci čiji jezik zvuči: ALALALALA BLALA ALALA KIIIILLLLLL!!! Uvijek će ameri spasiti svijet od vanzemaljske invazije, stupiti s njima u kontakt i rasu koja je 2000 svjetlosnih godina ispred nas učiti o duhovnim i istinskim vrijednostima života. Jednodimenzionalni svijet, kovanica koja nema dvije strane iliti uvijek predstavljanje samo jedne verzije koja ide njima u prilog, makar na prvu i ne izgleda tako. Amer će Japance toliko zaintrigirati da će prevazići sve moguće razlike, oh YES MY LORD. Nacija čija kultura seže do tko zna kojeg stoljeća i kodeks zbog kojeg bi radije svaki dan napravili harakiri da je to moguće, samo da se u njihove redove ne infiltrira utjelovljenje zla. ALI HEJ - mi smo tvorci snova i idemo od njih napraviti mlakonje i ubaciti amera čiji primjer mogu svi slijediti jer ipak je on dio dominantne nacije i može opčiniti čak i mrskog neprijatelja - bože oprosti mu jer ne zna što čini, al platit će na kraju zbog izdaje i to je primjer onima koji nisu svjesni da rade kontra režima.

Normalno, mladi ljudi ne žele gledati klasične samurajske filmove od Akire Kurosawe jer je to prastaro smeće i HEJ, govore tamo nekim chin-chan-chung jezikom.
A sad skoknimo malo na WHITE POWER!!! Uvijek je crnac prokleti diler i narkoman koji kvari dobru američku dječicu koja svake nedjelje ide u crkvu, uvijek crnac dobije najgoru smrt i prednost za istu u horrorima, uvijek jedni te isti crnački stereotipi na bilo koju stvar i crnac može biti pozitivac u filmu vrijednom oscar nominacije samo ako surađuje s bijelcom koji je ga usmjerava na neki put - makar on bio i antijunak, ali upravo taj bijelac će u 90% slučajeva osvojiti taj oskar. O ratnim filmovima, šikaniranju RUSA kojima realno možemo zahvaliti što ne govorimo njemačkim jezikom ne želim ni govoriti. Kakav je to James Bond u kojem nemaš ruskog negativca čiji naglaSAK je užasno/stereotipno loš? Primjera je užasno puno i većina tih filmova ima u sebi utkanu političku poruku koja uzdiže ili radi žrtvu koja pati za sve nas iz zna se koga.

Eh, to je realnost, ali na sreću ne gledam na filmove kroz naočale koje sam "nosio" tijekom pisanja ovog teksta. Svjestan sam svega, ali i dalje uživam u tim istim filmovima interpretirajući ih na svoj način u kojem nacije i granice ne postoje. 

Edit: S jedne strane se i slažem s ljudima koji imaju argumente protiv The Last Samurai, ali s druge pak uopće ne. Pogotovo dok imaju veze s politikom i shvaćanjem filmova kroz gore predstavljen primjer. Naravno, ukusi se razlikuju, ali film je gledljiv i uvijek se iz njega mogu izvući i one pozitivne stvari kojih definitivno ima, a ne samo: "BUUUU PRLJAVI AMER, nema nikakve logike." Nema logike, ali "nema logike" niti u filmovima kao što su Back to the Future, ali to je sci-fi klasik i nema prepucavanja jer je u tom žanru sve dopušteno, bez obzira kaj se i tu mogu pronaći politički nekorektne i sterotipne klišej AMEEER teme  cer1njo fpalm1 kava1
« Zadnja izmjena: Travanj 04, 2013, 04:04:53 od Thergothon »

Offline versus

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #802 u: Travanj 04, 2013, 14:39:58 »
slažem se sa većinom izrečenog
i meni nije logika presudna, u principu kad uživam u filmu logika je na "off", al meni npr Argo nije sjeo nikako, tj. neinteresantni ljudi u neinteresantnoj situaciji u neinteresantnoj zemlji i onda se dodatno pali logika i opizdi pečat "smeće" preko cijelog filma

sa Last Samurai je čudnovata situacija. Film mi je jako dobar, ali sa aspekta logike je fail totalni.
Više stoljeća kulture samuraja, nešto što je skoro na većem nivou od religije, sustav koji je savršeno funkcionirao generacijama i generacijama, i onda, da oni vide amera i da su totalno zaintrigirani ; to pušta vodu na sve strane. Da takav sustav prihvaća promjene, da intrigira "drugačije", da se mijenja i prilagođava, to ne bi bili samuraji nego nešto deseto.

Ako banaliziram sa usporedbom,
to mi je kao da, u visoko gastronomski restoran sa visoko stručnim kuharima, kao da u njega ušeta netko s usranim hamburgerom, a svi se stručnjaci okupe "ajme kako fascinantno jelo, idemo to integrirati u jelovnik".

odgovor na pitanje zašto su filmovi danas većinom smeće mi je slučajno dao Kevin Smith
ima taj neki njegov dokumentarac, on dođe u kazalište i samo odgovara na pitanja iz publike
tamo je, objašnjavajući kako to ide, rekao da filmska industrija ne uzme scenario i napravi film
uzmu scenario, sjedne za stol nekih desetak ljudi i danima prolaze rečenicu po rečenicu filma
sve izmijene, svaku rečenicu prilagode idiotima (većini) i tek onda kreće realizacija
tj. naprave dijalog glupljim, unesu dozu amerikanizma i eto sranja na koje smo navikli

ne vjerujem da je sa svime tako, neki su otprije napravili ime, npr. Tarantino, brijem da njega i takve to ne kači



Offline ManTheRamparts

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #803 u: Travanj 04, 2013, 14:52:19 »
+ na kraju mora biti velka eksplozija.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #804 u: Travanj 04, 2013, 20:50:41 »

tamo je, objašnjavajući kako to ide, rekao da filmska industrija ne uzme scenario i napravi film
uzmu scenario, sjedne za stol nekih desetak ljudi i danima prolaze rečenicu po rečenicu filma
sve izmijene, svaku rečenicu prilagode idiotima (većini) i tek onda kreće realizacija
tj. naprave dijalog glupljim, unesu dozu amerikanizma i eto sranja na koje smo navikli



Nisam gledao to sa Smithom, iako istog jako volim, odn njegove filmove - sa Tarantinom najdraži redatelj koliko mi trenutno pada na pamet ali ovo o čemu govoriš sam vidio neki dan u jednoj epizodi Louiea
Točno tako kako si opisao - radili su neki film, tj dobili scenarij za isti (ili seriju, nije bitno) - pozvali određen broj ljudi, u ovom slučaju komičara koji su onda davali retardirane ideje tj izmjenili doslovno sve. OK, Louie ima dobre zamisli, ali to je sad manje bitno  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline versus

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #805 u: Travanj 04, 2013, 21:26:21 »
aj kad već pišem svašta da se pozabavim remek djelom filmske industrije
Armagedon (1998) - IMDb
svi smo ga gledali, svima nam je zabavan

ajmo detaljnije
- izuzetno pametan teenager spazi kometu. Naravno to nije običan nego američki teenager, drugi kurca ne vide na nebu
- cijeli svijet strahuje "ajme šta ćemo", al amerika kaže "nou problem, sad ćemo mi to riješit"
- okupe tim krkana. Američkih. Koji su preko dana radnici (nevjerojatno uspješni), a preko noći kockaju, lumpuju, orgijaju. Jer, ameri su takvi, oni su i uspješni i znaju uživati.
- krkani u roku momentalno pohvataju bit upravljanja raketom i odu s njom u svemir
- usred svemira, usput stanu i spoje se na rusku letjelicu
(PAZI SAD ! )
- ruski astronaut je mrtva pijana, prljava,glupasta alkoholizirana seljačina. Jer, naravno, takvi su valjda rusi.
(samo fali da su mu unutra stavili i neku kozu ili ovcu i da ovaj spolno opći sa dotičnom)
- uz oslanjanje na tradicionalne obiteljske vrijednosti (otac-kćer-zaručnik-prijatelji) ameri spase svijet
- uz suzicu u oku za paloga heroja, vatromet oduševljenja na kraju

fantastično

Offline ManTheRamparts

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #806 u: Travanj 04, 2013, 21:41:53 »
E to, klasika, pravi primjer i bome je velka eksplozija na kraju.  cer1njo

Offline DogZy

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #807 u: Travanj 04, 2013, 22:21:11 »
Hahahaha, kako ste me nasmijali  ave1
 

- izuzetno pametan teenager spazi kometu. Naravno to nije običan nego američki teenager, drugi kurca ne vide na nebu


I ostale stvari su bile za krepati... I onda jos MTR s boom boomom ;D
Lijepo je citati istomisljenike.
« Zadnja izmjena: Travanj 04, 2013, 22:24:07 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #808 u: Travanj 04, 2013, 23:14:00 »
@versus

Upravo to  cer1njo

Argo još nisam pogledao jer sam unaprijed imao predrasude, pogotovo dok vidim strašan hajp i silne nagrade, a radnja mi na papiru ne djeluje nešto zanimljivo. Ima takvih primjera dok jednostavno odgađam gledanje nekog filma zbog xy razloga, a na kraju me iznenadi. Mogao bi za vikend pogledati i potruditi se ne previše uključivati logiku jer dok krene analiziranje svaki element kojeg kritika hvali se u mojim očima rastapa poput proljetnog snijega i zato ne komentiram puno u ovoj temi  cer1njo

Malo je filmova u današnje vrijeme koji me mogu oduševiti, a razlog si već naveo u prethodnom postu - debilizacija, ali takva je situacija trenutno u svim sferama zabavne industrije.

Offline ManTheRamparts

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #809 u: Travanj 04, 2013, 23:16:02 »
Argo imam na hardu već jako dugo, al nikak da dojde na red zahvaljujući japoncima. cer1njo