Autor Tema: Najdraži pristupačni auti  (Posjeta: 20040 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Najdraži pristupačni auti
« u: Prosinac 19, 2011, 18:59:24 »
Mislim da naslov sve govori. Koji modeli vam se sviđaju (i zašto :P) u "budget" odn cjenovnom rangu auta koje si može priuštiti prosječan hrvat. Granica bi bila dakle negdje 15-20 000 eura.

Na ovu temu me potakao ovaj automobil:

http://www.hyundai.hr/elantra.aspx


Malo sam gledao naše salone (online), uspoređivao cijene auta radi jednog razgovora doma i tako gledao i Hyundai i primjetio među svim novim i i ix modelima Elantru. Mislio sma da zabunom imaju "staru" a kad sasvim novi auto. Meni je prekrasan. Dizajn mi je baš pogođen, nekako mi "fluidno" auto izgleda, ne znam kak objasnit. I iako mi je do sad u tom rangu auta Cruze bio TOP, ovaj mi ga ruši. I izvana i iznutra. A velim, cijena je za takav auto više nego prihvatljiva.

Evo i par slikica ovako da se vidi  shyCH





Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #1 u: Prosinac 19, 2011, 19:48:26 »
Renault sport Clio 200 cup šofe1


Nalazi se na gornjoj granici od 20000 evrica a auto je najbolji hatchback po EVO magazinu, uz jos jedan RS model haha.
Kad budem zaradjivao svoj novac, kupujem neki RS model ;D
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #2 u: Prosinac 19, 2011, 23:50:27 »
OK, slažem se, ali kad to gledam, ipak sam možda fulao sa 20k eura. Možda sam trebao reći 15k  ;D

A i ono, zvijer je, no tako i guta, s obzirom na veličinu auta, pa nije ni jeftin za imati :P Ali da je auto mega, bome je
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #3 u: Siječanj 15, 2012, 23:08:31 »


Neznam ako pare dođu idu na ovo.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline budainka16

Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #4 u: Siječanj 15, 2012, 23:53:47 »
Još samo da je bijeli, moj automobil iz snova  ave1 ave1 ave1
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #5 u: Siječanj 16, 2012, 14:33:45 »
Onda si skroman, po mojim snovima se motaju McLaren F1, Gallardo, De Tomaso Mangusta itd  ;D

Ono, najjadniji u snovima mi je Impreza WRX STi  cer1njo

Nego, kum opako razmišlja o kupnji Elantre. Ništa ove godine jer završava kat, ali sljedeće bi mogla pasti. Nadam se da bude, jer smo ju gledali malo bolje i auto je mega. Iznutra osjećaj kao da si u nekom BMW-u ili Mercedesu (što se tiče kvalitete interijera), a izgled je još i bolji. Nezz, auto je savršen za te pare, a i puno više  cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline s2000

Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #6 u: Siječanj 16, 2012, 15:18:15 »
Mi smo imali Fiat Stilo Abarth 2,4 20v 170ks cipiran na 200ks+full komplet ispusni sustav koji je kostao cca.9000kn auto zvijer zuti crne felge crna stakla spusten mrak kupili ga za 4900eura al treba tocit puno trosio pa prodali za 5000eura,,sto se tice za mene je najbolji prisupacni auto Honda S2000 i VW Passat 99' 1,8T 150ks

Offline Lollik

Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #7 u: Siječanj 16, 2012, 18:46:24 »
novi citroen c4 mi je prelijep



neki dan sam vidio jednog audia..stariji je auto. mislim da je pisalo audi 10 odostraga. sivi, sire gume, savrseno ocuvan ,vozi ga neki stariji covijek. zaljubio sam se. jednostavan, ne prenapadan a brutala izgleda. jos da je motor sredit i stavit neki fensi auspuh bio bi vrh.

ovak nes slicno (ali nije to taj model)
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline budainka16

Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #8 u: Siječanj 16, 2012, 19:27:55 »
Onda si skroman, po mojim snovima se motaju McLaren F1, Gallardo, De Tomaso Mangusta itd  ;D

Ono, najjadniji u snovima mi je Impreza WRX STi  cer1njo


Meni je oduvijek Golf GTI bio san snova, onako lijepe bijele boje  hug1 hug1
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #9 u: Siječanj 16, 2012, 19:34:37 »
@Lollik - je, C4 je prekrasan, a Audi koji si vidio je vjerojatno bio 100. 10 nema  sm1jeh



Jel to taj?
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Lollik

Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #10 u: Siječanj 16, 2012, 19:40:13 »
meni je apsurd govoriti u ovo vrijeme krize o "pristupacnim autima" u vrijednosti od 15-20 tisuca eura.

po meni bi se trebalo govoriti o autima u vrijednosti do maximalno 10 k €

u tu kategoriju primarno spadaju stariji auti koji su prosli neku kilometrazu,znaci rabljeni automobili + neki novi kojima je cijena do navedene svote. jer zbilja, tko danas ima mogucnost kupovati aute po neznam kojoj ,meni trenutno, abnormalno velikoj cijeni.

opcenito gledano, svi nesto kukaju kako nemaju para za rezije i osnovne namirnice, a ide se na skijanje na veliko i kupuju neznam kako skupe i u veliku velicinu nepotrebne stvari.

naravno, tko ima nek izvoli..al moje misljenje o ovoj temi je receno, tj o cijeni "pristupacnih automobila"

@shimmy

mislim da je. onda mu je valjda ispala jedna 0 jer ja sam vidio da pise audi 10. no dobro, predivan mi je
« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2012, 19:45:25 od Lollik »
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #11 u: Siječanj 16, 2012, 22:43:09 »
Slažem se sa ovim što si rekao, no još uvijek su ovo pristupačni auti. Iliti, možeš ih imati. Pod koju cijenu, tj jesi li mogao pametnije uložiti novce i hoćeš li zato sljedećih nekoliko godina si moć manje toga priuštiti, to je druga priča, a i naslov je predoslovno shvaćen. U prijevodu, ovdje su auti kakvi se viđaju svakodnevno na cestama, za razliku od nekih Porschea, Ferrarija, pa čak i puno jeftinijih no još uvijek preskupih Subarua. Dakle jednostavno tema sa malo (puno) ograničenijim budžetom, jer lako je pričati o autima snova ako ne postaviš nikakvu granicu. Granice odn neki limiti zapravo stvaraju napredak, pomiču čovjekovu maštu dalje, i to je jedini smisao ovoga. U tom "skromnom" budžetu tražiti, od izraziti se koji auto i zašto  sm1jeh
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Lollik

Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #12 u: Siječanj 17, 2012, 08:07:41 »
ma znam... samo sam mislio da bi bilo realnije snizit tu cijenu. na ulicama ima vise starih autiju nego novih..a i ti novi se daju nac rabljeni i samim time jeftiniji. naravno nece bit 2011 ili 2012 godina proizvodnje, nego malo stariji.

samo sam na to htio skrenut paznju. jer istini na volju, 90% ljudi dize kredite da bi kupili neki auto. pa tako i ostale stvari i samim time idu van svojih granica, tj granica pristupacnosti tog predmeta.
da se stavi cijena na 5000 eura, da vidis kak bi bilo zanimljivije gledat pomne odabire kolega forumasa. ili se ja mozda varam? kava1
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline igzyy

Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #13 u: Siječanj 17, 2012, 19:12:35 »
Navozao sam se svakakvih automobila u životu od S8 s-line pa do Honde Legend (nove), naravno od starih auta da ne pričam ......Audi, legendarna jedinica s x-mašinom (orginal švaba 76g), citroen samo nisam žabu vozio..

sjeo sam i u mazdu mx-6 (ako se ne varam), ali najdraži su mi uvjek bili Japanci i Audi.

Radio sam svašta ,vozio za neke ljude u praonu pa na servis i osobno vozio ljude okolo u skupim autima kao vozač ali ne vlasnik, trenutno imam bicikl  ;D  (mislim da mu pušta prednja guma) kadt1kažem

uglavnom skroman sam i vole me jer znam vozit brzo kao i što volim i znam bit nježan prema autu a to ljudi koji imaju skupe aute jako cijene pogotovo ako su gospoda.

Moj auto snova je Renault R4 GTL..bio sam vlasnik



tek kad ču opet imat taj auto bit ču miran a onda si mogu kupit dobar auto, ovo moram ima u garaži, ovo je moj prvi auto i na njemu sam naučio vozit u svim , ali svim vremenskim uvjetima.......ovaj auto je pravi termiinator...neuništljiv je..fenomenalan a pogotovo na ljeto ..hehhe



OVO JE MOJ LJEPOTAN DOK SAM GA IMAO,  imao je sljedeće ;


S R4 GTL sam bio toliko ponosan da sam pucao , bila je uređena toliko da su se ljudi divili tom auto a posebno interijeru ;

-zvučna izolacija (naprijed ,pod s tepihom, bok i prtljažnik)

-zvučni quadro sistem

-x-BOX (nasloinjač na sredini između vozača i suvozača od A4)

-LED rasvijeta za Nightdrive :a080: režim rada  (plava i zelena)

-3 čik-stepc (pepeljare , smještene iza i naprijed dvije)

Auto je izvana bio orginal , rakapne od TL i to spolirane do jaja , cjeli auto je bio redovito čist i uvjek se sjajio (čak i motor koji sam jednom u godini prao), gume je imao široke (175 od stojke) Fulda i po ljeti je bio uvjek baždaren an sportski režim rada  :too:.
imao je look sportske orginal TL ali s srcem R4GTL  :kul:


Što se tiče motora to je ocjena 5....

imao je 110 000 km , mjenjan lanac i očiščen motor (iznutra) i naravno keramika je napraila svoje..najme auto nije trošio niti kap ulja (bez normalne vožnje), motor gotovo da nije imao zvuk a trošio je 6l , inače govore da je to nemoguče ali auto je sezonski bio štelan , najme moj otac koji se bavio prije tim autima mi je uvjek baždario fergazer prema zvuku.
Moj R4 je na -17 palio iz 3 (u 3 na pol čoka kao iz puške), a po ljeti se čok ne dira koji je off.
Šta da vam kažem o, redovito mjenjao ulje ( do 6000km) i sviječice od NGK koje su mu odgovarale , bilo je tu preinaka ispod haube ;
Termostat s direktnim napajanjem preko switchera u kabini za ljeto (za svaki slučaj) i obavezno probušen čep (milimetarska rupica) na posudi za antifriz.

-složeni federi da se mjenjač vrača u ler...
-pojačan most (koji redovito na tim autima trune)
-pod podebljan s smolom

Auto je bio u je** stanju a morao sam ga prodat  jer mi je trebao veči i sigurniji auto , a danas mi je žao što ga nisam odjavio i čuvao danas bi se vozio kao car......

Sam što zaboravio?

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Najdraži pristupačni auti
« Odgovori #14 u: Siječanj 17, 2012, 19:35:34 »
Renault 4 boguje

Profesore Pešorda, jeste to Vi?  ;D


Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.