Autor Tema: Dust: An Elysian Tail  (Posjeta: 4059 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Dust: An Elysian Tail
« u: Lipanj 04, 2013, 02:09:56 »


Od prije dostupna na xboxu, 24.05 je ova igra izašla i za PC platformu. Igru je napravila jedna osoba te mu je uspjelo napraviti fantastični 2D RPG sa odličnom borbom, comboima, atmosferom, vrhunskom glazbom te dobrom pričom i specifičnim likovima, (naravno tu je posebna glazba te voice acting likovi).

U ulozi ste heroja po imenu Dust koji se budi te ima amneziju, a zbrku u glavi popravljaju mač koji priča i simpatična leteća suputnica Fidget.

Steam Trailer:

Dust: An Elysian Tail - Steam Announce Trailer - YouTube

PC verzija igre na Metacriticu trenutno ima ocjenu 9.0

Mnoštvo opcija za postavljanje grafike, HUDa te ostalih mogućnosti, (sa obzirom na port te broj zaposlenika) te combo poteza...

 

Igrin Menu klasičan za RPG naslove te par slika rukom crtanih površina dok je svijet kroz koji se krećemo animiran...

 

 
_________________

Gledajući TotalBiscuit video naišao sam na ovo te otrčao pogledat recenzije i ostao iznenađen. Probao i oduševila me igra. Odlični gameplay, likovi, muzika, combo potezi, (xbox gamepad preporučam iako je Total rekao da se može ugodno igrat i sa miš/tipkovnica kombinacijom)... Zbilja biser...
Fidget mi je totalno simpa!
Ovo će me malo utješit šta ne mogu zaigrat Ni No Kuni...
« Zadnja izmjena: Lipanj 04, 2013, 03:37:49 od doktor1 »

Offline Cole™

Odg: Dust: An Elysian Tail
« Odgovori #1 u: Lipanj 04, 2013, 11:31:12 »
Već sam prije čuo za to da je igru napravila jedna jedina osoba, jebeno nevjerovatno!  ave1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Dust: An Elysian Tail
« Odgovori #2 u: Lipanj 04, 2013, 12:15:28 »
Igrao jutros sat vremena i dojmovi se samo poboljšavaju!

Borba - to je nešto savršeno. Toliko poteza, toliko mogućnosti; Fidget baci malo svoje prašine, tada odletite u zrak i uz vrteći combo tamanite protivnike, za to vrijeme promjenite putanju i bum na tlo po ostacima topovskog mesa, a fora je kada koristite neke od mogućnosti nakon previše vremena lik počne crvenit i ako ne prekinete sa tom serijom dođe do "samoozljeđivanja", (hm...čudno)... Counteri... Taktika kod pojedinih neprijatelja...
Neznam kako je sa mišom i tipkovnicom, ali mislim da nemože biti fluidno kao sa gamepadom, (podržava samo xbox360 gamepad, ali to se rješi sa x360ce emulatorom)

Dizajn je savršen, predivan... Igra ima promjenjive vremenske uvjete, lik pušta tragove u snjegu, dizajn nivoa je fantastičan, predivna grafika... Svaki lik je drugačiji i ima se filing da baš pripada tome svijetu.. Dizajn neprijatelja je također fantastičan!

Muzika i voice acting - šta reći, soundtrack je vrhunski kao i fantastični voice acting koji je pa mogli bi reći na nivou AAA naslova, a od mnogih i par koplja iznad!

Priču još nisam dovoljno razvio tako da tu neznam, ali savršeno se uklapa u ovaj nevjerovatan fantasy svijet!

 

Šta reći; jednostavno je nevjerovatno da je to sve, (osim soundtracka i voice actinga naravno) napravila jedna jedina osoba; NEVJEROVATNO!! Proizvođači AAA naslova bi se mogli malo i ugledat jer ovo pokazuje kako zabavna igra treba izgledat. Svaka čast čovjeku i to se kupuje  thumbs1
Čitao sam da je Microsoft tipu uplatio 40.000 $ vidjevši kakvu igretinu je stvorio...

Bez previše razmišljanja treba ovo probat. A i ljubitelji japanskih anime crtića bi mogli doći na svoje...

Offline doktor1

Odg: Dust: An Elysian Tail
« Odgovori #3 u: Lipanj 04, 2013, 13:13:47 »
Evo video koji me natjero da probam ovu igru...

► WTF Is... - Dust: An Elysian Tail ?

Offline doktor1

Odg: Dust: An Elysian Tail
« Odgovori #4 u: Lipanj 04, 2013, 13:46:43 »
Fidget stalno leti oko našeg ramena ali se boji visine... Kaže joj Dust da ima krila pa kako se može bojat visine... Na to ona kaže da je zaboravila da ima krila i da leti i da je situacija još gora jer svaki trenutak može past...  cer1njo  ave1

Offline Cole™

Odg: Dust: An Elysian Tail
« Odgovori #5 u: Lipanj 04, 2013, 23:51:05 »
Čim dobijem grafu nazad ovo idem igrat.
Jedan jedini čovjek je napravio ovakvu mega igretinu. Nakon doktorovih i Freddyevih dojmova odnosno postova ovo je must have.
Kupujem prvom prilikom. Ovakvi projekti su šamarčina (ona moralna, jer inače kog boli jel) gigantima od studia koji ganjaju profit zaboravivši zašto rade igre...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Dust: An Elysian Tail
« Odgovori #6 u: Lipanj 05, 2013, 00:47:17 »
Mora se ovo igrat!! Remek djelo... Fidget je tako simpatična i smješna...  thumbs1

Nemogu se načudit ovakvom voice actingu, ma ubiti svemu vezanim za ovo.... Tog čovjeka treba klonirat i poslat u sve razvojne studije,,,

Offline Cole™

Odg: Dust: An Elysian Tail
« Odgovori #7 u: Lipanj 05, 2013, 00:50:14 »
Zašto  jaad
Definicija kloniranja: jebat čovjeka dok ne klone...

 ;D

Šala mala.  cer1njo

Nego, kolko dođe igra nisam gledao baš...?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Dust: An Elysian Tail
« Odgovori #8 u: Lipanj 05, 2013, 00:53:50 »
14 eura na steamu. Ali igra je ogromna! Tri i pol sata provedenih u igri - 24%..



Dizajn okoliša i neprijatelja rastura...




Offline doktor1

Odg: Dust: An Elysian Tail
« Odgovori #9 u: Lipanj 08, 2013, 22:26:20 »
Otkačeni likovi u ludom settingu, podzemnom gradu koji vrvi sidequestovima.... Poput...traženja i sakupljanja crnih ovaca  ave1  ;D

 

Dali je tko igrao?

Offline Montoya

Odg: Dust: An Elysian Tail
« Odgovori #10 u: Listopad 16, 2014, 11:39:23 »
Rivajv, budući da je igra došla i na PS4 kao dio IGC-a, pa je ima dosta ljudi.

Igram, na nekih sam 7,5 sati i 53%, dva bossa riješena, trenutno na repertoaru zombiji...

Dobra, zabavna i grafički lijepa igra, neka mješavina Transistora i Dragon's Crowna, pa i malo Child of Light štiha, no sve tri navedene igre za nivo su iznad ove, pa i da popravi dojam u nastavku.
No dojam je ionak dobar, ko i igra, a to je najbitnije.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Mzehn

Odg: Dust: An Elysian Tail
« Odgovori #11 u: Listopad 16, 2014, 13:50:39 »
Odigrao prije koji mjesec, mogu reć da sam se jako zabavio uz igru. Možda malo ponestane combo raznolikosti pred kraj jedino.

Ako ćeš skupljat sve premašit ćeš debelo 100% na kraju (mislim da sam ja imao 119%), a i isplati se oslobađat one
iz kaveza

Offline Montoya

Odg: Dust: An Elysian Tail
« Odgovori #12 u: Listopad 18, 2014, 21:45:57 »
Bas zavrsil pricu i odgledal lijepe, kratke creditse.
Odlicna je igra.

Steta kaj nema ng+, to je vec uobicajno.
No imam sejvse od prije za rjesavanje ostalog, ak bum isel na to.
Ipak, fali ng+, nije to to ovak.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"