Autor Tema: Tom Clancy's: The Division  (Posjeta: 45015 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #150 u: Siječanj 24, 2020, 00:57:21 »
Nevjerojatno mi je da je prošlo gotovo četiri godine od kada je izašao Tom Clancy's: The Division. Divim se ljudima koji su u ovu igru utukli više tisuća sati, jer iako stvarno vjerujem da igra vrijedi tolikog ulaganja i guštanja, što je previše je previše. Zaista mi je jasno da možeš stotine sati igrat identičnu igru, ali baš tisuće. Bilo kako bilo, ovisnost ili ne, The Division je od svog izlaska do nekakvih dvije godine od izlaska drugačija igra. 




No jedno je sigurno. The Division je meni osobno jedno Ubisoftovo draguljče, jedno hladno prekrasno remek djelo. Mislim da je jako malo devova pa i onih puno razvikanijih kvalitetom od Ubisofta koji bi bili u stanju ponuditi ovakav New York u toj skali sa toliko detalja i u ispoliranoj gotovo nestvarnoj kvaliteti. 





Iako sam igru nabavio odmah po izlasku dugo mi je zapravo trebalo da poslje "završetka kampanje" krenem igrat za pravo, s ekipom i po Dark Zoni. Već "lupam" par godina kako mi je zvuk headshota u The Divisionu najbolji zvuk ikad u igrama. Neznam ima nešto što pruža strašnu satisfakciju svaki put kad udjelim taj headshot kill. Napucavanje iako je često bullet sponge također pruža satisfakciju, no znam kako je ljudima koji to organski nemogu podnjeti. Naravno i ja sam jedan od onih koji je očekivao totalno drugačiju igru, story driven kampanju s MP elementima, no dobio sasvim drugačiju igru, igru koju sam tek zavolio nakon dobrano uloženih sati. Kao što rekoh igra je dugo balansirana kroz patcheve i popravljena je u impozantnoj mjeri. Briga developera za ovu igru je jedna od meni osobno najvećih poteza Ubisofta koji se s ovom igrom prema svojoj bazi fanova ponio s poštovanjem i uzajamnim respektiranjem. Iako je igra kao i njen nastavak u tuđim i mojim očima 90+ kategorija, ostaje strahovita žal, što su obje igre mogle biti puno bolje kroz dodatne modove, tj. meni najvažnije bogatu single player kampanju, koju stvarno nije bilo teško implementirati, no to nije bio njihov seeling point i vizija u kojem bi išao The Division makar kroz dodatnu zaradu. Neću više pričat o dvojci, koju aktivno igram, pa ću se vratiti isključivo na dojmove o 190 sati provedenih uz prvu diviziju. 



Puno sam lijepih trenutaka i večeri proveo na hladnim ulicama New Yorka kao i "smrdljivim" podzemnim tunelima i stanovima. Vizualnoj prezentaciji ću se valjda prestat čudit i hvalit ju kroz par desetljeća, jer Snowdrop engine je čudo! Loše strane? Pa ima ih puno. Već sam spomenuo kampanju, koja je u biti tutorijal za pravu stvar. Moglo je tu još puno priča biti u vidu animacija, misija, sporednih stvari. Puno stvari je imalo ogroman potencijal no ostale su neiskorištene. Kao oni Echoi, to su mogli produbiti misijom, kada je već svaki echo tako intrigantan. Uz grafiku najviše me zadivio gameplay i mehanika pucanja, kretanja i općenito core mehanika je čudo. Za TPS sam vrh žanra. Penjanje, kretanje, hodanje, spuštanje i dizanje po špagama, cover sistem, uzimanje covera, ma sve mi je vrh i uvijek se rado zbog toga vratim u diviziju. Ono što mi je super u The Divisionu što nemoraš imat headset i poznatu ekipu, timski gameplay nije toliko kompleksan da je potrebna neznam kakva taktika pa čak i da bi se lutalo po dark zoni protiv puno opasnijih neprijatelja. Jednostavno igraš s strancima i zabavljaš se turbo zaraznim gameplayom. Možda će netko imat drugačiju filozofiju od mene i to je sasvim okej, u to neću ulaziti. Iako aktivno igram The Division 2, još uvijek pomalo mi zafali hladna smrznuta velika jabuka. Jedna rock solid devetka od mene za ovo snježno čudo. 

CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB