Autor Tema: Gran Turismo 6 - Demo  (Posjeta: 13863 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Gran Turismo 6 - Demo
« u: Srpanj 02, 2013, 11:30:12 »


Ovdje stavljajte dojmove o voznom modelu i općenito svemu što se tiče gameplaya u demo verziji unutar GT akademije.


U ovom podforumu Nissan GT Academy 2013 (tokom dana će biti otovorene zasebne teme za svaki event) raspravljajte o izazovima, vremenima, strukturi natjecanja i postignućima koja su vezana isključivo za GT Academy natjecanje.
« Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2013, 11:36:30 od Thergothon »

Offline versus

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #1 u: Srpanj 02, 2013, 13:52:46 »
prob'o sam.

neću ništa pisat.  kava1
naime, puno pljujem. Eto, dajem prostora pozitivnim i afirmativnim komentarima.  kuul

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #2 u: Srpanj 02, 2013, 14:22:04 »
Daj malo detaljnije dojmove  sm1jeh

Sutra tek montiram volan, tak da mi trenutno nema smisla pisati. Probao sam malo na kontroler i vidi se odmah promjena u ponašanju auta, djeluje mi pozitivno (možda malčice preizražen body roll)

Vizualno ne izgleda puno bolje, ali je spoliran, nema odvratnih zubatih sjena, screen tearinga i sličnih stvari. Jedino mi se čini da frame rate zna tu i tamo pasti, pogotovo dok se vozi iz cockpita.
« Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2013, 14:37:27 od Thergothon »

Offline versus

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #3 u: Srpanj 02, 2013, 15:25:35 »
cockpit view je bolji, nema zubatih sjena, i okruženje je ispolirano
ali ne ono da ostaneš "vau", nego netko ko nije palio GT5 više od dva dana uopće ne bi primjetio razliku.

onaj "body roll", da, kao da su na autima oslabljeni amortizeri pa se sad više naginju
"super", reći će svi .
"kurac super" reć ću ja.
U GT5 ima par rijetkih automobila na kojima već to radi od prije. Samo mi jedan pada na pamet, Mazda RX7. Sjećam se online utrke (sa englezima) di je gazda lobija rekao "same car utrka, svi u RX7, ovu vozimo na dva kotača", pa sam po tome zapamtio da se baš naginje, čak je moguće u oštrom zavoju sitno dignut dva kotača u zrak.

Frame rate zna pasti u cockpit view. Pretpostavljam da će to još ispolirati do izlaska igre.

U demo-u vozi se onaj .... onaj strujić, Leaf ili kako već , i 370z
Nažalost, 370z, kako se čuo prije tako se čuje i sad. Usisavač bio usisavač ost'o.

Sve u svemu, napredak. Ali vrlo mali. Imam dojam da su oni povremeni update-i u GT5, oni su ponekad bili revolucionarniji od ovog.


P.S.  e , da, zaboravih promijenili su font slova i brojaka. I ikone su nešto drugačije. Pa djeluje malo svježije.
« Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2013, 15:30:23 od versus »

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #4 u: Srpanj 02, 2013, 16:04:04 »
Instalacija u tijeku, ne očekuju se čuda (ipak od GT6 očekujem samo kaj je GT5 trebal biti od početka).

Offline Duvorynn

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #5 u: Srpanj 02, 2013, 17:16:23 »
Mislim da ipak do next-gena nećemo vidjeti neke drastične pomake u kvaliteti.

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2

Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way!

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #6 u: Srpanj 02, 2013, 18:53:37 »
Odvoženo. ;D

Očiti napredak u odnosu na peticu (koju sam igral zadnjih par dana da morem dobro usporediti), puno bolje se vozi čak i na kontroler, KONAČNO vozni model više nije onak drveni. Slažem se s gore rečenim glede body rolla do neke mjere - ovisi od auta do auta, isto i staza ima utjecaj, ali prvi dojam s Nissanom 370z je bil ko da vozim džip (pogled iz kabine je daval takav dojam), a ne auto kolko se naginjal u zavojima. cer1njo

Sve u svemu fizika je unapređena, gušt je voziti jer fino se prebacuje težina u zavojima.

S vizualne strane izgleda bolje zbog novog osvjetljenja, konačno više nema onih odvratnih ugli na sjenama, dok prejdeš kroz prašinu, dim itd. Osvjetljenje je odlično, Autumn Ring konačno izgleda dostojno HD konzole - vidi se da su malo bolje i strateški ( cer1njo) rasporedili kartonsko drveće + dodali su neke zgodne detalje, tipa lišće koje pada s drveća i ptice kaj lete iznad staze. Kutevi kamere na replayima su i dalje odlični, ko TV prenos za razliku od Forzinog 'spot' pristupa na tome polju. Jedan od vizualnih 'problema' za koj se nadam da bude do izlaska ispoliran - recimo na replayu na Grand Valleyu sjene čudno znaju titrati i iskakati.

Malo je razočaravajuće da frame rate varira (istina, samo u nekim situacijama, hvala bogu), oće pasti dosta dok ima puno dima (bilo je dorifto testiranje), isto pogled iz kabine zakolje performanse. Nadam se da to sve bude ispeglano do izlaska igre jer je s jedne strane zabrinjavajuće da ima tih problema samo s 6 auti na stazi. Vremena za ispeglati igru imaju dosta.

Ogroman napredak se desil po pitanju UI-a, nema više iritantnih, dugih loadinga za svaku glupost - sve se loada skoro pa instantno - držim fige da tak bude u full verziji. Sviđa mi se dizajn izbornika i 'siroviji' pristup tipa muzika prije utrke - kaj više nisu ona deca nego đn đn đitre - ipak nabrije. ;D

Zvuk - očekivano usisavački, gumlji škrip ( cer1njo) je u početku na granici nepodnošljivog, ali na sve se čovek navikne.

Za jedan demo je sadržaj odličan - 1 kratki layout Suzuke, 2 layouta Autumn Ringa ako se ne varam (jedan u drugo doba dana), Grand Valley East Reverse, novi Silverstone (full verzija u drugo doba dana) i 2 kraća layouta. Pošto sam gnjevni Nisanđija užival sam u vožnji 3 Nissana koji su na raspolaganju.

Unatoč tim nekim manama - meni se demo sviđa JAKO i užival sam igrajući ga. Mislim da bi mogli lako dobiti na kraju generacije najbolju vožnju za trenutne konzole. Nije bez greške, ali se vidi da je vrhunska stvar i ono kaj je petica trebala biti od samog početka. Potencijala ima jako puno, samo da ne zeznu s glupo odabranim premium sadržajem, lošom karijerom i glupim sitnicama kak su zbrljali na petici.

Eto, ukratko. cer1njo
« Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2013, 18:57:57 od ManTheRamparts »

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #7 u: Srpanj 02, 2013, 19:19:20 »
BTW - ova fizika bi mogla biti totalno ludilo po Bathurstu. ;D

Offline s2000

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #8 u: Srpanj 02, 2013, 21:37:49 »


Gran Turismo 5 vs Gran Turismo 6 Demo - Nissan 370z @ Grand Valley

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #9 u: Srpanj 02, 2013, 22:09:18 »
Napredovalo je, čak bi se usudil reći jako puno na području fizike (nevezano uz ovaj gore video) s obzirom da izlazi na istoj generaciji.

Imao sam jako niska i realna očekivanja, tak da nema razočaranja zbog zvuka, AI-a itd.
« Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2013, 23:13:50 od Thergothon »

Offline versus

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #10 u: Srpanj 03, 2013, 14:18:41 »
(link na video)

ništa mi nije jasno

u videu su GT5 vs GT6. Zvuk 370z u GT6 je dublji. I ljepši.
e al na kraju videa, znate ono kad vam Jutjub preporučuje slične snimke, e pa isti je juzer snimio i filmić 370z iz Academy2013
i tamo je usisavač
odnosno, zvuk iz Academy je kao u prvom filmiću, ali ona GT5 verzija

pa se vraćam na početak ovog posta
gdje sam napisao da mi ništa nije jasno

P.S. (drugi) video koji spominjem je :
www.youtube.com/watch?v=0q5kcM4FLgs

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #11 u: Srpanj 03, 2013, 15:20:28 »
Body roll je zapravo odlično izveden, na početku je čudno, ali to je više zato kad nikad do sad nije bilo tak izvedeno, bar na konzolama. Malo privikavanja treba, puno prirodnije se ponaša auto. Na demoju sam skužil da nema zagrijavanja guma, celo vreme je ko da se na hladnim gumama vozi.

Da, dok sam prebacil na 720p frame rate u pogledu iz kabine se stabiliziral, jedino kaj je aliasing malo više izražen, al ništ strašno prek čega se ne bi moglo prejti.

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #12 u: Srpanj 03, 2013, 15:41:09 »


Da, dok sam prebacil na 720p frame rate u pogledu iz kabine se stabiliziral, jedino kaj je aliasing malo više izražen, al ništ strašno prek čega se ne bi moglo prejti.

Upravo sam to htio napisati, jer sam vidio da su neki otkrili da nema pada frameova u toj rezoluciji, da je tad sve ok.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #13 u: Srpanj 03, 2013, 16:28:28 »
Ima da nam daju premium Hachi-Roku, pa da bu doriftooo! Ovaj body roll mi je ludnica. ;D

Edit: dorifto, po mogućnosti po noći, po mogućnosti po jako zavojitim stazama. Jaoo da nam daju neki downhill/hillclimb - al ne budu. ;D

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 6 - Demo
« Odgovori #14 u: Srpanj 03, 2013, 16:40:09 »
Povratak Pikes Peaka... Jos ne. ;D
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.