Autor Tema: Televizori  (Posjeta: 58768 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Televizori
« Odgovori #45 u: Siječanj 01, 2014, 15:24:08 »
Štos je u tome da se danas nemreš zeznuti, pogotovo u tom cjenovnom rangu. thumbs1

Offline speedy56

Odg: Televizori
« Odgovori #46 u: Siječanj 01, 2014, 16:24:26 »
Znam ja o čem ti pričaš, takvo nešto imam i na mobitelu (Xperia Z), slika na njemu je 3 puta ljepša nego mi na kompu, iako ako isključim tu opciju, nije nešto posebno - tj u rang je sa drugim mobovima te klase, ali sa tim uključenim, nema tog Galaxya, pa ni S4 na kojem slika izgleda tako dobro. Znam, par frendova ima S4.

Nemam ništa protiv Sonya, ali ne vjerujem da ovo stoji.
Svaki Sonyev mobitel koristi stare TFT ekrane koji imaju lošiji kontrast (posebno se vidi na crnima) i lošije kuteve gledanje od novijih IPS (anjčešće kod svih ostalih) ili AMOLED-a (Samsung i Nokia ako se ne varam). Nikakav software ne može ukloniti tu razliku.

Pogledaj usporedbu s SGN2 (S4 i Note 3 imaju još nešto bolji ekran)


Izvor - mob.hr

Kod Xperie Z1 su s Triluminos (mislim da se tak zove) uspjeli riješiti (donekle) taj problem.
Kutovi gledanje su još uvijek lošiji od IPS-a i AMOLED-a, ali to niti nije tako bitno.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Televizori
« Odgovori #47 u: Siječanj 01, 2014, 16:27:17 »
Kutevi gledanja jesu loši, to je istina, ali ja sam govorio o kvaliteti slike, o bojama. A to ne možeš mislim vidjeti ovako, moraš uživo. Otvori istu sliku na oba moba (na Sonyu uključen taj vrag) pa ćeš vidjeti. A za kuteve me zaboli, ionako iz istog kuta gledam uvijek mob a i bolje mi je da mi sa strane ljudi ne gledaju što ja radim po mobu kuul
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline speedy56

Odg: Televizori
« Odgovori #48 u: Siječanj 01, 2014, 18:07:27 »
Kutevi gledanja jesu loši, to je istina, ali ja sam govorio o kvaliteti slike, o bojama. A to ne možeš mislim vidjeti ovako, moraš uživo. Otvori istu sliku na oba moba (na Sonyu uključen taj vrag) pa ćeš vidjeti.
Ajde, što se prakse tiče nisam relevantan jer nemam doma taj uređaj (ali ga planiram uzeti) pa neću previše pametovati i završiti offtopic da Montoya opet ne bi trebao premještati postove

Offline DogZy

Odg: Televizori
« Odgovori #49 u: Svibanj 29, 2014, 09:34:55 »
Ljudovi, ajmo pomoć molim vas.

Roditelji misle kupiti televizor, do 82 cm (32 inča), bilokoje marke, do cijene od 3500 kuna (može i koju lipu više, ako TV valja za te pare  kadt1kažem) - a da valja. Od opcija, ne znam koja nudi dobru kvalitetu slike (LED, OLED, LCD...), bez onih smart piz*arija molim, istotako ne treba ni 3D...

Ako treba još nešto a da sam zaboravio, recite, javite.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Televizori
« Odgovori #50 u: Svibanj 29, 2014, 09:57:53 »
Sad gledam po internetu i nemoguće je ne kupiti TV te cijene a da ne dolazi sa smart kerefekama i 3D.
Poželjno je da ima i više HDMI, USB i ostalih priključaka.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Wulf

Odg: Televizori
« Odgovori #51 u: Svibanj 29, 2014, 09:59:33 »
Možda za te pare da pogledaš TV sa većim ekranom a da ti nema te smart pizdarije. Mislim da možeš najti običnu telku za te pare, ali veći ekran.

Offline DogZy

Odg: Televizori
« Odgovori #52 u: Svibanj 29, 2014, 10:05:57 »
Nažalost, prostor gdje će TV biti ne dozvoljava veću dijagonalu od te, možda ima još par centimetara prostora sa strane, ali stvarno, 32 inča je krajnja granica.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Wulf

Odg: Televizori
« Odgovori #53 u: Svibanj 29, 2014, 10:14:15 »
e jebga onda...  hmm
mene isto strah ako bum u skoroj budućnosti kupovao telku... da će biti samo dostupne te 3D gluposti, pogotovo ova smart sranja.
To je katastrofa fpalm1
dojde mi da kupim samo neki žešći monitor sa tunerom i aj bok jer ovo će biti živi užas

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Televizori
« Odgovori #54 u: Svibanj 29, 2014, 10:27:02 »
Danas kao što vidiš ima svega za te pare. No evo ja bih ti preporučio neki od ova dva:

http://www.svijet-medija.hr/art/televizor-led-tv-sony-kdl-32r430bbaep/57802

http://www.svijet-medija.hr/art/televizor-led-tv-sony-kdl-32w705bbaep/56059

Prvi je starija serija i taj imam ja samo 40" i TV je uloženo-dobiveno fantastičan, samo nema te smart pizdarije no kažeš ni ne treba ti. ALi slika je odlična. A drugi je nova serija, frend neki dan kupio 42" verziju i slika je fantastična, plus ima sve te smart pizdarije (osim 3D).

Pogledaj ta dva, tolo bih ti preporučio, ne zato što mi imamo nego jer ih mi imamo s razlogom, istraživao sam tjedan dana svaki dan koji TV kupiti, i iako mi frend koji se stvarno kuži u to (ali ne laički nego profesionalno) preporučio odmah taj, htjedoh ja pogledati što ima i svi rivjuovi su me uputili na taj. I sada kada je taj drugi frend kupovao TV, ovaj prvi je i njemu preporučio ovo i odmah ga je uzeo i oduševljen je.  thumbs1

EDIT:
Plus znam da je TV dosta otporan na udarce jer je moja baba 4 mjeseca nakon što sam ga kupio srušila jedan veliki kofer od kojih 10-ak kila iz ormara iznad TV-a joj je pao na TV, a TV na pod sa jedno metar visine drito na ekran i imam svega nekoliko mrtvih piksela i malu ogrebotinu na ekranu  ;D
« Zadnja izmjena: Svibanj 29, 2014, 10:30:08 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Televizori
« Odgovori #55 u: Svibanj 29, 2014, 10:41:10 »
Šime, zahvaljujem thumbs1
Doma imam prospekte od Mercatonea i ta (W705BBAEP) mi je zapela za oči zbog brojki, i još su neki popusti od 10% ovih dana tamo...

Čini mi se kao best buy. 90% da će se ta kupiti.  sm1jeh
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Televizori
« Odgovori #56 u: Svibanj 29, 2014, 11:24:57 »
e jebga onda...  hmm
mene isto strah ako bum u skoroj budućnosti kupovao telku... da će biti samo dostupne te 3D gluposti, pogotovo ova smart sranja.
To je katastrofa fpalm1
dojde mi da kupim samo neki žešći monitor sa tunerom i aj bok jer ovo će biti živi užas

A zbog čega konkretno je katastrofa?
Bolje da ima nego da nema, a to ne znači da si prisiljen koristiti te mogućnosti.

Offline Wulf

Odg: Televizori
« Odgovori #57 u: Svibanj 29, 2014, 11:33:58 »
Ma sve to stoji.. ne doslovno katastrofa nego da ce u jednu ruku smetati... stalno ce neki drek izbacivati. Neki popupi, yutubi i sl. Ne zelim upaliti telku i da mi izbaci kaj ima novo na yutubu ili vimeu il tak nekaj. Ocu pocet sa hrt1 i dalje saltat.
Iskreno neam pojma kak to funkcionira, ali kad vidim neke inserte kak se to koristi, pa voice komande, samsung apps i tak to, izgubim volju. Ko zna, mozda mi se svidi jer sam techie i brzo bum pokopcao i naviko se na to. Ali ce opet biti stvari koje ce me nervirati kod toga i to sigurno. Nisam niti gledao po netu za to niti istrazivao ni nis. Mozda nisam adekvatan da pljujem po tome, ali ne pljujem za druge :P
Jebat ga, meni se to sad ne svida i nije mi fora. Mozda odem u neki ducan pa skicnem kak to radi :)

Sent from the den


Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Televizori
« Odgovori #58 u: Svibanj 29, 2014, 11:49:34 »
Iskreno i meni su to gluposti. Opcije želim imati na Kompu ili konzoli koju ću prištekati na TV, a ne da TV-u moram updejtati software i da imam komlicirane menije sa 100 opcija. Vidio jedno, vidio drugo, i ovo gore što sam naveo, ja imam stariji model koji nije smart, frend ima taj smart - jedino kaj bih od njegovog htio je još bolja slika, ali te opcije ne. Previše je tu toga nepotrebnog meni i možda sam zadrt ali TV mi je samo za reprodukciju slike u što boljoj mjeri
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Televizori
« Odgovori #59 u: Svibanj 29, 2014, 12:15:39 »
Znam, ali to je kao da izjaviš da ti mobitel treba samo za razgovor i slanje SMS-a (to i nije daleko od istine za većinu korisnika) i da su apsolutno sve aplikacije, pristup netu i updejtanje gluposti jer ti za to služi PC, konzola ili nekaj treće.

Sve napreduje, vrijeme se mijenja i uskoro to bude normalna pojava kao što je trenutno smartphone. Nisam neki zagovaratelj toga, ali otpor prema tome je uzaludan.
Umjesto da premještaš komp bliže do TV-a jer nemaš HDMI od 10m, fino ga wireless povežeš s PC-om i streamaš film direkt na TV.
Kao i razne aplikacije i web preglednik dok si u horizontali i u pauzi između filmova npr. želiš provjeriti forum bez da pališ PC ili drkaš po mobitelu. Primjera je mnogo i većinom su pozitivni.
« Zadnja izmjena: Svibanj 29, 2014, 12:36:28 od Thergothon »