Anketa

Koju kameru preferirate u racing igrama?

Cockpit
Bumper
Hood
Chase/Distant (car visible)
Roof
Other (objasni)

Autor Tema: Koju kameru preferirate u racing igrama?  (Posjeta: 28695 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #30 u: Siječanj 17, 2014, 21:31:55 »
Drago mi je da se potegnula fina, argmentirana rasprava. p1va

Također!
Temu sam otvorio iz čiste dosade, očekujući 2 ogovora i nakon toga SMRT, NIŠTAVILO kao i uvijek  cer1njo
Nastavite tak i u ostalim temema, upravo to fali ovom forumu, konstruktivnih racing rasprava  p1va

Offline ManTheRamparts

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #31 u: Siječanj 17, 2014, 21:33:27 »
U zadnjih par dana je aktivan forum, istina - ne u racing temama, al aktivno je. cer1njo

@Dogzy - nema kruha na konzolama, kak vreme ide dalje sve to više uviđam. cer1njo

Glede vožnji jel.

Offline Jadran 73

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #32 u: Siječanj 17, 2014, 21:36:32 »
Umjesto konzole kupi PC i eto uzitka  ;D
CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS

Offline ManTheRamparts

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #33 u: Siječanj 17, 2014, 21:40:05 »
To je začarani krug. Forza trknuta na svoju stranu, GT na svoju. ;D

Uvek budu u suštini zapravo jako dobre igre, ali ih uvek bude kočilo kaj moraju biti pristupačne masama i tu kreću kompromisi.

Offline DogZy

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #34 u: Siječanj 17, 2014, 21:41:52 »
@Jadran
To mi je plan, da. Jer para i za jedno i za drugo 90% neće biti. Siguran sam da ću imati svojih momenata "tuge" kad bude dolazio GT7, ali sve ima svoje pluseve i minuse. Za ono što ja želim, PC je ipak svijet za mene.

@MTR
Tako je.

Assetto Corsa Gameplay - NEW BMW Serie 1 M Coupé @ Vallelunga


Assetto Corsa Gameplay - NEW Lotus Evora GTE @ Monza

You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline the_prodigy

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #35 u: Siječanj 17, 2014, 21:46:39 »
Cockpit.
Ako nema cockpita onda bumper ili hood.

Cockpit najvise zbog realizma i osjecaja, uvijek igram s volanom i jednostavno nije mi to to ako nije iz cockpita. Pa cak i kad s kontrolerom igram biram cockpit, al to ne mora znaciti da sam hardcoras ili da imam nesto protiv drugih, svako gleda kako mu pase a meni jednostavno tako pase, tako sam uvijek simulator slagao, da si probam sto bolje docarati onako kako je u realnosti.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Thergothon

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #36 u: Siječanj 17, 2014, 21:49:41 »
To je poanta svega i u potpunosti se slažem  thumbs1
Osobno nemam ništa protiv ljudi koji preferiraju neku drugu kameru, bitno da ih usrećuje.

Offline Iceman

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #37 u: Siječanj 17, 2014, 21:54:38 »
Vidim da me se krivo shvatilo. Nisam mislio da sam uljez zato što je cocpit kamera za hard-core, već zbog broja glasova koja je otišla ka jednoj opciji. Recimo da sam očekivao da će se glasovi rasipati na više opcija, ali da će cocpit prevladati.

Offline Thergothon

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #38 u: Siječanj 17, 2014, 22:00:38 »
Mogao si kliknuti na kokpit makar trenutno ne voziš iz te kamere, ali više se cijeni iskrenost, a to je i cilj ove teme. Pokrenuti raspravu, zbog čega baš to, a ne nešto drugo  ;D
Nema uljeza, ispravnog ili krivog odabira, samo osobnih preferencija koje su uvijek ispravne, sve dok se ne preobratiš i završiš na nekoj drugoj kameri. Svi su prošli te tranzicije, tko veli da nije - laže!
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2014, 22:04:21 od Thergothon »

Offline DogZy

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #39 u: Siječanj 17, 2014, 22:09:02 »
Sljedeće što ću napisati nije nikakvo mijenjanje strane, pokazivanje da sam mlakonja i da nemam karaktera bla bla...

Everything is a double edged sword. Tako i odabir.
Louis CK standup clip at "Cinema Classics in NYC 8/3/04


Općenito, preferiram kokpit. Kako sam od racing igri igrao jedino GT5 zadnjih par godina, tamo sam preferirao bumper.
Sjećam se, TDU sam većinom igrao iz kokpita, zanimljivo.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Iceman

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #40 u: Siječanj 17, 2014, 22:09:22 »
To je to. Mogao sam lagati i reći da vozim iz cocpit kamere, ali neću. Napisao sam točno onako kako je i baš me boli tuki  ;D . Također još jedan razlog zašto izbjegavam koristiti cocpit kameru je veličina monitora. 17" monitor je za mene premalo (retrovizore malo ili nikako ne vidim). Znači ne mogu baš ni uživati u nekom pogledu iz cocpit kamere.
Kada se periferija i konfg nadogradi, onda će to biti druga priča.
 thumbs1

Offline Jadran 73

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #41 u: Siječanj 17, 2014, 22:09:29 »
Istina... ja kad sam poceo vozit LFS vozio sam iz vana sa straznjeg spojlera da mogu vidit sve oko sebe  ;D ali kasnije kad sam presao na RaceOn,GTR,GTR2...poceo sam vozit iz kokpita i nema sanse da vise ikad promjenim pogled  kadt1kažem
CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS

Offline ManTheRamparts

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #42 u: Siječanj 17, 2014, 22:10:05 »
Meni je na Forzi bilo zakon prešaltati povremeno kameru na pogled z vana i onda vrteti kameru oko auta na ravnini (dok nije bilo gusto) i gledati auto, samo kaj je to često znalo završiti u zidu. cer1njo

Ponekad se desil i onaj mitski udarac u zid koj djeli boks od staze (pit wall?). cer1njo

Evo i grafika:


Offline Thergothon

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #43 u: Siječanj 17, 2014, 22:15:27 »
To se znalo od nekad događati u split-screenu, ponekad i na multitapu.
"Kakav mulec moraš biti da tam završiš"  fpalm1 Tišina, KONCENTRACIJA i samo čuješ TRAAASSS kak neko poljubi taj zid sreće zbog kojeg zavlada oduševljenje prostorijom  cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #44 u: Siječanj 17, 2014, 22:18:20 »
E da mi je opet neka poštena TOCA s split screenom za 4 igrača. ;D