Anketa

Koristite li asistencije u vožnjama i ako da, koje najčešće?

Suggested Driving Line
Anti-Lock Braking Systems (ABS)
Steering Assist
Traction Control System (TCS)
Stability Control
Automatic Shifting
Ne koristim, assists OFF je moj moto
Koristim sva dostupna pomagala

Autor Tema: Koje asistencije koristite u racing igrama?  (Posjeta: 24073 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Boss302

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #30 u: Siječanj 20, 2014, 23:13:48 »
Ništa  kuul
Because to get better feel of the car  šofe1

Offline Wulf

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #31 u: Veljača 05, 2014, 20:06:54 »
Kaj su to driving assists? :P
U početku sam probao dok nisam imao volan, ali neam tu pomoći. Onda sam probao kad sam imao volan. I još manje pomaže. Rekoh nema tu kruha. Kad sam počeo voziti bez ičega onda mi se otvorio potpuno novi svijet.

Ne koristim, assists OFF je moj moto

@GTigrači: da ne citiram versusa samo iako je napisao. A ke je to Skid Recovery Force?

Offline Thergothon

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #32 u: Veljača 05, 2014, 20:26:34 »
Glupost koja poništava oversteer i  understeer, bolja trakcija/grip i sve živo i mrtvo samo da se ne izvrtiš.
To čak niti nije asistencija, cheat za debile  kava1

Offline kengas

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #33 u: Veljača 05, 2014, 21:31:49 »
Kaj su to driving assists? :P

@GTigrači: da ne citiram versusa samo iako je napisao. A ke je to Skid Recovery Force?

SRF je glupost koja olaksava voznju, sadasnji TT-ovi ga dozvoljavaju sto ne podrzavam.
Jbga ali ko je "spor" bez SRF biti ce i sa njim.
Meni opet jos veca glupost sve gume preko sport hard.
 kava1
'ko zna zna, 'ko ne zna 2

Offline Cole™

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #34 u: Rujan 24, 2014, 16:54:16 »
Ajmo novi članovi, izjasnite se...  kuul
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline manjamax

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #35 u: Rujan 30, 2014, 21:18:11 »
Nisam novi, ali Update.
Otkad sam došao na forum, bilo mi je čudno koristiti asistencije u igrama kao neki Noob. Prvo sam ih poisključivao u F12013, pa u Grid 2. Sada sam ih poisključivao u Gran Turismu. Sada si BMW-a uzmem, i pod zavoje bez ikakvih asistencija, fini bijeli dim i trag guma na stazi.  šofe1
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline SuperVeloce

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #36 u: Siječanj 03, 2015, 12:12:17 »
Pošto vozim na kontroleru gotovo sve, koristim Automatic Shifting. Nema šanse da naučim mjenjati brzine na kontroleru  cer1njo
Ostale asistencije ne koristim, sve je na off.

Edit: Zaboravio sam reći da nekada koristim one linije za kočenje, ne znam kako se to stručno zove, ali uglavnom to koristim kada ne znam napamet stazu, ali jednom kada naučim gasim i to jer užasno nervira.
« Zadnja izmjena: Siječanj 03, 2015, 12:14:30 od SuperVeloce »

Offline Wulf

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #37 u: Siječanj 03, 2015, 12:25:18 »
Na koji kontroler voziš?

aha.. sad vidio da si na konzoli :D

Offline SuperVeloce

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #38 u: Siječanj 03, 2015, 12:26:51 »
Da, xbox 360 konzola i njen kontroler.

Offline the_prodigy

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #39 u: Siječanj 03, 2015, 14:06:47 »
Edit: Zaboravio sam reći da nekada koristim one linije za kočenje, ne znam kako se to stručno zove

Race line ili racing line  thumbs1
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline ManTheRamparts

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #40 u: Siječanj 03, 2015, 14:14:43 »
Ja pak makar sam na kontroleru, počel sam uz sve isključene asistencije polako uz manualno šaltanje brzina koristiti i kuplung kad je odlično izvedeno na Forzi 5 + brža vremena se postižu dok se koristi manual + clutch. To mi je isto odlično - kaj među najboljim vremenima na FM5 nema šanse da se neko provleče s uključenom asistencijom - moooožda tu i tam neki s TC-om. Meni TC smeta, imam osjećaj ko da me koči.

Da kupim sad neki volan i da pedale nemaju kuplung mislim da bi poludel.

Offline Boss302

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #41 u: Siječanj 03, 2015, 15:26:03 »
Tako treba kolega thumbs1 thumbs1

Sent from the pitbox


Offline FLes

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #42 u: Siječanj 04, 2015, 13:21:10 »
Ne koristim nikakve asistencije, eventualno bi Suggested Driving Line koristio tu i tamo za vježbu.
CPU: i7 4771, RAM: 8GB, GPU: R9 280 @ 1150/1575, LCD: Dell U2311H, WHEEL: G27 w/ GTEYE

Offline Thergothon

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #43 u: Siječanj 04, 2015, 13:31:50 »
Forzi 5 + brža vremena se postižu dok se koristi manual + clutch.

Dobro je jer samo HC igrači mogu završiti u top100 na ljestvicama.
No nije dobro jer FM5 s tim kvačilom previše generalizira i prkosi zdravom razumu.
Super ako se vozi neki auto koji ima H mjenjač pa možeš iskorisiti puni potencijali koristeći heel and toe tehniku itd.
Ali kaj je s autima od 600+ HP u kojima imaš isključivo semi-automatic transmisiju i paddle shiftere? Nema tog ljudskog bića koje će manualno koristeći kvačilo brže od toga šaltati u stvarnosti. F430 + kvačilo + H mjenjač u apsolutno svakoj simulaciji rezultira sporijim vremenom u TT, osim u Forzi. To je zato jer je semi-automatic (paddle shifteri) šaltanje dok se ne koristi manualno kvačilo izvedeno užasnoooo sporo, gotovo tetkasto i tu se gubi previše momentuma.

Offline DogZy

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #44 u: Siječanj 04, 2015, 13:38:08 »
Dok sam vozio Time triale na GT5, vozio sam s bumper kamere, a kad bih vozio iz gusta onda tek iz kokpit kamere. Kako sam presao na GT6 i TDU2, prebacio sam se na kameru iz kokpita i nisam vise mijenjao. To je to sad.
EDIT: Uspio fulati temu. fpalm1

Kod mene u igranju GT-a samo ABS na 1, nekad i njega iskljucim. U arkadi poput TDU2 se to zove professional.
« Zadnja izmjena: Siječanj 04, 2015, 13:49:59 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.