Anketa

Koristite li asistencije u vožnjama i ako da, koje najčešće?

Suggested Driving Line
Anti-Lock Braking Systems (ABS)
Steering Assist
Traction Control System (TCS)
Stability Control
Automatic Shifting
Ne koristim, assists OFF je moj moto
Koristim sva dostupna pomagala

Autor Tema: Koje asistencije koristite u racing igrama?  (Posjeta: 23982 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Koje asistencije koristite u racing igrama?
« u: Siječanj 19, 2014, 13:20:56 »
Nakon što ste se izjasnili u vezi kamere, vrijeme je da obradimo i ovu, vjerojatno još važniju temu.
Imate pravo na 3 glasa, ALI to ne znači da ih morate sve iskoristiti. Takva je odluka zbog ljudi koji vjerojatno koriste više od jedne asistencije, ali nikad sve.
Nakon odabira se ispod izjasnite zbog čega preferirate "to i to" i za kraj slobodno spomenete koju asistenciju najviše prezirete, ako takva postoji...

Ima igara koje imaju svoje unikatne nazive asistencija koje utječu na određeni simulacijski segment, ali u konačnici se sve svodi na grip i stabilnost - zato nisu uvrštene u anketu.
« Zadnja izmjena: Siječanj 19, 2014, 13:38:01 od Thergothon »

Offline Cole™

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #1 u: Siječanj 19, 2014, 13:34:53 »
Kada sam pokrenuo GT5 tada sam još koristio većinu pomagala, da bi shvatio i povjerovao drugima, kako su sva pomagala u biti zatomljivači pravog osjećaja kojeg se dobije kao povratnu informaciju. I stvarno i je tako, nema ništa ljepše nego pazit na predupravljanje i podupravljanje, kao i na okretaje i pravovremeno šiftanje brzina.  Isto tako vozio sam sa uključenom linijom, da bi shvatio  da uopće na taj način ne učim stazu, danas me ta linija strahovito živcira i doslovce usporava...

Ne koristim, assists OFF je moj moto!

 thumbs1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline s2000

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #2 u: Siječanj 19, 2014, 13:40:45 »
Ne koristim, assists OFF je moj moto

Početak je bio sa skoro svim na ON  cer1njo al već dugo vremena vozim sa OFF

Offline Jadran 73

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #3 u: Siječanj 19, 2014, 13:58:08 »
Sve na OFF  sm1jeh
CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS

Offline Jack-Darkman

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #4 u: Siječanj 19, 2014, 13:58:38 »
FM4, iRacing i AC nikad nisam nit isprobao sa bilo kojim assists-om.  cer1njo Čak nit u TT-ma ne koristim išta, jer moj moto je maksimalno uživat, bez obzira bio ja prvi ili 99-ti.

Offline Toni Anicic

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #5 u: Siječanj 19, 2014, 14:17:24 »
Sve off, osim trenutno na AC gdje na nekim autima koristim ABS.Papucice na dfgtpro su srot teski, a i igra je dosta "osjetljiva" na papucici rekao bih...

Offline Punisher

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #6 u: Siječanj 19, 2014, 15:32:31 »
Assissts off je moj moto, jedino kada ucim neku stazu prva 2 - 3 kruga znam upalit liniju samo na zavojima, al onda skuzim kolko krivo to stavljaju pa ugasim. Jednostavno veci je gust kad vozim i po svom iskustvu naucim kako kada reagirati.

Offline DogZy

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #7 u: Siječanj 19, 2014, 16:00:43 »
Glasao za 2 opcije - sve off i ABS.

Dok sam bio aktivan u GT5, u onlineu sam vozio najviše s ABS on, sve ostalo off. Jedino subotama navečer/nedjeljom ujutro sam vozio bez ikakvih asistencija, iako je bilo jedno prvenstvo u kojem sam sudjelovao, a da se vozilo sa svime na off.
Bio sam puno bolji, opasniji vozač kad se vozilo bez asista nego kad je recimo ABS bio na 1.

Ah, pere me nostalgija. kuul

Nikad nisam niti probao driving liniju, dok sam ostala pomagala/smetala uključio u iznimnim situacijama poput natjecanja 24h za GT6 ;D
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline kengas

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #8 u: Siječanj 19, 2014, 16:21:06 »
Se off, osim u TT-ima gdje drugi upale recimo active steering ili je ABS 1.
Ove sa SRF ne vozim iz protesta.
Nije mi svejedno jesam li top 10 ili 50, ko god je osjetio cari top 10 zna o cemu pricam.
Bolje se i kita dize.   cer1njo
'ko zna zna, 'ko ne zna 2

Offline speedy56

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #9 u: Siječanj 19, 2014, 19:22:03 »
Stavio sam sve off i ABS, jer mi je na GT-u ABS uvijek na 1, osim kad si hoću malo zguštati

Offline Luckyluke

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #10 u: Siječanj 19, 2014, 19:27:30 »
Kakve asistencije ?  cer1njo Sve na OFF, naravno.

Offline Thergothon

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #11 u: Siječanj 20, 2014, 12:31:06 »
Također sve na OFF, asistencije samo ubijaju simulacijski vozni model i pekla bi me savjest da u TT napravim odlično vrijeme s uključenim assistima.

Čak nit u TT-ma ne koristim išta, jer moj moto je maksimalno uživat, bez obzira bio ja prvi ili 99-ti.

 thumbs1

Offline kengas

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #12 u: Siječanj 20, 2014, 13:10:23 »
Također sve na OFF, asistencije samo ubijaju simulacijski vozni model i pekla bi me savjest da u TT napravim odlično vrijeme s uključenim assistima.

 thumbs1

Napravis jos jedan acc, sa jednim off a sa drugim ...
Savjest pece kad i sa asistima nema rezultata.   cer1njo
'ko zna zna, 'ko ne zna 2

Offline Thergothon

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #13 u: Siječanj 20, 2014, 13:17:31 »
Ma ne radi se o tome da mi je bitno nečije mišljenje, zbog samog sebe se neugodno osjećam i isto bi bilo i na drugom acc-u.

To je istina, ako si loš ne pomaže ni autopilot asistencija  cer1njo

Offline kengas

Odg: Koje asistencije koristite u racing igrama?
« Odgovori #14 u: Siječanj 20, 2014, 13:22:19 »
Zadnje sto sam vozio, knegas 12. abs 1, gtsurgeons_com 57. sve off i abs 0

Leaderboard | Gran Turismo 5 | mygranturismo.net
'ko zna zna, 'ko ne zna 2