Autor Tema: V8 Supercars  (Posjeta: 25422 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

V8 Supercars
« u: Ožujak 03, 2014, 22:30:04 »


Raspored:

V8 Supercars

27.02. - 02.03. Clipsal 500 - SuperStreet, Adelaide Street Circuit
13. - 16.03. Australian Grand Prix, Albert Park
28. - 30.03. Tasmania 400 - SuperSprint, Symmons Plains Raceway
04. - 06.04. Winton 400 - SuperSprint, Winton Motor Raceway
24. - 27.04. ITM 500 Auckland - SuperSprint, Pukekohe Park Raceway
16. - 18.05. Perth 400 - SuperSprint, Barbagallo Raceway
20. - 22.06. SkyCity Triple Crown Darwin 400 - SuperSprint, Hidden Valley Raceway
04. - 06.07. Townsville 500 - SuperSprint, Townsville Street Circuit
01. - 03.08. Coates Hire Ipswich 400 - SuperSprint, Queensland Raceway
22. - 24.08. Sidney Motorsports Park 400 - SuperSprint, Sydney Motorsport Park Eastern Creek
12. - 14.09. Wilson Security Sandown 500 - PIRTEK Enduro Cup, Sandown Raceway
09. - 12.10. Supercheap Auto Bathurst 1000 - PIRTEK Enduro Cup, Mount Panorama Circuit
24. - 26.10. Armor All Gold Coast 600 - PIRTEK Enduro Cup, Surfers Paradise Street Circuit
14. - 16.11. Phillip Island 400 - SuperSprint, Phillip Island Grand Prix Circuit
05. - 07.12 Sydney 500 - SuperStreet, Sydney Olympic Park



Često ima neki zanimljiv video iz ovog prvenstva, pa evo konačno da se otvori tema s obzirom da je počela nova sezona.

Pogledal sam prve 3 utrke koje su se održale ovaj vikend - Clipsal 500 Adelaide - i samo mogu reći - spektakl. ;D

Prva je bila ok, ali 2. i 3. utrka su bile totalni show. Svega je bilo - od poteza, sudara do kontroverznih sudačkih odluka. Treću utrku su zeznuli suci, ali je bilo zanimljivo i spektakularno unatoč tome.

Odličan početak sezone, sigurno nastavljam pratiti, utrkivanje at its best. thumbs1
« Zadnja izmjena: Ožujak 12, 2014, 18:14:54 od DogZy »

Offline Thergothon

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #1 u: Ožujak 04, 2014, 00:06:43 »
Mislil sam ja još prije otvoriti, ali mi je bilo: meh i tak nitko ne prati...
Odlične utrke, formula je prema ovome uspavanka  ;D
Prije nisam redovito pratil, ali sad mislim, MotorsTV sve uživo prenosi.
U slučaju da neku propustim, očekujem link na PM prije nego se uopće pojavim online  kadt1kažem

Offline ManTheRamparts

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #2 u: Ožujak 04, 2014, 01:28:48 »
Kaj veliš na 2. restart 3. utrke? Su bili suci u pravu s kaznama ili ne?

Offline Thergothon

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #3 u: Ožujak 04, 2014, 03:26:47 »
Prva reakcija je bila da nisu u pravu tj. totalni kreteni jer vidi se da počnu ubrzavati u onoj zoni predviđenoj za to, ali navodno da su vodeći prekoračili dozvoljenu brzinu prije dolaska u tu zonu.
E sad... čak da i jesu, realno nikakve veze ne bi imalo na ishod starta, nije sad da se prvi odvojil i da ga nitko nije pratil. Prema tome su svi trebali dobiti kaznu jer su pratili vodećeg i održavali tu brzinu  cer1njo

Ono prevrtanje je bilo spektakularno, čudi me kak nije nastal veći kaos.

Offline DogZy

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #4 u: Ožujak 04, 2014, 08:24:56 »
T-scum mi je maknuo motors tv jos na pocetku pretplate i umjesto njega stavio pink tv, 24 kitchen i slicne katastrofalne programe. Hvala!

Zanima me ovo, sumnjam da cu pratiti uzivo, ali neke sazetke bi mogao gledati.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #5 u: Ožujak 04, 2014, 10:04:23 »
@DogZy

I meni su ukinuli i kasnije vratili jer sam povodom neke akcije mogao birati neke besplatne pakete, normalno da sam uzeo sportski u koji je uključen i MotorsTV.
Ako hoćeš pošaljem ti link na PM di možeš skinuti, sve tri utrke se nalaze u tom videu  kadt1kažem

Offline Iceman

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #6 u: Ožujak 04, 2014, 10:23:46 »
Ther možeš i meni?  sm1jeh

Offline Thergothon

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #7 u: Ožujak 04, 2014, 10:33:36 »
Poslano obojici  thumbs1

Offline Iceman

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #8 u: Ožujak 04, 2014, 10:47:24 »
Hvala!  thumbs1

Offline ManTheRamparts

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #9 u: Ožujak 04, 2014, 13:18:11 »
Prva reakcija je bila da nisu u pravu tj. totalni kreteni jer vidi se da počnu ubrzavati u onoj zoni predviđenoj za to, ali navodno da su vodeći prekoračili dozvoljenu brzinu prije dolaska u tu zonu.
E sad... čak da i jesu, realno nikakve veze ne bi imalo na ishod starta, nije sad da se prvi odvojil i da ga nitko nije pratil. Prema tome su svi trebali dobiti kaznu jer su pratili vodećeg i održavali tu brzinu  cer1njo

Ono prevrtanje je bilo spektakularno, čudi me kak nije nastal veći kaos.

Meni se čini prema snimki da nisu počeli prije ubrzavati, tj. da je Whincup kasnije ubrzal od prvog dvojca (malo zaspal, makar su z boksa rekli da su Whincup i Lowndes imali takve naredbe), a i onaj sudac je onda dok ga je lik pital zakaj su ih kaznili opasno zmuljal ko da ni sam ne zna. Fali im neka kamera od HNL saveza dole kre AZ za oko sokolovo. ;D

Vozači su isto rekli da im je taj način restarta utrke loš i da je samo složeno tak za bolji spektakl (kaj smo uostalom vidli kod prvog restarta ;D).

A kazna za Whincupa? cer1njo

Mislim, ok ako je u pravilima da mehaničar z lizaljkom ne sme delati na autu, al da je ono za kaznu baš kaj je malo auta pipnul i pogledal tam di je bilo strgano i kaj je drugi mehaničar zalepil (ono kaj su svi odvaljivali levu stranu u gume). Al opet - ako je u pravilima da ne sme dirati auto, onda je opravdano, al rekli su kao da ne sme delati i popravljati, menjati gume itd.

Offline Thergothon

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #10 u: Ožujak 04, 2014, 13:41:23 »
Ma takva pravila su obična idiotarija, sve navedeno je opravdano prema njima, ali su stvarno nepotrebna.
Uništavaju bit motorsporta, čistokrvno utrkivanje. Sve je to tu zbog mogućnosti manipulacije, ne u smislu da se netko favorizira nego da se umjetno stvori zanimljivost i strašni preokreti.
Al ajd, pravila su takva i sami su si krivi zbog gluposti i riskiranja koje im realno nikakvu prednost ne bi doneslo baš da je prošlo nekažnjeno.
« Zadnja izmjena: Ožujak 04, 2014, 13:44:04 od Thergothon »

Offline ManTheRamparts

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #11 u: Ožujak 04, 2014, 13:49:35 »
Problem je u tome kaj je spektakularno i bez uplitanja sudaca i stvarno ne vidim razlog zakaj bi bilo potrebno forsirati tak neka pravila. Nadam se da taj restart budu vrnuli na staro.

Zadnji krug druge utrke je bil ludilo. thumbs1

Offline Thergothon

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #12 u: Ožujak 04, 2014, 14:00:45 »
Upravo o tome se i radi, nepotrebno i ima kontra učinak.

O da, taj zadnji krug me podsjetil zakaj volim racing, baš trnci i ježenje!
Nisam gledal dal je neko uplodal na YT, ako nije budem ja  ;D

Offline ManTheRamparts

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #13 u: Ožujak 04, 2014, 14:04:19 »
Ima gore. thumbs1

McLaughlin je velika mlada nada sporta, već ga uspoređuju s Lowndesom.

Offline ManTheRamparts

Odg: V8 Supercars
« Odgovori #14 u: Ožujak 04, 2014, 16:55:00 »


 ;D