Autor Tema: G27 ili T500RS  (Posjeta: 7722 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bigadvance

G27 ili T500RS
« u: Ožujak 15, 2014, 22:34:42 »
Pozdrav!

Ja evo zapocinjem sa sim racingom, prije nekih mjesec dana sam prvi puta probao GT5 "simulator" (DFGT) u westgateu i zaljubio se na prvi pogled  šofe1

Mjesec dana istrazujem, gledam i razmisljam...kupio zeljezo i bacio se u izradu svojeg cockpita ali jos nisam dosao do odluke o periferiji koju cu koristiti.

G27 je izgleda najvjerojatnija opcija zbog svoje cijene i omjer ulozeno/dobiveno. Medjutim ne mogu se oteti dojmu T500 RS-a :) naprosto izgleda bolje i u svim videjima po yutubu daje dojam da je brzi i precizniji.

Ne zelim sada reci da novci nisu bitni, ali pretrpjet cu malo vecu cijenu ako je proizvod doista toliko bolji, naravno onda treba i shifter nabaviti...to je jos dodatnih 120€...za sveukupnu razliku u cijeni izmedju ta dva setupa mogu komotno uzeti 27" monitor za cockpit :)

Pa bih molio nekog tko ima iskustva sa oba volana da da svoja 2 centa :D vrijedi li doista toliko novaca vise?



p.s. nikada nisam prije koristio nikakav volan osim ovog dfgt-a u westgateu, bio mi je sasvim ok medjutim bucan je za popizdit, ima odvratan zvuk :D

Offline Cole™

Odg: G27 ili T500RS
« Odgovori #1 u: Ožujak 15, 2014, 22:44:45 »
Pozdrav i dobrodošao.
Kao prvo tu ima jako puno ljudi koji koriste ili su koristili oba volana, pa ćeš dobiti dobre savjete.
Što se tiče volana u sim racingu, sve je crno bijelo, kolko para tolko muzike.

G27 je zbilja najbolji omjer uloženo/dobiveno, ali sve iznad tog volana je odlična kupnja.
Ako ti novci zbilja nisu problem, vjeruj mi da nećeš pogriješiti ni sa T500 RS, ni sa ikojim volanom skupljim od toga (Fanatec npr.)
Kod G27 kao i kod predhodnika G25, najveći minus su ti pedale, koje u odnosu na one koje dolaze uz T500 RS su dosta lošije, ali ne toliko da bi to trebalo predstavljat neki problem.
Dapače nisu loše, ali su ipak od T500 RS dosta kvalitetnije.

Dobre pedale znače u imerziji i dojmu, gotovo jednako kao i volan, jer nije sve u volanu.
Doziranje gasa kod ganjanja vremena ili svoje kvalitete je jednako bitan segmenat kao i svi ostali, stoga ako ti stvarno keš nije problem, preporučio bi ti T500 RS.
Naravno sve to podrazumjeva da ćeš i koristiti, jer ako se ne misliš ozbiljnije time bavit u slobodno vrijeme, onda će ti i stara dobra 27-ica biti pun pogodak.

LP
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline DogZy

Odg: G27 ili T500RS
« Odgovori #2 u: Ožujak 15, 2014, 22:59:10 »
Pozdrav,

Lijepo je za pročitati kako se još jedna osoba zaljubila u sim racing. sm1jeh

Volan DFGT, kojeg si koristio u Westgateu, je vjerojatno izložen već poduže vrijeme, puno je ljudi vozilo preko njega, rukovalo, nogovalo... Da, ljudi svašta rade, dobar je primjer DFGT u Harvey Norman dućanu u Kings Crossu na Jankomiru, u potpunosti neupotrebljiv, od tipki na volanu, pa do papučica čija je plastika smrskana. Već spomenuti volan kojeg si ti vozio je također možda patio od od takvog problema, a rezultiralo je "bukom". Možeš li detaljnije definirati koji dio volana je bučan, kada? Moj DFGT nije bučan, zato pitam.

T500 je odličan volan, klasu iznad G27. Oni koji ga koriste ili su ga imali će ti sigurno dati svoje mišljenje.
Nikako ne bi pogriješio ni s G27, iako nemoj odbaciti ni G25 u potpunosti. Ljudi misle, čim veći broj, to je nešto bolje, a u nekim slučajevima zna biti obrnuto. Nisam napisao da je G25 u potpunosti bolji od G27, ali ima svojih prednosti nad G27 serijom volana.

Dakle, G27 je odličan volan za početnike, a T500RS je još iznad toga. Po mom mišljenju, naravno.

Uživaj u slatkim mukama kupnje. p1va
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline bigadvance

Odg: G27 ili T500RS
« Odgovori #3 u: Ožujak 15, 2014, 23:21:43 »
Hvala na dobrodoslici :)

Pod bukom mislim na ovo:
LogitechG25 Noise
, koliko citam od nje "boluju" G25 i DFGT, malo je bolje stanje kod G27

Sto se tice T500 RS-a, cijena mu je u EU web shopovima 350€ ...a to ispada 2700kn po nasem tecaju. + odlazak po to u Graz u postu (jer ne dostavljaju u HR) = 2800kn

Shifter TH8 RS se moze naći po 120€ = 920kn (sa time da cu bez shiftera prezivjeti bar neko vrijeme) tako da bi njega najradje stavio u drugi plan za sada.

G27 kod nas u ducanima koliko vidim najjeftiniji 2150kn + nixim mod koji bi vjerojatno stavljao...dakle  600kn jeftinija opcija od T500 RS

Odakle su clanovi ovog foruma kupovali T500? U HR ducanima ih uopce nema.


ps. ima li jos nekih sim racing HR/balkan foruma? Moze i na PM :)

Offline the_prodigy

G27 ili T500RS
« Odgovori #4 u: Ožujak 15, 2014, 23:26:26 »
Ako imas love za T500, idi na njega. Brzi, snazniji, precizniji od G27, odlican mjenjac H-shifter i Sequencijalni u jednom, odlicne pedale, mogucnost zamjene volana - nesto tipa quick release. Ako nemas love, onda je G27 drugi izbor, dobar omjer cijena/kvaliteta.

Ja imam Fanateca CSW ali probao sam T500 i bio dosta impresioniran. Prijasnji G25 koji sam imao mi je izgledao kao igracka.
« Zadnja izmjena: Ožujak 15, 2014, 23:28:30 od the_prodigy »
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Jadran 73

Odg: G27 ili T500RS
« Odgovori #5 u: Ožujak 16, 2014, 10:24:23 »
Ajde da se i ja ukljucim u raspravu  ;D

Ako pare nisu problem ! Moj svijet je T500 RS.

Po meni za klasu iznad G25/27 u svemu,imao sam dva G25 od kojih je jedan u vjecnim lovistima jer Logitech do dana danasnjeg nije odgovorio na moje mail-ove od prije 5-6 godina,nemoj me krivo shvatit s G25 ja nisam imao nikakvih problema dok oba motora nisu umrla i na kraju stampana ploca izgorila, da je mozda korisnicka podrska bolja (neznam kakva je sad) vjerovatno nikad nebi presao na Thrustmaster koji su u tom pogledu svjetlosnim godinama ispred Logitech-a da nebi bilo da samo pljujem po Logitech-u ima i T500 RS svojih mana koje se rijesavaju "u hodu" a najveca je ta sto nakon nekog vremena ventilator pocme proizvodit neku cudnu buku (to je koliko sam pratio po svim forumima sto kod nas sto u svijetu najveci problem) zamjeni se s malo boljim (25-40 kn) i problem rijesen,i pedale znaju imat problem jer opruge znaju popucat ali tu TM sluzba za korisnike savrseno odradjuje posao.U slucaju da imas problema dok je volan pod garancijom sve popravke,zamjene...su besplatne s njihove strane (ni u kom slucaju kod nas nosit na reklamaciju ili trazit bilo ovlasteni kakav servis sve to odradjuje TM korisnicka sluzba brzo i efikasno)


EDIT:na danasnji datum prije 3 godine kupio sam T500 RS  ;D

p.s.
Ja sam svoj nasao slucajno preko internet trgovine ZIT d.o.o. u Varazdinu
« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2014, 10:27:48 od Jadran 73 »
CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS

Offline Thergothon

Odg: G27 ili T500RS
« Odgovori #6 u: Ožujak 16, 2014, 19:42:50 »
Buka koju spominjete kod DFGT i G25/27 nije kvar, već posljedica zupčanika na kojima se rad zasniva.
Vjerojatno postoje slučajevi gdje je to izraženije nego što bi trebalo biti, ali službena podrška to definitivno neće priznati pod kvar. Korisnici koji navedene volane koriste dulje vrijeme su na to naviknuti, ali sjećam se svog prvog susreta i također su mi zvukovi tijekom naglih kontriranja bili čudni. Kasnije se čovjek privikne i shvati da je to normalno. T500RS koristi remen i logično je da je puno tiši. Trenutno koristim T500RS, ali sam bio dugogodišnji vlasnik G25 i DFGT volana. Razlika između tih volana je velika i pitanje je dal je zbilja G25 najbolji omjer uloženog/dobivenog, no s obzirom na ekonomsku situaciju u zemlji - vjerojatno je. Ako imaš ikakve mogućnosti, uzmi T500rs bez razmišljanja. H shifter ne moraš uzimati odmah, nije presudan jer ćeš za imalo konkurentna vremena koristiti paddle shiftere iza volana. Ja sam svoj uzeo u sophoslabu par mjeseci nakon što se pojavio na tržištu, ali očito da kasnije nisu niti nabavljali jer kod nas je mali interes za takve stvari.

Offline bigadvance

Odg: G27 ili T500RS
« Odgovori #7 u: Ožujak 16, 2014, 20:11:49 »
Ma da...bit ce T500 najvjerojatnije, jer kako i sam kazes, H shifter mi ne treba odmah, za to ima vremena...

A sto se tice nabavke samog volana, razmisljam naruciti preko redcoon.at ili amazon.de....ako mi dostave u hr kostalo bi me 392€ (3000kn), a ako cu ici po to u postu u Graz, kostalo bi me 350€ + autobusna karta 100kn (2760kn)

dakle 600kn razlike za klasu bolji volan koji ima odlicnu email podrsku...mislim da nije teska odluka :)

Jedino sto cu morati nacrte kokpita malo promijeniti jer je ovo ipak grdosija u odnosu na G27 šofe1

Jos neki brake mod za pedale i vozi :)

Za pocetak cu voziti GT6 jer imam samo PS3, u planu je nabavka konfe za neki od ozbiljnijih simulatora.


Skup sport  ;D

Offline Jadran 73

Odg: G27 ili T500RS
« Odgovori #8 u: Ožujak 16, 2014, 20:35:21 »
Sto se brake moda tice razmisli o ovom http://www.basherboards.com/T500RS-BMK U biti trebas samo tvrdocu gumica skuzit a vjerujem da ima u Zagrebu za kupit u nekom skate shopu  kadt1kažem
CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS