Autor Tema: Alien: Isolation  (Posjeta: 26054 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #75 u: Studeni 22, 2014, 14:14:08 »
Počel igrati i odlična mi je igra, atmosfera je vrh!

Evo jedan video koj je Xbox automatski snimil. Ko nije igral, a misli igrati nek ne gleda da si ne spoila.


Offline Thergothon

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #76 u: Studeni 22, 2014, 15:26:06 »
Ne vidim jer ti je video stavljen na private.

Offline ManTheRamparts

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #77 u: Studeni 22, 2014, 15:29:50 »
Evo, sad bi trebalo biti. Ne znam zakaj je opće bilo na privatnom.

Offline Thergothon

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #78 u: Studeni 22, 2014, 15:34:19 »
TRAS po tikvi  cer1njo

Offline Cole™

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #79 u: Studeni 22, 2014, 21:50:35 »
Ja neznam za kad da si ovo igranje ostavim.
Sada sam prešao dva DLC-a s frendom i zajedno smo urlikali i punili gaće.  ;D  ;D
Nezz kada sam postao takva pussy, ali horori su mi mala beba za ovo.

Onaj osjećaj kada Alien krene na mene, pa meni se noge odrežu, a jedino kaj radim, igram igru.
Prsti mi omekane i srce počne lupat sto na sat. Bolesno.

 cer1njo  cer1njo

Kakav savjet za igru?
Da se napijem žestice ili šta?

 ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #80 u: Studeni 22, 2014, 21:53:26 »
Ja si uvek prvo napravim ovak - prvi susret u svakom hororu s nekim čudom ide ovak - namjerno krenem prema njemu kaj me reši tak da vidim da nije tak strašno. A ne kaj delam panične poteze tokom cele igre. Odma si prvo potvrdim da nije tak strašno i to je to.

Al da zna i posle scimati - zna. ;D

Offline Cole™

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #81 u: Studeni 22, 2014, 22:00:10 »
I ja sam isti princip napravil, al to kod mene nije lijek već novi srčani udar.  cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #82 u: Studeni 25, 2014, 19:57:21 »
Ovo je jedna od najboljih igri kaj sam odigral. U horor žanru najbolja. Opće mi nije bila preduga, niti je imala loš pacing kak su u recenzijama naglašavali.

Alien je bolesno napravljen, to mi se sviđa kaj je nemilosrdan kak treba biti. Priča mi je isto odlična bila, totalno u duhu prva 2 filma (ko uostalom i cela igra). Ovo bi bil greh igrati bez poštenih slušalica, a isto tak i puno teže jer se prek njih odlično čuje od kud dolazi/odlazi alien, kud se po ventilaciji vuče kaj se izbjegava taj prostor, iz kojeg smjera dolazi dok se čuju oni tup tup teški koraci. Zvuk je fenomenalno odrađen, uz odličan soundtrack. Vizualno isto odlično. Ko da sam u filmu, takav mi je bil osjećaj tokom celog prelaska. Sve je preneseno jako vjerno filmskom predlošku, efekti dima, pare i slično su spektakularni. U recenzijama je minus bil kao da dok najdeš plamenobacač da više nema strašne atmosfere kad se lako rešiš aliena - ni to nije samo tak, dok ga čuješ kak ide prema tebi s onim svojim glasanjem i potegneš plamenobacač - meni se ježila koža baš svaki put. Treba i paziti na benzin od plamenobacača jer ako se prenaglo i prepanično koristi začas počne faliti. Još jedna stvar - dok sam skupil plamenobacač sam počel više ginuti nego dok sam bil skroz bespomoćan, s njim dobiješ neki lažni osjećaj sigurnosti, a samo otjeraš aliena na pol minute-minutu kaj imaš kratki predah. Nesmem zaboraviti na androide koji su mi bili brutalno creepy. S obzirom da igra dost dugo traje, ovo je prvi horor di sam se pri kraju polako počel 'raspadati', više nisam mogel ko na početku igrati par sati u komadu, nego sam počel kratke pauze uzimati jer mi je jednostavno na momente bilo previše. Za pohvalu je isto kaj su se odlučili za sejvanje pozicije na telefonskim govornicama, tj. kaj se nemre sejvati u bilo kojem trenu - taj dio inače zna JAKO razvodniti horor igre. Oni nisu upali u tu zamku.

Da ne spominjem da je igra jako izazovna već na normal. Najbolje mi je dok vidim u glavnom izborniku preporučena težina - hard. Neko iz CA se jako dobro zabavil dok je to napisal, jer sigurno ima ljudi koji su naseli i za prvi prolazak odabrali hard - sigurno su se veselo proveli. Hard je ziher inferno insane hardcore hell s obzirom kak je igra zajebana već na medium. cer1njo cer1njo

Primjetil sam da je alien malo drukčije dizajniran nego na filmovima, tj. da su mu noge drukčije. I jedan od minusa je da ne plazi po plafonu, po zidovima i kaj ne izlazi iz podova, tj. u većini slučajeva samo hoda (kakvi bi onda tek bili šokovi lol ovak je hc), al zna se zavuči za igračem u ventilaciju - JAKO neugodno iskustvo. ;D

Baš mi je drago kaj sam uzel oriđiđi, treba podržati ovakve igre jer su retke. Još trebam sad odigrati ove DLC-e kaj imam (Crew Expendable i Last Survivor) i mislim da budem uzel season pass za ostale DLC-e ak budu na ovoj razini kvalitete.

Na momente me igra podsjetila na System Shock 2 (koj je dosta inspiriran Alienom). Isto mi je prošlo kroz glavu kak bi CA dal da naprave treći SS, jer mislim da bi oni to mogli izvesti.

Offline Cole™

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #83 u: Studeni 25, 2014, 20:17:42 »
Odlični dojmovi i baš mi je drago da ti se igra tak svidjela.  hug1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #84 u: Studeni 25, 2014, 20:26:55 »
Meni je ovo GOTY...
Jedva čekam nastavk, ekspanziju ili šta već...

Offline ManTheRamparts

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #85 u: Studeni 25, 2014, 20:31:33 »
Strašna igretina, dostojna imena Alien. Odlično je proširila celi taj univerzum. thumbs1

To je igra za koju vredi dati pare i treba ih podržati baš zato kak veliš - da dobijemo nastavak.

Offline doktor1

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #86 u: Studeni 25, 2014, 20:37:20 »
Uf, System Shock 3 od njih... Pa to bi bilo vjerovatno fantastično.. Može i ovaj engine... Jer izgleda predivno...
Još malo zakomplicirat crafting, haking itd i evo ga...

I ovako su mi se svidjele odlične interakcije sa raznim ručkama, vratima itd... Vrhunski...

Prešao sam je sa gamepadom jer mi se je nekako kvaitetnije igralo... Plus nije brza bezglava pucaljka...

Offline ManTheRamparts

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #87 u: Studeni 25, 2014, 20:45:19 »
Na System Shock 2 si isto na svemirskoj postaji/brodu di je sranje udarilo u ventilator, zapravo je dosta sličan koncept, samo je ono cyberpunk. Zmisle neku priču kak se SHODAN vratila itd. i sve 5. Nemaš aliena, nego SHODAN. ;D

Još dok sam na Alienu došel na Sci/Med deck odma sam se sjetil:

System Shock 2 soundtrack Med Sci 1


Da ne spominjem da je Alien najbliže po gameplayu onim igrama kojih ima jako malo, a sve su genijalne - Deus Ex, Deus Ex: HR, Vampire the Masquerade: Bloodlines, System Shock 2. To nikak nemre biti loše i mislim da su CA jedni od retkih koji su u stanju napraviti dostojnog nasljednika SS2. Još kak veliš - s ovim engineom, to bi bilo totalno ludilo. Ah, snovi.

Offline ManTheRamparts

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #88 u: Studeni 25, 2014, 22:50:18 »
Da, žestoko mi je bilo na početku još - dugo nisam sejval i konačno čujem onaj ping od telefonske govornice, reko konačno da sejvam - krenem, samo čujem tup tup tup, alien naravno nutra baš u toj prostoriji. Brzo ormar i čekam da ode. 5min - još je nutra, 10min - hoda po prostoriji i neće van, 15min - ne jebe živu silu, nema šanse da zide van. cer1njo

dobrih 15-20min sam čekal prije nego se maknul. cer1njo

Offline doktor1

Odg: Alien: Isolation
« Odgovori #89 u: Studeni 26, 2014, 13:45:02 »