Autor Tema: Uncharted 4: A Thief's End  (Posjeta: 70045 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bartul_9

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #180 u: Svibanj 09, 2016, 18:33:07 »
Kad ljudi znaju napravit igru kako spada.Zamisli izjave, da to nije vrhunac PS4.

Svi se zale hardware slab, ovo, ono.Kad se ljudi potrude i zaloze za napravit pravu stvar, evo sta se dobije.

Svaka cast Naughty Dog.  ave1
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Thergothon

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #181 u: Svibanj 09, 2016, 19:23:32 »
Izjava da to nije tehnički vrhunac PS4 je najobičnije marketinško sranje, zašto su onda odustali od 60fpsa ako konzola ima još brdo neiskorištenog potencijala? Da, sigurno zbog boljeg filmskog iskustva u 30fpsa kava1

Nije vrhunac možda u smislu da je moguće stvoriti "iluziju" naprednijeg nastavka na istom hardveru korištenjem raznih trikova tijekom programiranja ili na optimiziranijem engine-u, ali pošto se radi o jako sposobnom 1st party studiju koji se s konzolom druži od razvojne faze, sumnjam da to već nisu i sada napravili i opako se približili maksimumu kojeg je iz konzole moguće izvući.

Offline bartul_9

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #182 u: Svibanj 09, 2016, 19:28:22 »
Sta se tice fps-a meni je u 30 duplo ljepse i bolje nego u 60.

Vjerojatno mogu to jos malo poboljsat, sljedeca igra ce im vjerojatno bit jos ljepsa.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline doktor1

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #183 u: Svibanj 09, 2016, 19:32:43 »
Naravno da je PR sranje....
Ali onaj video dovoljno pokazuje na koliko detalja je paženo i šta je engine u mogućnosti...
No to je ljudima nebitno, osim šta će sada mnogi vlasnici PS4 konzola kojima je prezentacija i zehnička strana igre na zadnjem mejstu počet ponovno isto smatrat jako bitnom!
Opet će jedan COD koji vuče nadograđivani engine od dvojke i gdje zapneš za ciglu koja se nalazi na podu biti brodan u abnormalno više primjeraka od ovog remek djela po pitanju tehnikalija u kojeg je uložen ogroman trud...

Sta se tice fps-a meni je u 30 duplo ljepse i bolje nego u 60.

Ovo je za hlađenje od par dana!
Čisto trolanje...

Offline Nexus

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #184 u: Svibanj 09, 2016, 19:33:28 »
Izjava da to nije tehnički vrhunac PS4 je najobičnije marketinško sranje, zašto su onda odustali od 60fpsa ako konzola ima još brdo neiskorištenog potencijala? Da, sigurno zbog boljeg filmskog iskustva u 30fpsa kava1

Nije vrhunac možda u smislu da je moguće stvoriti "iluziju" naprednijeg nastavka na istom hardveru korištenjem raznih trikova tijekom programiranja ili na optimiziranijem engine-u, ali pošto se radi o jako sposobnom 1st party studiju koji se s konzolom druži od razvojne faze, sumnjam da to već nisu i sada napravili i opako se približili maksimumu kojeg je iz konzole moguće izvući.
Valjda developer zna sto govori i to dev poput ND-a.
Najveći problem je vrijeme za dosegnuti 60 fpsa. Sigurno se može, ali to je odabir developera hoće li žrtvovati fps za lijepsu igru ili ce izabrati veći fps.
Pricekaj 2 godine za TLoU pa ce vidjeti na sto su mislili kada kažu da ima još dosta prostora jer im je ovo prva igra na novom hardveru. Ne bi vjerovao koliko se mogu progurati granice. Pogledaj U1 i U3 na PS3 ili Resistance 1 i 3.
U3 i TLoU isto...

Offline Thergothon

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #185 u: Svibanj 09, 2016, 19:35:06 »
@bartul

Nije problem napraviti ljepšu igru, sve je stvar kvalitetnih artista.

Ima puno (meni osobno) ljepših igara od  Crysisa 3, ali to ne znači da su tehnički automatski superiornije.
Osim toga, bitno je i ono ispod haube (fizika, AI itd.) što u većini nastavaka ostaje nepromijenjeno.

Fps neću komentirati, ali 60 je duplo fluidnije i responzivnije jer vidi vraga, utječe i na kontrole tj. anulira input lag.

Offline ManTheRamparts

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #186 u: Svibanj 09, 2016, 19:37:30 »
Ovo za fps je za pred streljački vod.

Offline doktor1

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #187 u: Svibanj 09, 2016, 19:39:00 »
Čist sranje od komentara.
Uredu je reći da nekome ne smeta 30 FPSa, jer ne smeta ni meni kada igram igre; stavim postavke i zaključam FPS na 30 da mi ne trči gore dole, ali tvrdit da je 30 "duplo" bolje od 60 i slična sranja su čista glupost!

Offline bartul_9

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #188 u: Svibanj 09, 2016, 19:41:55 »
60 fps-a bi mi znacilo mozda u igri poput CS GO, al sve igre poput AC, GTA5, Uncharted meni izgledaju i djeluju puno bolje u 30 fps-a.Kazu ljudi 30 fps-a filmsko iskustvo, al eto vidis meni je to puno ljepse.Nebi mogao zamislit GTA5 u 60 fps-a, preruzno mi je, imam osjecaj da auta letaju oko mene, u 30 mi je doslovno pogodeno.Potpisao bi 30 fps-a do kraja zivota.

Jos jedan primjer Alien Isolation meni je to u 30 fps-a savrseno, doslovno filmsko iskustvo, u 60 mi je cudno i prebrzo.Iskreno 60 fps-a mi znaci jedino u online napucavanju poput BF4.

Razumjem da nije problem i da je stvar artista i koliko ce to ljepo izgledat.Ode pricamo o kvaliteti grafike, evo bas gledam recenziju prije i covjek kaze da nije ovako dobar Antialiasing na konzolama nikad vidio kao u Uncharted4.Lightening efekti, sjene, fizika i sve ostalo je savrseno, mislim pogledaj samo fiziku vozila, vidi se da je full pogodeno i dostojno jednog GTA5.

Kad ljudi iz ND kazu da mogu jos, ja sam uvjeren da ce im sljedeci naslov bit jos bolji i kvalitetniji.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline doktor1

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #189 u: Svibanj 09, 2016, 19:43:22 »
Netko nezna o čemu piše.
Kakvo vražije letenje auta na 60 FPSa?!?!?

Zato bolje prestat pisat nebuloze po tom pitanju!

Offline bartul_9

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #190 u: Svibanj 09, 2016, 19:45:33 »
Ja ti kazem da meni auta letaju i sve mi se dogada prebrzo i jednostavno mi je 30 fpsa savrsenstvo i kad bi morao igrat GTA5 u 60 fpsa da bi mi jednostavno bilo ruzno i neprirodno.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline ManTheRamparts

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #191 u: Svibanj 09, 2016, 19:46:16 »

Offline Thergothon

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #192 u: Svibanj 09, 2016, 19:49:33 »
Ode pricamo o kvaliteti grafike, evo bas gledam recenziju prije i covjek kaze da nije ovako dobar Antialiasing na konzolama nikad vidio kao u Uncharted4.Lightening efekti, sjene, fizika i sve ostalo je savrseno, mislim pogledaj samo fiziku vozila, vidi se da je full pogodeno i dostojno jednog GTA5.

Kad ljudi iz ND kazu da mogu jos, ja sam uvjeren da ce im sljedeci naslov bit jos bolji i kvalitetniji.

Moguće je, ali vjerojatno uz neke kompromise, ovisno o tome kakav tip igre radiš i na što se fokusiraš.
Ako mogu bolje na svim poljima bez ikakvih kompromisa - super za nas igrače, nije da se žalim.

Pogledaj npr. taj GTA5 kojeg spominješ, izgleda puno bolje od GTA4, ali po kojoj cijeni? Fizika je jako okljaštrena, znači kompromisi...
« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2016, 19:53:12 od Thergothon »

Offline bartul_9

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #193 u: Svibanj 09, 2016, 19:55:30 »
Znam da jesu, pogledao sam te videe usporedbe.

Nezz jel to iz tog razloga, ja bi prije rekao kako je u GTA5 sve dosta pojednostavljeno da bude sta pristupacnije i lakse.Npr. voznja u GTA5 je puno laksa i pristupacnija, dok je u GTA4 dosta realnija i izazovnija, nezz jel to stvar mjenjanja fizike i proljepsavanja igre ili su jednostavno zeljeli napravit pristupacniju i laksu igru.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline blowfish

Odg: Uncharted 4: A Thief's End
« Odgovori #194 u: Svibanj 10, 2016, 08:49:32 »
Ma što leti u 60 frejmova, jebote? Tebi onda u stvarnosti sve leti jer eto, real life nije zaključan na 30 frejmova?

U igri ništa nije brže, samo je fluidnije i svim normalnim ljudima je to prednost. Razlika je nebo i zemlja. Meni treba barem pol sata privikavanja kad nakon igranja na kompu upalim PS4 i spustim se na duplo manje fluidnu igru.
All work and no play makes Jack a dull boy.