Autor Tema: Basher Brake Mod za T500RS Pedale  (Posjeta: 3807 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Basher Brake Mod za T500RS Pedale
« u: Rujan 21, 2014, 18:44:38 »

Iako su pedale već po defaultu jako kvalitetne, uvijek ima korisnika koji preferiraju ekstra tvrdu kočnicu koja omogućuje intuitivniju vožnju.
Da tijekom vožnje bez ABS-a ne razmišljaš do koje granice je potrebno pritisnuti pedalu, već prema osjećaju prenosiš potrebnu (bez straha da ćeš blokirati kotače ako se malo opustiš i muški stisneš) silu pritiska, a kasnije memorija mišića noge praktički automatski odrađuje posao. Default pedala kočnice je negdje do 3/4 puta/pritiska relativno "meka" a na zadnjoj četvrtini dolazi u kontakt sa nešto tvrđom oprugom i u početku mi je to pasalo, ali preferencije se mijenjaju. Isprobao sam i "realistic brake mod" koji dalazi u paketu s volanom, ali mi nije pasao pa ga više ne koristim. Ultimativno rješenje bi bilo kupiti load cell mod, ali to je investicija od preko 150$.

Na sreću, ponekad one banalno jednostavne ideje idu najviše u prilog uloženo/dobiveno omjeru. Upravo takvu ideju je imao lik koji je "izmislio" ovaj mod.
Iz pločice koja se dobije uz "realistic brake mod" je izvadio spužvu i oprugu i stavio unutra gumene tj. uretanske umetke koji se inače stavljaju na skejt između osovine i nosača.
Pošto postoje umetci različite tvrdoće, korisnik se može igrati do mile volje dok ne dobije onu idealnu. Mod se proslavio preko noći jer vjerno simulira load cell osjećaj i užasno se jednostavno instalira.

Može svatko sam skočiti do prvog skejt shopa ili naručiti preko ove stranice dva para najoptimalnijih po mišljenju lika koji je zaslužan za čitavu ideju, a uz to se dobije i pločica koja sve drži na mjestu ako se pedale koriste u GT poziciji. Cijena je 25$ s poštarinom:

T500RS Brake Mod Kit | BasherBoards

Ako vam još uvijek nije jasno o čemu se radi, evo ISR recenzije:

Basher Brake Mod for Thrustmaster T500 RS Pedals - Review by Inside Sim Racing
« Zadnja izmjena: Rujan 21, 2014, 18:54:43 od Thergothon »

Offline Jadran 73

Odg: Basher Brake Mod za T500RS Pedale
« Odgovori #1 u: Rujan 21, 2014, 18:59:59 »
Super stvar ALI u vecini skate shop-ova imas to za kupit i  cijena je cca 40-50 kn s tim da sam mozes birat tvrdocu tih gumica a onu metalnu plocu sam napravis  kadt1kažem
CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS

Offline Thergothon

Odg: Basher Brake Mod za T500RS Pedale
« Odgovori #2 u: Rujan 21, 2014, 19:07:09 »
Znam, ali blizu mene nema baš ni jedan skate shop, a random naručivanje preko neta + poštarina i isprobavanje bi me moglo doći puno skuplje od 25$.

Vjerojatno idući mjesec budem naručil, većina ljudi jako hvali taj set pa idem na malo skuplju, ali već provjerenu varijantu  ;D