Off-topic > Tehnički kutak

Novosti iz hardware svijeta

(1/22) > >>

the_prodigy:
Vidim da nema teme vezane za novosti o PC hardware-u tipa nove serije grafičkih kartice koje trebaju izaći ili su tek izašle, diskovi, kućišta, napajanja i slične stvari koje se pojavljuju na tržištu ili će se tek pojaviti..

Ako netko naleti na nešto zanimljivo, trpajte ovdje  thumbs1

Ja sam na ovo naletio i fascinira me to da već sada imaju grafičke kartice od faking 24GB rama, a nama muzu lovu malo po malo sa današnjih 4GB, tj. 6 ili 8GB koliko ima Titan-Z kojeg cijene maltene 10 soma kuna..

MEET TESLA K80
Meet the Tesla K80: Nvidia's most powerful graphics card yet has an insane 24GB of RAM | PCWorld

doktor1:
Ali ta kartica nije namjenjena igranju... Niti služi tome...

the_prodigy:
Znam da nije, nego sam htjeo reći da ako već sada imaju kartice sa 24 GB, sigurno bi mogli napraviti i desktop verziju sa isto toliko, samo normalno neće, to je tako.. Dok mi dobijemo verziju sa 24GB za nekih 10 godina, oni će imati computing kartice od 100GB..

doktor1:
A cjena desktop kartice sa 24GB!?

Wulf:
Pa nema smisla da imaš desk verziju od 24GB. Kolko ti je napajanje potrebno i ostale čičarije?
Ako će ići toliko daleko da naprave igre i nešto slično za što ti je potrebno to... onda mislim da su pretjerali ;D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju