Autor Tema: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015  (Posjeta: 28981 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline speedy56

Odg: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015
« Odgovori #75 u: Veljača 01, 2015, 17:18:10 »
Ja mislim da to skrivanje ne prolazi...
ha, sad  cer1njo
Citat:
Piola said he can't draw the car because of its livery!  :shock:

Well played Red Bull. Well played.  =D>  =D>
Giorgio Piola, radi analize za Auto motor und sport

Offline doktor1

Odg: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015
« Odgovori #76 u: Veljača 02, 2015, 21:31:59 »
Ljubav je i dalje tu  cer1njo

Formula 1 2015 Test Jerez 2 Day Horner Saluta Vettel sulla Ferrari SF15T - YouTube

Offline speedy56

Odg: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015
« Odgovori #77 u: Veljača 18, 2015, 18:44:35 »
Citat:
Formula 1 drivers will be banned from changing helmet designs in-season under new rules set to be introduced this year, AUTOSPORT can reveal.
ave1 fpalm1 cer1njo

Offline Cole™

Odg: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015
« Odgovori #78 u: Veljača 18, 2015, 22:15:50 »
To je inače stvarno bitno. Šta oni izmišljaju toplu vodu.  fpalm1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline speedy56

Odg: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015
« Odgovori #79 u: Veljača 19, 2015, 06:08:17 »
Najjace mi je ono... 2 momcadi propale, jedna u uzasnoj situaciji, drugu vozaci trebaju financirat, Mclaren nema title sponzora i onda je ovo rjesenje svih problema
Bio sam s frendom neki dan, pratio je F1 zadnjih godina, ali je  prestao kad je vidio kako Vettel mijenja kacige fpalm1

Offline speedy56

Odg: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015
« Odgovori #80 u: Veljača 19, 2015, 15:21:59 »
9 auta u Catalunyi, jedan (guess who) je u garaži od podneva nakon što su otkrili (veći) problem s Mgu-K, dakle 8 auta u voznom stanju, staza je cca 4.5km, dakle nekih 500m prostora za svaki auto na stazi i ovi dva su se uspjeli bubnut  ave1




Znam da mi matematika baš i ne drži vodu  fpalm1, ali ne pamtim kada sam zadnji put vidio sudar između 2 bolida na testiranju.
Pretpostavljam da Nasr išao trkačom putanjom jako sporo, pa je Vučica krenula preći s unutarnje, ovaj ju nije vidio i BUM!
Nije neka kvaliteta fotke pa se ne vide tragovi kotača

Offline speedy56

Odg: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015
« Odgovori #81 u: Veljača 22, 2015, 14:39:41 »
Alonso se slupao na izlazu iz 3. zavoja.
Nije bila velika brzina prema Vettelu (bio je iza njega), nekih 150km/h, ali je navodno problem bio u ERS-u, koji je navodno Fernandu priuštio mali šok (iako bi se šasija [surviving cell] trebala ponašati kao Faradayev kavez). Odvezen je u bolnicu, pri svjesti je i govori. Dok su ga vadili iz bolida se tresao i bio je ošamućen, zato je najvjerojatnije ovo o ERS-u

Inače, Mclaren, odn. Hondu cijeli test muči Mgu-K, jedan od sastavnih dijelova ERS-a.
Button vozi popodne (prema planu, nakon što je jučer imao malo krugova, a Alonso prekjučer dosta). Još nema službene izjave koja bi objasnila sudar, ako ne vidimo Buttona više na stazi, ne bih se iznenadio da se radi o velikom Hondinom propustu

Slike

Fotos Barcelona F1 Test 2015 (Tag 4): Die Bilder vom vierten Testtag (Bildergalerie, Bild 1) - AUTO MOTOR UND SPORT (treba malo listati)

Edit - ne znam zašto mi ne pokazuje link od Marce, probajte me quotati pa c/p

Offline DogZy

Odg: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015
« Odgovori #82 u: Veljača 22, 2015, 21:02:36 »
McLaren Formula 1 - Report: Barcelona Test Day Four

Citat:
Unfortunately, we were unable to complete the day’s programme after Fernando suffered an accident at Turn Three just before lunchtime. Although conscious, and able to speak with the circuit’s medical team, he was flown to a nearby hospital, where he was given CT and MRI scans as precautionary measures. He was uninjured, but will remain in hospital overnight.


Boullier
Citat:
Fernando’s accident was just one of those things that happens in testing. Fortunately, he’s fine, but was concussed during the accident, which therefore required an overnight stay in hospital as a precaution. That’s normal practice after a concussion. Inevitably, some media reports have sought to exaggerate the severity of the incident – it was just a normal testing accident.


Nisam pratio testiranja, ali vidio da Mercedesi i dalje rokaju. Ferkan dobar, FI isto dobra (iako je vozila na SS gumama), Williams tiha voda brege dere itd.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline speedy56

Odg: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015
« Odgovori #83 u: Veljača 22, 2015, 21:19:47 »
Nisam pratio testiranja, ali vidio da Mercedesi i dalje rokaju. Ferkan dobar, FI isto dobra (iako je vozila na SS gumama), Williams tiha voda brege dere itd.
F! ti je u Barceloni s bolidom iz 2014., tek sljedeći tjedan dolazi 2015..
Pascal Wherlein je vozio za njih i Mercedes u istom danu (prvi dan) i bila je razlika u krugu desetinka (+/-). Što uz puni tank može sugerirati da možda imaju i previše balasta. [inače ok vozač, fino vozi u DTM-u,i Mercov test vozač, ima km u simulatoru, dakle nije utjecaj njega]
Danas je Rosebrg odvezao 2. najbolje vrijeme na mediumu.

Ferrari je napravio veliki skok, moglo bi se reći i očekivano jer je F14-T imao par konstrukcijskih greška (npr. tank ulja u getribi, ovjes zadnji i prednji...). Red Bull muči Renault, između redaka su otpisali ovu sezonu, koncentriraju se na 2016 s PU.
Williams ima neki svoj program i to dere (kao i u petak 2014) pa prolaze ispod radara. Kod njih je veliko pitanje koliko su downforcea uspjeli naći, teraju tu svoju filozofiju low draga, ali treba im DF-a ako misle zapapriti Mercu.

Prema viđenom rekao ih da je poredak
Mercedes
Ferrari/Williams
Red Bull
ostali (teško je mjeriti Lotus, Sauber, FI i TR)

Mclaren ako se riješi svih dječjih bolesti s PU mislim da će do kraja sezone biti jako blizu Mercedesa. U Australiji ih vidim negdje oko (iza) RB-a

---------------------------------

Kolko čudno zvučala ona izjava o vjetru...
Bottas je AMuS-u rekao da je vozio cik-cak po start-cilj pravcu
Citat:
"Der Wind da draußen ist so stark, dass man auf der Zielgerade Schlangen fährt."

A navodno su još neki vozači govorili da je bilo "tricky", nisam našao izjavu nego sam naišao na twitteru

Mali summ-up
Button
Citat:
Very happy to hear my team mate @alo_oficial is ok. Always scary to see a high speed shunt. #Driversunitedforsafety

Hvala bogu  =D>  Ali high speed? 150kph?

A autosport foruma, skrećeni prijevod sa španjolskog
Citat:
A witness of the accident, Jordi Vidal (a photographer) has spoken. He says he saw Alonso driving more slowly than normal, he turned the wheel as if he was going to park the car, then crashed into the wall. He says: "I saw that he was not moving. A doctor came and he touched his helmet, to check if he reacted, but he didn't."

So probably he was unconscious for a while, regained consciousness while still in the car and became agitated. Usual stuff for concussions and explains a lot.
Manje-više sve što je i Vettel spomenuo

Offline DogZy

Odg: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015
« Odgovori #84 u: Veljača 22, 2015, 21:23:27 »
Twitter i autosport forum, tako i ja pratim F1.  thumbs1

EDIT: tnx na mini osvrtu.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline speedy56

Odg: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015
« Odgovori #86 u: Ožujak 13, 2015, 08:27:30 »


Sve što smo do sada vidjeli je po mom mišljenju očekivano (i pod sve mislim na period od Jereza do danas).
Mercedes i dalje liga za sebe i još uvijek nemaju pravog konkurenta. Imali su malih mušica danas (drs kod Rosberga npr), ali ništa prestrašno. Ferrari je tu negdje s Williamsom (Massa nije vozio pa im je program malo podređen, ali ne bih se iznenadio da budu kao prošle sezone - u petak rade neki svoj program i u subotu polete). Još ima mjesta u Ferkanu za napredak (nisu u zavojima na razini Merca).
Red Bull (ponovno, očekivano) malo pao natrag, opet ih muči Renault.
U srednji dio se za sada podijelio na 2 dijela - prvi s Lotusom i Toro Rossom, i drugi s Force Indijom i Sauberom. FI će tokom sezone vjerojatno uloviti neki priključak, a mislim da će odnos snaga između ovih prvih ovisiti od staze do staze (radi PU).
McLaren je još u Barceloni, čak je i zaostatak za Mercedesom tu negdje gdje je i bio. Realno pitanje je hoće li proći Q1

Offline doktor1

Odg: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015
« Odgovori #87 u: Ožujak 13, 2015, 09:00:16 »
To je post za "pravu" F1 temu na forumu...
Počela je sezona...

Offline speedy56

Odg: Formula 1 - Transferi, novosti, diskusije za sezonu 2015
« Odgovori #88 u: Ožujak 13, 2015, 11:21:19 »
a jbg, prvo je bila ova, pa smo onu zajljučali, pa opet ona sad...  cer1njo
Budem ubuduće tamo postao