Autor Tema: Najdraže izmišljene staze  (Posjeta: 4234 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Najdraže izmišljene staze
« u: Listopad 01, 2014, 13:09:19 »
Bernese Alps



Savršenstvo dizajna te vizualno jedna od najimpresivnijih staza ikad.
Nevjerovatno dobar osjećaj voziti po istoj. Nažalost staza je samo virtualna i izmišljenja za Forza Motorsport naslov.


Whether it’s the tight turns or the breathtaking scenery, mountain passes and fast cars seem to play well together. In that spirit, the Bernese Alps distills the ultimate high-altitude driving experience into a state-of-the-art road course the equal of the world’s greatest circuits. This track was inspired by the mystique and challenge of the passes nestled among the highest mountain range in Europe, threading the course along old mountain access roads, through tunnels cut into living rock, under craggy glacier-studded summits, past a luxury ski resort, and down to a quintessentially Swiss mountain town. The course is offered in three challenging configurations. There’s the full Festival Circuit, the Stadplatz variant, and the shorter Club Circuit. The primary characteristic of Bernese Alps is the overwhelming sensation of speed. The tarmac is wide and forgiving, allowing you to stay on the track while maintaining a fast clip; throughout much of the course, you’ll be at full throttle. Despite all the room between the rumble strips, you’ll have to exercise exceptional control to hit the apexes perfectly. Taken as a whole, the Alps course provides the awesome rush of velocity for any racer, but exceptional challenges for those working on honing their Forza skills.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Najdraže izmišljene staze
« Odgovori #1 u: Veljača 10, 2015, 18:20:35 »
Živimo u vremenu tehnologije koja dopušta vrhunski prenesene stvarne staze u naše omiljene racing naslove, ali unatoč tome (po meni) uvijek bude mjesta za izmišljene staze koje često znaju svojom kvalitetom biti rame uz rame s legendarnim stvarnim stazama. Neke od meni jako dragih su:

Gran Turismo/Gran Turismo 3 - Special Stage Route 11

Gran Turismo (PSX) - Toyota Chaser LM | Dual screen replay/gameplay Full HD 1080p


Gran Turismo je poznat po vrhunski odrađenim fantasy stazama od kojih je meni najbolja SSR11. Nažalost, pojavljuje se u samo 2 nastavka u serijalu - u jedinici i u trojki u kojoj je okljaštrena verzija bez tunela s šikanom.

Osim ove staze GT ima još puno legendarnih - Grand Valley Speedway, Trial Mountain, Autumn Ring, High Speed Ring; noćne SS Route 5, Clubman Stage, noćni Rim na dvojki itd.

Need For Speed 4 - Kindiak Park

Jedna od stvari zbog koje su stari NFS naslovi klasici su odlične staze smještene u prirodu. Makar su mi i ostale staze iz četvorke jako drage, Kindiak Park mi je nekak najdraža.

Need For Speed: High Stakes - F50 Kindiak Park


Od ostalih iz serijala se Porsche i Hot Pursuit (PS2 verzija) izdvajaju - pogotovo Porsche s fenomenalnom stazom u Alpama.

Forza Motorsport 5 - Prague

Forza je uvijek po pitanju gradskih staza kaskala za glavnim konkurentom, ali Prag iz petice je instant klasik. Vizualno lijepa staza s odličnim layoutom.

Flawless Lap in the Lotus E21 in Forza Motorsport 5


Forza Motorsport serijal isto ko GT i NFS ima legendarnih staza koje se moraju spomenuti - Bernese Alps, Fujimi Kaido, Maple Valley, Camino Viejo, Iberian itd.

Le Mans 24 Hours - Mulsanne

Ove staze sumnjam da se puno ljudi sjeća, ali meni je općenito igra ostala u dobrom sjećanju. Ostale staze su isto bile izmišljene i kvalitetno dizajnirane za svoje vrijeme. Naravno - Le Mans je bila jedina licencirana staza u igri.

Le Mans 24 Hours (Playable Demo) - Official UK Playstation Magazine 56


Burnout Revenge - White Mountain

Ova staza se u split screenu igrala jako puno. Bilo je još dosta dobrih staza u igri, ali ova se baš izdvojila od ostatka.

[GAMEPLAY] Burnout Revenge PS2 (White Mountain - Eliminator)


Uz ove bi još spomenul Project Gotham Racing serijal koji je od samog početka imal jedne od najboljih gradskih staza u cijelom racing žanru. Četvorka je to još dodatno okrunila s odličnim vremenskim uvjetima.

Koje su vaše najdraže izmišljene staze?

Offline Thergothon

Odg: Najdraže izmišljene staze
« Odgovori #2 u: Veljača 10, 2015, 20:22:27 »
Gran Turismo - Grand Valley

Forza Motorsport - Maple Valley Raceway

Need For Speed High Stakes - Summit

Ima još užasno puno toga, ali neću sve odjednom...


Offline radici

Odg: Najdraže izmišljene staze
« Odgovori #3 u: Veljača 11, 2015, 16:21:58 »
Gran Turismo/Gran Turismo 3 - Special Stage Route 11

lijepa sjećanja p1va

Offline DogZy

Odg: Najdraže izmišljene staze
« Odgovori #4 u: Veljača 11, 2015, 20:54:46 »
Hmm, kod mene se igrao samo GT4, GT5 i GT6. GT4 je kralj, bio i ostao.

Midfield Raceway

GT4 Midfield Raceway 1'08.841 (HQ)


Jedna od najdražih mi trkaćih staza.

« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2015, 20:57:06 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline radici

Odg: Najdraže izmišljene staze
« Odgovori #5 u: Veljača 12, 2015, 00:08:05 »
skoro dobio želju da upalim ps2 šofe1