Anketa

Najbolja Need for Speed igra je:

The Need for Speed (1994)
Need for Speed II (1997)
Need for Speed III: Hot Pursuit (1998)
Need for Speed: High Stakes / Need for Speed: Road Challenge (1999)
Need for Speed: Porsche Unleashed (2000)
Need for Speed: Hot Pursuit 2 (2002)
Need for Speed: Underground (2003)
Need for Speed: Underground 2 (2004)
Need for Speed: Most Wanted (2005)
Need for Speed: Carbon (2006)
Need for Speed: ProStreet (2007)
Need for Speed: Undercover (2008)
Need for Speed: Shift (2009)
Need for Speed: Nitro (2009)
Need for Speed: World (2010)
Need for Speed: Hot Pursuit (2010)
Need for Speed: Shift 2 Unleashed (2011)
Need for Speed: The Run (2011)
Need for Speed: Most Wanted (2012)
Need for Speed: Rivals (2013)

Autor Tema: Izaberite najbolju Need for Speed igru  (Posjeta: 10626 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Izaberite najbolju Need for Speed igru
« u: Siječanj 29, 2015, 22:59:25 »



Need for Speed je možda i najpoznatiji racing serijal u povijesti gaminga. Milijoni fanova i oni koji to nisu odigrali su barem jedan Need for Speed naslov u svom životu. Serijal koji živi već nevjerovatnu 21 godinu iza sebe ima čak 20 naslova. Iako u globalu gledano većina igara u serijalu nisu neke vrhunske igre, čak su neki naslovi bili i teža razočarenja, ali opet većina je pružala guštanje u NFS atmosferi sa skupocjenim jurilicama na predivnim lokacijama uz povremenu policijsku potjeru. Temu je zbog spomenika serijalu koji je dao mnogo arkadnom utrkivanju i nekako (re)definirao žanr, odnosno racing podžanr. Na vama je da kažete što mislite o serijalu, nabrojite najbolje igre u njemu, glasate u anketi u kojoj možete izabrati tri najbolje igre po vašem mišljenju, a poželjno je napisati i koje igre vam nisu ostale u dobrom sjećanju. Neka rasprava počne! :)
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline DeS3InY

Odg: Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #1 u: Siječanj 30, 2015, 00:26:19 »
Moja tri izbora su Porsche Unleashed (zbog voznog modela i štete na autima), Most Wanted [2005] (zbog zabavnog gameplaya) i ProStreet (zbog devijacije od standardnog street racing stila, štete na autima te modela natjecanja unutar igre)

Offline Luckyluke

Odg: Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #2 u: Siječanj 30, 2015, 00:31:35 »
Glasao za Hot Pršut 2, Underground 2 i Shift (2009.) iz jednostavnog razloga što su svojevremeno ostavili najveći utisak na mene.

Offline Cole™

Odg: Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #3 u: Siječanj 30, 2015, 00:44:03 »
Odigrao sam ih sve i nisam puno dvojio.
Need for Speed: High Stakes mi je bila prva igra koju sam igrao kod kuće i zapravo je ostavila najbolji utisak od svih racing igara u to vrijeme.
Ta grafika, taj koncept i ono lišće i zavoji te one govornice što su se dale razbijat - vrh!

Need for Speed: Most Wanted mi je imao dotada najbolju ispričanu priču, iako je uzor iste vrlo jasan.
No bilo je prekul riješavat se one liste. No koliko se sjećam nisam je prešao do kraja.

Need for Speed: Hot Pursuit iz 2010. godine je po mojem sudu najbolji NFS ikada napravljen.
Arkadna vožnja sa gotovo savršenim voznim modelom, koji je prezabavan, prelijepo izgleda te uz fenomenalan koncept utrkivanja i potjera čini jednu vrhunsku NFS igru.
Isto tako količina vozila, soundtrack, staze i vizualna prezentacije mami osmijehe. 90+ kategorija igara, te sigurno jedna od najboljih racing arkada ikada.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Iceman

Odg: Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #4 u: Siječanj 30, 2015, 00:58:26 »
Glasao sam za:

1) NFS Underground 2 - uz ovu igru proveo sam mladost  ;D . Tada sam jako obožavao tuning auta i mogao sam provoditi sate samo namještavajući različite bumper-e, spojlere, usisnike itd itd. Nadam se da će se pojaviti u doglednoj budućnosti Underground 3 ili Remastered.

2). NFS Most Wanted (2005) - uz ovu igru zavolio sam BMW M3  ;D . Isto kao i predhodna vrlo igrana i obožavana igra.

3) NFS Hot Pursuit (2010) - nisam je toliko igrao kao predhodne dvije, ali igra je možda i najkvlitetniji i najbolji naslov iz NFS franšize. Otvorena cesta + Lambo (ili neka druga zvjer)  hug1

Znam da su samo tri izbora, ali moram još spomenuti Shift 2 kojeg sam isto dosta igrao (uglavnom time trial na nordu)  cer1njo

Btw Cole mogao si pored nekih staviti godinu.

Offline Boss302

Odg: Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #5 u: Siječanj 30, 2015, 06:58:11 »
1. Need for Speed:Hot Pursuit 2(PS2 verzija) sate i sate sam proveo priljepljen uz ekran..po mojem misljenju,pravi ned for špid
2.Need for Speed:Underground 2..najvise zbog kastomizejš kola i zvuka. U ovom djelu,svatko je u sebi mogao otkriti svoju RICER stranu cer1njo cer1njo
3.Need for Speed: Prostreet..Neznam zasto se nije ljudima svidao ovaj dio,kad uopce nije los(osim onog glavnog bossa na kraju i iritantnog komentatora)
Meni je bila solidna..Od nastelavanja auta,atmosfere itd.
Proper Job thumbs1

Offline the_prodigy

Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #6 u: Siječanj 30, 2015, 08:02:26 »
Vi ste svi vec vise manje objasnili pa cu samo ukratko poslagati naslove:

1. Most Wanted - najzabavniji, najvise vremena sam ga igrao dok ga nisam presao, taj BMW M3 GTR mi je bio san imati, nebi se ni danas bunio :)

2. Underground 2 - jako zabavno zbog cjelokopne customizacije i brdo brdo opcija. To mi je nekako postalo dio NFS-a, Fast and Furious style, body works, livery, nitro boost..

3. NFS III - jednostavno nostalgija, grafika je izgledala svemirska onda, prolazak kroz te brvnare, lisce, mostove, panduri te ganjaju - Lamborghini - to je bio neki pocetak NFS ere i to je meni obiljezilo NFS sve dok nisu otisli u Underground zonu :)
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline SuperVeloce

Odg: Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #7 u: Siječanj 30, 2015, 10:40:36 »
NFS: Most Wanted kao moj prvi izbor. I dan danas ga znam odigrati. :D

NFS: Underground 2 drugi izbor, otprilike ono što su i ostali rekli. Pružio dosta opcija oko uređivanja automobila. U ovoj i MW sam proveo i najviše sati.

NFS: Hot Pursuit 2010, pravi NFS, kakvog je teško naći zadnjih par godina. Šteta samo što nema mogućnost kustomizacije autmobila(ali je rađen po originalu, pa donekle razumijem i taj nedostatak).

Zadnjih par naslova uopšte nisam odigrao, možda nude i više od npr. NFS Hot Pursuita(2010), ali nisam ih probao pa ne mogu da sudim. Shodno tome moje glasanje može biti irelevantno. Pod tih par naslova mislim na Need for Speed: The Run(koji mi djeluje kao čisti promašaj), Need for Speed: Most Wanted(novi), Need for Speed: Rivals.

Offline CROKiXi

Odg: Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #8 u: Siječanj 30, 2015, 11:23:39 »
Need for Speed: Hot Pursuit 2 - prva NFS igra koju sam igrao, za ono vrijeme meni je to bilo vrh  ;D

Need for Speed: Underground 2 -  naslov na koji sam potrošio dosta vremena, tuning, driftanje xD Jednostavno nije bilo bolje igre  kuul
                                                      Nedavno sam ga bio skinuo i pokrenuo al sam brzo odustao...

Need for Speed: Most Wanted 2005 - odlična priča, također tuning, Clio V6 hug1 Skupljanje bountya , rješavanje blackliste, Razor i njegov M3.
                                                           Prvi auto mi je bio Grande Punto :D

Na ostale naslove nisam potrošio baš previše vremena.
« Zadnja izmjena: Siječanj 30, 2015, 11:26:04 od pajo11 »
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1

Offline Wulf

Odg: Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #9 u: Siječanj 30, 2015, 12:52:31 »
Dvoumio sam se između NFHS i NFSU2, U2 je pobijedio.. Bono se zahvaljuje  cer1njo

1. Need For Speed: Hot Pursuit(2010) - Kaj svi kažete i ja dodajem, zadnji pravi NFS kakvi su prije bili. Zvuk, pejzaž, "oružja", vožnja i osjećaj brzine. Jednostavno sam uživao i to je jedini NFS nakon dugo vremena za kojeg nisam imao kaj puno prigovoriti bez obzira koliko ga god puta igrao. I također da prave izazove. Eventi koje sam prelazio više puta me živciralo i ujedno veselilo jer nije tako jednostavno.

2. Need For Speed: Porsche - Samo zbog toga što je Porsche iako nisam bio toliki fan onda. Nikad nisam odvozio factory drivera do kraja, a prvi put nisam odvozio "campaign". Jako mi se svidio tuning i acc(felunzi, trimovi, etc)  cer1njo
Nakon drugog prelaženja ili kojeg već, imao sam ozbiljniji pristup i puno mi je bolje legla igra. Pogotovo naganjanje pred kraj sa 935i GT1  kuul

3.Need For Speed Underground2 - između MW i ovoga izabrao sam U2 jer mi je bolje izveden natjecateljski dio dok u MW sam uzeo svog Punta i oprao M3 GTR samo tako i to me nije uzbudilo uopće. Dok potjeri ne bi imao izgleda, glupo mi je što imam i protiv M3 GTR hmm
Dvojka je sve što jedinica nije imala i više. I dosta je bilo teško i ako nisi imao prava kola žešće si se namučio, drift također jako dobro izveden i nije bilo bacakanje samo po stazi, downhill pogotovo  ;D
Prvi dio sam prešao 4puta i bio mi je gušt svaki put(sa drugim autom naravno), a dvojka mi je bila malo preveč za prelaziti više puta. Uz sve to obilje auta, tuning opcija, acc opcija, pun kurac utrka, ali premalo para  cer1njo
Možda opet prejdem ponovno jer od zadnjeg puta mislim da mi je bolji komp pa mi se neće vrtiti na 15fpsa na 800x600  fpalm1 cer1njo

Offline Cole™

Odg: Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #10 u: Siječanj 30, 2015, 16:26:19 »
Fino vi glasate, keep it up!
Iako nije previše bilo potrebno budući da su poredane kronološki u anketi, dodane godine izlaska!
Da se dotaknem onih koje nisam spomenuo, a želim...

Need for Speed: Porsche Unleashed. Igra koja je jako nahvaljena i sa jako dobrim ocjenama, meni je bila živi užas. Al baš onako iskreno, nije mi se svidjela ni najmanje.
Need for Speed: Underground 1 i 2 su tada uz Fast and Furious uveli nas klince u nekakav street racing mod i mood i zato nam je rulalo.

Da nisam izabrao tri NFS-a koja jesam, sljedeći na listi bi se našao Carbon. Po meni igra sa sjajnim voznim modelom koja je bila meni osobno predobra.
Dok su oba NFS Shifta bila aktualna, tada sam neznajući za bolje uzdizao oba naslova u nebesa, no radilo se o osrednjim igrama sa jako dobrim elementima, ali i fejlanju u osnovama koketiranja sa simulacijom.
Čak mi je prvi Shift bio impresivniji nešto. Dok sam drugog prednaručio i to mi je bila velika greška! :) Kasnije sam ju preprodajom ispravio.

Sve u svemu uz serijal me veže jako mnogo vremena i sigurno da ću neke od ovih igara sa liste još pokrenut.
Drago mi je da je ekipu uhvatila nostalgija, jer je i mene i to je jedan od razloga zašto sam dobio inspiraciju za temu. Vi ostali isto ste pozvani da se izjasnite, glasate i obrazložite svoje favorite i date svoj doprinos ovoj diskusiji. 
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline versus

Odg: Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #11 u: Siječanj 30, 2015, 19:20:59 »
1 Hot Pursuit 2 (PS2). Jednostavno nenadjebivo, fantastično.
2 Most Wanted . Jako zanimljiv zaokret. Instant ljubav prema BMWu.
.......
3 sve ostale. I underground i shift i carbon prostreet i svašta koje su mi sve blendane u jednu veliku cjelinu, nijedna da je dno al nijedna ni da me posebno dojmila. Ništa kao ove dvije iznad

Offline ManTheRamparts

Odg: Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #12 u: Siječanj 30, 2015, 19:57:57 »
1. High Stakes - definicija NFS-a
2. Porsche - najbolja fizika u serijalu
3. Hot Pursuit (2010.) - povratak korijenima po dosta stvari, ultra-zabavan online

Rivals nisam igral, Most Wanted sam igral demo - sumnjam da bi nekaj posebno utjecali na moj odabir.

Ostatak kaj mi je bil dobar: Hot Pursuit 2 (PS2 verzija), Most Wanted (makar je imal odvratan žuti filter) i prva 3 nastavka (ok, više NFS II SE, nego običan NFS II).

Offline speedy56

Odg: Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #13 u: Siječanj 30, 2015, 20:20:44 »
Underground 2 - prva igra koju sam počeo igrati, po tuningu ju pamtim
Most Wanted (2005) - najbolji NFS po meni
Hot Pursuit (2010) - vozio sam kod frenda par puta i u globalu dojmovi su odlični, točno to kaj bi NFS trebao biti, mislio sam staviti Shift pod 3. opciju, ali kod njega je najveći problem kaj pokušava biti simulacija, a s simom nema veze

Offline doktor1

Odg: Izaberite najbolju Need for Speed igru
« Odgovori #14 u: Veljača 01, 2015, 12:51:30 »
Need for Speed III: Hot Pursuit
Need for Speed: Porsche Unleashed