Autor Tema: Total War: Attila  (Posjeta: 7970 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Total War: Attila
« u: Veljača 19, 2015, 23:11:00 »


Citat:
Total War: Attila is a strategy game developed by The Creative Assembly and published by Sega, released on February 17, 2015 for Microsoft Windows and OS X. It is the ninth standalone game in the Total War series of video games. The game is set in 395 AD, during the transition from Late Antiquity to the early Dark Ages. While the title character will be able to become the leader of the Huns, he won't yet be in power at the start of the campaign.

Total War™: Attila | Total War Official Homepage

@doktore - kakav je Atilla po pitanju performansi u odnosu na Rome 2?


Ha neznam.. Rekao bi da je bolje, pogotovo na kampanjskoj mapi. Tamo mi se FPS kreće od 33-40 dok u borbi imam kakvih 35.. No imao sam borbu sa mojih 30 jedinica protiv isto tako negdje AIijevih i kada je došlo do općeg kaosa FPS je pao na 20! No treba uzet u obzir da je bio uključen MLAA! Sjene imaju ogroman udar na performanse te stavljanjem na najnižu opciju dobije se poveći FPS boost!!
Igram na "quality" postavkama, (to su stare high postavke; još imaju dvoje ili troje iznad) i igra izgleda jako dobro, pogotovo nova kampanjska mapa koja je dizajnirana i odrađena fantastično. I čini mi se da CA ipak sluša i gleda šta rade moderi jer je sada već unutar same igre poveća zoom out mogućnost!



Još sve to u pokretu sa godišnjim dobima, mogučnosću spaljivanja šume itd izgleda zbilja impresivno



Iako prevladavaju smeđi tonovi, igra nije sva u tom štihu. Ima i bojom okupanih lokacija
Jedna moja slika npr...



Ali sve u svemu, rekao bih da je ovo možda najbolji Total War naslov. Različite frakcije, (pogotovo Great Migrators i Nomadic Tribes frakcije sa svojim potpuno drugačijim gameplayom)



Igram sa Ostrogoths frakcijom i moram reći da je totalno drugačije nego išta do sada

Vraćen je family tree skupa sa politikom i to dvoje je odrađeno vrhunski! Kako kažu - igra u igri; treba paziti na "Dominion" i "Control" koji utječu na "Power" ilitga snagu obitelji unutar frakcije te to sve skupa vagati da bude na pravom mjestu. A to se radi pomoću raznih političkih spletki koji se na screenshotu mogu vidjeti pod "Intrigue" tabu pri dnu



Igra je mnogo imerzivnija nego prethidnik te se stalno nešto događa; ovaj oće da ratujem sa ovim, ovaj oće da ženim ovu, onaj napada sa one strane, nevalja politika pa se ljudi bune, onaj kuje urotu i pokušava ubit kralja... Ima svega!
O AI nemogu previše no an TWC Forumu čitam i ljudi su jako zadovoljni...

Tu je i dobrodošao povratak ručnog određivanja novčane cifre kod pregovora, (ROme II to nije imao) te fleksibilni ekran za pregovore radi boje preglednosti..





Općenito je UI drastično informativniji i ljepši nego u Rome II iako su meni ikone jedinica i građevina iz prethodnika bile draže...



Evo, malo više informacija osim samih performansi  ;D
« Zadnja izmjena: Veljača 19, 2015, 23:26:20 od Cole »

Offline Cole™

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #1 u: Veljača 19, 2015, 23:26:53 »
Napravio temu, pa ju imajte.  ;D
Tu nastavite pisat ratničke postove, bitke i sve ostalo.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #2 u: Veljača 21, 2015, 09:45:18 »
Jedno pitanje...
Dali sam ja lud?
Ovo je slika sa užasnim settingom GEM/SweetFX verzije na koju ljudi pišu komentare poput "perfect"



Dok je ovo moja slika kampanjske mape



Pa šta je ljepše?
Mislim, toliki blur, da ne spominjem reatrdirano DOF efekt.... Pa dobio bi epilepsiju nako dva sata igranja...

Evo primjer GEM settinga koji sam napravio za Rome II
Vanilla verzija
Moja verzija

Svi seru kada igre imaju blur i bloom, a onda u pluginu natrkelje tu opciju doslovno da nemoš gledat u ekran jer ti oči krvare...
Tko je lud?
Ja vjerovatno, to se da zaključit, ali osim mene??

Offline doktor1

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #3 u: Veljača 22, 2015, 11:44:57 »
Par slika...










Offline doktor1

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #4 u: Veljača 23, 2015, 12:43:36 »
Odličan je Total War Chronicles
Unutar igre pod Stats ima opcija za upload statistike na internet gdje se u interaktivnoj karti bilježi sve šta se desilo:



Evo šta se je u godinu dana sve već desilo kod mene u kampanji...   ;D
To je tek početak...  sm1jeh

Offline ManTheRamparts

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #5 u: Veljača 23, 2015, 12:46:14 »
Atila, Atila... Ne znam jel još postoji to v Mađariji. Berzence, restoran, imal vrhunski zagrebački. Prije 15+ godina.

Offline doktor1

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #6 u: Veljača 23, 2015, 18:46:10 »
Budući nasljednik krune kojeg sam nedavno oženio - Elsa je dobio vanbračno djete - bastard
Dakle, dobio sam John Snowa   ;D



A ne pa ga neću poslat na sjever Europe da čuva granciu u hladnoći kada odraste  cer1njo

You Know Nothing Jon Snow Part 1 - YouTube

Offline doktor1

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #7 u: Veljača 24, 2015, 20:29:16 »

Offline doktor1

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #8 u: Veljača 25, 2015, 17:54:02 »


Igram sa Saxonsima i imam najbolju kampanju od kada igram Total War igre, (a igram od prvog Shoguna tako da se prvih kampanja baš i ne sjećam najbolje  ;D)
Oni su specifični jer barbari nemaju vojne građevine nego se unaprijeđenjem civilnih obejkata dolazi do željenih vojnih jedinica.



Tu ima jedan problem, a to je šta enciklopedija nije skroz dovršena, (opet nedovršeni djelovi u "finalnoj" verziji igre  ave1  cer1njo  fpalm1) pa se kroz nju nemože saznati koja građevina treba za koju jedinicu no to je ipak pokriveno u novoj opciji "building browsera" vidljivog na gornjoj slici...

Ali inače sve je odrađeno odlično! Baš pozitivno iznenađenje pošto nisam ama baš ništa očekivao od ove igre nego obični reskin Romea II.
Ipak, bio sam u krivu. Političke igre, razni questovi, ogroman overhaul agenata koji više nisu niti približno moćni kao u RII, (tko je igro zna o čemu pričam) već kroz svoje akcije polako napreduju i otključavaju ostale mogućnosti
Opsadne bitke, (siege battles) su vrhunske radi mogućnosti spaljivanja ama baš cjelog grada, (a i ako par krugova držimo opsadno stanje gradovi će izgledat oronulo i uništeno). Kako grad obuhvaća vatra te se širi moral neprijateljskim jedinicama pada ovisno o postotku štete. Svi oni screenshotovi sa gorućim gradovima ipak nisu bili lažno reklamiranje  thumbs1
Još nisam imao bitku da AI napada moj glavni grad provncije no imao sam par ogromnih bitki na običnim bojnim poljima i AI je jako dobar. Na hard težini treba razmišljat i koristit pravu taktiku da bi se pobjedila podjednako jaka vojska; a još su dvije težine iznad...
Volio bi kada bi uveli ironman mod i za ostale težine, a ne samo legendary! Ali možda i to dobijemo jer je CA uvrstio mnoge stvari koje su im fanovi predlagali posljednjih godinu dana



Već sutra sa velikim patchem dolazi Longbeards Culture Pack gdje se nastavlja bezobrazna DLC politika, I stvar nije u novim frakcijama već u ovom segmentu:
"Alongside new units, buildings, ancillaries, traits and objectives, this culture pack also includes a new mission feature, titled “The Lay of Ybor”. This presents you with a series of linked narrative events. As events unfold, you will direct the actions of a fabled hero through a series of branching narrative choices. As the story draws to its conclusion, Ybor himself becomes available as a general for your armies, complete with traits that mirror the choices you’ve made."
Odličan dodatak koji je trebao biti FLC... Ali tu nema pomoći...
Iako bilo je nešto gdje je postojala opcija da ovaj Longbeards bude besplatana za sve:

"If we beat the Company of Heroes community, you all get free DLC for ROME II (Black Sea Colonies) and a new piece of content for ATTILA if you own/buy it"


Offline doktor1

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #9 u: Veljača 28, 2015, 04:22:48 »
Kako dobro napravljeno!!! Samo je korišten mod za kameru!! :ave: :thumbs:

Attila Cinematic - Apocalypse - YouTube


Pa da igra ne izgleda impresivno!

Offline doktor1

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #10 u: Prosinac 01, 2015, 15:57:30 »
10.12 dolazi ekspanzija - Age of Charlemagn; ljepe prmjene na unit cards, tech tree i općenito user interfaceu djelu...













Total War: ATTILA - Age of Charlemagne - In-Engine Cinematic - YouTube

Offline doktor1

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #11 u: Prosinac 02, 2015, 18:32:10 »
@Praetorian

"Stavio sam igru na SSD"  cer1njo







 cer1njo

Offline Praetorian

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #12 u: Prosinac 02, 2015, 18:37:36 »
U jebote koliki boost. Znam koja mi je iduca investicija!!!

Otvori sticky temu na Tw centru

Offline doktor1

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #13 u: Prosinac 17, 2015, 14:21:27 »
Igram kampanju sa Merciom na Normal i jako je teško... A može biti da sam i ja krenuo sa krivom politikom i saveznicima/neprijateljima.
Nemogu skrpat kraj sa krajem da razvijam gradove, vojska mi je skupa, a imam samo dvije vojske itd...
Ali nedam se, pokušat ću spasit kraljevstvo...

Jako mi se sviđa medieval filing te promjene i dodaci koji su došli sa ovom ekspanzijom!


Offline doktor1

Odg: Total War: Attila
« Odgovori #14 u: Prosinac 19, 2015, 16:44:23 »
Pogled na kampanju:

Total War: ATTILA - Developer Spotlight - Age of Charlemagne Campaign Pack - YouTube


Attila je sa svim dodacima najispoliranija TW igra; must igrati za sve ljubitelje Total Wara