Autor Tema: Serije koje gledate?!  (Posjeta: 250095 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline blowfish

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #750 u: Svibanj 12, 2017, 09:28:47 »
Pogledao prvu sezonu The Expanse. Serija je top!
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Alnor

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #751 u: Svibanj 15, 2017, 20:33:07 »
Twin Peaks (TV Series 1990–1991) - IMDb
Sezonu 2 upravo počel...  shy1

Offline blowfish

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #752 u: Svibanj 17, 2017, 10:06:15 »
Završio sa 13 Reasons Why.

Ide na bolje kako se serija bliži kraju, zadnje dvije epizode su definitivno najbolje. Brutalno iskrene i pogađaju u sridu.

Nisam pretjerano oduševljen serijom jer je radnja, za moj ukus, ipak dosta spora i nedovoljno dinamična, ali svakako odskače od svega što sam do sad vidio. Odlično ukomponirane retrospektive i sjajno građenje priče, sjajna gluma i režija, no ipak manje napeto i neizvjesno nego što se na početku dalo naslutiti.

7/10 od mene.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Luckyluke

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #753 u: Svibanj 17, 2017, 15:19:10 »
Ako se ozbiljno pristupi ovome mogla bi bit vrlo zanimljiva serija, nadam se da hoće  shy1

The Witcher će dobiti seriju Netflixove produkcije | HCL.hr

Offline c0bra123

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #754 u: Svibanj 19, 2017, 16:39:49 »
I ja sinoć završio sam 13 Reasons Why. 7.3/10

Predobra drama, dobro ispričana, loše završena. Mogli su malo produljit, a ovako nadam se da će izać zadnja sezona da objasni šta je bilo sa radnjom koja me je baš zanimala. A ovako sam ostao paf, ni tamo, ni vamo.

Serija je išla tokom koji se nije mogao prepostavit i dobro su slikovito prikazali život tinejđera u depri. Ne daj Bože nikom, nadam se da će tijneđeri koji ovo budu gledali izvuć pouku.

Na pola sezone sam se "navikao" na prebacivanje scena iz bliske prošlosti u sadašnjost. Nekad bude jasno, a nekad ne dok ne počme priča ili neki detalj.

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline radici

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #755 u: Svibanj 27, 2017, 22:01:35 »
ncis-sez 14 gotova
ko će dočekat 9 mjesec i sez 15......... thumbs1

Offline Thergothon

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #756 u: Svibanj 29, 2017, 23:37:11 »
Twin Peaks (TV Series 2017– ) - IMDb

Konačno nakon 25 godina nova sezona!
Prije gledanja 4 epizode koje su trenutno vani, naravno da se ponovilo gradivo i ponovno pogledale prve dvije sezone i film/prequel (Fire walk with me) plus deleted scene iz istog.
Bez toga nema smisla niti pomisliti gledati ovo čudo jer riječ je o klasičnom David Lynch izdanju koje definitivno nije za svakoga, obožavaš ga ili mrziš.

Srećom pa spadam u prvu grupu i veliki sam obožavatelj njegovog cjelokupnog opusa i jučer sam u dahu progutao 4 dostupne epizode. Temelji su tu, misteriozno, atmosferično, sjebano, nadrealno...
Uz pokoju nostalgičnu referencu koja svakom istinskom fanu izmami osmijeh na lice, uglavnom, jedva čekam novu epizodu iduću nedjelju. Vibra je totalno "Lynchovska" ali po dosta stvari odudara od prve dvije sezone za sada, iako meni ni malo ne smeta, a vjerojatno će se dosta stvari promijeniti do kraja, odnosno preseliti većinu radnje na poznatu lokaciju.

Offline ZoNTrA

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #757 u: Svibanj 31, 2017, 21:43:35 »
Ja krenuo s originalnim Twin Peaksom. Pogledao prvih 7 epizoda. Za sad sam odusevljen. Ali i opcenito volim Lyncha.

Offline Alnor

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #758 u: Lipanj 01, 2017, 01:57:48 »
ja sam na početku druge sezone :)

Offline blowfish

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #759 u: Lipanj 26, 2017, 17:47:39 »
Pogledao cijelu sezonu Van Helsinga u dan i pol.

Stvarno ne znam zašto ima ovako nisku ocjenu na IMDB. Jest da je IMDB neobjektivno smeće, ali ovo mi je ocjena za neko ispodprosječno sranje. Po meni zaslužuje nekih 7.5

Serija zapravo želi biti Walking Dead sa vampirima umjesto zombija, ali s obzirom da je Walking Dead otišao u potpuno pogrešnom smjeru, ovo mi je trenutno bolje i zanimljivije. Naravno, ima nekih klišeja i predvidljivih scena, ali mislim da generalno što se tiče pravca u kojem priča ide te likova i radnje serija ima potencijala. Par twistova je fakat dobro odrađeno.

Često pretjerujem sa reviewima u jednom ili drugom smjeru, ali jednostavno ne volim kad se pristojna serija popljuje i ne dosegne potencijal zbog generalne povodljivosti ili pak prosječna bude dignuta u nebesa radi redatelja, glumaca, prošlosti i šta ti ga ja znam. Treba bit realan, a ovo realno vrijedi pogledati ako vas zanimaju te neke fantasy stvarčice.

P.S. Van Helsing je žensko  kava1
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline bartul_9

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #760 u: Srpanj 17, 2017, 23:38:29 »
Poceo sam pratit Twin Peaks i napokon sam naletio na nesto sta mi je po gustu i od prvog trena sam se odma zakacio za pricu i likove, a o nostalgicnoj/melankolicnoj Jesenskoj atmosferi da ne pricam., Stvarno vrh, jos gledam seriju u 4:3 formatu sta me odma lansiralo natrag u 90te. Agent Cooper je kralj totalni i bas mi se svida kako rjesava slucaj koristeci neke nenormalne metode i svoja luda vjerovanja. Bas imam osjecaj da serija ima duboku pricu i pouku o zivotu i samom postojanju. Trenutno sam na 5. epizodi, a vidim samo su dvije stare sezone. "To mora bit dobro kad je tako kratko", rekao sam sebi prije pocetka gledanja i cini se da sam bio u pravu. Javim vise dojmova kasnije, al eto barem sad imam nesto u sta mogu utonit kad uhvatim slobodno vrjeme kojeg trenutno i nemam bas puno.

Pogledao i novi nastavak GoTa.. Odlicna prva epizoda, prva scena je bas bila onako, slatka.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Thergothon

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #761 u: Srpanj 17, 2017, 23:47:57 »
Prva sezona više vuče na teen sapunicu u određenim trenucima, iako odlična i jako atmosferična s istančanom mystery notom, tek u drugoj sezoni kreću prave Lynchovske stvari koje su svojevremeno loše prihvaćene, ali s vremenom je sva neshvaćena genijalnost isplivala na površinu i postala kult i praktički dio pop kulture s gomilom inspirativnih referenci kroz sve moguće medije.

Pripremi se na razbijanje glave oko nekih stvari nakon što sve pogledaš + nakon druge sezone se baci na film: Twin Peaks: Fire Walk with Me (1992) - IMDb
Koji je u suštini odličan, ali su sjebali stvar tijekom same promocije, reklamiran je kao nešto što nije - samostalni slasher horror  fpalm1 fpalm1 fpalm1
Zato je i pokupio puno loših kritika, plus puno scena (par sati) je izbačeno (prije par godina su postale u potpunosti dostupne za pogledati) jer se nije uklapalo u format jednog filma, a zapravo se radi o brutalno dobrom prequelu namijenjenom fanovima koji su upoznati sa svijetom Twin Peaksa.
« Zadnja izmjena: Srpanj 17, 2017, 23:56:51 od Thergothon »

Offline bartul_9

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #762 u: Srpanj 17, 2017, 23:55:20 »
Hm, ljep i opsezan odgovor.. Ajde neka, meni je vec prva sezona odlicna za sada, misterij je na mjestu i bas me zanima kako i zasto.. Stvarno mi je atmosfera u seriji vrh, al i glumacka postava nista ne zaostaje, simpaticni, smjesni i cudni su svi redom. Zanimljiv mali gradic taj Twin Peaks, nema sta. Malo me podsjeca na Alan Wakea i onaj gradic u kojem je bio.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Thergothon

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #763 u: Srpanj 17, 2017, 23:58:34 »
Još sam editirao prethodni post...
I da, tvorci Alan Wake-a su veliki fanovi Twin Peaksa i od tuda je došla inspiracija.  thumbs1

Lamp lady iz Alana = Log lady iz Twin Peaksa, a o ostalim stvarima da ne govorimo.  ;D

« Zadnja izmjena: Srpanj 18, 2017, 00:07:49 od Thergothon »

Offline bartul_9

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #764 u: Srpanj 18, 2017, 00:09:03 »
Aha, film ce se gledat sigurno, hvala na preporuki !  thumbs1 Javim vise dojmova kad pogledam drugu sezonu i film, onda se bacam i na trecu sezonu koja je vidim pokupila dosta dobre ocjene.

Mislim da ce mi odigravanje Alan Wakea jos jednom nakon gledanja serije puno bolje sjest.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller