Autor Tema: Serije koje gledate?!  (Posjeta: 249173 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #765 u: Srpanj 18, 2017, 00:21:31 »
Možda bacim neku mini recu nakon što do kraja pogledam treću sezonu.

Za sada mogu reći da je treća sezona dvosjekli mač. Ima jako puno ljudi koji obožavaju originalni Twin Peaks, ali u isto vrijeme ne vole cjelokupni filmski opus Lyncha.
Pogotovo ako si tip osobe koja je naviknuta na utabane staze prezentacije priče gdje u svakom trenu moraš znati svaki detalj, a on je poznat po svojim nadrealnim eskapadama gdje je nemoguće sve objasniti, iako daje prostora za jako puno interpretacija/teorija/rasprava, ali nije ni bit u objašnjavanju svakog najsitnijeg detalja, radi se o samom iskustvu koje se doživi na tom putovanju kroz njegove filmove koje je jednostavno unikatno.

Offline bartul_9

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #766 u: Srpanj 18, 2017, 00:39:13 »
Aha, stvarno si me jos vise zaintrigirao sada. Ma meni je serija odmah kliknula nakon prvih 5 minuta, polako je gledam i ne zurim, ostavim si vremena da upijem svaku epizodu. Za sada sam stvarno prezadovoljan sa svime.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Thergothon

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #767 u: Srpanj 18, 2017, 00:51:02 »
Ovo je također trebala biti serija, ali je otkazana jer televizijska mreža nije vidla potencijal (čitaj profit) u tom projektu. Na kraju je snimio film kojeg kritika i fanovi svrstavaju među najbolje u njegovoj karijeri, baci oko dok budeš imao vremena: Mulholland Dr. (2001) - IMDb

Offline Alnor

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #768 u: Srpanj 18, 2017, 02:18:43 »
nikak da se bacim na nastavljanje gledanja twin peaksa, stao sam na pocetku druge sezone...naci cu sad vremena, serija mi je inace super i obozavam takve atmosfere tog tipa.
mulholland drive sam tek nedavno pogledao i ostao oduševljen, zato sam i poceo twin peaks  šofe1

Offline bartul_9

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #769 u: Srpanj 18, 2017, 06:31:55 »
Ovo je također trebala biti serija, ali je otkazana jer televizijska mreža nije vidla potencijal (čitaj profit) u tom projektu. Na kraju je snimio film kojeg kritika i fanovi svrstavaju među najbolje u njegovoj karijeri, baci oko dok budeš imao vremena: Mulholland Dr. (2001) - IMDb


Cuo sam za taj Mullholand Drive i kako je stvarno cudo od filma, i da ga se treba pogledat par puta da se sve upije kako treba.. Pogledat cu ga sad nakon tvoje preporuke cim prije, i javim dojmove kad ga pogledam.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Cole™

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #770 u: Srpanj 31, 2017, 21:26:01 »


Maznuo drugu i treću sezonu u tri dana. Legendarna serija koju već godinama pokušavam pogledati u komadu, a uvijek sam je gledao na TV-u u prolazu. Jednostavno uživam u njihovom humoru i ne razmišljam previše, tako da ni neznam koja mi je sezona bolja?! Znam da su mi likovi legendarni i je sve nekako suptilno. Krajem treće sezone neke Tedove odluke mi idu na jetra, ali samo zato što sam pičkica i želim da Ted bude sretan. I umro sam na ubacivanje Britney u seriju. Hahaha ha. Stela je <3333333333333
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline bartul_9

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #771 u: Srpanj 31, 2017, 21:48:58 »
Slazem se da je legendarna serija... Takoder sam je samo gledao kad naletim na tvu, a volio bi je pogledat do kraja.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline bartul_9

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #772 u: Kolovoz 03, 2017, 23:57:56 »
Narcos | Season 3 Official Trailer [HD] | Netflix - YouTube


Prve dvije sezone vrhunske, neznam kako ce ovo bit bez Escobara, al izgleda dosta zanilmljivo.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Thergothon

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #773 u: Rujan 05, 2017, 21:15:03 »
Večeras planiram pogledati zadnje dvije epizode novog Twin Peaksa, nadam se da Lynch ne planira novu sezonu i da će konačno završiti sa stilom.
Serija je praktički ekvivalent Half Life-u tj. drugoj epizodi, samo smo ovdje nakon cliffhangera morali čekati 25 godina na novu sezonu.  kava1

Bilo je do sada genijalnih stvari, ali i totalno apsurdnih/glupih/dosadnih uz gomilu likova koji nisu iskorišteni na pravi način. Ne znam, Lynch uopće ne poštuje epizodni format i sam je izjavio da je ovo za njega jedan dugačak film. Imam osjećaj da bi puno bolje bilo pogledati sve u dahu jer ovak dok pratiš kako serije izlaze zna biti razočaravajuće jer nešto začne i onda se na to vrati dok već totalno zaboraviš na to. Prošla epizoda je bila jako dobra, nadam se da me najbolje tek očekuje...

Između toga, dok sam čekao nove epizode TP-a sam ponovno pogledao prvu sezonu True Detective-a i opet sam očaran, ali i razočaran nemaštovitim raspletom o kojem sam već pisao.
Uglavnom, prokleto dobro napisana serija uz vrhunsku mystery atmosferu i glumačku izvedbu koja dodatno potencira cjelokupni dojam. Ekipa koja se žali na tempo i manjak akcije očito nema pojma o ovom žanru i volio bi češće gledati takve po njima "loše i precijenjene" serije. Uvodna tema također rastura i rado joj se vraćam:

True Detective - Intro / Opening Song - Theme (The Handsome Family - Far From Any Road) + LYRICS - YouTube
« Zadnja izmjena: Rujan 06, 2017, 16:38:16 od Thergothon »

Offline Thergothon

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #774 u: Rujan 06, 2017, 16:56:32 »
Večeras planiram pogledati zadnje dvije epizode novog Twin Peaksa, nadam se da Lynch ne planira novu sezonu i da će konačno završiti sa stilom.

Samo da se kratko osvrnem na finale, znači krug je zatvoren a i dalje nemamo pojma o pojmu.  cer1njo
S obzirom da treća sezona izlazi izvan svih ustaljenih okvira i kalupa viđenih na TV-u, bilo je jako naivno od mene očekivati da će završiti na konvencionalan način.
Klasika, dio fanova svršava i već ostavlja bezbroj potencijalnih teorija po netu dok je druga polovica razočarana, ja sam negdje između. Tko zna, možda osvane i još jedna sezona ili film ako bude potražnje pošto je bezbroj stvari jednostavno zanemareno na kraju. Iako ne vidim potrebu za tim jer će se na kraju samo još više pitanja stvoriti, a siguran sam da određene stvari ni sam Lynch ne zna racionalno objasniti i samo su nadrealni umjetnički izražaj koji fanove tjera na stvaranje vlastite interpretacije. Čest slučaj kod njega, ali ovdje je toliko toga nabacano da jednostavno nemam volje glavu razbijati i pretjerano razmišljati, ali se veselim čitanju raznih teorija po netu.

Offline Cole™

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #775 u: Rujan 06, 2017, 17:00:26 »
Jel se da to sve pogledat s obzirom da nikad nisam vidio ni sekunde te serije?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #776 u: Rujan 06, 2017, 17:03:28 »
Misliš zasebno ta treća sezona?

Apsolutno ne, nemoj niti pokušavati jer baš ništa nećeš shvatiti.

Offline c0bra123

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #777 u: Rujan 06, 2017, 17:18:06 »
Taboo

-Počeo od sinoć. Pogledao jednu epizodu nije moj đir ne prirodne te pojave. Ali me baš zanima što je to i zbog čega. Mislim da ću nastavit sa gledanjem, pa makar bilo opasno po život.  kava1

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Cole™

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #778 u: Rujan 06, 2017, 19:12:52 »
Misliš zasebno ta treća sezona?

Apsolutno ne, nemoj niti pokušavati jer baš ništa nećeš shvatiti.

A cijela serija?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Serije koje gledate?!
« Odgovori #779 u: Rujan 06, 2017, 19:35:04 »
Ne znam kaj da ti velim, jednostavno nije za svakoga Lynch.
Velika je razlika između prve sezone koja je dosta prizemna i "sapuničasta" u odnosu na ono kaj kasnije slijedi, pogotovo u trećoj.
Konkretne akcije nema i sporog je tempa, sam odluči...

Njegov Mulholland Dr. (2001) - IMDb si gledao?