Autor Tema: The Voice  (Posjeta: 11914 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luckyluke

Odg: The Voice
« Odgovori #15 u: Travanj 20, 2015, 20:37:44 »
Mislim da bi pitanje trebalo biti kontra; zašto bi itko išao drugačije pjevati od originala ? Ako su svi drugi mogli, zašto ona radi iznimku ? Mislim, ne tražim da ona imitira Hetfielda ili da pjeva u tom pitchu kao on, ali mjenati vokalnu melodiju koja je sama po sebi savršena ?! To mi nejde u glavu. Ali dobro... nekom će se valjda i to svidjet... meni ne.

Offline Cole™

Odg: The Voice
« Odgovori #16 u: Travanj 20, 2015, 20:55:38 »
Mislim da se svidjelo svim onim 72% gledatelja koji su glasali za nju.
To što je ona napravila, što si ti nazvao pod "promjenila" melodiju, je napravilo barem 20 kadidata u ovom showu.
Treba pjesmu napravit svojom i sebe prezentirat kroz pjesmu.

Ali okej, tebi ne paše da se te stvari mjenjaju i to je okej.
Malo nam se razilaze mišljenja i to je isto okej.

Jedino su mi malo mentori preuzeli inicijative u ovom zadnjem nastupu sa svojim kadidatima i to me zasmetalo.
Prolaz Matea u finale me iznenadio i to jako, ali zaslužio je, jer raste iz emisije u emisiju.

A Pjerino iako me živcira kao pojava i osoba, zaslužio je biti u finale.
Bogom dan glas ima.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline DogZy

Odg: The Voice
« Odgovori #17 u: Travanj 20, 2015, 20:59:16 »
To je do tebe.  sm1jeh

Zašto bi uopće itko išao pjevat kao original?
Onda se nemoraju ni natjecat. Nimalo smisla nema to što si rekao.
Onda ne pjevamo u tom showu nego imitiramo samo.

Slažem se.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline ManTheRamparts

Odg: The Voice
« Odgovori #18 u: Travanj 20, 2015, 21:00:48 »
Meni je ok izvedba pjesme, al ništ posebno (osim glasa naravno). Nije mi nekaj pamtljiva izvedba, a i jako je kratka s obzirom da original traje kojih 6+ minuta. Uz to, jednostavno nema šus i težinu originala.

To mi je ujedno jedan od glavnih minusa tih talent showova - uvek odaberu klasike za obradu/prepjevavanje za koje često osoba koja je odabrana da izvede tu pjesmu nema neko poštovanje nego ko da uvek sforsirano pokušavaju napraviti bolje od klasika. Kaj je nemoguće, kolko god ko kaj rekel - klasik je klasik i nije bez razloga tak. Ta Nothing Else Matters mi nikad nije bila nekaj presuper (ima Metallica boljih pjesmi), al nema bezveze takav status.

Istina, preokrenuli su pjesmu naglavačke i nemre se reći da je loše, glas je vanserijski. Al baš da bi se moglo reći da je to - to...

@Cole - dok delaš obradu - nikad nemreš napraviti pjesmu svojom bez obzira kaj napravil jer već na prvom koraku padaš. ;D

Offline Cole™

Odg: The Voice
« Odgovori #19 u: Travanj 20, 2015, 21:09:50 »
Ma znam da.
Inače bez obzira kaj je nekima gejast show ili što im se ne sviđa uopće takav tip showa.
Ovaj The Voice naš je svijetski. Gledam godinama sve slične showowe po vani i primjerice bolji smo nego 75% tih stranih koji nas kao zemlje pojedu.

Jednostavno ove godine smo zrulali s tim talentima i svi odlično pjevaju.
Ali najveći dobitak je rezultiran radom i strukom. HRT se jebeno potrudio oko organizacije, medijski popratio to savršeno, sve je na vrhunskom nivou.
Što se tiče mentora, sve su to priznati umjetnici, jedino Dečak kojeg osobno jako volim zbog njegove glazbe, ipak nije ta krema za biti mentor.

Svoj posao radi korektno i dobro, ali nije glazbena veličina, da odlučuje o "snovima" ** ovih mladih ljudi.

** - to može i bez navodnika, kako se ko nađe...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: The Voice
« Odgovori #20 u: Travanj 20, 2015, 21:18:08 »
Za naše pojmove je i više nego vrhunski show. Mislim, malo sam gledal, al ima kvalitetu za razliku od kojekakvih Big Brothera, Farmi i sličnih bedastoća bez glave i repa.

Al isto tak - kaj ne bi bilo lepo da tak u poodmakloj fazi showa tim vrhunskim glasovima dodaju i originalne pjesme, baš njihove? Onak, za iznenađenje. Mislim da bi puno bolja reakcija bila od strane publike, jer ovak su to samo još neke obrade klasika. Samo jedan u moru.

Šteta je da se takvi glasovi 'troše' na (ipak) samo prepjevavanje hitova.

Sad ovo za umjetnike (Tony, Žak Širak...) tu bi se već dalo raspravljati, jer nije baš da im pjesme imaju neku umjetničku vrednost s obzirom da obojica šamaraju generične pop pjesmuljke. Mislim da onda tim vrlim mentorima ne bi trebal biti problem usmjeriti svoje kandidate u pisanje/izvedbu vlastitog materijala.

Edit: ne kužim zakaj bi bil gejast show? cer1njo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: The Voice
« Odgovori #21 u: Travanj 20, 2015, 21:26:21 »
Otprilike kaj je MTR rekao u onoj poruci. Ne pratim uopće a i glupo mi je jer nikad ništa od toga kod nas. A mora da je ili do nesposobnosti tih pjevača za išta napraviti osim pjevati već postojeće hitove, ili ono drugo, hrvatska svakodnevica, sve boli kifla. Naprave show, i to je to, i onda umjesto da nam razvijaju malo muzičku scenu, rođi se neda ili nema tu interesa i bok


Da se nadovežem na ovo kaj sam rekao, temu, Nininu izvedbu Metaljike moje dobar drugar i Nine općenito  ;D

Ovo što sam gore rekao i dalje stoji, ali evo ovu žensku npr moram pohvaliti jer fakat ima glas i ako ona radi "prerade", svaka joj čast, jer ima odličnih. Ova mi baš i nije, no nije problem u njoj nego kako je rečeno, toj pjesmi ne leži baš taj štih. Iako opet ne tvrdim da ništa osim originala ne valja, ima vrhunskih obrada skroz drugog stila koje su dobre.

Nego da, slažem se Cole sa tobom, osobno ne vidim apsolutno nikakav smisao toga da netko otpjeva pjesmu (tj pokuša) na isti način kako je i u originalu. Odn samo da je drugi glazbenik a zvuk kakti isti. Nema smisla ama baš nikakvo. Dobili smo nešto kakti isto, ali što opet nitko neće voljeti ni cijeniti jer nije original i opet iako "isto", zbog drugačijih instrumenata ili druge boje glasa pjevača npr, bude drugačije ali svi će preferirati original.

Dok s druge strane, ovakvo nešto

Sons Of Anarchy S07E13 - Can't Help Falling In Love With You by Leatherface - YouTube


i jest smisao obrade. Nema apsolutno nikakve veze sa originalom osim jasno teksta i nekih tonova, ali uspjeli su napraviti pjesmu koja će ležati onima koji vole ovakvu muziku, a možda unutra nađu i neku nostalgičnu notu ako su čuli i/ili vole original. Recimo ja sma ovo čuo baš u SoA tokom jedne potjere, i na prvu mi je bila smao muzika koja mi je pasala potjeri, no nakon kratkog vremena sam skužio o čemu je riječ i ono, vau, koja šema  ;D thumbs1

A nazad na Ninu, velim, ak si ona to radi, svaka joj čast, žena uspijeva svom glasu prilagoditi hitove i većinom uspješno. A ako nije do nje, a onda na žalost pak može biti ona situacija kaj je MTR rekao, dobar glas bez nekog talenta. Ali i ne mora, tko zna daju li joj, jel, vidjet ćemo s vremenom
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: The Voice
« Odgovori #22 u: Travanj 20, 2015, 21:31:21 »
Šteta je da se tolko energije i truda utroši u obradu koja na kraju zvuči drastično drukčije od originala. Jednostavno mi nije jasno - kaj im onda ne bi bilo 'lakše' napraviti nekaj skroz novo? ;D

Ili jednostavno vole raditi u kalupu kojeg na kraju skoro do kraja odbace?! ;D

Isto kak Shimmy veli - nije poanta da obrade više ne trebaju postojati, nego je šteta da se s tim glasom ne napravi nekaj više.

Offline Cole™

Odg: The Voice
« Odgovori #23 u: Travanj 20, 2015, 22:04:21 »
Bude ;)
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: The Voice
« Odgovori #24 u: Travanj 20, 2015, 22:35:22 »
Cole optimist  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: The Voice
« Odgovori #25 u: Travanj 26, 2015, 00:29:08 »
Hvala Bogu da je pobjedila.
Ali ovo. Ovo je nezz, savršenstvo savršenstva.
Izvedba da zanimjeniš...

Nina i Jacques: "Euphoria" - The Voice of Croatia - Season1 - Live6

A i ovo...

20 natjecatelja: "Oprosti" - The Voice of Croatia - Season1 - Live6
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: The Voice
« Odgovori #26 u: Travanj 27, 2015, 21:06:06 »
Je, ovo je lijepo no subjekivan sam jer obožavam Gibonnia  shy1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: The Voice
« Odgovori #27 u: Travanj 28, 2015, 13:22:06 »
Mene sa "nothing else matters" nije impresionirala jer sam imao osjećaj ko da je performance dobio glasove, a ne ona kako je otpjevala. Šteta što je užasno kratko trajala pjesma, a taman sam se počeo ježiti. Ok je pjevala, ali slažem se sa većinom da nije ono mamojebački. Valjda su njeni nastupi prije bili čak i bolji. Nisam gledao sve, ako sam naletio, pogledao sam. Ima stvarno dobrih kaj su pjevali i da su stvarno dobro otpjevali.
Nije gejast, iako to možda govoriš zbog Žaka  :P

Voice mi se mnogo više sviđa, smisleniji je i puno bolje od onog sranja XFactora koji sada kopira theVoice, tj. način eliminacije. Od 1 regije sa 246543 zemalja i da se izvuku neki talenti i napravi nešto, tu nema kruha.
Ali kad sam shvatio koncept Voicea dok je trajao, komentar mi je bio "aj napokon nekaj pametno". Izabere te netko, imaš mentora, vježbaš, učiš etc. i kad se usmjeri energija u jednu ili par osoba onda će to biti nešto. Puno cjelovitije i smislenije mi je ovaj Voice nego te XF pizdarije i slično i žiri mi je odvratan tamo  hmm
U Voiceu mi jedino Žak išo na živce, možda zato nisam ni gledao tolko hmm

A ovo što se tiče obrade pjesme... Nemam ništa protiv da se otpjeva drugačije i na svoj način, uvijek je zanimljivo čuti na koje se sve načine može izvesti nešto. Možda čak napraviti i neki duel sa istom pjesmom. Ko će bolje otpjevati vjernije org ili ko će bolje otpjevati na svoj način odnosno svoju verziju.
Ali ne bih imao ništa protiv da su pokušali pjevati što bliže originalu, pa da čujemo kako bi skinuli neke glasove i tonove. Naravno ne sve, one koje mogu, a one koje ne, da prilagode sebi. Opet bi to bilo zanimljivo.

Offline Luckyluke

Odg: The Voice
« Odgovori #28 u: Siječanj 24, 2016, 01:59:57 »
Čudi me da @Cole ništa ne komentira novu sezonu...  ;D