Autor Tema: Fast & Furious serijal  (Posjeta: 12275 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Fast & Furious serijal
« u: Travanj 07, 2015, 00:10:38 »


Da se nahypam na jedan od najdražih filmskih serijala krenuo sam jučer u Fast maraton. Veliki sam fan još prvog filma kada je izašao, a svakoga sam popratio sa velikim očekivanjima i sa velikim oduševljenjem. Neki su zrulali, neki su upali u osrednjost, a bilo je čak i onih koji su me iznervirali sa svojim over the top glupostima. Pa krećem redom, kako sam ih i gledao. Plus na kraju krajeva preostao mi je samo još ovaj zadnji da u kinu pogledam pa da nikome nije palo na pamet nešto reć o filmu, a da nije stavio u spojler tag. Hvala.

The Fast and the Furious (2001) ★★★★

Tu je sve počelo, sa prvim filmom od prije 14 godina. Dana danas apsolutno pije vodu, po svemu osim po tehnici snimanja i što dosta toga kao i u nastavku poslije njega izgleda kao napravljeno računalnim animacijama - govorim o onoj prvoj utrci po noći gdje je sve u glupom bluru ;( Kasnije ipak biva bolje. Rula mi kako su uspijeli uvjerljivo započet cijelu tu shemu o familiji, poštovanju, životnom i racing kodeksu. Ma svaki detalj u filmu mi je sjeo, zato ga i cjenim toliko. Nije mi najbolji, ali je definitivno među boljima. Sada tek vidim koliko je Diesel tu još mlad <3.

2 Fast 2 Furious (2003)  ★★★

Tyrese Gibson odlično se uklopio u film, kao i preseksipilna Eva Mendes. Plavi ljepotan, moj miljenik (kasnije postao) Paul Walker iako još nije počeo ličiti na opakog muškarca, ima tu neku ludost mladost, ali njegova opakost je tek u začetku, više mi vuče na nekog kvartovskog harambašu/huligana. Scene u utrci su dosta kompjuterski smješne, uz neke neugodn loše scene - Suki. Ali Skyline, cijeli drugi dio filma rulaju i izvlače ukupan dojam na dosta solidan. Cole Hauser vječito blizu, ali daleko od svoje dobre izvedbe. Rula i drag mi je, ali uvijek se stopi u osrednjost. ;(

The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006)  ★★½

Najlošiji u serijalu. Makar ima par stvari zbog kojih film nemogu prozvat totalnim promašajem. Pa idemo redom što valja; Han <3, Nathalie Kelley <3 <3 (koja se ujedno pojavljuje i u spotu Brune Marsa - preslatka kujica <3) te svi japanci, uključujući DK-a te Jakuza ekipe. Ti djelovi su mi baš savršeni, uz nabrijanu drift atmosferu, Tokyo i utrke koje jebeno rulaju. Po prvi put tehika snimanja rula beskonačno, a to se nasreću pokazalo kao standard u daljnim nastavcima. Lucas Black aka Sean Boswell; Kriste?! Kakav je to glavni glumac? Nezz, na koju foru su njemu dali lead roll. Užas i strava. Cijeli početak filma, mi je uz njega glupo govno i da nema dobrih dijelova proplakao bi i ostavio bi ga neocjenjenjog.

Fast & Furious (2009) ★★★★★

Ajme kako je dobar, ajme. Rula u apsolutno svakom segmentu. Savršena ekipa, savršena lokacija, priča i što je najbolje negativci. Druga polovica filma mi je uz peti nastavak nešto najbolje u serijalu i nešto najbolje što sam gledao od nekakve akcijske zabave. Scene utrkivanja su fantastične kao i sve vezano za Bragu. Plus lijepo je za vidjet da kako je šest godina od zadnjeg filma u kojem se pojavljuje Walker napokon malo ostario, uozbiljio se i postao opak  i kul; beskrajna ljubav <3. Stvarno mu nemogu nać manu i dajem mu maksimalnih pet zvijezdica, a kada bi preračunavao u decimale, bila bi to čvrsta devetka uz težnju prema gore.

Fast Five (2011)  ★★★★★

Okej šta je ovo bilo?! Znam šta je bilo, pošto gledam sve drugi ili više puta. Daleko najbolji u serijalu. Isto nema mane, plus što sam nakon prvog gledanja bio smoren od nekih scena, primjerice glupi sef, vau sef po gradu, kakva glupa scena. I onda sam gledao making of točno tih scena i shvatio da su upravo to i radili, znači cijela jebena spektakularna scena je jebeno realna i stvarna. Nezz, pri ovome gledanju sam toliko bio uzbuđen i opčinjen apsolutno svakom sekundom filma, da sam cijelo vrijeme bio u ekstazi. A kada su se susreli i pofajtali Vin i Dwayne, dobio sam klasičnu erekciju. Nezz, nemam riječi za ovaj fenomenalan uradak. Ako ovo sedmica nadmaši, uzmima box set bluray izdanja, figurice, majce i sve. Čak mislim da sam gledao ovo u kinu i nezz kako je moguće da mi je sada nakon drugog gledanja ostavio daleko bolji utisak.

Furious 6 (2013)    ★★★

Okej zašto ovo? Zašto su to napravili? Od zadnja dva filma, gdje su zrulali upravo sa stvarima koje su ajmo reć vjerovatne, tj. uvjerljive kao gledatelju jednog filma, naprave praktički sprdačinu. Srećom film ima super atmosferu kao i inače, super scene šore, potjera i toga svega, ali zašto tenk, šta je to bilo? Kakva je to scena u zraku? Nezz, doslovce sam stalno iznova šokiran tom glupošću. Luke Evans malo uz dobre stvari doprinosi boljitku/kvaliteti filma, ali nemogu se oporaviti od nekih scena. Zabrinjavajuće! Ali, Gina Carano KFC/UFC ženski borac u filmu, zna znanje i pokazuje ga, uglavnom već dugo nisam vidio iritantniju akcijsku glupaču. Meh, baš sam sjeban s ovim filmom. Meh.

Furious 7 (2015) ★★★★

Morao sam još danas otić do Cinestara i pogledat ovo kada je hype bio toliko visok i svijež zbog ovotjednog maratona. Prvo da napomenem da skroz razumijem ljude kojima je ovaj film smiješan, over the top i negljedljiv zbog gomile nerealnog sadržaja i sličnog. Ja sam to prihvatio i iako ima pregršt over the top scena, sve su mi itekako gledljive. Cijeli film je zabavan do bola. Početak sa Stathamom mi je bio spektakularan. Tyrese Gibson aka Roman, ukrao je cijeli show. Baš mi je prirodan, presmješan i doslovce sam umirao od smijeha tokom svih njegovih scena. Akcija, lokacije, općenita atmosfera oko svega mi je odlična. Šteta što nije najbolji kao što sam mislio da će biti i kako ga je Vin Diesel najavljivao, ali nije ni tako daleko. Zasmetale su mi jako dvije scene s onom muzikom gdje se sve dojmao kao u filmu Will Ferrella (početak one scene kada promjene odjeću u Abu Dabiju ili kada izlaze iz automobila). U cijelini ga gledam kao spektakl, ali ima toliko toga što je doslovce too much pa mu nemogu dat više od osam i pol. Ono što mi je zgrčilo tijelo, navuklo suzu na oči i izmamilo najveći osmijeh kojeg mogu imat, su zadnji trenuci filma i oproštaj koji su složili i više nego inspiritivno, impresivno i baš onako kao što je to Paul Walker zaslužio. Jedan od rijetkih ljudi uopće koji su nešto zapisali u mome srcu i sada kada ih nema to nešto boli. Tugica. ;(

The Fate of the Furious (2017) ★★★½

Neznam kakva bi situacija bila da sam ga gledao u kinu, ali doslovce prvih pola filma, mi je možda i najgore u serijalu cijelom. Nezz, ali sve mi je nekako pogrešno, nesmješno, baš ostavilo gorak okus, no sreća pa se stvar zaokreće i druga polovica filma je F&F spektakl. Baš rula sve ikad nakon zatvorske scene. Opet na kraju navrle emocije na posveti...
« Zadnja izmjena: Lipanj 14, 2017, 10:00:57 od Cole™ »
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

Odg: Fast & Furious serijal
« Odgovori #1 u: Travanj 08, 2015, 00:14:04 »
Nadopunio post sa zadnjim filmom u serijalu.
Jako sam zadovoljan. Dobio dobar, akcijski spektakl koji teži više nekoj over the top neozbiljnoj akciji, na sreću ne šašavoj.
Četvorka i petica su najkompletniji filmovi, jer su sve scene koncipirane u ozbiljnom tonu.

Ali nakon što sam kmečao na scenu s tenkom u šestici, sada mi nakon ovog videja i nije toliko loša. xD

Fast & Furious 6 | Behind the Scenes | FandangoMovies
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #2 u: Travanj 08, 2015, 00:27:46 »
Slažem se više manje sa svime što si rekao, osim...

Četvorka je meni koliko se sjećam najlošija od ovih post-Tokyo Drift. Ustvari ne mogu se sjetiti u globalu kakav je ali znam da mi je ono ganjanje kroz rudnik ili što je već bilo ispod granice, toliko ubilo film da ne znam... Ono, stvar na koju se spremaju, koja će biti glavni neki dio sa autima je tako loše, nerealno i kompjuterski ali uz grafiku tj filmske efekte iz 1999. napravljena da mi je sve usrala. ALi inače je možda i dobar?

E da, u njemu se prvi put pojavila ona. Predivna je, moj favorit cijelog serijala  hug1

Tokyo Drift mi je koliko se sjećam bio bolji nego tebi, tj mislim da mi je kao film bio općenito dobar, ali da su mi glumci bili loši, odn skroz druga ekipa, nije to to, gdje jedino Hana pamtim kao kul, a glavni lik, ne znam mu više ni ime (čak ni sad kad sam pročitao tvoj post cer1njo cry1). Antipatičan, iritantan, nepamtljiv. Šteta, inače je dobar film.

A za Fast Five i 7 se mislim slažem pak sa svime. Osim scene sa sefom, meni je iz prve bila jako kul, valjda jer je izgledala realno (iako nisma znao da su fakat to radili), tj nije odavala nimalo neku animaciju. Ali najbolji film definitivno u serijalu. Isto kraj sedmice, stvarno su nevjerojatno emotivnih tih nekoliko kadrova napravili s obzirom na to kakav je inače film. Jebenica skroz, svaki detalj  thumbs1 ave1 cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3 u: Travanj 08, 2015, 00:38:22 »
Ja se nemogu odlučiti koji mi je bolji, četvorka ili petica.
Četvorka s rudnikom rula masu. U biti druga polovica četvorke mi je nešto najbolje u serijalu.
No petica je najkompletniji i najbolji film. Taj sef i spoznaja da je sve to što vidimo i napravljeno u making of-u brutalica.

Općenito je bitno kod ovakvih filmova, da si osoba, koja može prihvatiti over the top akciju, druge dimenzije, SF, fantasy i ostale žanrove, da bi se mogli upustiti i prihvatiti film onako kako su ga i oni koji su ga radili zamislili.

Užasno me primjerice smetao jedan lik do mene u kinu, kod sedmice; stalno je dizao ruke, čupao kosu, kao njemu je to bilo previše i borio se sam sa sobom da ne ode van iz dvorane. Mislim ako nije gledao prijašnje filmove u serijalu je debil šta je došao na sedmicu, a ako je gledao šesticu, znao je šta ga čeka. Nezz, baš me užasavaju takvi ljudi, nedaju mi mira i da se upotpunosti opustim.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Fast & Furious serijal
« Odgovori #4 u: Travanj 08, 2015, 11:58:46 »
Nemam ja problema sa tom over-the-top akcijom, nego taj rudnik mi je baš ono, bezveze bio. Ne mogu opisati. I to je jedino valjda što me u cijelom serijalu smetalo što se tiče takvih scena. Kao da gledam lošiju verziju pod-racing utrke iz Fantomske prijetnje
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Fast & Furious serijal
« Odgovori #5 u: Travanj 08, 2015, 12:10:32 »
Dajte još ce ljudi pomislit da se radi o kvalitetnim filmovima

Offline doktor1

Odg: Fast & Furious serijal
« Odgovori #6 u: Travanj 08, 2015, 13:19:30 »
Dali sam već reko da mrzim ovaj serijal, (jesam, znam)  ;D

Ali dobro je kolega Cole reko... Tko ne podnosi over the top... Šic, ća, uzmi novac i bježi od ovog serijala...

Offline manjamax

Odg: Fast & Furious serijal
« Odgovori #7 u: Travanj 09, 2015, 01:00:40 »
Prvi out se slažem s Doktorom. Ne volim taj serijal. Ne sviđa mi se. Razumijem ako ga netko voli, ali nije moja šalica čaja. :)
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Cole™

Odg: Fast & Furious serijal
« Odgovori #8 u: Travanj 16, 2015, 04:36:34 »
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline bartul_9

Odg: Fast & Furious serijal
« Odgovori #9 u: Veljača 03, 2016, 00:23:56 »
Sva prva tri nastavka su mi aviooon, ovi kasnije su dobri, otisli su sa ulica na veliki kolac pa se izgubila neka car koje je meni bila top, al jos uvjek extra.FF filmovi su uvjek imali neku posebnost u sebi, neka pogodena sminka nezz kako bi to objasnio, od soundtracka, zena, auta i svega ostalog, uvjek je sve kidalo.

Kad bi morao bas birat najdrazi to bi bio Tokyo Drift.Od pocetne scene uz onu pjesmu, trku ispred skole i one scene kad kralj proviri s kljucem na njih 10 pa do zadnje trke sve mi je avion.Pogledao sam ga miljon puta, Han pa prijateljstvo, pa ona scena sa pandurima i nitrom, pa prvi pravi drift, pa prvi ulaz u Tokyo garazu uz moju himnu ajme, ajme, pa kad kaze onoj curi "cute litlle toys"..

Nezz jeste znali al kad se uci driftat na onom mulu gdje dva covjeka love ribu.Pa jedan od te dvojice je kralj drifta u Japanu, on je cak vozio auto kad su snimali downhill trke.On i kaze nesto tipa pocetnik, ili nesto kad se on zabije pa mu odpadne spojler.

Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Boss302

Odg: Fast & Furious serijal
« Odgovori #10 u: Veljača 03, 2016, 00:32:27 »
Tip o kojem govoris je Keiichi Tsuchiya, a do njega je nekakav poznati japanski redatelj. Mogli su ubaciti Yamadu "Tarzana" umjesto tog redatelja  ;D

Offline Boss302

Odg: Fast & Furious serijal
« Odgovori #11 u: Veljača 03, 2016, 01:04:39 »
Ja sam mislio na ovog Tarzana al ajde  cer1njo cer1njo

Offline bartul_9

Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline c0bra123


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Fast & Furious serijal
« Odgovori #14 u: Ožujak 07, 2016, 18:12:15 »
Oćemo se načekat... ave1

Da, ali izmedju mora biit 2 filma jos  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.