Autor Tema: Doom  (Posjeta: 45980 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Doom
« Odgovori #195 u: Rujan 27, 2017, 21:45:32 »
Meni je DOOM na konzoli totalna odura. Tip igre di je miš i tipkovnica ipak no. 1.

Offline bartul_9

Odg: Doom
« Odgovori #196 u: Rujan 27, 2017, 21:49:43 »
Ja sam ga presao na PS4 prvi put i odlicno mi je sjeo. To je valjda jer sam se navikao igrat pucacine na konzoli pa mi nije nista cudno, al slazem se sa tobom. Tek kad ga zaigras na PCu to je onda to. Mozes se puno bolje kretat i bas sve izgleda kao ples izmedu demona.

Moze se odlicno igrat i sa kontrolerom, al kao i svaka pucacina mis i tipkovnica su zakon, mada ponavljam, ima mahera koji igraju sa kontrolerom barem 10 klasa bolje nego ja i 99 posto ljudi sa misem i tipkovnicom.

Nezz ja na to gledam kao i na strategije, tek kad se igraju sa misem i tipkovnicom to bude to.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline ManTheRamparts

Odg: Doom
« Odgovori #197 u: Rujan 27, 2017, 21:54:52 »
Recimo, meni je Titanfall bolji, zabavniji na gamepad, al ovo... Dok sam zavrtel, ko da sam retardiran sam se osećal. Nema onoga gađanja točno u pixele, nije to to. Ipak je id Software PC developer prvenstveno oduvek.

Na gamepadu sam skoro kak sam star, ali ovo je jedan veliki NEIN.

Offline the_prodigy

Odg: Doom
« Odgovori #198 u: Rujan 27, 2017, 22:02:47 »
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline ManTheRamparts

Odg: Doom
« Odgovori #199 u: Rujan 27, 2017, 22:05:31 »
Nichts verstehen.


Offline bartul_9

Odg: Doom
« Odgovori #200 u: Rujan 30, 2017, 21:23:49 »
Evo moja kratka recenzija objavljena u HCL natjecanju recenzija izmedu forumasa za 9. mjesec ove godine. Inace igru trenutno prelazim na Nightmare tezini, a ovo je treci prelazak.



Igra: DOOM
Igrano na: PC
Platforme na kojima je igra dostupna: PC, PS4, XONE i Switch (nije jos dostupna)
Period igranja: Rujan 2017.g.
Broj provedenih sati u igri: 10 sati

RECENZIJA:

Iako sam obozavatelj fps zanra sokirao sam se kad sam uzeo DOOM u svoje ruke i krenuo sa igranjem. Vec u prvoj sceni nas protogonist dobija pistolj u ruke te zapocinje paklena makljaza. Napucavanje je toliko dobro i fluidno izvedeno, da bi se usudio reci da nemoze bit savrsenije od ovog. Sama igra nas stvalja u ulogu Doom Slayera, lika koji je prosao nekoliko puta kroz sami Pakao i pomeo sve zivo pred sobom. Malo vise o svemu procitajte u tekstu ispod.



To Hell and back

Kao sto rekoh u tekstu iznad, igra nas stavlja u ulogu drevnog vojnika zvanog Doom Slayer koji je spavao svoj zimski san i cekao da ga netko probudi da moze odradit svoj posao, a to je ubijanje demona. DOOM nije jedna od onih Single Player fps igara koju cete pamtit po prici. Nemojte me krivo shvatit, prica je tu al u nijednom trenutku nas ne odvraca od akcije i adrenalina sa kojim je ova igra nabijena. Developeri ove igre nisu dopustili da u nijednom trenutku u nekih 8 sati koliko traje kampanja, akcija i napucavanje prestane ili uspori. Pred nama su horde i horde strasnih cudovista koja su sva redom maostovitije napravljena od onih proslih. Do kraja same igre upoznamo preko 10 razlicitih neprijatelja koji se krecu, ponasaju i napadaju na totalno drugaciji nacin nego sto to rade oni prije njih.
Svi izgledaju predivno i jako su detaljno napravljeni, AI je odlican i stalno ce nac novi nacin da nas ubije. Vec nakon nekoliko sati u igri, ispred sebe imamo cjelu paletu demona koji navaljuju na nas sa svih strana.



Da bi ih bili sposbni sve ubit na raspolaganju imamo nekih desetak oruzja od kojih svako ima nekoliko nadogradnji, te jedino kombinacijom svih raspolozivih sredstava mozemo stati toj hordi uzasnih cudovista na kraj.




U DOOMu nema automatske regeneracije zdravlja, vec moramo oprezno plesat izmedu neprijatelja i skupljat health i ammo pick upove da bi uspjesno prezivjeli i nastavili dalje. Jedina pomoc je motorna pila koja prepolovi i najvece cudoviste te iz njega izbaci hrpu healtha i ammoa, al cak i nju moramo koristit jako rjetko jer trosi gorivo koje se ne nalazi bas tako lako. Osim pile jos jedan nacin skupljanja pick upova su takozvani "Glory Kills" koje obavljamo kad je Demon skoro mrtav, te pocme svjetlucati u zuto-plavoj boji, a mi mu se priblizimo te ga golim rukama raskomadamo.
Znam da to zvuci pomalo cudno kad se ovako napise, al vjerujte mi, to je nesto predivno, i to morate vidjeti.



Da bi sve u igri bilo teze i izazovnije u opcijama imamo nekoliko odabira tezine od easy moda "I'm too young to die" pa sve do "Nightmare" tezine na kojoj ova igra postaje savrsenstvo. Tek na Nightmare tezini igra dobija svoj puni potencijal i trazi od vas da budete sta oprezniji i bolji. Iako bi za prvi prelazak preporucio neku manju tezinu, mislim da je ova igra stvorena da se igra na Nightmare tezini.

Dakle gameplay u DOOMu je jako jednostavan. Ubij hordu Demona, prodi kroz level i kreni na sljedeci. Putem imate priliku istrazivat mape koje imaju na hrpe secretsa i raznih challenga vjesto skrivenih u sebi. Vjerujte mi, ako detaljno ne istrazite mapu i ne pregledate svaki kutak propustit cete hrpu toga. Stvarno su predivno i detaljno izradili mape, a vrhunski graficki izgled same igre pomaze da to sve izgleda doista spektakularno.
Moze se slobodno rec da je DOOM jedna od ljepsih igara ove generacije, a pravo je cudo da se uz tako predivan izgled cak i na konzolama vrti u stabilnih 60 slicica po sekundi.

Uz sve to ova igra ima i najbrutalniji soundtrack ikad. To vam govori lik koji mrzi heavy metal i slicnu glazbu, a ta glazba ovoj igri daje onaj secer na kraju i cini je pravim remek djelom gaming industije.

Ja igru prelazim po treci put u nekih 5 mjeseci, a to mi se zadnji put dogodilo kad sam bio djete pa sam odigrao Max Paynea 15 puta u jednoj godini.

Ovo mi je sigurno jedna od najzabavnijih igara sta sam odigrao u zivotu. Uzivao sam i jos uvjek uzivam u svakom trenutku kojeg provedem napucavajuci se sa demonima. Sve je toliko dobro izvedeno i napravljeno da je stvarno steta da ne odigrate ovo cudo, a to pogotovo vrijedi za  sve ljubitelje fps zanra.


Za:
- Vrhunski kreirane mape
- Glory Kills
- Motorna pila
- Predivan graficki izgled
- Soundtrack


Protiv:

- Nista vrijedno spomena

OCJENA  98/100


Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline the_prodigy

Odg: Doom
« Odgovori #201 u: Rujan 30, 2017, 21:35:01 »
Nisam procitao revju da si ne spoilam previše jer ju planiram još odigrati.. Nego, koliko traje ta igra ako si krenuo u treći prelazak, a 10h igre imaš na Steamu?
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline bartul_9

Odg: Doom
« Odgovori #202 u: Rujan 30, 2017, 21:48:43 »
Odigrao sam je prvi puta na PS4 prije pola godine, sada sam je odigrao ponovno na Steamu i krenuo sam upravo u treci prelazak.. Traje oko 8 sati. Ovisi na kojoj tezini igras i koliko cesto umires, jel istrazujes mape itd. al rekao bi da je neikih 7-9 sati prosjek.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Cole™

Odg: Doom
« Odgovori #203 u: Lipanj 24, 2018, 11:35:59 »
DUUMB (DOOM 2016/SAGA Cartoon Parody) - YouTube
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Doom
« Odgovori #204 u: Kolovoz 11, 2018, 10:25:28 »
Novi DOOM bu jebal mame, dobro da su prikazali i PC gameplay jer je tak skoro druga igra u odnosu na konzole kolko je brže. Igra bu GOAT. Još invejdanje kampanje drugim igračima ko na Soulsima - 10/10.

Offline ManTheRamparts

Odg: Doom
« Odgovori #205 u: Kolovoz 11, 2018, 10:38:10 »
! No longer available


Zlatno doba gaminga kolko brutalnih igri izlazi i dolazi. Rage 2 isto odlično izgleda, al ovaj novi DOOM je napumpan na n-tu.

Offline bartul_9

Odg: Doom
« Odgovori #206 u: Kolovoz 11, 2018, 11:13:04 »
Meni Rage 2 izgleda vrhunski to mi je trenutno napetije od DOOMa, suradnja Avalanchea i Id softwarea, to bi trebalo stvarno bit odlicno.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller