Autor Tema: Mad Max: Fury Road  (Posjeta: 26123 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #45 u: Kolovoz 21, 2015, 16:04:24 »
Pa kaj niste  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #46 u: Kolovoz 21, 2015, 16:12:44 »
Nismo brate. ;D

Offline Cole™

Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #47 u: Kolovoz 21, 2015, 18:45:45 »
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #48 u: Kolovoz 21, 2015, 23:38:27 »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #49 u: Kolovoz 22, 2015, 02:58:38 »
Podravci.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #50 u: Kolovoz 22, 2015, 10:31:43 »
Pardonček onda, sjećam se neke priče sa Ivanščicom a ona je u Zagorju pa..  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline doktor1

Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #51 u: Rujan 16, 2015, 13:25:09 »
Neznam dali je bilo...

Behind the scenes : Mad Max : Fury Road - YouTube

Offline doktor1

Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #52 u: Rujan 17, 2015, 18:22:19 »
Pogledao sam sva četiri filma u "šutu", (ne baš jedan za drugim ;D)...
I dalje mi je dvojka bez konkurnecije možda ponajviše i radi nostalgije pošto sam dvojku u mladosti pogledo mnogo, mnogo puta, no nakon ponovnog gledanja četvorke ipak su dojmovi mnogo bolji. Film je uz bok dvojci.

Jedinica je takva kakva je, ubiti kao šta je rečeno dosta plitka...
Sada kod ponovnog gledanja sam se par puta izdero na svih njih jer rade gluposti, (poput situacije prije nego šta mu ubiju ženu i djete; muž joj je policajac sa puškom u ruci i ona sjeda sa babom u auto te bježi ća u onu pustoš; da da, ovaj je otišo u šumu tražit bajkere, ali opet mi je to sve zbrda s dola)
Tada sljedi "Mad Max" i njegovo rješavanje članova motorističke bande u u najmanju ruku plitko i dosadno; najbolje je "odradio" Johnnya sa vezanjm za auto te ponudom pile.. Ovo ostalo dok ih razbacuje sa mosta u rijeku sa time šta prolazi "kroz njih" po cesti je bezveze... No dobro, film je i tako zagrijavanje i podloga za dvojku...

...koja počinje odlično; odmah se nadovezuje sa fantastičnom poznatom scenom gdje vidimo Maxa kako gazi Falcona...



te se odmah može vidjet da i tu  kao i u najnovijem Fury Roadu svijet kakvog znamo ne postoji. U ovom nastavku je i po meni najbolji, najkarizmatičniji negativac u serijalu, uz Immortan Joea - Wez.
Puno bolji film koji ne komplicira previše. O radnji se nema šta pametno reći jer je sve tako jednsotavno; trebam benizin, nemam benzin, evo benzin, imam benzin, nemam auto, imam kamion, nemam kamion, kraj. Najpoznatiji po akciji gdje banda želi otet cisternu i to je to. Jednosatavno, a dobro te naspram jedinice gdje kada bi se god nešto dogodilo mi to nebi vidjeli već bi samo motor letio preko zida ovaj film ima odličnu akciju. Možda i ne tako dobar koliko me uz njega veže nostalgija iz djetinjstva i pojam da je to taj Mad Max; i nijedan drugi, a pogotovo ne treći dio...

....koji u samom početku radi pomutnju pošto Miller koristi Bruce Spencera poznatog iz dvojke u potpunoj drugoj ulozi; u dvojci je bio The Gyro Captain te je isto imao svoju malu letjelicu, a ovdje je Jedediah the Pilot; velike poveznice između ta dva lika radi korištenja letjelica, a nakraju to nije taj lik; a to dokazuje i kada nam pripovjedač na kraju dvojke, (The Feral Kid) kaže kako je ekipa koja je spasila živu glavu našla vođu u čovjeku koji je došao sa neba.



Općenito trojka mi je bezveze. Pogledo sam je preko k i nema baš niti jedne pamtljive scene, (naspram jedinice i dvojke). Samo znam da je pao implied facepalm kada je tip ispalio dvije strelice u ovog šta leži na podu arene i onda puhnuo u vrh samostrijela...


*tip desno puhne u vrh samostijela!

Jedva sam čekao da film završi te da ponovno pogledam Fury Road koji mi je kako sam reko nakon Mad Max seanse mnogo bolji...

Za početka, ovo nema šanse da je nastavk i jednog dosadašnjeg Maksonje! Niti se događa između jedinice i dvojke, niti za vrijeme dvojke, niti nakon trojke... Ovo je neka vrsta reboota! Koliko sam vidio Miller to nigdje ne želi reći, možda sam promašio izjavu, ali ovo je reboot...
Vizije obiltelji u kojem mu se ukazuje kćerka no u jedini on gubi sina...
Na početku naš Maksonja vozi svog dragog i poznatog Interceptora koji uskoro odlazi u povijest; dakle nemoguće da je radnja između jedinice i dvojke, nikako.



Nemože biti niti nakon dvojke, za vrijeme ili nakon trojke jer znamo da u dvojci Interceptor odlazi u povijest...



I Mad Max 2 i Fury Road počinju sa Interceptorom i okončavaju njego život...
Fury Road je reboot u poznatom svemiru. Ovog puta sam gledo odličnu snimku na ogromnoj plazmi uz zvuk pojačan do maksimuma te je doživalj mnogo bolji! Zbilja odlična prezentacija uz sepia efekt koji daje taj pepoznatljiv izgled filmu.
immortan joe i Furiosa su definitivno glavne zvijezde ovog filma, (uz svu onu mašineriju) dok mi Max ima neku sporednu ulogu. No moraš film nazvat Mad max jer zna se šta je Mad Max.
kao šta rekoh Immortan Joe mi je uz Weza najbolji neagativac iz ovog serijala.

Vidim da je tu i muzička kutijica iz dvojke koju Maksonja nalazi u kamionu te daje Feral Kidu:



Tako da... Puno bolji dojmovi nakon Mad Max večeri po pitanju najnovije instalacije u serijalu...
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2015, 18:29:24 od doktor1 »

Offline Thergothon

Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #53 u: Rujan 17, 2015, 19:23:24 »
Za početka, ovo nema šanse da je nastavk i jednog dosadašnjeg Maksonje! Niti se događa između jedinice i dvojke, niti za vrijeme dvojke, niti nakon trojke... Ovo je neka vrsta reboota!

Vizije obiltelji u kojem mu se ukazuje kćerka no u jedini on gubi sina...

Na početku naš Maksonja vozi svog dragog i poznatog Interceptora koji uskoro odlazi u povijest; dakle nemoguće da je radnja između jedinice i dvojke, nikako.

Neka vrsta reboota je, ali ne ona klasična.

Treba uzeti u obzir Maxov osvrt na gubitak razuma i ludilo u takvom svijetu, proganjaju ga duhovi prošlosti, osobe koje nije uspio spasiti (navodna kćer), a u takvom stanju je velika mogućnost da mu je memorija ispremiješana ko špil karata i više ne zna što se stvarno dogodilo.

S obzirom na stanje svijeta, ako bi ga već morao negdje smjestiti na timelineu, bilo bi to nakon dvojke i prije trojke.
Interceptor je zaštitni znak serijala i makar je i u ovom filmu uništen, sumnjam da se neće pojaviti u potencijalnom nastavku.

Offline doktor1

Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #54 u: Rujan 17, 2015, 19:28:45 »
S obzirom na stanje svijeta, ako bi ga već morao negdje smjestiti na timelineu, bilo bi to nakon dvojke i prije trojke.

Jedino di mu je logičko mjesto je nakon jedinice sa tima da onda zaboravimo da postoje dvojka i trojka.
A opet te vizije kćeri itd...
Kao šta rekoh, neka vrsta reboota i to je to...

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #55 u: Listopad 02, 2015, 23:34:29 »
Konačno sam pogledao opet film, no ovaj puta bez ikakvih 4D efekata i pizdarija, samo klasična 2D slika na svom 17" ekranu od laptopa. I dojam je...

JOŠ BOLJI!

Znači mislio sam da su mi dio odličnog dojma nosili razni efekti u kinu poput 3D-a i onog puhanja, sjedala koja se miču i sl a zapravo su mi uzeli velik dio atmosfere i emocija u filmu. Napuhali efekte ali puno toga nisma uopće primjetio zbog tog svog kaosa.

Sada mogu reći i da mi je Hardy odličan novi Max i isto tako da mi je ovo bez premca najbolji film u serijalu i jedan od najboljih akcijskih filmova koje sam uopće gledao. Nemam jedne jedine zamjerke, sve je na mjestu i odrađeno odlično a imam pohvalu na fenomenalan soundtrack koji iskreno nisma toliko ni primjetio radi svih tih 4D pizdarija prije.

Fakat vrhunski film i jedva čekam nastavak, sa Tomom Hardyem  kuul ave1 ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #56 u: Listopad 14, 2015, 21:01:10 »

Offline doktor1

Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #57 u: Listopad 14, 2015, 21:06:04 »
Fantastično!
Di je Kickstarter?  ;D

Offline ManTheRamparts

Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #58 u: Rujan 14, 2016, 21:12:51 »
! No longer available


I rest my case. ;D

Offline doktor1

Odg: Mad Max: Fury Road
« Odgovori #59 u: Rujan 14, 2016, 21:15:01 »
Gledo jlučer i mislio zaljepit...
Boleština...