Autor Tema: Need for Speed  (Posjeta: 51082 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Wulf

Odg: Need for Speed
« Odgovori #60 u: Rujan 03, 2015, 23:45:41 »
pa u teoriji sigurno je... ali brijem da bu bilo ne-vo-zlji-vo hmm
možda kontroler bolje....

Offline Cole™

Odg: Need for Speed
« Odgovori #61 u: Rujan 03, 2015, 23:59:36 »
Ma svakako bolje da.
Al nekako ne vjerujem da su prosli nastavci bili vozljivi s volanom.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Wulf

Odg: Need for Speed
« Odgovori #62 u: Rujan 04, 2015, 00:14:39 »
Jedino kaj sam čuo od vas je da je Shift bio vozljiv i to je to... Ovo ostalo ništa. To se vidi i po samom modelu kad se vozi jer vozljivo ili nije

Offline Cole™

Odg: Need for Speed
« Odgovori #63 u: Rujan 04, 2015, 00:35:56 »
Ma Shift nije nfs xD
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

Odg: Need for Speed
« Odgovori #65 u: Rujan 24, 2015, 16:53:21 »
Veni Vidi Vici - Need for Speed handling...



Front and Rear Tire Pressure
Changing tire pressure is a way to fine-tune the grip relationships between front and rear. Whether adding more grip to the front or less grip to the rear it will result in a car that initiates drift more easily. Likewise removing grip from the front or adding grip to the rear will result in a car that is less likely to lose its back end when turning.

Steer Response
A fast steer response enables more reactive, twitchier steering suited to drift. A slower steer response is steadier and more controlled.

Steer Range
A wider steer range makes it easier to maintain a deep drift. A narrow steer range produces less lateral slip making it less likely.

Braking Drift Assist
Braking Drift Assist ON increases the possibility to initiate a braking drift. Turning this OFF decreases the possibility to initiate a braking drift.

Drift Stability Assist

Drifting Stability Assist makes maintaining & controlling drifts easier. Turning this OFF disables stability controls when drifting. Proceed with caution!

Launch Control
Launch Control enables stability controls when taking off, reducing fish tailing & wheel spin.

Differential
A locked differential will mean the left and right wheels consistently spin at the same rate. This results in more wheel spin and therefore encourages drifting.

Downforce
Downforce enhances traction at high speeds, encouraging stability when cornering.

Brake Strength
Strong brakes lock the wheels earlier producing slip which can encourage drifting.

Brake Bias
Adjusting the brake bias increases weight transference when braking. When this is moved towards the front it can destabilise the car more easily transitioning into a drift.

Tire Traction
Equipping tires with less/more traction will result in the vehicle transitioning into drift more/less easily when steering.

Handbrake Strength

A strong handbrake makes it easier to turn 180 degrees. A weaker handbrake can be used for drift initiation with less loss of speed & potentially a method for chaining drifts.

Spring Stiffness
Spring Stiffness can be used to tune the squat and dive behaviour of the vehicle. This is its forwards/backwards suspension movement.

Sway Bars
Sway Bars can be used to tune the amount of body roll the vehicle produces. This is its left/right suspension movement.

Nitrous
Tuning towards Power will make the nitrous more powerful, but its duration is decreased. Increasing Duration will make the nitrous less powerful, but it lasts longer.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

Odg: Need for Speed
« Odgovori #66 u: Rujan 29, 2015, 00:54:53 »




  hug1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

Odg: Need for Speed
« Odgovori #67 u: Rujan 30, 2015, 01:09:54 »


Novi Need for Speed impresionira u svakom pogledu! | CroSimRacing

Nakon ovog trailera, pao je instant preorder.
Ovo se čekalo jako dugo. Ima veliku šansu da postane najbolji Need for Speed naslov.
A igara u serijalu ima za nadmašit podosta...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Luckyluke

Odg: Need for Speed
« Odgovori #68 u: Rujan 30, 2015, 01:25:38 »
Jesus, ovolko opcija custumizacije nije bilo od U2. Nakon njega su počeli škrtarit skroz. Ovo se komotno može zvat Underground 3  kuul Čini se da su napravili dobru stvar šta su preskočili jednu godinu da naprave NFS dostojan svog izvornog imena.  thumbs1

Offline panisher20

Odg: Need for Speed
« Odgovori #69 u: Rujan 30, 2015, 10:31:22 »
Ovo ima bolju grafiku od Forze 6, mislim da preorder pada sigurno.
Sad mi zao kaj sam prodao DFP.

Offline panisher20

Odg: Need for Speed
« Odgovori #70 u: Rujan 30, 2015, 10:35:06 »
Gledam slike i jos uvijek se divim grafici. Mislio sam da je Forza 6 i Pcars vrh sto se tice grafike, al ovo mi izgleda prebolesno, A kad vidim ove stare jurilice namam me u srcu stisne, jedva cekam komplet Car listu.
Iskreno jedino kaj mi se ne svidja kaj su stavljali ove egzoticne aute u igru, Posto je tjuning i  street race u pitanju to sje trebalo obilavat svi vec znamo kakvim pilama.
I sta mi srce kida je to da sigurno nece biti incar camere jaad

Offline gamelaker

Odg: Need for Speed
« Odgovori #71 u: Rujan 30, 2015, 11:04:23 »
Damn golf jedinica <3  dsmoker

Prvo auto koje sam vozio u rl  šofe1

Offline panisher20

Odg: Need for Speed
« Odgovori #72 u: Listopad 03, 2015, 09:44:59 »
Pozdrav ekipa,
kao vlasnik XboxO prijavio sam se za open beta testiranje i na moju srecu jucer dobijem mail sa kodom kako bi mogao probat igru.
Igrao sam je nocas do 2 ujutro mada radim od 8 kako bi vam mogao prijenet sto detaljnjije svoja iskustva iz same igre, pa krenimo.

Gameplay:
Krenut cu od meni najvece mane a to je uzasno napravljenenog kompjutorskog protivnika, neznam po kojoj logici i po kojim zakonima fizike su radili ovu igru, bila to arkada ili sta vec nema smisla. Moj prvi auto je Honda Civic Type R nabrijana na 430Ks. Dakle prilikom svakog utrkivanja utrku startam zadnji i kako imam stroj od auta vec na startu ih ja vise manje sve operem jer znatno sam brzi sto je sigurno, no onda se dogadja jedna cudna stvar, odjednom te vecina njih pocne munjevitom brzinom stizat kao da imaju neki Superduper ultra jaki auto i to u situaciji kada nisam nigdje na stazi pogrijesio, i onda nakon par stotina metara ja njih takvom lakocom stignem i opet predjem sto me iskreno ubija jel dogodi se da stazu znam restart po 5 puta jel njihovi auti odjednom dobiju nadnaravne moci pa te pred samim ciljem prodju i slicne gluposti se dogode.
OD modova kaj sam imao probat su: sprint race, circuit race, drifte, neka kombinacija drifta i sprinta, timetrial utrke. do draga nisam dosao jos pa neznam dal ga ima..
Drift je tolko ocajno odradjen da mi ga se neda uopce igrat, samo ponašanje i fizika auta na cesti nema veze sa zakonima fizike ni iceg slicno, znam da ce mnogi rec da je to arkada al bio je i NFS U2 pa je bilo super izvedena i fizika i ponasanje auta na cesti.
Sama fizika kretanja auta mi je jako cudna i sto se mene tice svima njima koji su radili na ovom NFS bi zabranio da dozivotno rade igre ovog tipa-
Od postavki mozete podesit da vam auto vise naginje za drift voznju ili kombinacija nekog srednjeg omjera drifta i handlinga ili  da auto super lezi na cesti.
Sto se tice sredivanja autiju tu ce mnogi doc na svoje jel taj dio je super odradjen. Ima pregrst opcija koje se mogu modificirat, krenuvsi od svjetala,branika,blatobrana, spojlera, stop svjetala, zadnje i prednje haube, body kitova. Svi vi koji ste se veselili neonkama morat cu vas rastuzit jel njih nazalost nema.
Perfomance tuning je takodjer odlicno odradjen tako da mozete napravit opaku zvjerku od svakog auta.
Jednom rijecju mozete napravit cudo od auta i prilagodit ga bas kako vama pase.
Sama prica u igri je meni bezveze(bar meni, mozda nekom bude super) previse je u pocetku dosadnih i nezanimljivih animacija koje  nemozete prekinut pa ste ih primoreni gledat.
Mapa ko mapa je solidne velicine, iskreno nisam bas previse paznje tome pridodao.
Kolicina i izbor auti mi se nikako nesvidja, Nisam brojao al mi se cini da brojka ne prelazi 30, sa time da mi se egzoticni auti nikako ne uklapaju u sam stil igre,igra u kojoj ja sredjujem aute netreba jedno mclarena ili ferarija po meni, zna se koji su auti predoredjeni za tuning a koji za reseravanje.Ljubitelji japanskih jurilica ce doc na svoje jel ih ima, bar oni najvazniji, american muscle autiju ima nekih 5 komada, dala bi se napravit poveca lista autiju koja bi dala dodatnu car u igri al to nema smisla uopce pisat.
Ljubitelje Incar camere ce se razocarat jel je nema u igri.
Sto se tice samih opcija u igri nazalost opet razocarenje, ioko je ovo beta, mada po meni nece previse odskakat od originala ili samo mozemo molit boga da oce.
Opcije za konfiguraciju kontrolera nema, tako ni opcije da manualno mjenjate brzine sto mi daje najvecu car u ovakvim igrama.
Sama igra je opcenito siromasna opcijama kako bi podesili stvari kako vama pase.

Grafika: 
Upalivsi igru i kako sam krenuo igrat to mi je bilo prvo razocaranje, zasto? Dakle kad pogledate ultra dugu dosadnu animaciju krenete prvi put u neku trku i kaj me doceka, kao da je negdje u opcijama ukljucen Noise efekt i slika uopce nije cista, nego je sva puna sitnih pixela ako znate na kaj mislim, dok recemo kad udem u garazu sa autom je prica skroz drugacija, grafika tad postaje prekrasna. Misljenaj sam da ce najvise profitirat na ovoj igrici PC igraci koji ce sa ultra high postavkama dobit jednu prekrasnu igru.
Sto se tice tog noise efekta pregledao sam sve opcije u samim opcijama i nisam nasao nista tako slicno da bi se dalo iskljucit.
ispod tog noise efekta se vidi da se krije prekrasna grafika, kad bi se to moglo negdje iskljucit to bi bilo druga prica.

Zvuk: Mogu rec da je jako jako dobro odradjen taj dio, svaki auto ima svoj karakteristican zvuk za sebe i to su super odradili, mada manjka zvuk turba kada se nadogradi na auto, ili se tolko slabo cuje ili sam ja mozda gluh, kada previse igrate Forzu onda vas se kriteriji dignu podosta.

Zakljucak:
Iako je ovo beta verzija igre, uocio sam dosta mana, gresaka i propusta i po meni iskreno nije posteni nasljednik NFS: UG2 po meni u tom zanru je UG2 jos jedno 3 koplja iznad sto se tice svega. Need for Speed je igra koja cu svi ljubitelji ovog zanra odigrat al nevjerujem da ce bit odusevljeni kao sa NFS UG2. Moja ocjena je 80/100
Do izlaska je ostalo jos mjesec dana za konzole i nevjerujem da ce se neke stvari prepravit, mozemo se samo nadat da oce i da cemo dobit dostojne lihvarske DLC packove za samu igru.
Forza Horizon 2 ostaje po meni kralj ovog zanra ili ti Open world racing igre, tako da svi koji ju jos niste igrali neznam kaj cekate :)

Nisam neki recezent pa stoga nemojte zamjerit, isto tako na sva pitanja voljno odgovaram
« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2015, 09:57:03 od panisher20 »

Offline Thergothon

Odg: Need for Speed
« Odgovori #73 u: Listopad 03, 2015, 11:27:19 »
Ima možda netko code viška za pristup beti?

Offline Thergothon

Odg: Need for Speed
« Odgovori #74 u: Listopad 03, 2015, 22:56:24 »

Krenut cu od meni najvece mane a to je uzasno napravljenenog kompjutorskog protivnika, neznam po kojoj logici i po kojim zakonima fizike su radili ovu igru, bila to arkada ili sta vec nema smisla. Moj prvi auto je Honda Civic Type R nabrijana na 430Ks. Dakle prilikom svakog utrkivanja utrku startam zadnji i kako imam stroj od auta vec na startu ih ja vise manje sve operem jer znatno sam brzi sto je sigurno, no onda se dogadja jedna cudna stvar, odjednom te vecina njih pocne munjevitom brzinom stizat kao da imaju neki Superduper ultra jaki auto i to u situaciji kada nisam nigdje na stazi pogrijesio, i onda nakon par stotina metara ja njih takvom lakocom stignem i opet predjem sto me iskreno ubija jel dogodi se da stazu znam restart po 5 puta jel njihovi auti odjednom dobiju nadnaravne moci pa te pred samim ciljem prodju i slicne gluposti se dogode.

Catch up iliti kako ubiti neku racing igru.

Drift je tolko ocajno odradjen da mi ga se neda uopce igrat, samo ponašanje i fizika auta na cesti nema veze sa zakonima fizike ni iceg slicno, znam da ce mnogi rec da je to arkada al bio je i NFS U2 pa je bilo super izvedena i fizika i ponasanje auta na cesti.
Sama fizika kretanja auta mi je jako cudna i sto se mene tice svima njima koji su radili na ovom NFS bi zabranio da dozivotno rade igre ovog tipa

U arkadnu fiziku uopće ne sumnjam i teško da može u open-world vodama konkurirati nedostižnom FH2 koji je na rubu simulacije, pa čak i simulacija za neke dok se postavke nafrlje na HC.
NFS U2 je objektivno bio tek DOBAR u kontekstu onog vremena, plus nostalgija užasno uljepšava baš ne tako divne stvari i sve je stvar subjektivnog dojma unutar tog razdoblja.
Danas dok gledam taj Underground 2, ne znam kako to opisati, radije bi progutao vlastitu bljuvotinu nego tu igru zavrtio ponovno, vrijeme ju je zgazilo skroz na skroz.

FH2 i Driveclub teško da može dostići ili prestići, ali zbog koncepta će sigurno imati svoju publiku i vjerojatno osigurati neku kvalitetu unutar arkadnog žanra.