Autor Tema: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan  (Posjeta: 232054 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #390 u: Ožujak 26, 2013, 20:53:28 »
Čestitke Shimmy i sretno s svim skupa!  thumbs1

Offline Lollik

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #391 u: Ožujak 26, 2013, 20:58:15 »
@shimmy cestitke od srca...sad cekamo na onog odojka i/ili janje sta si rekao  cer1njo

Da se i ja pohvalim..makar nista posebno, dobio sam promaknuce na poslu. Postao sam voditelj odjela prijema ambalaze. Selim iz kaufland ravnice u konzum dubec i tamo cu imat svoj "tim"
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #392 u: Ožujak 26, 2013, 21:53:50 »
Opa Shimmy čestitam! Ajde napokon, treba doći do para u ovako teškim vremenima.
1.) Jel to onda radiš u kontroli leta? Hm čini mi se da budeš onda upoznao mog susjeda koji radi na Plesu. Nije da se znamo ovko na        osobnoj razini, ali sam čuo da on tamo radi.
2.) Plaća je ok?
3.) Već znaš njemački?
4.) Nemoj zaboraviti na CSR ekipu kad pobegneš u njemačku!  cer1njo

Definitivno za godinu i pol-dvije namjeravam krenut put njemačke. Moram privest faks kraju, a od jeseni upisujem njemački u školu stranih jezika.

1) Da, nakon što prođem tu obuku sm1jeh
2) Pripravnička je dobra - kontrolorska je odlična
3) Ne znam niti moram znati (iako bih volio) - sve je na engleskom, to je jedini jezik koji ti je u zrakoplovstvu potreban, ni hrvatski ne moraš znat  ;D
4) Ako ću imati vremena, neću  ;D

@shimmy cestitke od srca...sad cekamo na onog odojka i/ili janje sta si rekao  cer1njo

Bit će čim bude mogao, možda već sa drugom plaćom, tamo negdje u 6. mjesecu (prva ide na rješavanje dugova, familiju i najbliže prijatelje  ;D)

I čestitke i tebi Lolliče  p1va

Samo ne kužim kako te to promaknu i pošalju konkurenciji  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #393 u: Ožujak 26, 2013, 22:01:40 »
Hahaha, janje je tu u ovoj prici najvaznije cer1njo

Lijepo, lijepo Sasa  kadt1kažem


Nego, cestitam i tebi lolliče thumbs1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Iceman

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #394 u: Ožujak 26, 2013, 22:09:31 »
Čestitke i Lolliku!

Shimmy očekujemo jeftine avio karte, samo da znaš  ;D

Offline DogZy

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #395 u: Ožujak 26, 2013, 22:11:17 »
Ja bih radije ocekivao siguran let ;D

Da ne bi poslao dva aviona jedan na drugog cer1njo
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #396 u: Ožujak 26, 2013, 22:22:38 »
 ave1 ave1 cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline KimiHR

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #397 u: Ožujak 26, 2013, 22:34:47 »
Shimmy prika , jako mi je drago da si dobio priliku , želim i vjerujem da češ ju iskoristiti. Puno sreće  hug1

Offline Wulf

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #398 u: Ožujak 26, 2013, 22:50:53 »
U jebote Shimmy... ja si cijelo vrijeme mislim da ideš u one emirate na avion i te spike.. Ali kontrolor leta?! You just blew my dick clean off from awesomness  thumbs1
Sretno onda još više s time da će te plačati na vrijeme hehe  ;D šofe1 šofe1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #399 u: Ožujak 26, 2013, 23:22:24 »
To je bila isto jedna od opcija ali pobjedila je ova. I hoće koliko čujem, jedna od rijetkih firmi u HR koje poštuju svoje radnike i nude vrhunske uvjete rada, uključujući i primanja  sm1jeh

Grazie  p1va

Shimmy prika , jako mi je drago da si dobio priliku , želim i vjerujem da češ ju iskoristiti. Puno sreće  hug1

Pa nadam se  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #400 u: Ožujak 27, 2013, 00:45:33 »
Prijavio si se na natječaj ili je ovo bio neki prečac?
A kakvi su se uvjeti tražili za to radno mjesto? Ustvari nikad mi nije bilo jasno kaj moraš završiti da postaneš kontrolor leta

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #401 u: Ožujak 27, 2013, 01:11:41 »
Nema prečaca.

Javiš se na natječaj i onda prolaziš poprilično strogu selekciju. Nama je ista trajala jedno pola godine. 1400 ljudi se prijavilo a 23 samo primali - 11 za toranjske kontrolore i 12 za oblasne. Treba to filtrirat  ;D
Ugl, javiš se na natječaj a sve što ti treba od "uvjeta" jest četverogodišnja srednja škola i minimalno 18 a maksimalno 25 godina navršenih u trenutku javljanja na natječaj. Ostalo te oni testiraju i ako zadovoljavaš, imaš znači uvjete za taj posao i u uglavnom ga i dobivaš, tj pripravnički staž.

Kažem uglavnom jer je do sad bilo tako uvijek, mi smo prva generacija gdje nije jer do sad se uvijek javljalo 200, 300, maksimalno 500 ljudi. A sada tri puta više od dosadašnjeg maksimuma i pri takvoj selekciji od "samo" par stotina ljudi, skoro svi popadaju do kraja, ostalo ih taman koliko ih trebaju ajmo reći, a nas je sad ostalo dosta više nego su trebali nakon zadnjeg testa pa su se onda gledali rezultati - znači 23 najboljih, pa onda liječnički još na kraju. Jer dogodi se i da netko prođe sve no padne liječnički i onda netko tko je "pao" može dobiti priliku i poziva se na liječnički.

A testovi su ti ajmo reći u tri kategorije - psiho testovi (jako puno njih, doslovno stotine zadataka plus razgovori sa psihologom), engleski jezik (moraš ga stvarno jako dobro poznavati i to po sluhu, ne samo čitajući) i testovi koji simuliraju neke zahtjeve kontrolorskog posla - razni testovi (na računalu) koordinacije, brzine tj refleksa, brzine donošenja odluka, prostorne percepcije, multitaskinga i sl. Plus na to sve dakle te testove i liječnički ide i razgovor pred komisijom (2 kontrolora leta, profesorica engleskog i psihologica su nama bili a tako je valjda uobičajeno). On je nakon svih testova i razgovora sa psihologom, ali prije liječničkog, barem je nama tako bio. Mi smo bili prva generacija po novom načinu testiranja, neki eksperimentalni program, prije je to malo drugačije išlo, redoslijed ugl drugačiji i više pisanja po papirima, manje rješavanja "za monitorom".

Zanimljivo je to sve bilo u svakom slučaju a napetost je velika kada čekaš hoće li te zvati dalje  ;D
« Zadnja izmjena: Ožujak 27, 2013, 01:15:28 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline budainka16

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #402 u: Ožujak 27, 2013, 01:40:32 »
Pa u ovom iznad si naveo sve osobine gamera, gameri su idealni za taj posao onda  cer1njo cer1njo

nego Shimmy čestitke i da dobro živiš i dobro ti bude na zemlji  hug1
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #403 u: Ožujak 27, 2013, 14:25:32 »
Pa zapravo i da. Neki frendovi misle da se zajebavam (ali ipak nisu vidjeli testove pa ne mogu znati) ali vjerujem da su gameri generalno dobri za taj posao  ;D

Dio testova je jako sličan onima iz Brain Training i Brain Age igara sa DS-a a oni testovi radara podsjećaju na neke RTS igre.

 hug1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Lollik

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #404 u: Ožujak 27, 2013, 15:23:29 »
@shimmy moja firma je kooperant mnogim drugim firmama..tak da to nema veze u kojem sam ducanu.otvara se nova poslovnica prijema ambalaze za konzum. Ak dobro produ tih 2 mjeseca koji su probni, onda ce vjerovatno konzum uzet moju firmu kao stalnog kooperanta. Ak ne onda nis. Ugl, dobio sam neku sitnu povisicu i dodatne duznosti sto se tice papirologije.
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit