Autor Tema: Terminator  (Posjeta: 18559 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Terminator
« Odgovori #30 u: Srpanj 06, 2015, 12:11:58 »
Pod tolkim utjecajem terminatora zadnjih par dana, jednostavno sam moral sklepati neki video, naravno, vođen prvenstveno nostalgijom  ;D

Terminator Tribute - Technoir (Perturbator/Noir Deco) - YouTube

Offline Cole™

Odg: Terminator
« Odgovori #31 u: Srpanj 06, 2015, 13:46:59 »
Odličan.
No još uvijek čekam vaše dojmove o trojci, ipak nigdje ne pišu.
A baš me zanima što tolko ne valja ljudima u tom filmu?!
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Terminator
« Odgovori #32 u: Srpanj 06, 2015, 14:30:07 »
Cole, ne marimo za trojku, mislim da ti je to dosta glede komentara. cer1njo

Realno film nije smece neko, ali je los Terminator. Cak ima slicne probleme i gluposti ko ovaj novi (parodija samog sebe i slicno).

BTW - trojku dok sam isel glet u kino sam markiral iz skole. cer1njo
Razrednik: 'Di ste bili jucer zadnja 2 sata?'
Mi: 'Isli smo glet Terminatora v kino.'
Razrednik: 'Opravdano.' cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Terminator
« Odgovori #33 u: Srpanj 06, 2015, 23:19:58 »
@Cole

Krenimo od početka...
James Cameron je prvotni režiser i co-writer Terminatora, zaslužan za stvaranje tog univerzuma iz ničega.
Film je izašao u doba dok je ta robotika bila u povojima i dok se smatralo da će za par godina postati ono što su danas računala.
Ispod površine obrađuje razne teme koje su tada bile aktualne, a i još uvijek jesu jer tehnologija stalno napreduje i nepresušni je izvor inspiracije za sci-fi žanr.
Postavlja neka moralno/filozofska pitanja, obrađuje koncept sudbine, putovanje kroz vrijeme i neizostavne paradokse kao posljedicu toga i postavlja letvicu više u nekim stvarima svojevremeno.
Cameron je prije toga režirao samo neku šugavu Piranu i totalno je nova faca s poprilično ograničenim budžetom, ali unatoč tome je uz pametnu improvizaciju uspio stvoriti brutalan film koji još uvijek spada u sam vrh punokrvnog rated R cyberpunka. Distopijska budućnost, mračna atmosfera upotpunjena savršenom (da citiram Rampartsa  ;D) metalno hladnom synth muzikom, Arnold čiji ograničeni glumački talent po prvi put postaje glavna prednost dok je u pitanju uloga ubilačkog stroja iz budućnosti koji ne preže pred ničim i općenito pamtljive scene koje su postale dio pop kulture i filmske ikonografije u službi radnje bez previše nepotrebnog "filozofiranja".

Već u nastavku prevladava drukčiji ton i vidi se da pucaju visoko s potencijalnim Hollywoodskim hitom koji mora biti dopadljiv svima i poharati kino blagajne širom svijeta. Za divno čudo to i uspijeva, ne samo statistički, već je nemoguće naći fana jedinice kojem je nastavak loš. Budžet je pozamašan i osim logičnog slijeda događaja i transformacije nekih likova (bez obzira na Arnolda i glavni twist gdje postaje pozitivac, Linda Hamilton je rasturila) postavlja nova pravila po pitanju specijalnih efekata, koje tek Matrix 8 godina kasnije uspije u potpunosti nadmašiti. Osvoji 4 Oskara i prodrma ne samo žanr, već čitavu industriju - iako ja i dalje više preferiram jedinicu  cer1njo Sve je fino zaokruženo, ali kao da to nije bilo dovoljno - još su snimili i alternativni završetak koji se događa 30 godina nakon događaja iz dvojke gdje već stara Sarah održi monolog. To kao da je bio "tajni" oproštaj Camerona od serijala i simbolična poruka drugima da ne diraju njegovo čedo.

Cameron je bio pametan i fokusirao se na druge projekte, iako je realno mogao silovati serijal do iznemoglosti i dodatno zaraditi.
Godinama nitko nije imao muda preuzeti redateljsku palicu i napraviti nastavak. Ipak, 12 godinama kasnije se pojavi Mostow i odluči napraviti nastavak, ujedno i jedan od najskupljih filmova tog razdoblja.
Klasično oživljavanje pomalo zaboravljene franšize i jahanje na valu nostalgičnog hajpa koji ti instantno osigurava brzu zaradu. Odmah na početku se posrao po temeljima iz prethodnika i predstavio premisu da je tu sudbinu nemoguće zaobići, već samo odgoditi. Likovi su mi iritantni, pogotovo Stahl koji ima najveću minutažu kao John. Lokenica je solidno odradila svoju ulogu, ali već tu se vidi da se pokušava izmišljati topla voda sa ženskim terminatorima kao novitet itd. No to još uvijek nije očajno kao u novom gdje terminator postaje ni manje ni više nego
Arnold je tu ulogu prihavatio samo iz marketinških razloga, taman prije ulaska u politiku i osjeti se da nije srce unio u film. Totalno je nebitan njegov izgled i činjenica da je ostario. Glavna uloga mu je raditi parodiju na kultne scene i ponavljati gdje god stigne izlizane fraze koje su cool samo u kontekstu nasmijavanja kompletne kino dvorane. Mostow je uzeo već gotov univerzum i malo izvrnuo timeline uz gomilu neorginalnog i šupljeg sadržaja. To je glavni problem i novog Terminatora i zato sam i napisao da je potreban svježi reboot, reciklaža služi samo kao instrument lagane zarade na fanovima poput mene koji će uvijek pogledati sve što ima veze s terminatorom i donekle se zabaviti, ali nije to TO. Da, efekti su dobri, ali nije ni jebeno čudo nakon punih 12 godina. Činjenica da ima veće i bolje eksplozije me ne može niti u najuvrnutijem alternativnom svemiru natjerati da mi bude najbolji. To bi u žargonu primjerenom za ovaj forum bilo kao da odbacim nekog proizvođača automobila koji je predstavio nešto posebno i originalno iza čega stoji brdo ljudi koji su to stvorili - i umjesto njima da veće priznanje dam nekom random tuneru koji je uzeo gotov proizvod i malo ga ušminkao i dodao konjažu  ;D

Offline doktor1

Odg: Terminator
« Odgovori #34 u: Srpanj 06, 2015, 23:24:48 »
Lokenica je solidno odradila svoju ulogu, ali već tu se vidi da se pokušava izmišljati topla voda sa ženskim terminatorima kao novitet itd.

Kada je povećala sise prilikom štopanja milicije došlo mi je da ugasim film...

Offline Thergothon

Odg: Terminator
« Odgovori #35 u: Srpanj 06, 2015, 23:28:15 »
Ma mislim prvenstveno na hladnokrvnost kroz većinu filma.
Ovo kaj si spomenul nije problem njezinog performansa, već samog scenarija i kao što već rekoh - izmišljanja tople vode.

Offline doktor1

Odg: Terminator
« Odgovori #36 u: Srpanj 06, 2015, 23:29:49 »
Ovo kaj si spomenul nije problem njezinog performansa, već samog scenarija i kao što već rekoh - izmišljanja tople vode.

Pa baš zbog toga! Šta očekivati dalje u filmu kada po čne sa takvim sranjem?
Salvation je remek djelo za trojku!

Offline Thergothon

Odg: Terminator
« Odgovori #37 u: Srpanj 06, 2015, 23:38:26 »
Salvation je dobar pokušaj prikazivanja te budućnosti, ali Christian Bale mi je užasan u tom filmu, nije ni čudo da su poništili ugovor koji je potpisal za tada novu trilogiju  cer1njo

Najbolje tek dolazi, dok u nastavku počnu silovati multiverse i dok se više ne bude znalo ko pije, a ko plaća i dok padne u vodu sve kaj je do sada kroz serijal predstavljeno.
Ali to je to, potencijal u postpunosti oslobođen za još bezbroj nastavaka  cer1njo

Offline Cole™

Odg: Terminator
« Odgovori #38 u: Srpanj 07, 2015, 00:30:58 »
Kada je povećala sise prilikom štopanja milicije došlo mi je da ugasim film...

Prestani gledat filmove neko vrijeme.
Ko moj stari si. Frajeru zasmeta sitnica, nakon 10 minuta gasi film, mjenja programe...
Nezz, fakat ako te takva glupost dira, onda se zapitaj...

@Thergothon

Nezz, skužio sam od prije da ste ti i Rampinho istog kova.
Da kad vam je nešto kult, da automatski sve žive paralele vučete s novom vizijom i proizvodom.
Što je dapače skroz uredu. Ali meni je draže ovako imat ove moje doživaljaje, gdje previše ne razmišljam o nekim paralelama, zakonima, realnošću i ne tražim greškice.
Zato me puno više od vas i zabave filmovi, serije i igre...

Uglavnom, meni je film bio BOMBA. Ali fakat preodličan.
Onako izuo me iz cipela, baš zato što sam očekivao govno kako većina ga etiketira...
Kužim da vas iritiraju neke stvari, ali se ne slažem da je film LOŠ terminator film.
« Zadnja izmjena: Srpanj 07, 2015, 00:35:10 od Cole »
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Terminator
« Odgovori #39 u: Srpanj 07, 2015, 08:21:34 »
Ta scena s sisama je jedna od najglupljih scena u citavoj filmskoj industriji. Isto kaj mi je fascinantno kak uvek u nastavcima posle dvojke idu izmisljati nove terminatore i uvek su OCAJNI. Bas taj TX na trojki mi je uzas zivi. Ono na kraju dok joj Arnold porine nuklearni reaktor ili koj kurac v usta i dok TX dela face od straha, a celi film je zenska glumila tipa ko Svarce na prvom, totalno bez emocija, neustrasiva masina - i sad od jemput se usral robot od straha ko da ga uostalom boli kurac jel bu unisten ili ne.

Nema smisla pisati puno kad je Ther vec rekel sve vise manje bitno. Ovaj zadnji je pun rupa u prici koje jednostavno nema jebene sanse da uspiju povezati i s tim multiversima su samo zasrali stvari. Da ne govorim da je jedan od najbitnijih humoristicnih djelova (kojeg forsaju onako) na filmu nist drugo nego reciklaza izbacene scene iz Terminatora 2 (Arnoldovo kreveljenje). Zakaj je ta scena izbacena iz T2? Zato jer je Cameron znal da bi jedna jedina takva mutava scena drasticno utjecala na ton filma i na teme koje obraduje, koje su i vise nego ozbiljne (povrsno na brzinu - singularnost, apokalipsa, ljudska sklonost samounistenju itd.).

Recimo i taj humor - na jedinici ga isto ima, ali je dosta prizemniji i siroviji. Npr. Arnoldove imitacije - Fuck you asshole vs na trojki onaj peder kaj plese i talk to the hand + one gej naocale na zvezdice. Pa fak of. Tome je mesto u nekoj parodiji, a ne u filmu koj bi trebal biti punokrvni dio serijala.

Trojka je nist drugo nego glupava zabava kaj je ok za odgledati dok fakat nemas pametnijeg posla. Ali da je dostojan nasljednik jedinice i dvojke - ni u najludim snovima, pa ni onda.

Ponekad mislim da bi bilo najbolje da je Kyle Reese na kraju jedinice strelil Sarah. Pravi fanovi znaju o cemu pricam.

Offline doktor1

Odg: Terminator
« Odgovori #40 u: Srpanj 07, 2015, 08:26:07 »
Prestani gledat filmove neko vrijeme.
Ko moj stari si. Frajeru zasmeta sitnica, nakon 10 minuta gasi film, mjenja programe...
Nezz, fakat ako te takva glupost dira, onda se zapitaj...

Slušaj, to sam geldo tamo negdje 2003...
Film je očaj!
To šta je tebi svaki novi film koji pogledaš nešto najbolje nije moj problem radi kojeg bi trebao prestat gledat filmove...

Evo i ovo šta je Ramp reko, sa jebenim naočalama kao poveznica na dvojku! Pa jebeni užas kojem nije mjesto u ovakvom filmu!

Offline ManTheRamparts

Odg: Terminator
« Odgovori #41 u: Srpanj 07, 2015, 08:29:21 »
S tom trojkom ko da su isli raditi fan service, ali na najgori moguci nacin.

BTW - John Connor terminator je nist drugo nego cyber Noob Saibot. Takav bi bil NS da ima cyber verziju kak likovi na Mortal Kombatu vec znaju imati.

Offline Cole™

Odg: Terminator
« Odgovori #42 u: Srpanj 07, 2015, 08:56:13 »
Talk to the hand.  kava1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Terminator
« Odgovori #43 u: Srpanj 07, 2015, 10:29:08 »
Cole stabiliziraj se...  cer1njo

Offline Wulf

Odg: Terminator
« Odgovori #44 u: Srpanj 07, 2015, 10:34:17 »
Ta scena s sisama je jedna od najglupljih scena u citavoj filmskoj industriji


+1 , ali bez gašenja  :P
Trojka je redizajnirana jedinica i to jako loša. OVaj kaj je glumio JConnora mi je bio preloš  hmm
U četvorci sam uživao u odnosu na trojku. A sad ste me narajcali na ovaj novi i sad sam uzbuđen za gledanje, ali možda pritom pogledam Sarah Chronicles..
Ima još nešto što bi preporučili? neki stripovi, short films ili kaj već postoji?

btw. Evo Arnie u T1, T2 i Genisys