Autor Tema: Project C.A.R.S. 2  (Posjeta: 66377 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #105 u: Listopad 06, 2017, 19:11:35 »
Bez uvrede, ali ne mogu te shvatiti ozbiljno (u vezi PC2 kao najbolje vožnje, doslovno vožnje, ne cjelokupni paket) ako ti se fizika Assetto Corse nije svidjela, a nije koliko se sjećam.
I zašto ne probaš rFactor2, čisto da okusiš FFB i fiziku? Na stranu nedostatak sadržaja i svega ostalog u obje igre...

Offline ManTheRamparts

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #106 u: Listopad 06, 2017, 19:20:33 »
Najteže ≠ realno. Jedna od većih zabluda glede sim racinga.

Offline Cole™

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #107 u: Listopad 06, 2017, 20:15:25 »
Bez uvrede, ali ne mogu te shvatiti ozbiljno (u vezi PC2 kao najbolje vožnje, doslovno vožnje, ne cjelokupni paket) ako ti se fizika Assetto Corse nije svidjela, a nije koliko se sjećam.
I zašto ne probaš rFactor2, čisto da okusiš FFB i fiziku? Na stranu nedostatak sadržaja i svega ostalog u obje igre...

Fizika mi je u Assetto Corsi jako svidjela, od kuda ti to da nije?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #108 u: Listopad 06, 2017, 20:24:28 »
Ne znam, očito sam krivo shvatil tvoje postove iz teme, znam da si se nešto mučio s GTR-om i uskoro napisao da odustaješ od igre zbog stvari koje te nerviraju pa sam nekako došao do zaključaka da ti ni fizika nije po volji. Isprika zbog netočnog navoda.  ;D

Upravo Assetto Corsa me smirila da ne napravim još jednom nepromišljen potez i prednaručim PC2, ali ću ga sigurno probati do kraja godine. Bilo bi krasno da me ovaj put ne razočara.

Offline Cole™

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #109 u: Listopad 06, 2017, 20:31:58 »
Ubijao me u Corsi slična stvar koja me smeta i u ovom nastavku Carsa; ta neuglađenost oko nekih sitnica poput starta utrke koju GT i FM serijali bespijekorno obavljaju, gdje se AI jednostavno čudno ponaša. U AC-u me ubijala i karijera i užasan manjak sadržaja i staza, to mi je bilo odvratno. PC2 ima nekih glitcheva preko kojih se može prijeći, no zadaju gorak okus. U FM i GT-u izabereš utrku kreneš vozit, završiš i imaš dojam da si imao odličnu imerzivnu utrku u AAA igri koja je ispolirana. U AC-u i PC2 kada startaš utrku i završiš imaš osjećaj kao da si u AAA igri u Alpha stanju i taj osjećaj mi je bio jedna od rijetkih mana prvog Carsa; a sada malo i drugoga. PC2 da se razumijemo može ponuditi fantastične utrke, vožnje da se smrzneš, jer je vozni model i FFB u igri jako jako dobar; no uvijek se desi par situacija koje razbiju tu idilu kao s maljem, radi nekog buga, glitcha ili jednostavno nečeg što nije dovoljno istestirano i unaprijeđeno...

A ako Marko na DD volanu, uz VR i triple screen kaže da se niti jedna racing igra nije približila ovakvom racing setupu onda nešto znači jebemu...

CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #110 u: Listopad 06, 2017, 20:42:33 »
Hmm, pričao je naš prodigy i za jedinicu da se odlično vozi u vrijeme dok sam ja govorio da je FFB govno i ispadao dežurni hejter, a tek sad dok je nastavak izašao je javno potvrdio moju tvrdnju, tak da ono, dobro je biti oprezan i sam prosuditi :)

Offline Cole™

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #111 u: Listopad 06, 2017, 20:44:20 »
Naš kaj mene užasava samo trenutno; a tiče se općenito crossplatformi...

To što se FM7 ne vozi isto na boxu kao i na PC-u, drugačiji vozni model/FFB; a ista stvar je kolko čujem i sa Assetto Corsom i Project Carsom 2...

To jednostavno nemogu shvatiti, kako to nije ista igre...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #112 u: Listopad 06, 2017, 20:58:28 »
Nije istina u vezi AC jer sam radio direktnu usporedbu, bilo je problema u početku jer je za konzole izašao stariji build gdje je bio drukčiji tyre model i stalno su kasnile zakrpe po mjesec dana.

Osim toga, probao sam i prvi pcars na PC-u i svejedno je FFB bio kurčina kao i na konzolama, iako da, na konzolama je na launchu prije onog patcha bilo totalno rasulo. Kasnije je od katastrofe došlo na PC verziju aka teški prosjek i uvreda za ekipu s volanima koje igra ne iskorištava na pravi način. Zbog developerove lijenosti, evo ti 30 slidera pa se igraj jer to je HC iskustvo.

Kaj se tiče Xbox vs PC, tu je i dalje jedini problem XID vs HID force feedback mehanizama i ništa više.
« Zadnja izmjena: Listopad 06, 2017, 21:17:27 od Thergothon »

Offline Cole™

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #113 u: Listopad 06, 2017, 21:42:43 »
Nadam se da je PC2 isti i na konzolama, jer me baš zanima dal će te igra imalo držat, a znam koliko si zahtjevan...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline the_prodigy

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #114 u: Listopad 06, 2017, 22:53:42 »
A ako Marko na DD volanu, uz VR i triple screen kaže da se niti jedna racing igra nije približila ovakvom racing setupu onda nešto znači jebemu...

Da nebi bio krivo shvaćen kao da mi je ovo najbolja igra ikad, ali ima tih nekih sim-elemenata koje pokazuju da igra ide u dobrom smjeru. Spomenuo sam tako da je u igri setup za Triple screen jedan od najboljih koje sam vidio u racing igrama do sada, jedini imaju opciju da se monitori različitih veličina mogu sinkronizirati i da se za svaki posebno može naštimavati kut, veličina i ostalo, kao ovdje npr.



Nekom to možda ne znači puno, ali meni znači i to mi je bitno. Isto tako druge igre imaju solidne Triple screen postavke, ali monitori moraju biti jednake veličine, inače bi izgledalo čudno.

VR podrška mi je sada isto bitna, a pCars ima odličnu podršku, a tome doprinosi i opcija da možemo HUD razmještavati po volji. Kažem, nisu jedini koji to mogu, bilo je i u PC1 ali onda nisam to gledao, Assetto ima fleksibilan HUD, iRacing itd, ali recimo meni prvi rFactor2 kojeg najviše igram nema te opcije. I zato cijenim te neke sitnice i to je dodatni plus u mojoj bilježnici za pCars.

Hmm, pričao je naš prodigy i za jedinicu da se odlično vozi u vrijeme dok sam ja govorio da je FFB govno i ispadao dežurni hejter, a tek sad dok je nastavak izašao je javno potvrdio moju tvrdnju, tak da ono, dobro je biti oprezan i sam prosuditi :)

Stvarno se ne sjecam toga da si govorio to za FFB i ispadao hejter, barem te ja nisam tako doživljavao. Ali istina je da sam govorio da se dobro vozi, najviše jer su ljudi govorili da ce biti isto kao Shift, ali PC1 se vozio puno bolje. Sve dok negdje 3 mjeseca prije izlaska nisu odlučili sjebati isti taj FFB sa svim onim postavkama. Od tog trenutka igra mi je stala na žulj, prestao sam pratiti razvoj sve do samog izlaska, a poslje toga je nisam uopće ni igrao. Najviše sati sam skupio kad smo se ti i ja ganjali, bilo je tih par autiju koji su se dali voziti ali nije to bilo to. A tek kad sam uzeo DD volan, onda sam tek vidio kakvo je FFB sranje bilo, sa Fanatecom se nešto dalo i voziti, ali sa ovim drugim ništa.

Moji dojmovi za PC2 se najviše baziraju na usporedbi sa PC1, tu je meni razlika u FFB-u ogromna. Ovo je sad puno bolje, naravno ako uspoređujemo feeling u volanu, a kako se osjeti vozni model na gamepadu, to ne znam. Isto tako ne znam ni kakvo je stanje na konzolama, da li FFB radi na istom principu kao na PC-u ili ne.

U tom području - FFB i vozni model - što je meni najbitnije, igra je dosta napredovala. Kažem opet, nije to sad na razini rFactora / iRacinga, recimo Assetto, Automobilista i RaceRoom su po meni još uvijek ispred PC2, ali PC2 im se dosta približio po tom pitanju i može se lijepo voziti.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Thergothon

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #115 u: Listopad 06, 2017, 23:34:16 »
Stvarno se ne sjecam toga da si govorio to za FFB i ispadao hejter, barem te ja nisam tako doživljavao.

Ne mislim u tvojim očima, već općenito po dozi negativnih komentara u moru većinom pozitivnih.

Ali istina je da sam govorio da se dobro vozi, najviše jer su ljudi govorili da ce biti isto kao Shift, ali PC1 se vozio puno bolje. Sve dok negdje 3 mjeseca prije izlaska nisu odlučili sjebati isti taj FFB sa svim onim postavkama. Od tog trenutka igra mi je stala na žulj, prestao sam pratiti razvoj sve do samog izlaska, a poslje toga je nisam uopće ni igrao.

Za to nisam znao, samo se sjećam da si kao "insider" dosta hvalio sve aspekte igre, da bi me na kraju onaj najvažniji razočarao. Slična stvar je bila i sa Shiftom, sjećam se da se preporučalo prčkati po samom setupu auta da se dobije bolji osjećaj na volan. Drago mi je ako je sad to promijenjeno kao što ste napisali. Volim više opcija i mogućnosti da sve prilagodim vlastitom ukusu, ali ne treba pretjerivati, odnosno u slučaju PC1 kamuflirati neadekvatnu default podršku s bezbroj slidera i to za svaki auto posebno.

Najviše sati sam skupio kad smo se ti i ja ganjali, bilo je tih par autiju koji su se dali voziti ali nije to bilo to.

Također i ja i lagao bi da izjavim da nisam uživao, dalo se relativno dobro i brzo voziti. I nije sad da se nije ništa osjećalo preko volana, ali u kritičnim situacijama dok je dolazilo npr. do oversteera, većinom sam stvar izvlačio na temelju vizualnog osjeta i pretpostavki drito iz nekog šestog osjetila ( cer1njo), a ne onog koji bi volan trebao pružati. Drift mi je zbog toga također bio koma.

Offline Cole™

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #116 u: Listopad 07, 2017, 13:04:27 »
Ovo mi je dosada bio najbolji race feeling u igri; fantastičan automobil, odličan FFB i to tweak od Jack Spadea. Fenomenalna težina u volanu, cijeli povrat informacija i osjećaj hvatanja kada krene oversteer ili understeer. Čini mi se da je preko Jack Spadeovih tweakova 20% bolji FFB u volanu i to je sada po meni to. Još sam probao neke druge automobile i neke od prije koje sam vozio i razlika je primjetna! Ovaj auto je i od zvuka i od voznog modela impresivno čudo. Spekatakl ga je voziti i to baš po Nordschleifeu; šteta što sam usro greškom taj DNF, jer mi je ovo bila jedna od najboljih vožnji koje sam imao u igrama.

Project CARS 2 | Porsche 935/80 DNF Race @Nordschleife - Nürburgring - YouTube
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #117 u: Listopad 07, 2017, 13:17:41 »
Još jedna utrka koja mi je bila odlična i koju sam usro; fakat se ne praštaju kardinalne greške...

Project CARS 2 | Ferrari 488 GT3 Engine Blown @Mount Panorama Bathurst - YouTube
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #118 u: Listopad 07, 2017, 13:49:13 »
Replay jednog Invitational Eventa...
Ford Falcon FG V8 Supercar - Invitational Event @Mount Panorama Bathurst...
Dobar zvuk i auto fino ide...

Project CARS 2 | Ford Falcon FG V8 Supercar - Invitational Event @Mount Panorama Bathurst - YouTube
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

Odg: Project C.A.R.S. 2
« Odgovori #119 u: Listopad 07, 2017, 22:24:17 »
E ovo mi se sviđa jako! Nisam do sada uopće ubrao da osim vremenskih uvijeta mogu birat i snow u vremenskim dobima; pa je onda cijela staza prekrivena snijegom. Odličan mi je osjećaj preko volana vozit po snijegu, totalno drugačije je vozit npr. s ovim autom po suhom/mokrom/oluji i po snijegu. Jako dobro se osjeti kako snijeg jednostavno ne drži u zavoju auto i kako isti odlazi sa staze ukoliko se stvarno jako ne uspori; isto vrijedi i za naglo kočenje na snijegu; nema tu baš kočenja...

Project CARS 2 | GTR3 Snow RACE @Brno - YouTube
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB