Off-topic > Muzika, filmovi i serije

True Detective

(1/4) > >>

doktor1:


True Detective Season 1: Trailer                      True Detective Season 2: Trailer                      True Detective Season 2: Trailer             

doktor1:
Pogledo treću epizodu...
Čini mi se da su malo previše glavnih likova stavili; njih četiri naspram prošle sezone dvoje..
Velcoro, (Farrell) je bez konkurencije najzanimljiviji lik, a nakon njega je odmah Bezzerides, (McAdams). Napokon smo malo upoznali i Woodrugha, (Taylor Kitsch)...
No kao da bi radanja mogla krenut bržim tempom od sada na dalje...
Neznam kako će sve uspjet ugurat u osam epizoda.

doktor1:
Odgledo cjelu drugu sezonu...

Ova sezona nemože ni prismrdit prvoj koja je remek djelo! Da ne spominjem da glumi koju je McConaughey demonstriro u prvoj sezoni sada nitko nije prismrdio niti blizu!
Previše glavnih likova kao šta sam reko odmah na početku! Nikakve konekcije među njima...
U zadnje dvije epizode sljedi rešetaranje imenima likova o kojima pojma nemamo jer su toliko rastegli i zakomplicirali da se čovjek pogubi; makar sam se ja pogubio u svemu tome.
Radnja je pre, pre, pre, pre, prekomplicirana, a nakraju ispada.....

Paul Woodrugh, (Taylor Kitsch) - pojma ništa nemamo o tom liku, baš ništa osim da je na početku serije suspendiran i draga mu je trudna; nikakve specijalne performanse Kitscha...
Frank Semyon, (Vince Vaughn) - užas od lika, povezan sa svime i svačime, ali sve je to zbrda zdola, inače Vaughn sasvim solidan u ovoj ulozi...
Ani Bezzerides, (Rachel McAdams) - u prvih par epizoda činilo se da bi ovaj lika mogao ubijat, ali negdje od pete epizode se gubi u potpunosti; McAdams dobra, ali radi nikakvog scenarija nebitna...
Ray Velcoro, (Colin Farrell) - najbolje razrađen lik.. Opet ništa posebno, ali tako su minimalno trebali biti odrađeni i ostali glavni protagonisti; Farrell bez konkurencije u ovoj sezoni pokazao najbolju glumu!

Neću previše o likovaim jer ću samo spojlat, a to nije potrebno...

Jako razočaran sa ovom sezonom, a za to nisu krivi glumci već Nic Pizzolatto koji od ovoga napravio opći kaos!

True Detective - sezona 1 - 9.9/10
True Detective - sezona 2 - 4.5/10

Ovako darežljiva ocjena ide radi tri dobre epizode i odlične Farellove predstave...
Neću pogriješit ako kažem da je druga sezona Ray Donovana remek djelo za ovo!

Inače tmurna stmosfera je dobro odrađena kao i muzika koja mi se sviđa....
Ova stvar mi je odlična - Lera Lynn - The Only Thing Worth Fighting For .

Luckyluke:
Čim sam vidio da drugu sezonu ide skroz druga postava shvatio sam da ništa od toga. Kladim se da će ista stvar biti sa drugom sezonom Farga. Meni ni prva sezona TD-a nije bila niš posebno, a kak bi tek ova kojoj čak i ti daš 4.5/10. Dobro da ni nisam počeo skidat jer bi se vjerojatno razočarao.

gamelaker:
Šteta, da. Čujem baš masivno ljudi pljuju drugu sezonu. A nahajpan sam bio ko luđak :(

Skinem ovih dana pa pogledam, al automatski me odbija ovo s bespotrebnim kompliciranjem radnje. Prva sezona je bila 10/10 po tom pitanju; nelinearna radnja koja te tjera da razmišljaš (postavlja puno pitanja jel), i sve se fino razjasni do kraja.

Iako je i u prvoj sezoni ostalo par neobjašnjenih stvari al generalno fantastičan plot.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju