Autor Tema: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana i ostale periferije  (Posjeta: 139374 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Montoya

Vrlo jednostavno, ak kupujete novi (ne nužno) volan, a niste sigurno što točno želite, pitajte ovdje!
Samo navedite par osnovnih podataka, poput novčanog iznosa s kojim raspolažete, platformu za koju je namjenjen pa čak i igru ili više njih.
Stručnjaci CSR-a zasigurno će imati nekaj pametno za reći i preporučiti šofe1
« Zadnja izmjena: Prosinac 15, 2015, 13:52:44 od the_prodigy »
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline s2000

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #1 u: Siječanj 14, 2012, 23:28:04 »
Igra Gt5, platforma Ps3, cijena: do nekih 2000kn

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #2 u: Siječanj 15, 2012, 00:46:18 »
Gledjuci po cijeni probaj kupiti Logitech G25 ili G27 seriju volana.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Cole™

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #3 u: Siječanj 15, 2012, 01:35:52 »
G27 bez razmišljanja.  shy1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline s2000

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #4 u: Siječanj 15, 2012, 08:40:39 »
Koja je razlika izmedu G25 i G27?

Offline Montoya

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #5 u: Siječanj 15, 2012, 09:14:28 »
G27 je noviji, ima 4 tipke više na samom volanu, tiše se kalibrira kod paljenja i ima, barem nekima, vrlo korisni LED prikaz okretaja na sebi.
G25 je već dosta star, no skoro isti ko i G27, razlikuju ih većinom sitnice, osim jedne, koju mnogi nemru "oprostiti" Logitechu - G25 naime ima sekvencijalni mod mijenjanja, dok to noviji model nema.
Ipak, u svim drugim aspektima G27 je bolji upravo za male sitnice - krenuvši od spomenute manje buke, preciznijeg H mjenjača, mogućnosti pomicanja pedala lijevo-desno, brojača okretaja, 6 gumba (koji su mogli biti puno kvalitetnije napravljeni) na samom volanu i tak - noviji je, lakše nabavljiviji i bolji izbor, osim ak ne patiš na sekvencijal.
A u tom slučaju, sa G25 također nemreš fulati, pošto su razlike male - opisane uglavnom maloprije.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline SHOGO

  • Alone on the Road
  • **
  • Postova: 81
  • Total likes: 0
  • Da sam htio slušat nekog šupka..prdnuo bih
    • BOSS GAME
Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #6 u: Siječanj 18, 2012, 00:04:34 »
Ja sam razmišljao kupit volan opet ,ali do 500 kn :P  Dao bi i više ali nisam neki veliki fan utrka

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #7 u: Siječanj 19, 2012, 16:03:31 »
Onda DFGT kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline budainka16

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #8 u: Siječanj 19, 2012, 16:11:54 »
Do 500 kn, PS3 . Znam da je malo para, al eto  hmm
« Zadnja izmjena: Siječanj 19, 2012, 16:26:53 od budainka16 »
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Thergothon

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #9 u: Siječanj 19, 2012, 16:22:04 »
Radije malo pricekaj i skupi pare za bolji volan, npr. DFGT.
Mislim da volani do 300kn nemaju force feedback, a to je ono najbitnije. S takvim volanom ces imati osjecaj kao da vrtis najobicniji obli komad plastike bez ikakve povratne informacije. Probaj negdje naci driving force pro, ljudi su znali prodavati za 300-500kn.

Offline budainka16

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #10 u: Siječanj 19, 2012, 16:25:27 »
Hmm, nemogu naći, ali ako ti nađeš linkaj mi  sm1jeh

Ajd 500kn recimo, ima li išta takvo?  cry1

Maknio one leptire i to, samo daj da je dobar, ne treba meni ništa PRO :D
« Zadnja izmjena: Siječanj 19, 2012, 16:27:16 od budainka16 »
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."


Offline budainka16

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #12 u: Siječanj 22, 2012, 18:45:27 »
Na pola puta sam do DFGT  p1va

Neki čovjek mijenja za par igara ili za 350 kn.
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline budainka16

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #13 u: Siječanj 22, 2012, 19:13:53 »
Sorry za double, ali nije DFGT nego je Logitech® Driving Force PRO .

Ima li ga tko i kakav je ?
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline sepa

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #14 u: Siječanj 22, 2012, 19:50:40 »
Iman ja.
Puno bolji nego DFGT (bolji FF),kvaliteta,veci krug okretaja.Najbolji volan za tu cijenu,jedino sta DFGT ima kuplung i malo kvalitetnije papucice .
Vise se ne proizvodi;jedino ako je ostalo sta na zalihama(novi oko 900kn,polovni oko 500kn)

Po meni: 1 Logitech Driving Force Pro
               2 Logitech Driving Force GT
               3Logitech G25/27
 od volana koje sam prova;ali cujen da je ovi novi Thrustmaster T500RS bolji od svega toga.

http://en.wikipedia.org/wiki/Racing_wheel
« Zadnja izmjena: Siječanj 22, 2012, 20:07:19 od sepa »