Autor Tema: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC  (Posjeta: 20154 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nexus

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #15 u: Studeni 29, 2015, 13:22:21 »
Stvar je u tome da je u trenutnoj generaciji konzola morao biti jači hardware upravo zbog zahtjevnih tehničkih stvari.
I sada imaš situaciju, da gotovo sve AAA igre izašle za obje konzole nešto moraju žrtvovat da bi ono što je njima najvažnije izbilo u prvi plan.
Većinom su to pogrešne stvari...

Ja ne kažem da ne postoje trenutno tehnički vrhunski naslovi, koji su zaobišli gotovo sve prepreke i ponudili vrhunsko iskustvo i zadovoljili sve parametre...
No generalno, sve je to preslabo unutar te dve "mašine" i mnogi devovi nemogu izać na kraj s tim...
U tome je poanta...
Ciljalo se 400 eura.
Zadnji put je PS3 košta 600 hebenih eura i imam osjećaj da je u ovom genu početak puno bolji nego na prethodnoj generaciji te da iskreno kada igram na PS4 nisam nešto zakinut.
Na mojem PC-u moram kompromise raditi (280x fx6300 8gb) moraš i ti na svome itd.
Mora i dev na PS4 i XOne.
XOne je specifičan problem jer ekipa koja ga je žrtovala zbog kineckta se može slobodno upucati.

@doktor1
Pa normalno je da će PC uvijek biti u prednosti pokraj konzole (koštala ona makar koliko i PS3)
Što se tiče AC-a na konzoli i PC-u mislim da se nijedna strana nema što žaliti
Assassin's Creed Syndicate – PC vs. PS4 vs. Xbox One Graphics Comparison [FullHD][60fps] - YouTube
« Zadnja izmjena: Studeni 29, 2015, 13:24:28 od Nexus »

Offline Praetorian

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #16 u: Studeni 29, 2015, 13:22:55 »
Dokt. Nemam ja tebi sta govorit i tocka. Jer ti ne znas komunicirat!!!!!!

Kad probam igru na pc onda ti se javim.

Offline Cole™

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #17 u: Studeni 29, 2015, 13:27:23 »
Dok dosadan si više s foteljom i plazmom.
Ostavi se toga; ovo prvo što si rekao u svom postu, to je točno i mislim da to nitko ne pobija...
U kontra onoga što ti govoriš imam samo za reć, da neke igre, i to dosta njih zapravo savršeno rade u svim parametrima...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #18 u: Studeni 29, 2015, 13:27:34 »
Jer ti ne znas komunicirat!!!!!!

Ja neznam komunicirat?
Jebote branite tu svetu kravu kao da vam plaćaju da to radite!
Isti kurac kao na HCLu gdje tip tvrdi da i5 + GTX 960 ima lošije performanse / prezentaciju nego PS4

Na mojem PC-u moram kompromise raditi (280x fx6300 8gb) moraš i ti na svome itd.

Ni približni kompromisi naspram prezenatcije / performansi konzolaških verzija!
Kao šta sam reko, i3 + GTX 750 Ti ima bolju prezentaciju / performanse od ijedne konzole. Sa time je sve rečeno.

Offline Cole™

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #19 u: Studeni 29, 2015, 13:30:30 »
Pa nitko ti ne kontrira u tome što si napisao.  ave1  ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #20 u: Studeni 29, 2015, 13:33:36 »
Sve je krenulo od žaljenja kako se kosica ne njiše u Sindikatu napram Junitija!
Sada je to odjednom presudno i to na slabašnoj PS4 konzoli.
Ubisoft je očekivo više od novog hardvera no nije uspio to realizirat i skresali su detalje!
Već sam reko, mjenjam GI i njihanje kosice za izmjenu dana i noći!

Bolje onda da ni ne igrate Sindikat na PS4 pošto nema TXAA i HBAO+ Ultra jer sa time igra zbilja izgleda drastično bolje. Jer eto sada je odjednom grafika presudna na PS4/X1 verzijama igre..

Offline Praetorian

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #21 u: Studeni 29, 2015, 13:34:04 »
Haha ja umirem :D

Pa nitko nije rekao da konzole izgledaju bolje od pc. Pc izgleda bolje u svakoj igri. Pa prvi Crysis jos jede npr Killzone SF. Sve sam rekao....Ali ono za Ac sto sam rekao ma ruku u vatru dajem da su istj downgrejd i na pc napravili.

Offline doktor1

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #22 u: Studeni 29, 2015, 13:36:54 »
Pa naravno da su napravili downgrade i za PC! Neće tu verziju napravit boljom; moraju furat platform parity.
I upravo to, ogrmno sranje izaziva smeće od hardvera u konzolama!
I ako je istina šta donosi Pascal sljedće godine konzole će doslovno zaustavit ikakav napredak po pitanju prezentacije i, fizike i efekata u igrama.

Offline Cole™

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #23 u: Studeni 29, 2015, 13:38:13 »
Ti dok trebaš sebi neku inekciju ili tablete pripisat.
Jesam ja lijepo i argumentirano napao Praetoriana i objasnio mu da je malo "zabrijao" na krive stvari.
Na njemu je kako će on reagirat na to...

Zašto ljudi nebi rekli koje ih stvari smetaju ili slično?
Pa ti si prvi za određene naslove, filmove itd. izjavljivao smeće, nula bodova, rak industrije; a to meni valjalo ili privlačilo. :)
Pa te nisam teral u kurac, opominjal i nekaj deseto. Odgovoril možda jesam, no prihvatil sam da je tebi to tak i bok.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Nexus

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #24 u: Studeni 29, 2015, 13:39:48 »
Citat:
Ubisoft je očekivo više od novog hardvera no nije uspio to realizirat i skresali su detalje!
Ja ću samo kazati da je Ubisoft (meni) totalno nerelevantan dev kao i svaki koji izdaje na godišnjoj bazi.
Njima je uvijek "malo"...čisti dokaz su i njihove izvedbe na PC-u i ekipi koja ima bijesne konfiguracije.

Ne možeš mi kazati da je Horizon: Zero Dawn ne izgleda prekrasno?
Ili Uncharted 4? Ili The Order (da znam kontroverzan ali) ili Until Dawn.
Meni su to prekrasne igre i one su mi vrlo relevantne.

Opet kažem da sve to varira...ja nisam imao loših iskustva na PS4 do sada kao i X ljudi.
Ne čitam YT komentare ispod Digital Foundry videa i raspravljam normalno sa ekipom o igri i tjt.
Pogledam koju analizu tehnikalija i tjt. neću se žaliti, ako mi igra izgleda lijepo i ide na pristojnom frame rateu.
Zaobišao sam tehnička smeća tj. nedovršena koja nisu imala pravilnu izvedbu i tjt.
A na čekanju je barem 10 igara  sm1jeh
« Zadnja izmjena: Studeni 29, 2015, 13:41:55 od Nexus »

Offline Cole™

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #25 u: Studeni 29, 2015, 13:40:43 »
+1

Point.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #26 u: Studeni 29, 2015, 13:41:37 »
Zašto ljudi nebi rekli koje ih stvari smetaju ili slično?
Pa ti si prvi za određene naslove, filmove itd. izjavljivao smeće, nula bodova, rak industrije; a to meni valjalo ili privlačilo. :)
Pa te nisam teral u kurac, opominjal i nekaj deseto. Odgovoril možda jesam, no prihvatil sam da je tebi to tak i bok.

Ja sam reko da zahvali platformi na kojoj se igra po pitanju downgradea! Nikome i ničemu drugom!
Sve je jasno.
A za te filmove kada kažem da su smeće sam u pravu, jebiga..  kava1
Avengerse bi zakonom zabranio i zapalio set na kojem se snimaju!  cer1njo

Offline Praetorian

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #27 u: Studeni 29, 2015, 13:42:34 »
I opet se ja slazem s tobom. Istina je to sto si rekao.

Ali ti si mi poceo kakat kad sam spomenuo downgrejd u ac. Znam da sam u pravu jer nema boga da su zadrzali facijalne ekspresije kosu itd i u pc verziji.
Krive jesu konzole i ja ih ne branim. A ti odma da sam ja jebeni fenboj...

Offline Cole™

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #28 u: Studeni 29, 2015, 13:43:15 »
Na kraju bu i sex opal.  cer1njo


       



    ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Snaga PS4 i Xbox One konzola vs PC
« Odgovori #29 u: Studeni 29, 2015, 13:44:53 »
Ne možeš mi kazati da je Horizon: Zero Dawn ne izgleda prekrasno?
Ili Uncharted 4? Ili The Order (da znam kontroverzan ali) ili Until Dawn.
Meni su to prekrasne igre i one su mi vrlo relevantne.

Ja mislim da ima razlike u coridor šuteru i open world igrama. Očito sam glup.

Možda sačekat a izađe Horizon: Zero Dawn? Ili već po bullshitu od developera sudit kako igra izgleda

U4 izgleda odlično, slažem se, ali treba sačekat da izađe.

Jer ako je išta moderno to je da developeri prodaju sranja po pitanju prezentacije dok je igra u razvoju! I to je postalo jako moderno i nekažnjivo!