Racing periferija > Racing periferija

Pomoć i savjeti za izradu racing cockpita, DIY solucije i slično

(1/16) > >>

the_prodigy:
Tema koja može poslužiti za pitanja i odgovore oko izrade vašeg racing cockpita, simulatora, razne periferije koja ide uz to.

Kako nešto složiti i na koji način?
Koji materijal koristiti, koje mjere?
Da li kupiti komercijalni proizvod ili ići na DIY soluciju tj. "uradi to sam"?






the_prodigy:
@997GT3

Vezano za razgovor iz pCars teme, kako misliš "mora biti postavljeno dijagonalno"?
Misliš na aktuator da nije postavljen pod kutem od 90°ili na nešto drugo?
Bilo bi dobro ako možeš i stavit sliku da je lakše za razumjeti.

Više manje sve 3DOF konstrukcije koje sam vidio napravljene su na istu šemu, pivot point na prednjem dijelu kod pedala i aktuator ili treći motor gura konstrukciju na zadnjem dijelu.

997GT3:

--- Citat: the_prodigy - Prosinac 15, 2015, 14:13:22 ---@997GT3

Vezano za razgovor iz pCars teme, kako misliš "mora biti postavljeno dijagonalno"?
Misliš na aktuator da nije postavljen pod kutem od 90°ili na nešto drugo?
Bilo bi dobro ako možeš i stavit sliku da je lakše za razumjeti.

Više manje sve 3DOF konstrukcije koje sam vidio napravljene su na istu šemu, pivot point na prednjem dijelu kod pedala i aktuator ili treći motor gura konstrukciju na zadnjem dijelu.

--- Kraj citata ---

Pozdrav,
         
upravo tako kako si napisao. Pod dijagonalom smatram da je konstrukcija u škvari sa pivotom točno na sredini prednje osovine.
Aktuator ide horizontalno polegnut uz zadnju osovinu spojen na centralni greben koji povezuje prednji i zadnji dio konstrukcije.

Evo ti slika u privitku pa ces shvatiti gore napisano. U ovom slucaju aktuatori se nalaze s prednje strane !

DlxWrecker:
pozdrav,

možete li mi pomoći oko modova za fanatec clubsport v1 pedale? problem mi je sto je sve za moj ukus "premekano".
dobio sam sa pedalama i tuning kit ali nisam se još stigao s tim pozabaviti ali iskreno mislim da to nece napraviti velike promjene

po netu  sam nasa da likovi stavljaju amortizere od rc autica te bi vjerovatno s tim proba....koji naruciti s ebaya i kako monitrati za sad neman poima. ako ko ima iskustva molio bi ga da to podjeli

također sam naša nekoj malog đapaniiza  kuul koji je napravio na kvačilu istu mošu sa dodatnom polugom ko na v2 i v3. da li ima di kakav tutorial i sl?

the_prodigy:
Ja sam jedan od ona dva Mugen dampera dao frendu, on ga je stavio na G25 pedale, a ovaj drugi sto imam dat cu tebi, napisi mi samo adresu na PM, platis postarinu kad ga preuzmes i toje to, ne moras nista drugo. Ako uspijes iskemijati sta sa njim, super :)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju