Autor Tema: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju  (Posjeta: 166443 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #285 u: Ožujak 30, 2013, 16:02:42 »
Temperatura-grlobolja-glavobolja  cry1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #286 u: Travanj 07, 2013, 12:02:23 »
Jedna konstanta u prometu koja me nervira čini se nije krivica vozača nego auto industrije što su tako bezobrazno sakrili taj "prekidač"

Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #287 u: Travanj 12, 2013, 00:19:58 »
Proklet bio dan kada sam stupio nogom u ZET-ovo sranje.
Od 1. razreda srednje škole plaćam ZET-ov pokaz, danas privodim kraj studiranju i dalje plaćam pokaz makar od ove godine puno rjeđe idem na faks.
Znači vozim se 10 godina ZET-om i jedini put kada nisam plaćap pokaz je 7 i 8 mj.
Danas idem sa faksa. Hodam Heinzelovom prema velikom raskrižju sa Vukovarskom. Kod Mc Donaldsa ugledam tramvaj (broj 13), zeleno svijetlo na pješačkom prijelazu, trčim. Dok sam stupio na zebru, vozač tramvaja zatvara vrata i lagano daje gas (ili što već). Dođem do tramvaja, čekam da mi otvori vrata - ništa. Nagnem se prema kabini vozača, on ima spušten pogled prema dolje i uvjeren sam da kučkin sin (isprika na ovakvom izrazu) me vidi perifernim vidom. Diže glavu, ja mu pokažem na vrata - ništa, nothing, nada, nichts, rien. Hladno me pogledao i nije ništa napravio. Kad sam vidio da nema za mene ulaska u tram, odustao sam od bilo kakve sugestije ili ne primjerenog čina.
On je još stajao pola minute i onda mu se na semforu pokazala vertikalna crta da može ići. Znači pola minute je stajao na tramvajskoj stanici i nije htio otvoriti vrata. Kakvo to govno od čovjeka možeš biti da ne možeš stisnuti gumb za otvaranje vrata?

Ja sam inače smiren čovjek, mene stvarno mali broj stvari može razje...bat, ali ovo mi je diglo temperaturu glave na 1000 stupnjeva. Meni se stvarno nigdje nije žurilo, laganini doma iako je 3 poslijepodne kada je najveća gužva u ZG-u, ali ovo je stvar principa. Ja ti plaćam, ti me vozi. Ja ti plaćam 10 godina, ima da me voziš i otvaraš vrata kada se nalazim na stanici.
Zbog ovog danas, pa i svih kontroverzi oko ZET-a zadnjih dana pa i godina stvarno se pitam koji mi je kur.... bio da im dajem pare?

ZET sam zamrzio (i ne samo danas, već sam imao sličnih situacija), ne mogu ga podnjet. Da imam sada para kupio bi si neku američku kramu koja troši 25 litara na 100 km, ali bio bi baja.
Onog trenutka kada si kupim auto za mene ZET ne postoji. To je jedan hrpa frustriranih, živčanih, smrdljivih, nekulturnih govana. Prokleti bili na današnji dan!

Offline Cole™

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #288 u: Travanj 21, 2013, 20:00:50 »
Inače sam protiv ovakvih članaka, ali od ovakvih smećara mi se gadi život.

On je najveća tinejdžerska pop zvijezda, a baka i djed žive u siromaštvu - black - Index.hr
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Iceman

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #289 u: Travanj 21, 2013, 20:15:12 »
Strašno

Offline Wulf

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #290 u: Travanj 22, 2013, 18:51:50 »
Neznam di da počnem.... Nakon godine dana čekanja i "maltretiranja", I'm back at square one. Neću pisati o kojoj se tvrtci radi, zovimo ih ONI.
Bio sam kolko tolko nabrijan na osposobljavanje i sve to, ali sad mi je iskreno žao i možda bolje da nisam ni išao. Sve je počelo prije godinu dana negdje u ovo vrijeme gdje me savjetnica na burzi pitala oću li ići za zaštitara, ja reko može. ONI sve plačaju i još dobim naknadu od 1000kn za vrijeme trajanja osposobljavanja. Da bi nakon toga obavio testiranja i razgovore i nakon nekog vremena liječničke preglede. Koji su svaki put - izvrsni  :P
Nakon toga samo treba početi obuka, znači samoobrana, teorija, zatim oružje koje je trajalo samo tri dana na kraju(teorija, praksa, stavovi i jedan dan pucanja). Problem je u tome bio što se to odvijalo, kako sam naveo, negdje u ovom periodu prošle godine. I nakon mukotrpnog njihovog dogovaranja ko će to plačati, voditi obuku i slično, sve je počelo - 20.12.2012. Mi smo čekali 6mj da nama počne osposobljavanje od 20ak dana, ako i toliko. Prvo je bilo da od 20.12. 2012. moramo pribaviti svu dokumentaciju do 27.12.2012. gdje je ekipa popizidila, a ko ne bi. Usrano vrijeme, usrani blagdani, usrana besparica, usrana birokracija. Ali dali su nam cajta do početka obuke. Samoobrana i predavanja su počela 2-3.1.2013., ako se ne varam.
U međuvremenu, nama su napričali bajke što se toga tiče. Da se traže zaštitari posvuda, negdje oko 300 ljudi i slično, da to nije bacanje novca nego da baš ima svrhu i zato se radi osposobljavanje i "troše" novci na nas jer nam je siguran posao. Gdje su ONI još i rekli kad mi završimo da ćemo navodno dobiti neki popis(nemojte me doslovno shvaćati) ili ćemo obavljati razgovore ili tako nešto gdje će ONI nama predstaviti poslodavce, reći koji su dobri koji nisu dobri, kakva je plača kod nekih i slično, te da među onih par najboljih ONI će zaposliti njih. I ja si mislim ono,  kao i nas ostalih 40, seems legit.
Fast forward.
Obuka je trajala možda do 19.01.2013. gdje nam je onda rečeno da čekamo poziv od MUPa ili koga već da možemo pristupiti ispitu. I taj smo poziv čekali mjesec dana, možda i više. Znači, obuka je završena 20.01.2013(stavit ćemo 20i), ispitu sam pristupio 28.03.2013. Svjedodžba je napravljena odma sljedeći dan, a rješenje je napravljeno 15.04.2013. A rješenje i svjedožbu sam dobio - danas 22.04.2013.  Da bi na kraju na moje veliko razočaranje, a vjerujem i mnogih drugih meni ženska u toj tvrtci rekla, nakon što sam je ja pitao, "a što s onim kaj se pričalo da ćemo dobiti neki popis poslodavca, mjesta, gdje ko kako i zbog čega", "mi trenutno ne zapošljavamo, ali kad se oslobodi ili kad ćemo primati - javimo se."(what else is new -.-). I onda mi još kaže da će mi ovi na burzi ko fol dati popis ili me "uputiti" u sve to i reći kaj me zanima. Da bi nakon što sam došao na burzu i pokupio zadužnicu, ženska rekla: "A sad se treba primiti posla." And I'm all like - say what? I nju pitam isto pitanje i ona mi kaže:"da da, prima se puno zaštitara, dosta tvrtki to traži, ima dosta ponuda na našoj stranici, tako da možete se javiti njima. Ako nekog nema, javite se njima samoinicijativno." Te dodaje, "imate li već nešto u vidu?". Tu sam vidio o ćem je riječ. Pozdravio sam ih fino i kulturno i izašao van. I bio sam toliko zbediran da je to strašno. I naravno mislim, pička tebi materina, da sam znao daš me zajebat imao bih nešto u vidu, a ovako imam svoj kurac.
Suma sumarum.
Da se razumijemo i da ne ispadne da se meni neda tražiti posao, naravno da da, ali je poanta u tome što su oni sami rekli da će nam ponuditi posao i gdje nam je isti zagarantiran. Ali sada ispada da ću opet onak sljedećih 6mjeseci tražiti posao, čekati da mi se jave 10mjeseci sa riječima "hvala, ali trenutno ne odgovarate, adios." Užasno sam ogorčen samim postupkom cijelog osposobljavanja gdje samo traje 20dana, a PROŠLA JE CIJELA GODINA do kad si ja mogu tražiti posao. Zatim jako loša komunikacija između tvrtke i HZZa gdje nitko nema pojma o pojmu i neznaju ni sami kaj se dogovaraju.

Sorry na malo dugom postu, ali morao sam  fpalm1
« Zadnja izmjena: Travanj 22, 2013, 18:56:57 od Wulf »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #291 u: Travanj 22, 2013, 19:24:43 »
rvacki način  cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #292 u: Travanj 22, 2013, 21:13:15 »
jbg ništa novog ovdje

Offline DogZy

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #293 u: Travanj 22, 2013, 22:44:49 »
 jaad

Zao mi te je Wulf. Prokleta birokracija i idiotizacija da prokleta bila.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Praetorian

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #294 u: Travanj 23, 2013, 13:55:16 »
@Wulf  cry1

« Zadnja izmjena: Travanj 23, 2013, 13:57:19 od Praetorian »

Offline Wulf

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #295 u: Svibanj 13, 2013, 17:02:05 »
Kad se probudim nakon ružnog sna koji mi se već ponovio u Ponedjeljak kod cure sa nervozom u trbuhu jer neznam oću li morati do ureda ili ne zbog posla. Pogledam koliko je sati i u polusnu prevrnem pol čaše Pepsia po parketu od sinoć. brišem pod i negdje stanem u drek od pesa u stanu ili cura, neam pojma, i isti taj drek raznosimo po kuži i kad isti taj izvor dreka ne možeš naći. Vozim curu do faksa, gužva na zelenom valu(povrat), ali smo stigli - 10min kasno  cer1njo
Nakon toga idem do Herbalifea po robu i rade tek od 0900h. 45min na kavi sa kupljenom kartom za parking(druga zona). Ključevi od stana ostali kod cure, odem do u 0930h, čekam je 20min duže i gledam oće li mi naletiti redar. Kupim kartu za I. zonu sa idejom za pola sata samo. Stisnem "send" za punih sat vremena i u istom trenu cura zove da je gotova  fpalm1
Da mi ključeve i idem do porezne(koja nemam pojma di je) po poreznu karticu. Sparkam se kod Upravnog suda misleći da je tamo i šetam od suda pa do kraja velesajma i do kružnog toka - uzalud. Vratim se s tramvajem i pitam starog di je. Jedva nađem, sparkam se i platim parking(II. zona). Uđem unutra, ispunim zahtjev i ženska mi kaže da sam je već izvadio i objasnim da je nemrem najti i ona mi kaže, "buraz, to ti je to! moraš je naći! ona vrijedi od vađenja do mirovine!". Sjedaj u auto i idem do faksa po curu da idemo doma do kraljevca potražit karticu. Sav sretan kako mi traje parking i mogu se stati, sjetim se da je prva zona tamo opet  fpalm1
Ostao sam sjediti u autu, cura i frendica idu samnom doma nakon faksa. Dođem doma, idem tražiti karticu i sjetim se - ključevi od kuće su mi kod cure u stanu, u njenoj sobi, na stolu. Bollocks!
Zovem buraza di je i sva sreća sjetio me da mogu kroz prozor. Sredio to, našao karticu, prošetali pesa i vratimo se na faks. Ostavim njih i napokon krenem do nje doma. Ali ovaj put s ključevima  ;D
Fokkin monday fpalm1 :P

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #296 u: Svibanj 13, 2013, 18:53:42 »
Ali ali... u svemu tome ako sam skužio ima nešto dobro - treba ti PK, znači, posao je neki krenuo?  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #297 u: Svibanj 16, 2013, 15:02:59 »
I da ne zaboravim...Pišem jer sad tek doma sad... Nakon što je netko stao u drek, idem ja pišati i btw pes je zapišao pol stana. Idem ja pišati i to bi neki trebali znati, kako ponekad od masturbacije ili od seksa kad se urinira naprave 2 streama.. I zapišam si trenirkum stopalo, wc školjku i pol poda u wcu  fpalm1  cer1njo
Cura je popizdila  cer1njo cer1njo
U mom slučaju je bio seks  :P cer1njo

Offline versus

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #298 u: Svibanj 16, 2013, 15:12:32 »
o, vidim i popilo se  ;D

(kurca nisam skužio, osobito dio s psom)  cer1njo
P.S. NHF

Offline Wulf

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #299 u: Svibanj 16, 2013, 15:28:34 »
ma nije se popilo neg je cura bila solo doma pa sam bio s njom... a ovih par dana sam radio, a slobodan sam danas i sutra  sm1jeh