Autor Tema: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju  (Posjeta: 158647 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #45 u: Svibanj 19, 2012, 22:11:02 »
Kada zbog jebene lige prvaka (bez uvrede fudbalerima ovdje) ne radi jebena teretana! Pa što zaista ljudi radje idu GLEDATI sport, nego se BAVITI istim. A nije da teretana nema nekoliko televizora unutra da se može i vježbat i gledat  cry1  kava1

Mislim, OK, znam da sam u manjini među muškima, tj malo ih poput mene ne zanima nogomet, ali ima nas nešto, a i ide u gym gro žena i ono, nemreš mi zatvorit cijelu teretanu radi jedne tekme, i još gore, da pritom nije bila nigdje obavijest na njihovoj stranici! A zašto pizdim (osim što sam bio nabrijan za trening) - jer sam otišao sa zadnjeg roštilja na kojem sam se danas našao kod ekipe iz dubrave da bih stigao sada u teretanu odradit trening, kad ono - kita. Tako da na krjau nisma niti vježbao što sam namjeravao, a i evo me doma drkam po kompu umjesto da sam (znao), ostao se zajebavati sa društvom  fpalm1 cry1


I da se razumijemo - nemam ja ništa protiv nogometa niti ikog tko prati, ali dovraga, zatvoriti teretanu radi tekme. A na neke praznike je radila cry1
« Zadnja izmjena: Svibanj 19, 2012, 22:18:27 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline LukaM 110

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #46 u: Svibanj 22, 2012, 07:26:07 »
To shimmy !!!
Mislil sam da sam jedini koga nogomet ne zanima, u skoli se jedino nogomet igra, kad odes van opet vidis ljude da igraju nogomet i onda upalis tv i gledas nogomet pa otvoris novine i citas 10 stranica o nogometu. Nemam ja nis protiv nogometa, al vec mi je zlo od njega ;D ;D

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #47 u: Svibanj 22, 2012, 12:49:31 »
Ma kako rekoh, nemam ja ništa protiv nogometa, ali kada mi neka ustanova, da tako to nazovem, ne radi radi tekme, i to neke "strane" tekme... Da su naši igrali neko prvenstvo, još bih razumio, ali ovako... Mislim, inače ja ne shvaćam taj koncept privrženosti nekom klubu, navijanja za isti. I to ne samo strani, nego i domaći. Npr, ono, svi "purgeri" navijaju za Dinamo, ali ne kužim foru jer pola Dinama ne da nisu zagrepčani, nego nisu hrvati uopće. Repke kužim, i osobno, kada je svjetsko prvenstvo, znam pogledati neke tekme, tipa naši kad igraju, ili neke dvije velesile te finale, ali privrženost nekom klubu ne shvaćam. Ne u nogometu, nego bilo čemu. Tipa da su u Dinamu samo zagrepčani, skroz bih razumio kada isti vole taj klub. Da su u Hajduku samo Splićani (i okolica jel), razumio bih i to, ali ovako mi nije jasno. No dobro, to je malo van teme, ali eto došo mi  cry1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #48 u: Svibanj 22, 2012, 13:55:42 »
Dosta gluposti se dalo isčitat na ovoj stranici.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #49 u: Svibanj 22, 2012, 15:34:19 »
Gluposti su jer se ne poklapaju sa tvojim mišljenjem  kava1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #50 u: Svibanj 22, 2012, 23:17:45 »
Realno, gluposti su.
Budem ti objasnio jednom sve kako i zašto.
Ljubav prema klubu i sportu ti je malo manja, nego prema obitelji, zdravlju, poslu itd.  kadt1kažem
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #51 u: Svibanj 22, 2012, 23:39:54 »
Gluposti? Ja mislim da je to glupost. Ako pričamo o ljubavi, mogao bih toliko toga nabrojati što bih stavio ispred kluba. Ne vidim zašto bi mi išta značila neka institucija i neki ljudi u njoj sa kojom nemam nikakve veze, a kako rekoh, čak nije ni da je moj vlastiti narod. Ima i jedna zanimljiva zgoda, tj rečenica koju je rekao profesor hrvatskog u srednjoj, inače isto ljubitelj sporta, i nogometa, kada su ga neki dečki tražili da ih pusti sa zadnjeg sata da idu navijati(ne sjećam se sada koja tekma je bila, ali dinamo - netko). Rekao je, ne znam baš točnim rječima, ali nešto u stilu "Odite navijati. Dok ćete vi navijati, drugi će učiti. Dok ćete vi navijati, drugi će raditi. Dok ćete vi navijati, drugi će se ženiti. Hoće li drugi navijati za to da vi napredujete u životu? Hoće li navijati da dobijete posao?"

Prije toga je, a i poslije slijedio još kratki govor koji bih rado da sam zapamtio jer je čovjek to tako pametno složio da se i nekoliko od ovih koji su išli na tekmu zamislilo. A ponavljam, čovjek koji voli nogomet, i koji ih je na kraju i pustio jer je rekao da je to njihov izbor, i da će možda radi tog "navijanja" nekada propustti nešto korisno i dok oni navijaju, umjesto da se bave nečim, otići će im neka prilika. Koliko se sjećam cole, i tebi samom se dogodilo slično, dakle, čovjek je potpuno u pravu. No baš me zanima, eto, računaj da ću te pitati za to baš da čujem i priču sa druge strane, tj drugi pogled.

Osobno su mi to gluposti, no ne u nogometu, nego bilogdje. Evo, racing smo sajt pa tkao i F1 npr. Netko je fan Ferrarija, netko fan McLarena, netko nekog trećeg... Ne kužim kako, zašto, čemu? Ima li i tko od tih "fanova" išta od toga? Opet, da je neka "naša" momčad ili nešto, razumio bih, ali ovako. Ja sam evo recimo rekao u temi F1 da "navijam" za McLaren trenutno, no rekao sam i zašto - jer jedini (osim Marussie mislim) nemaju patku, pa se nadam ako oni rasture da će i ostali vratiti klasični izgled jer mi je ovaj ružan, i samo to. Inače iskreno, najsretniji bih bio da pobjeddi koji put i HRT ili Cosworth, no ne radi privrženosti toj momčadi, jer kako rekoh, tko su i što oni meni, nego da bude zaninmljivije. Iako će se to teško dogoditi. Također smo gmaing sajt, i imali smo primjer fana konzola. petko - čovjek voli Sony i hvali ga na sva zona pljujući konkurenciju. Ja pitam - što on ima od toga? Nema baš ništa, a jedino gubi. Jer radi tog nekog isto oblika "navijanja" neće probati neke fenomenalne igre i mogućnosti koje pružaju druge konzole. Sve je to slično i tom navijanju, ne znam, ne vidim uopće smisao. Ja evo isto volim sport generalno, i neke sportove stvarno jako. Ali nikada nisam "navijao" za nekog, tj imao "ljubav" prema klubu/sportašu. Hoće li isti sportaš/klub imati te "ljubavi" prema meni ako ne znam, zbog neke tekme propustim, bubam na pamet, ispit na faksu? Hoće li mi zato što sam došao navijait za njih oni doći, u najmanju ruku navijati za mene na ispitu sljedeći put kad bude? Hoće vraga, jer nema kruha od toga. E pa tako je i obratno.

Uf, sad sam se raspisao, vrijeme je da stanem, no da, rado ću saslušati i ja tvoju priču cole, ne znaš koliko me zanima  kadt1kažem


EDIT:
Ovo je zapravo sada sve otišlo krivo. Svatko ima svoju zanimaciju, i ovdje ispada da govorim da ljudi ne bi trebali pratiti sport ili "navijati", pa ako se čini tako, nije, nego samo sam rekao da mi nije jasan koncept ljubavi prema klubu. A što tko voli ili radi, njegova stvar, mene boli briga dok god ja nisam zahvaćen time i meni se ne radi šteta (iako na žalost kod tog "navijanja" znaju i ljudi koji nemaju veze sa time stradati ili njihova imovina, no to je skroz druga tema).

No i to je van onoga što sam prvo rekao i što me "muči" a to je da teretana nije radila radi tekme. Vjerojatno jer tip koji ju drži je htio gledati tekmu u miru. I to mi smeta. Ako radiš tamo i plaćen si za to, e pa pizda ti materina, ima da budeš tamo i ako ja hoću vježbati, i PLAĆAM za to, plaćam TEBE da budeš tamo, ja želim raditi ono za što te plaćam. Koliko sam ja toga propustio jer sam bio u školi, na faksu, radio, i koliko ću još toga propustiti radi posla. Pa gdje bi svijet bio da svi radi svojeg nekog užitka odu s posla kad žele.
Ugl, svodi se na to, a navijanje - to me osobno ne živcira ili nešto (osim u situaciji kada budale koje se nazivaju navijačima počnu raditi pizdarije po gradu random ljudima, no kako rekoh, druga tema, i to nisu navijači, što god oni srali o tome. To su jendostavno destruktivci koji traže izgovor za pizdarije, tako da ni ne treba o njima u ovom postu), samo kažem da ne razumijem to, i iako želim čuti nekoga tko ima suprotno mišljenje, to je samo da vidim tu drugu stranu kako razmišlja. No da će se promjeniti kod mene što u vezi toga, neće. Valjda sam sada jasniji
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2012, 00:07:14 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #52 u: Svibanj 23, 2012, 00:08:34 »
Nebum čitao post, jer idem u krpe.
Sutra napišem nakon što pročitam. Poanta je samo u ovome: npr. tebe veseli zdravlje, posao, obitelj, provod s prijateljima, a nekog zanima, navijački život i dobri provodi. Nekog zanima sporski auti i takav način života, bla bla bla, sto ljudi sto čudi. Pogledaj cijeli svijet navijače, nemoj gledat HR scenu. Ljudi 50 godina idu na utakmice, cijeli svoj život. Rade 5-6 dana u tjednu, idu spavat u 21, 22 sata u veče i tako im je svaki dan, osim nedelje koja je rezervirana za stadion i praznik nogometa ili bilo čega takvoga. Sutra napišem post.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #53 u: Svibanj 23, 2012, 01:03:00 »
OK, čekam tvoj post, no vidim da nisi pročitao još moj (kako si i rekao), jer kako rekoh nemam ništa protiv navijanja, tko sma ja da ikome govorim što da radi, samo kažem da to ne razumijem, tj ne navijanje, nego tu ljubav prema klubu koja je kako kažeš odmah iza zdravlja i tu želim čuti od tebe (može i uživo, dapače, rađe) o tome. Jedino protiv čega imam išta i što me naživciralo je da ljudi ne rade svoj posao radi svoje zabave. To je kao da ja radim i ne znam, sprema mi se recimo online utrka i zatvorim teretanu/dućan/restoran jer hoću voziti utrku. A najgore od svega što je kako sam rekao - ja plaćam to, a k tome nigdje nije bilo nikakve obavijesti da gym neće raditi. Baš nigdje, nikakve
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #54 u: Svibanj 23, 2012, 10:04:34 »
Na kraju sam ipak pročitao tvoj post iz kreveta.
NHF, ali meni više je nerazumljivo tvoje neshvaćanje toga, nego tebi ta privrženost ili ljubav jel.
Čovjek je komplicirana osoba jel, voli, mrzi, ljubi, sere, jede, svašta nešto. I ti i ja znamo da si malo cijepidlaka oko nekih stvari, e pa tako i ovo. Većina svijeta, čitaj ljudi - ima nekakvog idola i voli se identificirati sa nečim što voli i onda se prikloni marci za obuću, odjeću, mobitel, televizor, nogometnu loptu, frižider, automobil, motor itd.

Usporedi si malo svoju ljubav s automobilima i onda da te ja pitam, dobro zašto šta tu ima, isto tako je sa svima, pa i sa nogometom, odnosno klubom. Ne zovu nogomet uzaludno najvažnija sporedna stvar na svijetu, možda je nekome poput tebe to čudno, nezanimljivo i neshvatiljivo, ali velika većina to stvarno tako i smatra. Jednom mi je otac rekao, da od svih sportova možda nogomet i nije najljepši i najatraktivniji, ali ako se svi sportovi igraju na najvišoj sportskoj razini, onda nogomet je najljepša sportska igra i tu se slažem.

Pitaj nogometnog navijača vani, tu nemoj jer će ti 2% ljudi dat nesuvisli odgovor. Pitaj nogometnog navijača Liverpoola, Napolija, Lazia, Juventusa, Rome, Chelsea, Porta, Benfice, Barcelone ili Reala, zašto to, zašto takva ljubav. Zato što to nije hobij, to nije izlika da se nešto drugo radi, to nije hir ili đir, to je način života. Većina tih navijača, pravih navijača, nisu navijači 2 sata prije, za vrijeme i 2 sata nakon utakmice, oni su navijači 7 dana u tijednu, 24 sata dnevno.

Oni gledaju da imaju novaca za subotno ili nedeljno gostovanje, da imaju za okrenut rundu u pubu prije tekme. E sad što ih privlači? Mene osobno, a i veliku većinu otac ili prva tekma na koju odu pa se zaljube u atmosferu na stadionu, od navijanja, igre ili dobrog nogometa, rezultata ili pak samog ugođaja. E sada ako je prije 10-20-30 godina u Engleskoj ili Hrvatskoj bilo 99% domaćih dečkiju, a ti navijaš za taj klub, 30-40 godina i sada se taj omjer drastično promjeni, zar bi ti prestao navijat za taj klub, za koji već živiš tolike godine? Nebi, jer bi značilo da ti ideali i stavovi nisu čvrsti, da si 30 godina uzalud pijevao i u dobru i u zlu, da si tu.

Osobno nemam ništa protiv stranaca u momčadi, ali samo onda ako je on bolji, ako ne i dvaput od domačeg dečka. Stranac u Dinamu? Neka, ali neka krvari, znoji se i gine za taj dres, onda se može zvati i Mirales i Moles i Malešnica, nije bitno. Isto tako domači dečko mora dokazat, da mu taj klub nešto znači, jer bez srca si niko i ništa. Da se vratim na ovu ljubav prema klubu. Osobno imam oko 100 gostovanja svog voljenog kluba. Nije bitno zašto više ili trenutno ne idem na utakmice, bitno je zašto sam išao i što je to meni značilo.

Sa Dinamom sam prošao pola europe i bio u svakom dijelu ove naše lijepe naše. Prva tekma, nisam gledao baš nogomet jer su mi oči i misli bile sa suprotnom tribinom i navijanjem. Par nedelja kasnije sa nepunih 13 godina otišao sam i ja sa prijateljem na navijačku tribinu i pokušao ulovit u čemu je caka. U mojoj situaciji u isto vrijeme sam i obožavao nogomet, pa nisam bio tamo samo zbog navijanja i da se pravim mangupom nego sam imao nekakav pedigre da postanem navijač kakav on treba i biti.

Nema ništa ljepšeg nego kada se pokaže homogenost igrača i navijača jer zbog toga postoji NOGOMET igra kakavu danas poznajemo, jer klub bez navijača nije klub isto tako je i obratno. Jer se igra za gledatelje, odnosno navijače. Kada osjetiš dobro zalaganje igrača pljesčeš i bodriš ga isto kao i klub, kada treba tvoju snagu da pobjedi, ali isto tako kao navijač imaš i pravo iznjet svoje negativno mišljenje i pokudit (što dosta puta izaziva dobru reakciju kod igrača i onda se žele dokazat, ispravit ili promjenit nešto - potez, gol, asistencija, borba do zadnjeg daha).

Gostovanje voljenog kluba je kao mali ili veliki maturalac samo nešto puno i daleko bolje, ideš negdje s ljudima koje ne poznaješ ili poznaješ, neznaš šta te čeka tamo, može biti zabavno i zanimljivo, a može biti i opasno ili dosadno, no nikad neznaš šta te čeka, pa i da nakon 11 puta u istom gradu budeš, nikad ti nije isto. Zajebancija na putovanjima je nešto što se pamti cijeli život. Bus, vlak, automobil, stop, avion, sve su to toliko atraktivna putovanja da ti se sve to sjećanje ureže u srce i u mozak. U tom trenutku kada si s klubom daleko od kuće i kada ti se isti oduži trudom, zalaganjem na terenu i pobjedom, osjetiš tu ljubav na najveći mogući način.

Osobno malo stvari na svijetu me može ispuniti kao fenomenalna atmosfera na stadionu, koja se nekad mora ćekati i po pet godina, ali kada dođe više ju nikad nećeš zaboraviti. Opet kažem netko živi za automobile, sport (bavljenje istim), neko je plaćeni ubojica 47, neko privatnim poslom uz standardnim kao hobij, a neko voli i živi za klub i ne odustaje od svojih ideala.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Praetorian

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #55 u: Svibanj 23, 2012, 12:32:24 »
Cole svaka čast ni sam mu nebih bolje odgovorio thumbs1

Shimmy razočarao si me cry1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #56 u: Svibanj 23, 2012, 19:29:04 »
Svaka čast na postu i hvala, pojasnio si mi neke stvari  thumbs1

Ovaj dio pogotovo mi je pojasnio stvari vezano za klubove što sam rekao da nisam kužio - tj da razumijem reprezentacije ali ne klubove gdje su svi "miješani".


E sada ako je prije 10-20-30 godina u Engleskoj ili Hrvatskoj bilo 99% domaćih dečkiju, a ti navijaš za taj klub, 30-40 godina i sada se taj omjer drastično promjeni, zar bi ti prestao navijat za taj klub, za koji već živiš tolike godine? Nebi, jer bi značilo da ti ideali i stavovi nisu čvrsti, da si 30 godina uzalud pijevao i u dobru i u zlu, da si tu.


A isto tako ovo za putovanja i doživljaje, to i kao nenavijač mogu shvatiti i starno razumijem što želiš reći, samo nisam to povezivao sa tim navijanjem, ne znam, nije mi palo na pamet.

No ponavljam da sam krivo shvaćen, još jednom, da ne bi bilo zabune, nemam ja ništa protiv toga - svakoga nešto veseli., ja sam rekao da me nervira smao ono oko teretane što sam rekao. Tj da me to nervira, a ono što nisam shvaćao si mi djelomično pojasnio, no ostaje još jedna stvar, ako mi i to možeš objasniti. Razumijem zašto ti reicmo voliš Dinamo. Ili neki dalmatinac Hajduk. Ili englez Arsenal, Manchester ili koga već, otkud je već. Ali ne razumijem "navijanje" za strane momčadi. Evo na fejsu bili statusi jooooj ne Bayern... kvragu i Chelsea, mrzim ih, ili obratno (no takvih je bilo manje). E tu ovo sve što si ti rekao se ne može uklopiti pa mi nije jasno nerviranje ili sreća oko pobjede kluba kojeg u životu nisi vidio i možda nikad ni nećeš, te nisi čak ni geografski vezan sa njim. Jel bi imao toliko živaca pojasniti mi još to ako možeš?  shy1

No sa jendom stvari se ne slažem, a to je da igrači igraju radi navijača, tj za njih. OK, ti bolje znaš i bolje si upućen u to, ali evo, ja sma kao mali sanjao biti vozač utrka i volio bih i danas to biti da mogu, no vozio bih zato što mi je to gušt, što to volim, te u konačnici za svoj život, iliti da zaradim, živim od toga. A za navijače? Ne znam baš. Evo, da sam ja recimo vozač Formule 1, bio bih ponosan što bih bio jedini hrvat tamo, ali da ja vozim radi hrvata i hrvatske, to ne bi bila istina, jer bih bio počeo to radi sebe, i dogurao tamo radi toga što ja to želim i volim, a ne zato što me netko drugi želi gledati kako vozim.

Ugl, još jednom, super post, hvala na trudu i pojašnjenu  sm1jeh

@Preatorian - razočarao sam te? Znaš koliko mi to znači - pisao sam radi sebe a ne radi svojih navijača  kuul
OK, zajebanciju na stranu, čime sam te razočarao, time što imam drugačije mišljenje, time što ne pratim nogomet? Onda si i ti mene razočarao ako te može razočarati to što netko ima drugačije interese i/ili prioritete, a koji nikome ne rade baš nikakvu štetu  kadt1kažem
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #57 u: Svibanj 23, 2012, 19:53:11 »
Shimmy nije nogomet u pitanju. Normalno da ga svatko nemoze volit. Nego tvoja izreka me razocarala da nemozes shvatit kako neko moze navijat za neki klub, za nekog vozaca...I pretpostavljam da ti isto tako nije jasno ni kad neko ima omiljenog pjevaca, glumca...Evo ja navijam za Liverpool, a tebi je to neshvatljivo. Isto tako u F1 navijam za Buttona, tebi je to opet neshvatljivo. Neznam vise sta da ti kazem...Sorry na greskama pisao sam s mobitela.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #58 u: Svibanj 23, 2012, 20:10:08 »
Gle, razumijem neko favoriziranje, imam i ja neke favorite, ali ne razumijem to nerviranje odn razočaranje ako izgubi netko, odn veselje ako pojedi drugi. Evo recimo, WRC jako volim, i neko vrijeme sam ga baš pratio (druga polovica osnovne/srednja škola), preko satelita/interneta i kako god sam stigao. I volio sma Gronholma, jer mi je frajer bio presmiješan. Baš ono, lice koje sam volio vidjeti jer je zajebant žešći. Ali sada kada je izgubio ili odustao, da je mene to pogodilo - baš i nije. meni ni iz džepa ni u džep pobjedio on ili Loeb, ili Solberg ili bilo tko. Da se nerviram oko ljudi koje nikada nisam ni vidio? Ma da ne bih. To govorim. Razumijem žalost ili radost ako izgubi ili pobjedi netko "domaći", netko koga znaš i sl. Kad smo već pričali o nogometu, razumio bih razočaranje Coleta da Dinamo ili Hrvatska izgube. Ali masovnu depru ljudi koje viđam oko toga što je Bayern izgubio - to je ono što mi ne ide u glavu. Kakve vi imate veze sa Bayernom ili Bayern s vama  cry1 (pod vama se ne obraćam nikome na forumu nego tim ljudima, među njima i nekim frendovima)
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #59 u: Svibanj 23, 2012, 22:32:00 »
Uopce se ne radi o nacionalnom poistovjecivanju i slicno. Siguran sam da bi me mnogi ovdje razapeli kad bi znali da sam '98. plakao zbog Brazila i bolila me ona stvar za nase 3. mjesto.
@Shimmy
Od tada se mnogo stvari promijenilo i ne navijam za nikoga i mogu te shvatiti.
Ali uporno spominjes neku korist od necega tj. stekao sam dojam da bi covjek trebao raditi samo ono od cega ima korist po tvom. Najbolje stvari koje mozes dozivjeti su one od kojih nemas apsolutno nikakve materijalne koristi i onaj koji to ne shvaca, nije to dozivio  ili nema dusu, a to se ne tice samo sporta.
Ako gledam bilo kakav dogadjaj uzivo ili na tv-u, a totalno sam neutralan emocionalno - znaci da mi je to dosadno i nema smisla muciti samog sebe. Gledam, slusam ili se bavim necim samo zbog toga jer prema tome imam neke simpatije i upravo taj osjecaj me podsjeca da sam ziv. Ne treba mijesati fanboyizam i simpatije prema necemu jer to su 2 sasvim razlicita svijeta. Siguran sam da se ne bi bunio da je teretana zatvorena dok je utrka F1 ili WRC, ali bi se njih 90% ali to ti je tak dok si dio manjine. Ja bi prvi zatvorio da sam neki privatnik, ako bi se netko zalio dobio bi 5-10% popusta za iduci mjesec, a ako je nekome stalo do vjezbanja bas taj dan ima doma dovoljno prostora za 100 trbusnjaka i sklekova, a teretana je za mlakonje  cer1njo thumbs1 kadt1kažem
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2012, 22:54:25 od Thergothon »