Autor Tema: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread  (Posjeta: 42131 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #75 u: Kolovoz 03, 2017, 11:32:16 »
Za programe i OS ti je 120/240 GB SSD sasvim dovoljno. Sve će stat, a preporodit ćeš se doslovno! I to sa najjeftinijom verzijom SSDa će se vidjet ogroman pomak naspram klasičnog HDDa...

Ja osobno nebi uzimo polovni SSD... Pitanje je koliko je na njega zapisivano i tako to...

Offline speedy56

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #76 u: Kolovoz 03, 2017, 13:53:35 »
Ja osobno nebi uzimo polovni SSD... Pitanje je koliko je na njega zapisivano i tako to...
Daa, to sam si i ja mislio  hmm

Za onaj hdd caddy mislim da bi ok trebao funkcionirati, vidim po netu da ljudi uredno to koriste
Jedino ne znam još onda dali da sad prije 9.mj uzimam nešto ili da pričekam te datume/blagdane i kraj godine pa onda nešto probam upecati

Offline Punisher

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #77 u: Kolovoz 03, 2017, 21:21:58 »
Odsarafi dvd drive i na njega stavi ssd u caddy i dealio

Offline speedy56

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #78 u: Kolovoz 04, 2017, 15:25:05 »
Tražio sam sad dosta ssd-ove i Samsung 850 evo mi se čini kao best buy kupnja, po cijeni je tu u rangu s ostalima, a ima 5g garancije (ostali u pravilu po 3). Vidio sam i 850 pro, on pak ima 10g garancije, ali je ipak osjetno skuplji
Pikirat ću taj evo onda, sad prvo naručim taj caddy i onda nakon mora lagano počnem konkretno tražiti (i loviti popuste  ;D)

Offline Punisher

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #79 u: Kolovoz 04, 2017, 22:42:54 »
Evo je odlican you cant miss

Offline speedy56

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #80 u: Kolovoz 05, 2017, 13:35:34 »
Evo je odlican you cant miss
To je to onda, tnx  thumbs1
I dečki na bug-u ga hvale dost
Njega ću onda uzeti kad dođe prilika (nadam se uskoro ;D)

Offline speedy56

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #81 u: Rujan 28, 2017, 21:26:57 »
Ima neko tu da se kuži malo u printere?
Počeo me zezati moj hp (photosmart d5100), jednostavno neće skužiti da je tinta unutra (uzeli smo nedavno zamjenske tinte, ko i uvijek, i sve je super radilo dok nije upalio lampicu upozorenja i piše da nema tinte, a mora biti jer nije korišteo ništa puno). Probao sam očistiti tinte alkoholom, ali i dalje sve isto. Originalne baš i nebi kupovali, pogotovo kad se sad radi već o starijoj mašini
Čuo sam da su Epsonovi dobri, da nemaju tinte nego one tube boja koje nisu skupe, a dosta dugo drže.
Printer se 99,999% vremena koristi samo za dokumente (tekst), godišnje možda 5 slika sveukupno

Još koja sugestija ako neko zna možda?
Kolko ima smisla to uzimati rabljeno s njuškala, ako se nešto nađe?

Offline Wulf

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #82 u: Rujan 29, 2017, 07:36:52 »
Pa najvjerojatnije nije očitao taj zamjenski toner. Probaj i malo kontakte očistiti na toneru ako nisi.
Probaj kontaktirati tamo di si kupio i reci da ga ne očitava pa neku zamjenu ili nesto probaj napraviti

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Offline Reggie

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #83 u: Rujan 29, 2017, 10:12:44 »
Kao što ti kaže Wulf problem je do tinte.
Printer ti je nije očitao.
Problem kod zamjenskih je u čipu na tinti. Sa prednje strane vidiš čip.
To je inače original tinta (prazna) koja se buši i unutra sipa nova tinta. Na čipu ostane zapisano da je prazna i zbog toga ne radi.
Ovaj koji puni bi trebao resetirati čip da bi on proradio. Problem je što ne uspije uvijek to resetiranje čipa.
Odi zamjeni, to svi prodavači rade bez ikakvih problema.

Eventualno možeš sam preko printera resetirati čip.
Ne znam točno koji je postupak ali svih HP printeri imaju tu mogućnost.
Probaj googlat.



Offline speedy56

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #84 u: Rujan 29, 2017, 18:18:11 »
Tnx, ali štos je da je uredno radio s tim zamjenskim tintama zadnjih nekoliko mjeseca i samo najedanput prestao. Dakle nije da je neposredno nakon zamjene tinte počeo zezati, nego tek sad nakon kaj su te zamjenske tinte (i prije su bile zamjneske) bez problema printale

Probat ću se sad preko vikenda još poigrati s tim kaj velite pa bum videl

Offline the_prodigy

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #85 u: Rujan 29, 2017, 19:42:28 »
Ja sam imao slican problem sa svojim photosmartom 7600 i nesto. Nakon nekog vremena sta ga nisam koristio ubacio sam sve nove tinte zamjenske. Nista nije registrirao od toga, bacao mi je neki gresku stalno. Poslje sam pretrazio cijeli net u vezi toga i jedva nesto nasao. Morao sam otvoriti cijeli printer da dodjem do nekih plosnatih konektora koje sam morao iskopcati, onda upaliti printer da on registrira da nema tih kablova i onda printer baca neki drugi error umjesto onog za boje. Poslije toga sam vratio te kablove nazad u glavu printera, upalio i vise nije bilo nikakvih errora.

E sad, taj printer nisam palio od prosle godine tako da ce me vjerovatno opet cekati ista procedura :)
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline speedy56

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #86 u: Listopad 06, 2017, 19:07:19 »
Malo sam šarafil danas i skužil u čemu je problem
Ono kućište u koje legnu tinte ne može opće ili lijevo-desno, nego stoji u onom položaju gdje se tinte mogu zamijeniti
Probat ću ga dati tu jednom liku u gradu, ako se može srediti za ok lovu dobro, ak ne - ježi ga

Offline Wulf

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #87 u: Studeni 23, 2017, 08:38:03 »
Je li moguće najti neki deal za SSD ili HDD sad za black friday? Kod nas ili vani, nije bitno. Ne tražim neki sad deal da ne platim ništa, ali da bude malo veći popust ak niš drugo.



I drugo pitanje... Događa mi se zadnjih par mjeseci, a nikako da se "posvetim" tome da mi se komp gasi kod paljenja. Primjer, dojdem doma i upalim komp. Projde initial system check i napiše "Loading operating system" kao i inače i onda se ugasi. I onda ga opet upalim i radi normalno. I tako svaki put kad ga "prvi" put palim.

Offline doktor1

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #88 u: Studeni 23, 2017, 10:39:55 »
Još tri dana u Linsku SSD 120 GB - 470 kuna

SSD 120.0 GB KINGSTON A400 SA400S37/ - 051.400.462 - Links online dućan

Ako hoćeš SSD za 300 kuna onda zaboravi na SSD...

Offline ManTheRamparts

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #89 u: Studeni 23, 2017, 17:44:34 »
@Wulf - prvo mi pada na pamet postavke u BIOSu ili napajanje.