Autor Tema: No Man's Sky  (Posjeta: 25682 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #15 u: Kolovoz 01, 2016, 19:59:49 »
To bi trebalo imati co-op ili?

Ne, teoretski kao ima MP, ali su šanse da u bespućima svemira sretneš drugog igrača jednake nuli, čak ne treba niti PS+ pretplata na PS4 zbog toga.

U biti je to SP only igra, ali prodaju silnu filozofiju kojom opravdavaju/kamufliraju nedostatak bilo kakvog MP-a (co-opa) u praksi.

Bilo bi puno zanimljivije da ti mogu poslati neke koordinate do planeta na kojem se nalazim i da barem imaš mogućnost tamo stići.

Offline ManTheRamparts

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #16 u: Kolovoz 01, 2016, 20:04:14 »
Je onda ništ, duma bum dalje igral.

Offline bartul_9

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #17 u: Kolovoz 01, 2016, 20:06:02 »

Bilo bi puno zanimljivije da ti mogu poslati neke koordinate do planeta na kojem se nalazim i da barem imaš mogućnost tamo stići.

Navodno sve informacije o otkrivenim planetama i lokaciji istih se uplodaju u taj neki server(Atlas) i svi igraci imaju pristup tom serveru.Ne vidim zasto neko nebi mogao pogledat u Atlas i pronac planet gdje ga ceka drugi igrac, te se srest sa njim.

Ja sam uvjeren da ce se dva igraca srest vec u prvih 10 dana i uploadat video na YT.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Thergothon

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #18 u: Kolovoz 01, 2016, 20:11:19 »
Nepotrebno kompliciranje, nemam ni volje ni vremena čekati da netko s friend liste otkrije na kojem sam planetu i onda skuplja zilijun resursa koji su potrebni da iz tko zna koje galaksije doleti u moju.

Offline bartul_9

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #19 u: Kolovoz 01, 2016, 20:13:30 »
Da, al je moguce ako neko zeli.Da budem iskren ja jos nakon svih videa, procitanih clanaka itd. imam osjecaj da neznam nista od ovoj igri.

Jel planira neko od vas zaigrat kad izade?
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline ManTheRamparts

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #20 u: Kolovoz 01, 2016, 20:15:37 »
Meni sam koncept izgleda privlačno, ali ful sam skeptičan i djeluje mi ko tip igre koja dosadi nakon sat-dva. Za co-op bi bilo ovo odlično.

Offline Thergothon

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #21 u: Kolovoz 01, 2016, 20:22:32 »
Sviđa mi se koncept i od totalnog nedostatka interesa sam došao u fazu gdje je skoro pao preorder, ali ipak preskačem.

I tak će se cijena do kraja godine prepoloviti, a onda ako je loše i dosadno za moje pojmove, ipak se lakše probavi i ne osjećam se ko magarac koji je popušio šugavi hajp.

Offline Thergothon

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #22 u: Kolovoz 01, 2016, 20:42:26 »
i dalje nisam uspio skužiti što bi točno taj centar galaksije trebao predstavljati i što se dobiva dolaskom tamo? Bolji resursi, opasnije životinjske vrste i sve to štima, ali zaokružujemo li time na neki način priču ili riješavamo misterij igre?

Upravo to neznanje i radoznalost igrača je glavni pokretač igre i motivacija koja te tjera dublje i dalje. Drago mi je da developer šuti u vezi svrhe dolaska tamo. Možda je glavna beneficija banalna stvar kao što si spomenuo, a možda je pretenciozno metafizičko iskustvo tijekom kojeg se asimiliraš s bitkom i postaneš SVE što je ikada bilo i što će biti, transcendentalno iskostvo putovanja u beskonačnost  cer1njo

Nitko ne zna, a dok bolje pogledaš, ista stvar je i s životom. Imaš kratkoročne i dugoročne planove, ali koja je svrha, zašto nastaviti dalje?  ;D
Sviđa mi se koncept u kojem nema klasične priče koja te vodi prema standardno zacrtanom cilju. Naravno, ne znači da takav eksperiment bude nužno uspješan ili zabavan.

Offline doktor1

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #23 u: Kolovoz 01, 2016, 22:55:46 »
Vidim da gori pošto se i Ther javlja u temu; gori opasno gori  cer1njo

Nemožeš mi dati igru bez priče!!!! Nemožeš! Svaka čast onome tko to može prožvakat, ali ako igraš igru samo da igraš... Pošteno... Ja to ne mogu!

Jedna stvar zašto sam JA Quantum Breaku dao Č/10 --- jebena priča i likovi u igri; i detalji, detalji koje garantiram nije vidjelo 90% jazavaca kojij njurgaju!

Ja hoću i dalje jednog Aidan Gillena, Lance Reddicka i slične ako ne i bolje glumce rekreirane u igri jer naprave čudo po pitanju imerzije!

Aidan Gillen ubija u Quantumu; ubija sa svojom pojavom i glumom, ali stvar je šta mnogi današšnji igrači to neznaju cijenit nego samo hoće pljuc pljuc pljuc... Jebe im se za priču i likove!!

No Mans Sky MENI od početka djeluje kao teško sranje... ALi dobro, nekome će se igra svidjet i pošteno...
Ali tolika pompa prati tu igru da je to nevjerovatno,  ja mislim da će i Gejben kupit prije nego nabaci "popust" na Steam winter sale... Popust koji je i dalje skuplji nego da kupiš igru na G2P...  kava1

Previše tema sam se dotako u temi ove igre tako da se povlačim....  p1va

Offline Deadwalker

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #24 u: Kolovoz 02, 2016, 09:14:19 »
Sviđa mi se koncept i od totalnog nedostatka interesa sam došao u fazu gdje je skoro pao preorder, ali ipak preskačem.

I tak će se cijena do kraja godine prepoloviti, a onda ako je loše i dosadno za moje pojmove, ipak se lakše probavi i ne osjećam se ko magarac koji je popušio šugavi hajp.

Ja ću također pričekati - imam za odigrati nekoliko ranije kupljenih naslova, bez obzira na hajp. Razmišljao sam isto da lupim preorder, al' taman sam se ozbiljno uhvatio Wastelanda, a još me čekaju i Pillarsi. Sad mi je jedina dilema da li kupovati igru za komp ili PS4.

Offline the_prodigy

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #25 u: Kolovoz 02, 2016, 11:31:10 »
Taj No Mans Land mi se cini kao Arma samo u svemiru, ono, lutas poljima i bespucima, neznas dali ces naletit na koga, dal te netko ceka iza coska :)
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline bartul_9

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #26 u: Kolovoz 02, 2016, 21:45:00 »
A Review of NMS with some reveals and footage - Video Dailymotion
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Thergothon

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #27 u: Kolovoz 02, 2016, 22:17:40 »
Nemožeš mi dati igru bez priče!!!! Nemožeš! Svaka čast onome tko to može prožvakat, ali ako igraš igru samo da igraš... Pošteno... Ja to ne mogu!

Neće sad odjednom zbog ove igre u budućnosti nestati igre s dobrom pričom i uvjerljivim likovima.  ;D
Potrebna je raznolikost i nove ideje na tržištu, a kasnije nek svatko sam bira kako, kad i što će igrati.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 02, 2016, 22:22:43 od Thergothon »

Offline Deadwalker

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #28 u: Kolovoz 03, 2016, 09:30:00 »
Tko me dobro pozna, zna da sam veliki ljubitelj kvalitetnog storytellinga u igrama, no ne znam, u ovakvoj igri priča bi bila samo nekakva kočnica u istraživanju tako golemog svemirskog prostranstva. Koliko shvaćam, ideja je skupljati resurse, nadograđivati brod, uspostaviti komunikaciju s alienima (ako ih ikada pronađeš), sudjelovati u nekakvoj trgovini, otkrivati artefakte itd.

Iskustvo pojedinog igrača će se zbog toga vrlo vjerojatno dosta razlikovati - neki će samo htjeti doći do centra i radit će samo na tome, neki će istraživati zvijezdane sustave na rubu galaksije, neki će pronaći neke aliene i trgovati na standardnoj ruti rijetke minerale uz zvukove Pink Floyda, a neki će ne znam, zadržati se na jednom planetu 30 sati jer eto, naletit će na neke rune pa će htjeti vidjeti ako toga još ima.

Igra načelno ima neki cilj, no više-manje igrač će moći u tom golemom prostranstvu svemira raditi što ga volja. Pretpostavljam da je ideja developera bila sljedeća - zamisli da si dobio upravo svemirski brod, imaš golemi svemir ispred sebe, sjedni u svoj brod i jednostavno kreni u istraživanje. Igranje na kartu ljudske znatiželje, a nekako mislim da je cijeli marketing i misterija oko igre namjerno tako skrojena da se ta karta maksimalno boosta.

Offline bartul_9

Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller