Autor Tema: Pro Evolution Soccer 2017  (Posjeta: 5476 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline blowfish

Pro Evolution Soccer 2017
« u: Kolovoz 30, 2016, 12:32:08 »


PLATFORME:
- PlayStation 4
- PlayStation 3
- Xbox One
- Xbox 360
- PC

DATUM IZLASKA:
15.09.2016.

PES 2017 Gamescom Trailer - YouTube

Imao sam priliku isprobati demo neki dan. Upalio sam PS4 nakon 2 mjeseca samo radi toga, i mogu reći da nisam požalio.

Prve impresije su mi jako pozitivne, a kad ja kao zagovaratelj Fife to kažem, nadam se da ima neku težinu. Igra je napredovala u svakom segmentu osim u onom gdje nije već godinama, a to su licence - tu je bez ikakvog pretjerivanja nazadovala. Licencirali su Barcelonu koja je bila u igri i do sad, Liverpool i Arsenal te bi to uglavnom bilo to. Izgubili su kompletnu Španjolsku ligu, izgubili su Juventus i Bayern, Manchester i još par klubova.

Ono što me ugodno iznenadilo je prezentacijska strana, animacije i kretnje igrača. Igra grafički ne izgleda nešto pretjerano impresivno, ali izgleda sasvim pristojno i sasvim prihvatljivo za današnje standarde. Vjerujem da će Fifa biti ljepša, ali to nije najbitniji faktor. Animacije igrača, a posebno bitno i golmana, su jako napredovale i konačno to liči na nešto. Animacije van igre (pod tim mislim na proslave golova, publiku i slično) izgledaju stvarno vrhunski, ali ako sam dobro skužio to je prethodno renderirano i ne događa se u samoj igri kao što se događa u Fifi. Odnosno, pokreće se neka cut-scena, što mi uopće ne smeta jer mi nije bitno dal će kamera nakon proslave gola napraviti un-zoom i premjestiti se direktno na centar ili će se prekinuti scena i prebaciti na teren. Djelomično me možda smeta što ni ove godine u PES-u neće biti nikakvih animacija igrača nakon prekida, odnosno čim lopta izađe u aut, korner ili pak bude suđen faul, igra se prekida i automatski prebacuje na izvođenje auta. U Fifi recimo sve teče kontinuirano, bez ikakvih prekida. Ali dobro, treba nekako kompenzirati vizualnu inferiornost odnosno dosta niske sistemske zahtjeve - nije game breaking.

Jedina stvar gdje i dalje imaju ogroman minus kao i svih ovih godina - menu im je katastrofalan i još uvijek izgleda kao iz 2005. Ima tu nekih tweakova i jest malo uljepšano, ali opet su to oni obični pravokutni izbornici bez imalo kreativnosti. Isto vrijedi i za podešavanje taktike prije i za vrijeme tekme, izmene, upute igračima i slično - zastarjelo u potpunosti.

Ali ajmo na ono zbog čega me ovaj demo... ne bih rekao oduševio, ali iznimno ugodno iznenadio. Gameplay je gotovo onakav kakav sam priželjkivao i potajno se nadao, ali ni u jednom trenutku nisam pomislio da ću ga uistinu dobit. Nešto PES nema već godinama, a Fifa od 2014 - idealan balans između igrivosti i fluidnosti te realnosti i simulacije. S jedne strane nije prebrz i arkadan kao Fifa, a s druge nije spor i ukočen kao prijašnji PES. Puno je više skill-based nego je ijedna nogometna simulacija bila u proteklih par godina. Nije moguće uzeti Messija i pretrčati cijelu obranu, nije moguće uzeti Iniestu i 8 od 10 udaraca s 20 metara spremiti u rašlje i slične pizdarije koje su nam do sada servirali. Odigrao sam 3 tekme pa možda malo i idealiziram ili imam pogrešni utisak, ali stvarno sam impresioniran. Još uvijek fale (ili ih nisam stigao otkriti) neke finese iz Fife tipa driven pass, call for pass, instrukcije igraču bez lopte i slično, ali mislim da se takve stvari u PES-u postižu manje automatiziranim kontrolama, duljinom pritiska tipke i modifikacijom jednostavnih komandi (duljina pritiska tipke, kontroliranje igrača nakon upućene lopte i sl.)

Uglavnom, planirao sam napisati još par stvari ali sad sam se pogubio  cer1njo Za sad izgleda kako će mi i ove godine uzeti lovu i Konami i EA, samo ne znam što uzeti odmah, a što kad se cijene malo stabiliziraju... vjerojatno ipak PES prvi jer prvi i izlazi  ;D

Netko probao? Dojmovi?
« Zadnja izmjena: Kolovoz 30, 2016, 12:34:28 od blowfish »
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Praetorian

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #1 u: Kolovoz 30, 2016, 15:13:21 »
Probao i ja, slazem se s tobom. Mislim da ove godine pes uzimam i s loverpoolom master ligiu :)

Sent from my SM-G313HU using Tapatalk


Offline the_prodigy

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #2 u: Kolovoz 30, 2016, 15:23:44 »
Jel isto sve i na PC-u?
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline blowfish

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #3 u: Kolovoz 30, 2016, 15:42:50 »
Jel isto sve i na PC-u?

E, upravo to mi je najveća enigma. Na PC-u nema dema i neće ga biti sve dok igra ne izađe. Sad nisam siguran hoće li igra biti ovoliko dobra samo na konzolama ili su konačno napravili neke promjene i na PC-u. Nekako se bojim da je ovo prvo  hmm
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline c0bra123

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #4 u: Kolovoz 30, 2016, 15:49:29 »
Na HCL.HR sam pročitao da neće igra izgledat takva kao na ps4,XONE.


Citat:
Izgleda super igra,fino se sporije igra i sve to,grafika je predivna
Sam je Adam Bhatti potvrdio na twitteru da PES 17 na PC-u nece izgledati isto kao na XONE I PS4
Znaci mi na PC-u smo opet popusili i dobicemo usrani PS3  port ko zadnje dve godine.

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline the_prodigy

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #5 u: Kolovoz 30, 2016, 18:04:13 »
Kakva debilana, to mi nikako nije jasno..
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline c0bra123

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #6 u: Kolovoz 30, 2016, 19:13:07 »
Meni ne smeta jer ću 80% moći igrat na mom PC-u. :D SLAM-DUNK

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline blowfish

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #7 u: Kolovoz 31, 2016, 08:23:28 »
Meni ne smeta jer ću 80% moći igrat na mom PC-u. :D SLAM-DUNK

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Ne kužim ovo. Tebi ne smeta što će igra biti lošija na PC-u jer ćeš moći igrati na PC-u?
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline c0bra123

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #8 u: Kolovoz 31, 2016, 13:30:36 »
Slab mi pc, ako ne bude ps3 port mogu se za glavu jamit xD.

2016 igram u 720p na medium detaljima bez trzaja, samo mi Old Traford muke zadavao. Znao mi fps past do 30. Ako padne u nogometu fps malo primjeti se.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline blowfish

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #9 u: Kolovoz 31, 2016, 14:21:17 »
Ma sumnjam da će 2017 biti nešto puno zahtjevniji od prethodnika. Zaključaš FPS na 30 i to je sasvim igrivo.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline c0bra123

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #10 u: Kolovoz 31, 2016, 15:00:10 »
Neda se igrat ako nije 50fps. Bar sto mi je fraps rekao, ukljucio sam ga i na 50 je fps cim je korner ili nesto više detalja bude i padne fps doslovno se osjeti, na Old Traford mi je 50 na centru cim igra se premjesti blize golu padne na 30 i onda 23 pa do 30 pojede me to živa. Najgore mi je kad igram Russia 2018 svetsko prvenstvo e tu je belaj, ko prvi tim izabere zapada ga "domaci" stadion old tranfford.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline blowfish

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #11 u: Kolovoz 31, 2016, 15:02:04 »
Pa da, problem je kad igraš na 50-60 i onda padne na 30. Ali ako igraš zaključano na 30, garantiram ti da ćeš se priviknuti za 10 minuta i biti će ti normalno.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline c0bra123

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #12 u: Kolovoz 31, 2016, 15:06:41 »
Hm probam pa javi. Možda si u pravo, pošto mi je navika na 50-60fps i fluidnije je. Ako spustim tj lock fps onda moram igru ubrzat bit će sporo, ali ne i fluidno. Hmm...

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline blowfish

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #13 u: Kolovoz 31, 2016, 15:22:19 »
Hm probam pa javi. Možda si u pravo, pošto mi je navika na 50-60fps i fluidnije je. Ako spustim tj lock fps onda moram igru ubrzat bit će sporo, ali ne i fluidno. Hmm...

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Ma brzina igre nema veze s tim, igra će biti jednako brza. FPS = Frames per second, znači što je trajalo sekundu trajat će sekundu i dalje, samo će se izmjeniti manje sličica.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline c0bra123

Odg: Pro Evolution Soccer 2017
« Odgovori #14 u: Kolovoz 31, 2016, 16:41:15 »
Znam to, samo zamišjam kako će da mi bude. Moram probat, pa javim.

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.