Autor Tema: Tko je Batman? Ja ili Ti?  (Posjeta: 5209 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Tko je Batman? Ja ili Ti?
« u: Rujan 19, 2016, 23:52:15 »
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>

Kroz zadnjih desetak dana sam pogledo sve Batman filmove...

Sa Michael Keatonom smo dobili prvog modernog Batmana, Val Kilmera i Georgea Clooneya ovdje neću uopće spominjat jer stvarno nisu vrijedni spomena...
Nakon Keatona dobivamo Balea koji ubija; općenito cijela ta triologija od Nolana i "realni" pristup je svih ostavio bez riječi, (spomenut ću i Ledgera jer ono sa Jokerom je bolesno, ali to nije tema)
Sada dolazi Affleck; možemo se sjetit ogromne prašine koja se digla kako je Snayder odabro bezličnog Bena...

Ali moje mišljenje je da je Ben Affleck najbolje predočio lik Bruce Waynea i Batmana; osobno i kostim koji ima u filmu mi uništava svakog prije, (šta ne mogu reču za ovaj teaser njegovog Batman filma)!
Ovaj stav koji je Affleck imo kao Bruce i Batman mi osobno jede i Keatona i Balea, ali jede u troskocima!
Po meni naeznam dali će napravit bolje Batman odjelo koje je Affleck nosio u ovom, iskreno ne tako dobrom BvS filmu; da ne spominjem ono mehaničko odjelo i digitalni glas!

Kada je Keaton bio naš Batman na mnoge stvari i detalje se nije pazilo; napokon smo dobili moderni film sa Batmanom i tada se nije gledalo ni njegovo odjelo, ni njegov govor tijela, ni ništa!

Tada dobivamo Nolanovgf Bale koji ubija! Ono kada je izašlo svi mi fanovi smo svršavali; ono je bilo fantastično! I Bale je bio vrhunski!

Ali po meni je Affleck lagano okrenuo knjigu; odradio je fantastičan posao i nema mu ravnog Batmana!
______________

Pa evo, tko je bolji? Moj Batman ili Tvoj?  ;D p1va

Offline Thergothon

Odg: Tko je Batman? Ja ili Ti?
« Odgovori #1 u: Rujan 20, 2016, 10:15:51 »
Sve ovisi iz koje perspektive gledaš na to, netko voli odvojiti Batmana iz "veće slike" i zasebno ga ocijeniti na temelju glasa, odijela, stava i jednostavno glume. Mislim da je za percepciju određenog lika ipak važniji cjelokupni paket, odnosno kvaliteta svih segmenata određenog filma kod većine ljudi. Uzmimo za primjer Balea koji je sasvim solidno odradio tu ulogu ako se gleda na onaj prvi način, ali da li se zbilja radi o izvedbi vrijednoj Oskara i nečem teško ponovljivom kao u slučaju Ledgera?

Definitivno ne. Ipak, zahvaljujući Nolanovoj sposobnosti da kvalitetom sve bude na izrazito visokoj razini je Bale zaradio abnormalnu slavu i simpatije kao Batman, što se sigurno ne bi dogodilo da je istu ulogu prihvatio u nekom prosječnom filmu. Završio bi kao Affleck u najboljem slučaju, užasno podijeljenih dojmova.

Ono što Afflecku treba je zaseban i kvalitetan film jer potencijala da bude najbolji Batman ima, ali dok taj film ne izađe, niti u ludilu mi ne može biti najbolji Batman. U BvS kao Bruce Wayne ne dolazi uopće do izražaja, a kao Batman je djelovao impresivno zbog glasa i mehaničkog odijela ponajviše. Jednostavno sam neutralan, premalo smislenog materijala da bi se mogao razbacivati epitetima. Potrebno je puno više od jebačkog odijela za dobrog Batmana i puno više od scene bildanja  za ono što predstavlja Bruce Wayne, možda to sve u njegovom samostalnom filmu i dobijemo, iskreno se nadam.

Offline Praetorian

Odg: Tko je Batman? Ja ili Ti?
« Odgovori #2 u: Rujan 20, 2016, 12:44:45 »
meni kao fanu stripovskom Batmanu, najbolji Batman, a da nep otjece iz stripa je onaj iz Arkham serijala i iz onog crtica Batman The Animated Series. A ovo pitanje i oni batmani koji su navedeni u prvom postu, meni bolje pase koji je losiji Batman  kava1

Jel nemamo vec temu o Batmanu ?

Offline doktor1

Odg: Tko je Batman? Ja ili Ti?
« Odgovori #3 u: Rujan 20, 2016, 13:03:07 »
mehaničkog odijela ponajviše


Ja pričam o njegovoj default obleki; ona mi je bolja od ijedne do sada viđene. Mehaničko odjelo je fora, ali mislim na njegovu piđamu...



I stvarno se nadam da u njegovom nadolazećem filmu ostaje u toj svojoj piđami te da je ovo dole samo neka verzija koju će nosit par minuta u filmu...
A i izgleda nekako žgoljavo  cer1njo



Ali meni je bilo sasvim dovoljno u BvS filmu da mi on sa svojom pojavom klikne!
Govor tjela je vrhunski, glas mnogo bolji nego Baleovo prenemaganje, a one scene gdje mlati negativce su mi najbolje Batman kretnje u ijednom filmu!
Ovdje od 2:32 te pogotovo potez na 2:45 mi je bolja kordinacija i prezentacije njegovog fighta od ijednog filma do sada

Batman V Superman ''Batman Saves Martha - WareHouse Scene'' 1080p - YouTube


Te neke stvari su mene oduševile. Ajde kao Bruce Waynea ga nismo imali prilike upoznat i nadam se da će to ispravit sa svojim filmom jer je Affleck odličan redatelj, ali za vidjet njegovog šišmiša meni je bilo sasvim dovoljan i BvS film...

Offline Wulf

Odg: Tko je Batman? Ja ili Ti?
« Odgovori #4 u: Rujan 20, 2016, 15:23:15 »
Biti će mi malo dosadnjikavo ako će opet ići ispočetka. Znači opet theater scena, ubistvo roditelja, pad u špilju, etc.
Ali ću pogledati sa guštom.
Meni je BvS isto bio odličan jer smo vidjeli Bamana u drugačijem svjetlu, Supsa u malo mračnijoj atmosferi.
Meni je Nolanov trio odličan zato što ide u "detalje". Početak, nastanak, kako je šta dobio/napravio etc i to je dio koji mi se najviše svidio. Naravno iz nastavka u nastavak je evoluirao. Drugačija obleka, oružja, gadgeterija i slično. Nije mi bilo jasno njegovo ponašanje kao Bruce jer inače ima tonu fund raisera i slično, a zapravo je to bila krinka za Bamana. Uz sve te filmove je bila unešena doza realnosti.
Nakon gledanja Baletovog Bamana, postavljat ću sam sebi razno razna pitanja i nove kriterije za sve buduće Batman filmove.
Od kud ti ovo?
Zašto si to napravio?
Zbog čega to ponašanje? Koi kurac ovo ono?
i slične gluposti. Volim film, pogotovo ovakav koji nudi objašnjenja za neke stvari. Mene čisto zanima od čeg je Affleckovo odijelo, tj. PJs. Ne sjećam se jer se negdje spominje od čega je jer nema ogrebotine niti rupa, samo iskre frcaju s bilo čime ga napadnu. Point blank iz pištolja ili s nožem. Ali dobro, finese.
Iskreno zanimaju me i to jaaaaaaaaaaako novi filmovi jer će izgleda raditi slične stvari kao i Marvel. Standalone filmovi sa zajedničkim između.
Man of Steel, BvS, zatim standalone Batman. Za BvS znamo da je uvod u Justice League. Koliko će biti filmova do Justice League?

Ovaj BvS je meni odličan jer ima dosta akcije, ali nije čisto mlaćenje. I njegov mecha armor mi je jeben. Znam da su svi kukali zbog toga, ali kak bi se trebal borit protiv Supsa? U piđami?  cer1njo
Sve u svemu meni se ovo jako sviđa jer je drugačiji pristup svemu i dobro došla je promjena.

Offline bartul_9

Odg: Tko je Batman? Ja ili Ti?
« Odgovori #5 u: Rujan 20, 2016, 18:17:31 »
Ja pričam o njegovoj default obleki; ona mi je bolja od ijedne do sada viđene. Mehaničko odjelo je fora, ali mislim na njegovu piđamu...



I stvarno se nadam da u njegovom nadolazećem filmu ostaje u toj svojoj piđami te da je ovo dole samo neka verzija koju će nosit par minuta u filmu...
A i izgleda nekako žgoljavo  cer1njo



Ali meni je bilo sasvim dovoljno u BvS filmu da mi on sa svojom pojavom klikne!
Govor tjela je vrhunski, glas mnogo bolji nego Baleovo prenemaganje, a one scene gdje mlati negativce su mi najbolje Batman kretnje u ijednom filmu!
Ovdje od 2:32 te pogotovo potez na 2:45 mi je bolja kordinacija i prezentacije njegovog fighta od ijednog filma do sada

Batman V Superman ''Batman Saves Martha - WareHouse Scene'' 1080p - YouTube

Te neke stvari su mene oduševile. Ajde kao Bruce Waynea ga nismo imali prilike upoznat i nadam se da će to ispravit sa svojim filmom jer je Affleck odličan redatelj, ali za vidjet njegovog šišmiša meni je bilo sasvim dovoljan i BvS film...


Meni je to gore odjelo potpuno bezveze.Batman je gadget freak i trebao bi imat odjelo puno stvarcica koje mu pomazu da sredi protivnike.Ovo gore izgleda ko neki batman đemper.

Pogledaj ovog Batmana i reci da ovo nije savrsenstvo, covjek doslovno savrseno izgleda i zraci.


Pravi vitez tame.Ovaj Affleck mi je bas stvoren za to robotsko odjelo, osobno mislim da nebi mogao odradit Batman ulogu kao sto je to napravio Christian Bale.Covjek je to odradio brutalno dobro i pase mu uloga kao salivena.Kako za Batmana tako i za Bruce Waynea.

Brutalno



Mislim da je glupo uopce usporedivat Nolanove Batmane sa ijednim proslim i buducim, ovaj je jednostavno klasa za sebe i nema mu premca niti ce ikad bit.

Da Affleckov Batman bude 5 klasa ispod Nolanovog mozes bit najsretniji na svjetu.Nek se drzi Supermana i robotskog Batsuita to mu po meni najbolje stoji.

Ma stvarno nema price, ako se mene pita Dark Knight trilogija je prica za sebe.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline c0bra123

Odg: Tko je Batman? Ja ili Ti?
« Odgovori #6 u: Rujan 20, 2016, 19:23:36 »
Svi su oni mene loše kopirali, jedini Bale je blizu bio.  kava1

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline LukaM 110

Odg: Tko je Batman? Ja ili Ti?
« Odgovori #7 u: Rujan 21, 2016, 10:38:02 »
Realno, Affleck je jako dobar Batman. Fight scene su nešto neviđeno, glas mu je dobar i sama silueta je jasna pa odma znaš u kaj gledaš. Odijelo je solidno, za moji ukus možda previše jednostavno i volio bi da su uši više, ali paše na Affleckovu figuru. Više volim odijelo iz TDK i TDKR jer mi djeluje puno realnije i praktičnije. U BvS-u je lik zamotan u neprobojnu plahtu, što nasuprot 'realističnijeg' Supermana nema baš nikakvog smisla. I kolko je got Affleck dobar kao Batman, ima nekih stvari preko kojih jednostavno ne mogu prijeći. Prvo, malo puno ubija kaj je po mom deal breaker, a ima i ona scena kad lik puže po stropu koja je glupa da to nije normalno. Sad, za sve se to treba više krivit Snydera nego Afflecka, al ipak..

Kažem inače da mi je Affleck dobar Batman jer mi kao Bruce ne paše i tu mi je Bale miljama ispred. To sad više ovisi o mojoj osobnoj interpretaciji persone Batmana, ali mislim da je to jednako validan argument kao i svaki drugi.
Ja na to gledam ovako, Batman i Bruce ne mogu istovremeno biti zadovoljni onim što jesu. Znam da su jedna osoba, ali ako Batman ispunjava svoju misiju i dužnost, Bruceov život mora trpiti. To mi je jednostavno jedna od osnovnih značajki Batmana, Bruce je žrtvovao svoju sreću za ispunjenje Batmanove misije. On mora biti duboko nezadovoljan načinom na koji ga vanjski svijet percipira, svaki trenutak njegovog obitavanja u javnom životu mora biti gluma. Mora glumiti nekoga ko mu se u osnovi gadi i to je toliko dobro prikazano u Nolanovoj trilogiji da je u usporedbi BvS grozan po tom Pitanju. U BvS-u Bruce ispada sve ono što bi mu se trebalo gaditi - svaku noć spava sa drugom ženskom, pije itd., a to je sve nešto što je trebao prebroditi i nadjačati. Također ima halucinacije i psihološke probleme.
Cjelina je bitna, a sve dok Affleck ne snimi dobro napisan dobar film o Batmanu ostaje samo nabildan lik u zgodnom odijelu koji se dobro mlati, sve skupa miljama iza Balea. Mislim da ništa od toga nije njegova krivica, al jbg, to je film koji smo dobili.

PS: najbolje Batman odijelo je: